fwee dagen school voetbal \Z ederlagen andbal mpala -* 1 [aterdag gin tennis- seizoen 20 jaar badminton bij ABCA Schaak vereniging Leusden Schieten bij Ons Genoegen 1 april r-»IU*illlRIRWIMÏ$l9!t. Jeugdbiljart- oernooi B.V. '75 Bandstoten bij B.V. Leusden Waterpolohaaien ten onder „RODA '46* Paasweekend met weinig buitensport Driemaal winst voor LEOS Laatste kans Avanti-dames LEUSDEN/ACHTERVELD - Het ihoolvoetbaltoernooi 1980 - het ;htste in de reeks - vindt ditmaal aats op twee dagen. De belang- elling voor dit evenement is groter in ooit en daarom niet op één dag af werken. Voor de achtste maal in iccessie is Jan Lohuis de hoofdor- inisator. Hij heeft zich voor dit jaar erzekerd van de medewerking van inanne Zoetmulder. Koen Bijkerk n Jos v. d. Ploeg. De „boekhou- ing" wordt bijgehouden door R. Yesseling en P. Bokkers en boven- ien wordt het schoolvoet- altoernooi (als het een beetje mee- it) vanaf dit jaar ook materieel „ge- ponsord" van bovenaf. Bur- eneester en wethouders van Leus- en hebben het voornemen om de >den van de gemeenteraad voor te tellen de werkgroep schoolvoetbal en subsidie te verlenen van ïaximaal (afhankelijk van het wer- elijke exploitatietekort) 1.240,-. In 979 zijn via dit evenement zo'n 700 choolkinderen een volle dag van de traat en bezig gehouden. Dit jaar uilen dat er verdeeld over twee da- en. nog meer zijn. Het record van vorig jaar - 41 jon- sns- en 23 meisjeselftallen - wordt nu nk verbeterd met de deelname van 42 ngens- en maar liefst 31 meisjes- iams De 73 elftallen zijn in poules on- srgebracht. De oudste jeugd speelt op Jan Lohuis, de spil waar alles al acht jaar om draait. het complex van de SV Achterveld, waar ook een dankbaar gebruik ge maakt wordt van de aangeboden Eemelaar-kleedkamers Op dinsdag 16 april komen 16 jongens-elftallen (spe lers van 12 en 13 jaar) verdeeld over vier poules op de velden in actie. De wedstrijden beginnen om 8.30 uur en duren tot circa 17.00 uur Daarna wordt de prijsuitreiking door niemand minder dan Jan Zwartkruis, de bondscoach van de KNVB LEO VAN VEEN NAAR LEUSDEN Een bekende spitsspeler van de profclub FC Utrecht, komt op woensdagmiddag 9 april naar Leusden. Dat is Leo van Veen en hij zal die dag op het Roda-complex verdiende prijzen uitreiken aan de winnaars. Het betreft de jongste schooljeugd van Leusden en Achterveld, die van 9.00 tot ongeveer 17.15 uur achter de diverse voetballen aanholt In groep A (2 poules) spelen 10 elftallen jongens van 8 en 9 jaar. in groep B (4 poules) 16 ploegen jongens van 10 en 11 jaar en in groep D (2 poules) 10 teams meisjes van 8.9 en 10 jaar. De 73 formaties (vorig jaar was 64 het recordaantal van toen) spelen in totaal 162 wedstrijden De werkgroep schoolvoetbal prijst zich uitermate ge lukkig met de medewerking van een flink aantal scheidsrechters (de heren C. Leyenaar, H. Wesseling, P. Soethof. A. Lier. T v.d. Broek, W v d Pas en R Schuurman), de plaatselijke Raboban- ken, leerkrachten, ouders, de ge meente. Leusden, alsmede diverse sportclubs, bedrijven en particulieren De enige onzekere faktor met betrek king tot het welslagen van het toernooi is het weer. Wij spreken de hoop uit, dat de weergoden de organisatoren en deelnemers gunstig gezind mogen zijn. Met (voor hen) een klein beetje moeite kan hetschoolvoetbaltoernooi weereen heel groot succes worden. LEUSDEN/CENTRUM - De tweede elft van de veldcompetitle Is slecht egonnen voor de handbaclub lm- ala. Heren 1 vertrok met slechts 7 telers naar Zeist en was uiteraard ien partij voor het nog ongeslagen p kop staande Seyst. De