stopt met „Er zijn geen problemen iet bestuur bibliotheek" Begeleidingsgroep woonwagencentrum in voorlopige samenstelling Per 1 augustus 1981 Gemeente huis is vrijdag gesloten fethouder Van Woudenberg: Vakantierooster voor alle scholen gelijk Commissies Welzijn en Onderwijs vergaderen Werkgroep onderwijs vergadert Bibliotheken gesloten ieusdEr krant Wilco Poortman in bibliotheek DINSDAG 1 APRIL 1980 plaatselijk nieuws van een onzer verslaggevers) EUSDEN - Leusden stopt met in- ang van 1 augustus volgend jaar iet de schooltandverzorging. Aldus eeft de gemeenteraad donderdag- vond op voorstel van b. en w. beslo- en. De reden om te stoppen met deze ienstverlening is gelegen in de hoge osten ervan en het geringe aantal choolkinderen dat er gebruik van ïaakt. Leusden betaalt dit school- lar f26.000,- aan de schooltandart- endienst en nog slechts 200 Leus- ense schoolkinderen maken er van ebruik Wethouder GijS van Wou- enberg (CDA) becijferde de raad it één behandeling door de school- mdarts nu op ongeveer f 100.- komt Lilly van Amerom (VVD) verklaarde Bat haar fraktie deze ontwikkeling Belaas al had zien aankomen Jnhet lerleden heeft de VVD al vaker ge- lleit voor verdeling van de kosten (aar rato van het aantal deelnemen- Corrie Verduin de kinderen Dat voorstel is nooit overgenomen Daarom zitten we nu met een zeer onrechtvaardige verde ling van de kosten", aldus mevrouw Van Amerom, die het overigens een verheugend feit vond dat er in Leus den nu voldoende tandartsen zijn Wel pleitte de liberale woordvoerster voor een goede voorlichting en vroeg het college om met een voorstel daar over te komen Ook Evelien Blom (CDA) en Corr. Verduin (PL) pleitten voor goede voorlichting en goed overleg met de tandartsen Wethouder Van Woudenberg liet we ten dat er ten aanzien van de voor lichting contact is opgenomen met de vereniging ..Het Ivoren Kruis". Tezijnertijd zal er een voorstel ko men. zo zegde de wethouder toe en hij verwachtte dat ..het effect uit eindelijk groter zal zijn dan waar we nu mee bezig zijn" mA Evelien Blom LEUSDEN Op vrijdag 4 april (Goe de Vrijdag) zullen alle afdelingen van de gemeentesecretarie en de Dienst Gemeentewerken de gehele dag ge sloten zijn. Ook de wekelijkse avond openstelling van de Afdeling Burger zaken komt op 4 april te vervallen. [(van een onzer verslaggevers) EUSDEN - Volgens wethouder Gijs jïlvan Woudenberg (CDA) zijn er mo- Jmenteel geen problemen met het be- van de openbare bibliotheek Mover de huisvesting van het filiaal in ®,eusden-Zuid. In de raadsvergade- ing van jongstleden donderdag ver- jlaarde de wethouder van welzijn dat vorige week maandag een gesprek jeeft plaatsgevonden tussen bibli- Itheekbestuur en gemeente. ,,Het bi- lloteekbestuur is zeer tevreden naar Is gegaan", aldus de wethouder, ie wethouder bracht een en ander sprake bij de behandeling van het iorstel om een onderzoek te hou- m naar de mogelijkheden tot vesti- |ing van een sociaal-culturele ac- immodatie in leegkomende school- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40 - per jaar 20.50 per half jaar. 10 50 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging overdag 03420-6141. na vijf uur 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto s kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto s), bij vooruitbe taling van 5per exemplaar (for maat 13 x 18 cm) op giro 871441 I n v de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste 'oto, aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste 'oto's thuis LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. lokalen