I Grondeigenaren moeten aan algemeen belang denken „Kinderkleren winkeltje" geopend Hols opende Veel variatie in K.P.J.-programma Twee jubilarissen bij Achterveldse coöperaties In mei voorstel over ijsbaan 40 deelnemers openingsrit A.M.B.C. Oud papier- aktie D.W.S. Gerrit van Tiel over fietspad Horsterweg: Filmavond K.P.J. Leusden DINSDAG 1 APRIL 1980 plaatselijk nieuws (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gerrit van Tiel (VVD) heett In de raadsvergadering van af gelopen donderdag een beroep ge daan op de eigenaren van grond, die de gemeente nodig heeft voor de aanleg van het fietspad langs de Hor sterweg. „Ik doe een beroep op de betreffende grondeigenaren om die grond in het algemeen belang toch af te staan", aldus Van Tiel. De VVD- woordvoerder waarschuwde dat er aan het geduld van de Stoutenbur- gers wel eens een einde zou kunnen komen. Zoals bekend is de aanleg van een fietspad langs de Horsterweg drin gend gewenst en is het gemeentebe stuur alleszins bereid om dat pad aan te leggen, maar wordt een en ander gedwarsboomd doorenkelegrondei- genaren. Met enkele van de grondei genaren heeft men nog stees geen overeenstemming over de verkoop kunnen bereiken, waarbij de hoogte van de te betalen prijs het grote knelpunt is. Wethouder Jan Wage naar (VVD) ..We hebben het maxi male gedaan en geboden, wat we binnen de goedkeuringsmogelijkhe den van de provincie konden doen LEUSDEN Enkele malen per jaar draait de K.P.J. voor haar leden een echte bioscoopfilm. Voor de eerst volgende filmavond zijn ook niet-le- den welkom, al betalen ze wel f2,— meer toegang dan de leden, die voor f4,— naar binnen kunnen. De film avonden van de K.P.J. worden ge houden in het jongerencentrum „De Til" aan de Hamersveldseweg. Sinds kort beschikt „De Til" over een groot filmdoek en moderne apparatuur zo dat bezoekers zich in een echte bio scoop zullen wanen. Woensdagavond, 2 april wordt om 20 00 uur gestart met de franse film ,,Nous irons tous au paradis" Het is een komedie van Yves Robert die met deze film een vervolg brengt op zijn eerder uitgebrachte komedie ,,Un elephant ca trompe énormement" Het draait allemaal om een viertal heren dat belast en beladen is met amoureuze perikelen in huwelijks- en buitenechtelijk verband Tussen hun drukke zakelijke besognes door wor den de heren hiermee voortdurend en nadrukkelijk geconfronteerd De één verdenkt zijn vrouw van ontrouw en bespioneert haar. de ander ver bergt zijn belangstelling voor het mannelijke geslacht niet langer, maar heeft tenslotte toch trouwplan nen met een wat oudere vrouw De derde probeert zijn overheersende moeder van zich af te schudden om eindelijk zelf eens een keuze te kun nen maken en de laatste van het viertal heeft een nieuwe vriendin, die naast haar vier kinderen ook nog haar echtgenoot meebrengt Al met al een komedie, welke de K P J en de andere geïnteresseerden een amu sante avond zal bezorgen. LEUSDEN - Gisteren, woenslag-- middag, werd op feestelijke wijze de opening van het Kinderkleren- winkeltje in De Biezenkamp gevierd. De poppenkast, clowns en ballonnen waren aanwezig om de jeugd te ver maken, het is uiteindelijk een kin- derklerenwinkeltje. Het pand waarin tot voor kort het Klerenwmkeltje, dat verhuisd is naar De Hamershof. was gevestigd, werd in snel tempo van nieuwe kleuren voorzien. Ook werden rekken en dergelijke ver laagd. om het geheel wat meer toegan kelijk te maken voor de kleintjes Al met al is deze zaak een welkome aanvulling op het Leusdense winkelbestand LEUSDEN - Is het nu toch wel snel zijn voltooiing naderende winkelcen trum De Hamershof opende gisteren op nieuw een zaak Ditmaal was het de groente- en fruitzaak van de fa T Hols en zn In het pand heeft men getracht min of meer het markt-idee te benade ren. zo zijn er aparte afdelingen voor gesneden groenten en kaas De groenten worden, net als op de markt, op de toonbank bewaard De zaak heeft een oppervlakte van ongeveer 125 vierkante meter, waarbij dan inbegre pen de bergruimte. Emylou opende in De Biezenkamp met poppenkast en clowns Ook de firma Hols is verhuisd naar de Hamershof; nog meer leven op de Brouwerij LEUSDEN De KPJ Leusden behoort tot één van de oudste vereni gingen in onze gemeente. De KPJ (Katholieke Plattelands Jongeren) is ondanks het feit dat er steeds meer platteland" in onze contreien ver dwijnt. nog altijd een springlevende club van jonge mensen De band met het agrarisch