eenzijdige isdstrljd eindigde met 19-6 (en die 6 viel nog mee) In het nadeel van de Leusdenaren. Tegen de verwachting in was de ne derlaag van Impala-dames tegen Cele- ritas 2. Na in de 19 voorafgaande zaal- en veldwedstrijden ongeslagen te zijn gebleven, viel dit resultaat voor de Leusdense ploeg tegen. Kennelijk weinig gemotiveerd kwam Impala op het veld van Amersfoort aan de start. Desondanks kwamen de Leusdense dames met 3-1 op voorsprong. Voorde rust scoorde Celeritas nog eenmaal te gen Het betrekkelijke gemak, waarmee Impala in de tweede helft uitliep tot 5-2, liet nog het beste hopen, maar diverse kansen om tot een royale zege te ko men, lieten de Leusdense ladies onbe nut Celeritas deed het beter en won ten slotte toch nog met 5-6 Een geluk voor Impala was de al even onverwachte nederlaag van runner-up Nederhorst tegen Limvio De ranglijstjes zijn thans als volgt: Heren 1e klasse: Seyst 6-11 DSO 6- 9 EMM 6- 7 SDO 6- 7 Impala 6- 2 Sporl V 6-0 Dames 3e klasse: Impala 6-10 Nederhorst 6- 8 Attila 6— 6 Celeritas 6- 6 Limvio 6- 4 UD 6-2 n TVf-(iwóifc; SCM p -rw-wa 'Sfrl*"* m «ar Vj-r;'. 9K' JR. ■->»*> LEUSDEN/CENTRUM - In de zater- lag afgewerkte eerste vier van de in Dtaal zeven ronden, die de deelnemers tan het Paastoernooi bij BV '75 moeten ►pelen heeft Tonny Rommers zich on- eslagen aan de top van de ranglijst eplaatst. Inmiddels is wel gebleken, at de sterke spelers de handicap van hun ..voorgift" maar moeilijk kunnen overwinnen. Het verschil tussen met name Gerard Landman (100 caram boles) en Piet Meeuwisse (20) is ook wel erg groot, de stand na vier ronden is: 1. Tonny Rommers (40) 8 p. 2. Chris Hazelaar (35) 6 p 3 Piet Meeuwisse (20) 6 p 4. Harry Kramer (40) 4 p. 5. Robby Kraan (3) 4 p 6 Gerard Landman (100) 2 p 7. Wim Wery (75) 0 p 8 George Lindeman (40) 0 p Zaterdag 5 april: 8.30 uur: schieten om het Wilhelm Teil-schild (Sv Leusden) op de Leusderheide. 10 00 uur: openingstoernooi LTV Leus den, Valleipark 10.30 uur openingstoernooi LTV Look horst. Buiningpark. 20 00 uur openingsfeest LTV Leusden. Johanneshoeve. Denkt u aan de zomertijd, die in de nacht van zaterdag op zondag te 2.00 uur ingaat? De klok gaat dan een uur vooruit Maandag 7 april: 9.30 uur: openingstoernooi LTV de Eemelaar, Kerstenspark. 10.30 uur: 2e dag toernooi LTV Look horst. Dinsdag 8 april: 19.30 uur. schaken Leusden - DBC 2. Buiningpark. 8 30 uur: schoolvoetbal op het Ker- stenssportpark Woensdag 9 april: 9.00 uur schoolvoetbal op het Buiningpark LEUSDEN/ACHTERVELD - In het tomende paasweekeinde wordt het tennisseizoen geopend als de weer- joden een beetje medewerking ver enen. Zoals gebruikelijk bij de ■eusdense tennisclubs geschiedt •e.a. met enige festiviteiten. In prin- ipe begint de LTV Leusden het ieizoen 1980 met het openings- oernooi op zaterdag 5 april. Als de weersomstandigheden het spelen onverhoopt niet mogelijk ma ken. zal dat zaterdagmorgen worden bekendgemaakt in het clubhuis De deelnemers worden daar rond 09.30 uur verwacht en het mixed-dubbeltoernooi begint om 10.00 uuur. Wat - weer of geen weer - in ieder geval doorgaat, is het openingsfeest, dat om 20 00 uur begint en plaatsvindt in de Johan neshoeve aan de Hamersveldseweg. i Dat feest is bedoeld voor alle leden De LTV Lockhorst organiseert als seizoenstart een beltoernooi op zater dag 5 en maandag 7 april. Beide dagen van 10 30 tot circa 17.00 uur Inschrij ven voor deelname kan nog geschie den op zaterdagmorgen tussen 09.00 en 11.00 uur. In overleg wordt dan be paald wanneer en hoeveel leden kun nen en willen spelen. Speciaal voor de