in Leusden-Zuid In de krant van vorige week dinsdag berichtten wij daar uitvoerig over. We vermelden toen ook het feit dat het bibliotheek- bestuur zich zorgen maakt over de mogelijkheden voor een filiaal in de leegkomende ..Woelige Hoek" Het bestuur heeft altijd gehoopt daar te zijnertijd terecht te kunnen, maar dat gebouw is nu ook in het beeld geko men als een mogelijke sociaal-cultu rele accommodatie Die ongerustheid bij.het bibliotheek- bestuur zegt wethouder*Van Wou denberg nu weggenomen te hebben Er is gewezen op de mogelijkheden in het gebouw van ..Loysden" en zulks zou naar tevredenheid van het bibliotheekbestuur gegaan zijn Overigens kon de raad van harte instemmen met het bestemmen van het reeds eerder uitgetrokken voor bereidingskrediet voor dit onder zoek Alle frakties gaven uiting van hun blijdschap. Mevrouw Lilly van Amerom (VVD) tekende aan bij het onderzoek toch vooral ook goed op parkeermogelijkheden en het bestrij den van geluidsoverlast te letten Corri Verduin (PL) drong er op aan dat nu spoedig een uitgebreid voor stel aan de raad zal worden aangebo den ,,ln 1976 hielden 100 jongeren - Wethouder Van Woudenberg een demonstratie bij het gemeente huis omdat toezeggingen uit 1973 voor een accommodatie nog steeds niet waren nagekomen De 900 jon geren in Zuid moeten toch wel erg lang wachten." aldus Corri Verduin LEUSDEN - Het ziet er naar uit dat voor het schooljaar 1980-1981 de vakanties van alle scholen voor kleu ter-, lager- en voortgezet onderwijs in onze regio, waronder de gemeente Amersfoort, gelijk zullen vallen. Klei ne verschillen zullen er wel blijven bestaan omdat bijvoorbeeld kleuters wat meer vrij krijgen dan de leerlin gen van de lagere school. In een circulaire heeft de minister van onderwijs en wetenschappen voor gesteld om te komen tot een regiona le spreiding van de vakanties voor bovengenoemde drie geledingen van het onderwijs In dezelfde brief riep de minister de besturen van gemeen telijke- en bijzondere scholen op. zich met de regeling, zoals die zou gaan gelden voor rijksscholen te conformeren Inmiddels heeft er overleg plaatsgevonden tussen de katholieke regioriale schoolraad Eemland, de rayonschoolraad prot.chr onderwijs Amersfoort en omstreken en de regionale school raad voor het openbaar onderwijs. Dit overleg heeft geleid tot een voor stel aan alle betrokken gemeenten te komen tot een uniform vakantieroos ter Dit voorstel wijkt iets af van dat van de minister. In de circulaire wordt aanbevolen leerlingen van het kleu ter- en lager onderwijs één week later met vakantie te laten gaan dan de leerlingen van het voortgezet onder wijs. Ook het eind van de vakantie zou dan een week verschillen De gezamenlijke schoolraden zagen „.niets in dit voorstel uen willen de vakanties gelijk laten beginnen en ophouden AMERSFOORT Een en ander betekent wel dat leer lingen aan het voortgezet onderwijs het met twee weken minder zomerva kantie moeten stellen, net als de lage re school leerlingen hebben zij vol gend jaar 6 weken ..grote vakantie" Voordeel van de hele regeling is dat kinderen uit één gezin, die verschil lende scholen bezoeken nu ook ge lijk vrij zullen hebben De gemeente Amersfoort heeft inmiddels besloten het voorgestelde vakantierooster voor haar scholen voor voortgezet onderwijs in het nieuwe schooljaar te (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Er is een voorlopige samenstelling bekend van de groep die het in Leusden te vestigen woon wagencentrum gaat begeleiden. Een voorlopige samenstelling, want er