verleden is in de Leus dense K P J. steeds minder merk baar. In het landelijk orgaan van de KPJ. wordt nog altijd wel degelijk veel aandacht besteed aan het feit dat veel van haar leden op de één of andere manier zijn betrokken bij landbouw, veeteelt etc In Leusden is bij de K P J afdeling uit de activitei tenkalender niets te merken van een binding met het platteland Het pro gramma van de KPJ tot aan de zomer is erg gevarieerd te noemen Men doet aan sport in wedstrijdver band, een aantal leden is echter ook iedere vrijdagavond in de sporthal ..Alandsbeek" te vinden, waar zij van 9 tot 10 uur bezig zijn in de recreatie ve sfeer Verder staan er filmavonden en feesten op het programma In het algemeen kan gezegd worden dat men bij de K P J terecht kan voor zeer passief tot zeer actief vermaak SPORT De K P J houdt zich erg veel bezig met sportieve activiteiten. De door een aantal leden georganiseerde jaarlijkse prestatieloop neemt inmid dels een belangrijke plaats in op de Leusdense evenementenkalender Waar mogelijk doen K P J leden mee aan sportieve toernooien, georgani seerd door andere K.P J afdelingen. Op 27 april gaat men deelnemen aan een kringvolleybaltoernooi in sport hal ..Beukendal" te Soest. De succes formule van vorige jaren wil men daar gaan voortzetten Ook staat deelna me aan een kringvoetbaltoernoi op 4 mei in Eemnes op het programma Zelf organiseert de K P J. Leusden voor haar eigen leden op 18 mei een fietstocht, een nog te vormen com missie is vrij. aan de vorm waarin de fietstocht gehouden wordt, naar ei gen idee gestalte te geven WADLOPEN Op 8 juni staat er een wadlooptocht ACHTERVELD De Besturen en Raden van Toezicht van de Land- bouwvereniging en de Rabobank Achterveld organiseerden vrijdag in Ons Gebouw tweemaal een receptie ter gelegenheid van het feit, dat de heren A. W. van Zandbrink en J. J. van Burgsteden ruim 25 van hun beste jaren in dienst hebben gesteld van de Achterveldse landbouw-coö- peraties. De middagreceptie was hoofdzakelijk bedoeld voor genodig den en personeelsleden, terwijl de plaatselijke relaties (en wie in Achter veld behoort daartoe niet?) in de avonduren in de gelegenheid waren om de twee „zilveren" directeuren de hand te schudden. Beide malen was de belangstelling enorm. Bestuursvoorzitter E van Zandber gen heette de vele bezoekers van harte welkom en schetste in weinig woorden duidelijk de loopbaan van de jubilarissen De heer Van Zand brink begon als zaakvoerder van de landbouwvereniging en kassier van de boerenleenbank en dat bleef hij later weliswaar met de inmiddels in gevoerde nieuwe titel van directeur tot 1 januari j I. Vanaf die datum houdt hij zich uitsluitend bezig met de bankzaken De heer Van Burgste den beklom de maatschappelijke lad der vanaf de onderste sport met het aannemen van de binnenkomende telefoontjes en het verwerken van de verkoopbonnen om bij de jongste jaarwisseling als directeur van de landbouwvereniging de top te berei ken. Hoewel beide heren zich nog te jong zullen voelen om gebruik te maken van de VUT-regeling, waren zij zeer erkentelijk voor het uit een compleet tuinameublement bestaan de geschenk van de coöperaties, waaraan de Rabobank voor de heer en mevrouw Van Zandbrink nog een weekje Parijs toevoegde. RACEFIETS Aan geschenken was trouwens vrijdag geen gebrek Zo ontving de heer Van Zandbrink een fervent automobilist— o m een racefiets van zijn collega's van de vergadergroep Hooglanderveen en de Cova en een elektrische klok van de kring Midden- Nederland van de handelsraad Cebe- co en de heer Van Burgsteden uit beide bronnen resp een barometer en een uitgebreide lichtinstallatie De heer J Tijmensen. voorzitter en parti culier ..historicus" van de coöpera ties wist nog veel meer te vertellen In 1954. toen de heer A W van Zand brink zijn vader Hermanus na ruim 46 dienstjaren opvolgde, was de omzet van de landbouwvereniging circa 7 miljoen kg en eind 1978 ongeveer 21 miljoen Er werd een nieuwe smederij gebouwd en een dito Welkoopwinkel en veel van de zakkenboeren" wer den ..bulkboer" Het spaarsaldo van de bank groeide van ongeveer 1 3/4 miljoen gulden tot ruim 30 miljoen De heer Van Burgsteden begon als kantoorhulpje en groeide via kant oorbediende, hulp-, gewone-, eerste en hoofdboekhouder met het bedrijf mee tot administrateur en laatstelijk tot directeur van de landbouwvereni ging Maandag zijn beide heren weer gewoon aan het werk gegaan Alsof er niets gebeurd was Receptie Coöperatie Jan v. d. Heuvel krijgt de gouden Cebeco-speld in verband met zijn 25-jarig zakenjubileum. ACHTERVELD Zondagmiddag organiseerde de A.M.B.C. Achterveld haar openingsrit. De uitzetters van deze rit de heren H. Schopping en K. Lorist hadden er een leuke rit van gemaakt. De gemiddelde snelheid voor klasse was 30 km/u en voor de tourklasse 24 km/u. Er werd weer gereden in de sport en tourklasse onder een eigen reglement. Er waren voor deze openingsrit 40 deelnemers De uitslag was sportklasse: H v d Wetering, Woudenberg 3str p J Bos. Amersfoort, 6 str p J kramer. Vianen. 