nieuwe leden (die uiteraard ook welkom op het beltoernooi) wordt bovendien op vrijdag 11 april vanaf 20.00 uur een contactmogelijkheid gearrangeerd De LTV De Eemelaar heeft eveneens de rackets uit de spanners gehaald. Al vanaf het begin van de maand kon - ijs en weder dienend - worden gespeeld, maar officieel starten de Achtervelders met het openingsdubbeltoernooi op maandag 7 april (aanvang 09 30 uur) waarvoor de paren worden samen gesteld volgens een bij de Eemelaar al meer succesvol gebleken formule LEUSDEN/CENTRUM - Uit de voorronden om het BVL-club- kampioenschap bandstoten zijn de nummers 1 en 2 overgegaan naar de finale, waarvan de eindstand is gewor den: 1 W. Snapper 12 pnt. 2. E Klok 8 pnt. 3 Joh. de Jonge 8 pnt 4. B. Keiler 6 pnt. 5. M v d Pol 4 pnt. 6. F Ivens 2 pnt 7 P. Grootendorst 2 pnt De hoogste serie in de competitie bandstoten kwam met 23 uit de keu van W Morsink In de maanden april en mei nemen 42 leden (ingedeeld naar hun moyenne) deel aan een libre-competi- tie; 11 in de A-klasse (moyenne vanaf 1 84), 9 in de B-klasse (1 34/1 84) 9 in de C-klasse (1 00/1 34) en 13 in de D-klasse (tot 1 00). De partijen gaan over 25 beurten Promotie/degradatie volgens het moyenne Kampioen van de klasse is de speler, die procentueel het meest in zijn moyenne is vooruitge gaan LEUSDEN - De waterpolowed- strijd in Amsterdam tussen het in degradatiegevaar verkerende DJK en de Haaien had weinig met sporti- viteiten te maken. In het eerste kwart werd het 2-1, waarbij Teun van Spriel voor de Leusdense treffer zorgde Via een doelpunt van Jan van Grootevheen en nogmaals raak voor DJK werd hal- verweg de ontmoeting de tussenstand 3-2 bereikt Het bijna letterlijke gevecht j om de winst leverde in de tweede helft J eerst de door Jan van de Grootevheen gescoorde gelijkmaker op, waarna de Amsterdammers zich alsnog naar 4—3 knokten. siiHrr De hoofdprijs van het schoolvoetbaltoernooi. Uit de ..Leusder Courant" van 2 april 1970: De schaakvereniging De Toekomst (thans schaakvereniging Leusden) had in 1969 een uitstekend jaar: tijdens de jaarvergadering 1970 werd bekend gemaakt, dat het aantal leden binnen een jaar was verdubbeld, al werd er niet bij gezegd tot hoeveel Het herenwaterpoloteam van De Haaien verloor met 1-7 van Flevo uit Harderwijk. Antilopen 1 won met 4-1 de door de hevige sneeuwval ingekorte korf balwedstrijd tegen SVMM uit Maarn. AMERSFOORT - Met Bob en Tine ke van Leeuwaren, Paul de Laak en de broers Ton en Peter Westbroek was Leusden zeer goed vertegen woordigd op het door verrassend veel publiek bezochte ABCA-jubl- leumtoernool. Deze Amersfoortse badmintonclub bestaat 20 jaar en houdt ter gelegenheid daarvan op zaterdag 5 april van 17.30 tot 18.30 uur een receptie In het restaurant van sporthal Schuilenburg in de kelstad. De viering van de 20e ver jaardag stond voor een groot deel in het teken van een open badminton- toernooi. In het mede door de vele jeugd, uit gezonden door het district Centrum, zeer sterk bezette evenement moesten Bob en Tineke van Leeuwarden helaas al snel afhaken Beter verging het de overige Leusdenaren. die in een groot aantal toernooi-onderdelen zeer ver wisten te komen. Ton Westbroek ver loor pas in de halve finales HD-B.HE-B en MD-A2. Paul de Laak speelde één van de beste wedstrijden in het HE-B met zeer mooie en lange rallies, tot groot enthousiasme van het vele kij kers Jammer genoeg moest ook hij, wellicht door zijn vele partiien. voortijdig afhaken. Peter Westbroek kwam het verst en hij was de enige Leusdenaar die ditmaal in de prijzen viel Weliswaar niet