moeten ook nog twee bewoners van het woonwagencentrum en twee om wonenden aan worden toegevoegd. Dat zal in een later stadium gebeu ren. De voorlopige samenstelling ziet er als volgt uit: 1 de heer H. ter Bekke, pastoor R.K Parochie te Leusden-centrum 2. de heer F W. R Braakman, hoofd Alphons Ariensschool te Amers foort 3 de heer H Hollé. maatschappelijk werker bij de afd woonwagen- werken van het MDE 4 de heer Th Peeters, secretaris van de coördinatiecommissie van het Woonwagenschap regio Amers foort 5. mevr M Welp. lid van de werk groep welzijn van het CML 6 mevr E Blom-de Groot, raadslid 7 mevr C Verduin-Munnik, raads lid 8. de heer J Upperman. chef afd bouwkunde gemeente Leusden 9 mevr H Bijsterveld, medewerk ster afd. maatschappelijk welzijn Gem Leusden De namen van deze kandidaten I worden aanstaande woensdag voor gelegd aan de leden van de raads- commissie ..Welzijn" Vervolgens stelt het college zich voor zo spoedig i mogelijk de begeleidingsgroep voor een eerste vergadering bijeen te roe pen ..Een van de eerste taken van de groep zou kunnen zijn een bijeen komst te beleggen met de omwonen den van het toekomstig centrum, bij welke gelegenheid getracht zou kun nen worden twee kandidaten te vin den die bereid zijn in de werkgroep zitting te nemen Aanwijzing van toe komstige bewoners kan eerst plaats vinden op het moment dat bekend is welke personen er tezijnertijd een standplaats in Leusden zullen inne men." aldus het betreffende commis siestuk zullen hanteren. Ook de Leusdense schoolhoofden zijn vóór een unifor me regeling Zij zullen hun respectie velijke schoolbesturen dan ook advi seren de voorgestelde regeling over te nemen Voor wat betreft het open baar onderwijs is het laatste woord aan het gemeentebestuur Schoolbe sturen van bijzondere scholen zijn vrij om iets anders te beslissen, aan te nemen valt echter dat ook zij zich aan onderstaand rooster zullen houden Vakantierooster kleuter- en lager on derwijs 1980-1981 herfstvakantie ma 20 okt t/m vr 24 okt kerstvakantie: ma 22 dec. t/m vr 2 jan voorjaarsvakantie ma 2 mrt t/m vr 6 mrt paasvakantie ma 13 apr t/m ma. 20 apr hemelvaartsdag do 28 mei t/m vr. 29 mei pinkstervakantie ma 8 juni t/m di 9 juni zomervakantie ma. 20 juli t/m vr 28 aug Het vakantierooster voor het voort gezet onderwijs wijkt slechts mini maal af van bovengenoemde rege ling De kerstvakantie duurt langer, namelijk van 19 dec t/m maandag 5 januari De paasvakantie duurt één dag langer, dinsdag 21 april is voor het v o ook nog een vrije dag Of de schooltijden voor het kleuter en lager onderwijs het volgend jaar precies zo zullen blijven, als dit sei zoen het geval is. wordt nog bespro ken In Leusden zijn op verzoek van de verkeersbrigade-dienst de schooltijden aangepast aan de wen sen van de klaar-overs Vanaf sep tember heeft men nu ervaring met de schooltijden Niet alle leerkrachten lijken erg gelukkig met de regeling die met zich meebrengt dat met name voor kleuters de ochtend wel wat lang is en de middag erg kort In het onlangs gehouden overleg tussen al le Leusdense schoolhoofden kwam men er (nog) niet uit Men is echter vast besloten om voor de a s zomer vakantie het met elkaar eens te wor den over de schooltijden zoals die zullen gelden voor het seizoen 1980- 1981 LEUSDEN De bekende bijbelkenner en -verzamelaar Wilco Poortman hield vorige week woensdagavond een lezing in de openbare leeszaal van de openbare bibliotheek aan de Hamersveldseweg Bijgaande foto toont de heer Poortman een deel van zijn toehoorders DE„BESTUURDERS" HEBBEN GEWONNEN Het is