8 str p tourklasse P J kramer. Utrecht. 12 str p J Flantua. IJsselstein, 35 str.p J Vink, Barneveld. 65 str p J van Loenen. Leusden, 70 str p J Walen. Amersfoort, 74 str.p M Zwartepoorte. Leusden met 104 str p Nadat alle deelnemers gefmist had den werd eerst enige uitleg gegeven over de uitgezette route, waarna de voorzitter de heer Lorist de prijzen aan de winnaars uitreikte ACHTERVELD In verband met de oud papieraktie van de muziekver eniging D.W.S. zal zaterdag 5 april de container weer staan op het terrein van de heer J. Rutte ter hoogte van het gebouw van de Coöperatie, le dereen die zijn oud papier zoals oude kranten en karton op wil ruimen kan dit zaterdag deponeren in de contai ner. Deze zal tot ongeveer 14 00 uur ter plaatse staan Degenen die door bij zondere omstandigheden niet in de gelegenheid zijn om het oud papier zelf in de container te brengen kun nen dit tot vrijdgavorid 19 00 uur telefonisch opgeven 033-941197 of 03425-1688. Het papier zal dan wor den afgehaald. op het programma. Om mee te doen zullen de leden vroeg uit de veren moeten omdat er al vóór zes uur in de morgen gestart wordt Naar alle waarschijnlijkheid gaat de tocht, die ook geschikt is voor beginners, naar Engelsmanplaat. Op welke manier er naar het hoge Noorden gereisd wordt hangt in hoge mate af van de belang stelling die er voor de tocht is. CREATIEVE DAGEN De K.P.J in Leusden doet van tijd tot tijd ook mee aan zogenaamde creatieve dagen Op een dergelijke dag komen een aantal K.P J -afdelin gen bijeen, een jury maakt dan uit, welke afdeling over het beste acteer talent beschikt Beste adeling van een creatieve dag komt vervolgens uit in een provinciale ontmoeting, de allerbesten meten hun krachten ten slotte in een interprovinciaal treffen. Op 23 februari jl deed de K P J Leusden mee aan een ..kringwed strijd" in Hoogland Zowel op het punt van improviseren als het op de planken brengen van een lang to neelstuk bleken de Leusdenaren niet te verslaan Tijdens de op 9 maart gehouden provinciale wedstrijden in Bunnik vielen de Leusdense K P J - leden niet in de prijzen Aan de strijd op landelijk niveau in Raalte kwam men derhalve niet toe Dat de K P J J Leusden over veel creatief talent be schikt bleek vorig jaar wel toen men tijdens de pinksterdagen een ,,Vla- emsche kermis" georganiseerd had in Stoutenburg Alle leden van de KPJ hebben er toen aan meege werkt twaalf uur lang een middel eeuwse sfeer op te roepen SLOTFEEST Een dergelijke grote activiteit als de kermis staat dit jaar niet op het programma. Organisatie van zo iets groots vraagt zoveel tijd dat het on mogelijk is een dergelijk festijn regel matig terug te doen keren. Toch staat er op 31 mei een slotfeest op het programma. Waar en hoe dit zal plaatsvinden is op dit moment nog niet bekend. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In mei komt er een voor stel van het college aan de raad over de aanleg van een definitieve ijsbaan. Aldus heeft wethouder Gijs van Wou denberg (CDA) de raad jongstleden donderdag toegezegd. De wethouder, die onder meer sport zaken in zijn portefeuille heeft, ging in op vragen van het VVD-raadslid Gerrit van Tiel Deze zei zich zorgen te maken over de accommodaties voor een aantal takken van sport in Leusden. Hij noemde met name de ijsbaan en enkele veldsporten Ook liet Gerrit van Tiel weten de indruk te hebben gekregen dat de Sportnota momenteel op een zacht pitje is gezet door de gemeente. Van Tiel ,,Daar hebben vrijwilligers van de Sport stichting vele uren aan besteed en ik vind het tegenover hen onjuist, wan neer ze daar nu zo lang niets over horen." Van Wouderberg liet daarop weten dat de sportnota op dit moment ..fi nancieel vertaald" wordt Wanneer dat achter de rug is. zal de wethouder er op terug komen.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7