in het door hem felbegeerde MD met Karin Heynen, maar opnieuw in het HD-B met Dick Harthoorn Zondag-senioren uitslagen 30/3: Roda 2-DEV 2 1-2 Roda 3-SEC 4 9-0 't Gooi 6-Roda 5 3-3 Hoogland 7-Roda 7 7-2 Zaterdagsenioren uitslagen 29/3: Roda 4—SDCP 5 2-4 Unicum 5-Roda 5 1-2 VVOP 7-Roda 6 4-2 Roda 7-Stroe 6 6-2 Zondagsenioren programma: Zebra's 2-Roda v 10 30 Soesterberg 4-Roda 4 v 10.30 Roda 5-FAK 5 11.30 Roda 7-Lelystad 6 11.30 Zaterdagsenioren programma: Roda 2-VVOP 4 12.00 Mag ik eerst even een misverstand uit de wereld helpen? Niet Tscheu la Ling is minister-president van Surina me geworden maar ene Chin A Sen. Dat is een heel ander iemand en geen 1 -aprilgrap. Met de „open avond" in zake het verharde handbalveld van Impala, zoals trouwens met de even eens geslaagde opening van de bad- mmtonhal aan de Hamersveldseweg, was dat wel het geval Dat handbalveld zou volgens een municipaal schrijven d.d. 1 oktober 1979 aan het hand- balbestuur in ieder geval per 1 april 1980 speelklaar zijn. U heeft kunnen zien, wat ervan terecht kwam, al moet ik toegeven, dat door de achteraf toch nog te snelle handelwijze van b. en w. mijn (goede) bedoelingen bijna in het water zijn gevallen. Ik ben - en soms heb ik daar spijt van - altijd wantrouwend als bij een, zelfs zwart op witte, belofte de datum van 1 april wordt gebruikt. Vele jaren heeft de handbalclub haar wedstrijden moeten spelen op een accommodatie, die meer op een moeras leek dan op een sportveld en nu gaat de reconstructie ineens hurry-up. Verleden week woensdag kwamen twee mannen met paaltjes en een eind touw de juiste po sitie bepalen voor het nieuwe veld en reeds een dag later verscheen op het BB-park het zware geschut van de fir ma Stevin. Zonder uitvluchten in de richting van het weer of een gesloten overweg werd onmiddellijk een soort van zwembad gegraven als basis van wat er later moet komen. Het is nu ter plekke nog een heerlijke troep, hetgeen meestal het geval is vóór je wat moois hebt en déér hoeven wij ons hier geen zorg om te maken. Het duurt meestal wel even voor in Leusden wat van de grond komt, maar wat er tot stand komt kan de toets der vergelijking met elders glansrijk door staan. Bovendien lijkt mij de investe ring in het handbalveld bepaald geen weggegooid geld. Zelfs als Impala on verhoopt ooit ophoudt met handbal, kan het veld bij voorbeeld als helihaven nog uitstekende diensten bewijzen. Roda 3-Rood Wit 3 12.00 VVOP 11-Roda 8 13.30 Juniorenprogramma: JSV A1-Roda A1 v 13.45 Woudenberg B1-Roda B1 v 12 15 Afmelden junioren vrijdagavond tussen 19 00 en 20 00 uur bij Ton Leyenaar. tel. 942463 LEUSDEN/CENTRUM - Voor de bondscompetitie speelde het tweede tiental de uitwedstrijd tegen Waver- veen 1 vooralsnog onbeslist. H. Frö- berg, J. Boemaars, B. Uneken en A. Valkenburg wonnen hun partij, waar tegenover de nederlagen stonden van H. Kroes, J. Agterberg, J. Zaal en A. Bunt. J. van Santen en A. Wisman braken hun partij af en wat het re sultaat betreft kan het in beide ge vallen vriezen of dooien, zodat de voorlopige uitslag 4—4 is. HUISCOMPETITIE Voor de huiscompetitie van de se nioren werden gespeeld. S van Dokkum-A. Rietveld 1-0 A Valkenburg-J. van Santen 0-1 H Froberg-J v.d Weyden afg. L Buurlage-J. v.d Berg 1-0 W. Schouten-J de Jager 0-1 A. Lieshout-G Kuiter 0-1 P Karis^J. Agterberg Va-Va N. Loning-R. Sieswerda 1-0 W v.d Harst-B. Uneken 1-0 W v.d. Wetering-C Veenendaal'/^k J. Boemaars-E Halkes V2-V2 Voor de jeugdcompetitie werden 34 partijen gespeeld UITSLAGEN CLUB LEUSDEN LEUSDEN - Door de leden van Brid ge Club Leusden