maar goed dat er afgelopen donderdag geen klas lagere schoolleerlingen aanwezig was bij de raadsvergadering. Want, ach arme onderwijzer, die later zijn pupillen uit zou moeten leg gen hoe dat nou precies ging met dat van die grondprijzen Ze wil den er toch niet over praten? Maar ze hebben er toch wel over ge stemd. hè meester? Hoe kan dat dan? Goede vraag Anders gesteld hoe druft een college met een derge lijk stuk op tafel te komen en laat een raad. die alle reden had om b en w dit huiswerk over te laten maken, zich vervolgens geheel door dat zelfde college inpakken? Daarvoor zijn twee redenen de bestuurlijke kracht van Wagenaar en Rademaker en de zwakte van Mandemaker en de raad Het was op z'n minst gewaagd, zo niet grenzend aan het onfatsoen lijke. van het college om met een nagenoeg ongewijzigd diskus- siestuk over de grondpolitiek in de raad te komen Op woensdag 16 januari hadden de leden van de commissie ..Financiën" duidelijk kenbaar gemaakt dat zij het onzin nig vinden om over grondprijspo- litiek te praten als daarbij niet de verkoopregulerende bepalingen en de invloed van de Vijf Vinger Theorie (VVT) worden betrokken Bovendien kwam Harm Offereins (SGP/GPV) met een voorstel, dat door de gehele commissie een verdere uitwerking waard geacht werd Financién-wethouder Jan Mandemaker zegde toe dat een en ander in de verdere gedachten- wisseling over de grondprijspoli- tiek zou worden meegenomen Geen wonder dus dat met name de raadsleden die lid zijn van de commissie Financiën zich enig zins gefrustreerd voelden, toen bleek dat niets, maar dan ook niets van hun opmerkingen in het diskussiestuk was doorgedron gen. Kennelijk was Jan Mandema ker er niet in geslaagd zijn liberale en confessionele collegegenoten er van te overtuigen dat toch ten minste even ingegaan zou moeten worden op de gemaakte opmer kingen Het was niet de eerste en zal ook niet de laatste keer zijn, dat hij tegen krachtiger personen als Wagenaar en Rademaker het onderspit delft Maar de raad dan. die had dan toch alle reden om het college op de vingers tetikken? Inderdaad en in het begin van de diskussie had het er ook even de schijn van dat dat zou gebeuren Ad Wisman (CDA) wist zich op zijn minst ge steund door Progressief Leusden en SGP/GPV toen hij namens zijn fraktie vroeg aan het college om het betreffende stuk terug te ne men en als nog in te gaan op de in .Financiën" gemaakte opmerkin gen Maar het ging bij het CDA zoals het al eerder ging een in gespierde taal gestelde eis met de omvang van bijvoorbeeld een for se kool wordt in een mum van tijd gereduceerd tot een aarzelend verzoekje, niet groter dan een hal ve spliterwt Wij verwijzen even naar de gang van zaken in het raadsdebat over de onroerend goedbelasting Ook toen kwam het CDA met een imponerende eis En ging vervolgens af door de zijdeur Donderdagavond waren het echter niet alleen de christen democraten die op een dergelijke beschamende wijze het strijdto neel verlieten Ook de vertegen woordigers van Progressief Leus den en SGP/GPV lieten zich door Wagenaar en Rademaker finaal in hun hemd zetten Als een deel van het college nu met kracht van argumenten de raad had ..om" gekregen, dan was dat tot daar aan toe. Maar het ontbrak de burgemeester en de wethouder nu juist aan dergelijke argumenten Het enige dat Rade maker en Wagenaar deden was inspelen op gevoelige plekken bij de raadsleden. Bijvoorbeeld gaan zitten suggereren dat er wel eens een vertraging zou kunnen ont staan. wanneer je het college vraagt om het stuk terug te ne men Of dat je als wethouder met lege handen staat, wanneer je za terdag adspirant kavel-kopers op de koffie krijgt. Volslagen flut-argumenten Maar geen raadslid die deze ballonnen van Rademaker en Wagenaar durfde of wenste door te prikken De ..bestuurders" achter de colle getafel hebben het dus gewon nen Niet dat er nou veel te winnen of te verliezen viel. want met het bekende gegeven dat een meer derheid in de raad voor continuë- ring van het gevoerde beleid is. kan er eigenlijk weinig gebeuren. Maar we vermoeden dat Wage naar en Rademaker toch een grijnslachje na afloop van het de bat niet hebben kunnen onder drukken Resteert de vraag, wie nu eigenlijk het meest het werk van de ge meenteraadsleden frustreert een college dat geheel voorbij gaat aan wat raadsleden opmerken, of een raad die dat over zich heen laat gaan? Voorshands strepen wij de laatste mogelijkheid aan Marnix Kreijns (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aanstaande woensdag (2 april) komen de raadscommissies Welzijn en Onderwijs bijeen voor hun maandelijkse vergadering. Eerst ver gadert ..Ónderwijs", vanaf 20 uur in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Hamersveldseweg 2. Aanslui tend vindt de vergadering van „Wel zijn" plaats. De agenda's van beide vergaderingen zien er als volgt uit: ONDERWIJS 1 Opening 2 Notulen 3 Mededelingen 4 Verbouw Chr lagere school ..Loysden" te Leusden-zuid 5 Aanvrage ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 ten be hoeve van de P C lagere school ..Hamersveld" te Leusden-cen- trum 6. Vaststelling exploitatievergoe ding ingevolge artikel 75. lid 3 der Kleuteronderwijswet over 1979 7 a. Verhoging bedrag ter bestrij ding van de administratiekosten ex artikel 101, achtste lid van de Lager-onderwijswet 1920 over 1979 b. Vaststelling exploitatiever goeding gewoon lager onder wijs 1979 ex artikel 101 van de Lager-onderwijswet 1920 8. Notitie omtrent uitvoering ..Sa men Onderweg" 9 Rondvraag 10. Sluiting WELZIJN 1 Opening. 2. Notulen. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 3 maart 1980. (reeds in Uw bezit). 3 Mededelingen 4 Subsidiëring schoolvoetbaltoer- nooi 1980 5. Inspraak- en procedureverorde ning sociaal-cultureel plan en -programma 6. Subsidie t b v uitvoering educa tief programma 1980 7. Opgave ingevolge de Rijksbij drageregeling sociaal-cultureel werk over 1980 8 Samenstelling van de begelei dingsgroep woonwagenwerk 9 Bouw kleed-/wasaccomodatie L.T.V Leusden 10 Plaatsbepaling van een te stich ten jeugd- en jongerencentrum 11 Evaluatie ..Samen Onderweg" 12. Rondvraag 13. Sluiting. LEUSDEN - De leden van de werk groep onderwijs vergaderen donder dag 3 april in de raadszaal van het gemeentehuis De vergadering be gint om 20.00 uur Op de agenda staan de volgende punten 1 Opening, 2 Notulen van de vergadering van 6 februari; 3. Mededelingen. 4 Afname dienstenpakket school jaar 1980-1981 Stichting Onder- wijsadviesdienst. 5. Vergadering groot-hoofdenbe- raad van 27 maart 1980; 6 Planning agendaonderwerpen 1980, alsmede aktielijst 1980; 7. Taakomschrijving werkgroep onderwijs. 8 Vakantierooster 1980-1981 in samenhang met de schooltijden; 9. Leerlingenwerving. 10. Leerlingenprognoses voor 1980 - 1981 in verband met het beno digde aantal lokalen. 11 Continuering schoolsportda- gen. 12. Rondvraag en 13 Sluiting LEUSDEN - Zowel de bibliotheek te Leusden-Centrum als Zuid is aan staande vrijdag (4 april) in verband met Goede Vrijdag gesloten. De bibliotheek te Leusden-Centrum is ook zaterdag 5 april dicht.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3