werd vorige week donderdag gespeeld voor de interne competitie. Er werd gespeeld in twee groepen, elk bestaande uit 16 paren. De uitslag is: Groep A (16 paren) 1 Dijkgraaf - hr. de Jonge 61,67, 2. echtpaar Kruseman 58,33; 3/4 echt paar Hofman 55,00; 3/4 echtpaar De Jong 55,00, 5. echtpaar Schutrups 54,58; 6. echtpaar Smink 52,08. In groep B (16 paren) was de uitslag als volgt 1echtpaar Elsackers 69.50; 2/3 echt paar v. Schaik 59,50; 2/3 echtpaar Velthuis 59,50; 4 echtpaar sr. Diepenbroek 55.00; 5 echtpaar Zeven boom 54,50en 6 Merkelijrv-Schuil 52,00 LEUSDEN/CENTRUM - In het ko mende paasweekend wordt weinig buitensport bedreven. De hockey- competitle ligt een week stil en ook voor de handballers van Impala zijn geen wedstrijden geprogrammeerd. Voorts zijn de korfballers van Antilo pen competitievrij Ook de beide stan daardteams van Roda 46 komen niet voor de competitie in actie Hetzelfde geldt voor de SV Achterveld Het in haalprogramma van de KNVB-afdeling Utrecht vermeldt slechts de wedstrijden Griftboys-Puem en JSV-WJ (belang rijk voor de laatste plaats) op zaterdag en Maluku Muda-lelystad op zondag Daar tegenover staat, dat als de weer goden het toelaten, er druk getennist wordt De LTV's Leusden. Lockhorst en de Eemelaar beginnen hun seizoen. ACHTERVELD - Aan de onderlin ge schietwedstrijd van Ons Genoe gen namen 18 schutters deel. B. Voskuilen wist het totaal aantal van 50 punten te behalen, gevolgd met een punt verschil, 49, door P. van Nimwegen. De verdere uitslag was: 3. W. Voskuilen 48,4. W. J. Lagerwelj 48, 5. H. J. van Ruitenbeek 47,6. J. E. van Hamersveld 47, 7. J. Voorburg Gz. 46, 8. J. Voskuilen 46, 9. A. Vlug 46,10. P. Smink 46,11T. Vos 45,12. A. van Daatselaar 45,13. J. Kommer 45,14. W. v. d. Kletersteeg 43,15. J. J. van Hamersveld 43, 16. J. Blom 42, 17. W. Wittebrood 41 en 18 F. Koenen 40 punten. Donderdag 3 april zal de vijfde ronde worden geschoten voor de Johan v. d. Hengel bokaal. Daar er hierbij volgens een bepaald systeem wordt geschoten hebben alle deel nemers dezelfde kans om winnaar van deze beker te worden. De stand na vier ronden wordt momenteel aangevoerd door B. Voskuilen met 721 punten, gevolgd door A. van Daatselaar met 711 punten. De stand van de overige schutters die vier maal voor deze bokaal hebben ge schoten is als volgt: 3. G. Tolboom 697, 4. J. Lagerweij 694, 4. A. Vlug 694, 5. J. Lagerweij 689, 6. P. van Nimwegen 685, 7. Fr. Koenen 674, 8. J. Kommer 642, 9. J. Blom 614,10. W. Wittebrood 606,11. J. Voskuilen 588, 12. J. van Rossum 532 en 13. J. E. van Hamersveld 511 punten. De overige deelnemers hebben slechts 3 maal, 2 maal of 1 maal voor deze bokaal geschoten zodat zij de schutters die vier maal hebben ge schoten niet meer zullen kunnen in halen. LEUSDEN/CENTRUM - Zowel het heren-standaardteam als de beide hoogste formaties bij de dames van de volleybalclub Leos hebben afge lopen zaterdag hun competitiewed strijd gewonnen. Desondanks zijn de promotiekansen van Dames 1 defi nitief voorbij, omdat het Nijkerkse NVC ook gemakkelijk won en met nog maar één wedstrijd te gaan niet meer in te halen is. De Leusdense dames hadden in Hilversum een spannende ontmoeting met GVC, waarin beide ploegen om elk puntje vochten. Leos bleek uiteindelijk het sterkst en won met 1-3. Dames 2 heeft zich veilig gesteld met een overtuigende 0-3 overwinning. Heren 1 is ondanks een knappe 0-3 zege op BAS in Biddinghuizen nog lang met buiten degradatiegevaar In deze afdeling moeten twee teams een stapje terug en de Leusdenaren staan nu op de voorlaatste plaats met 2 punten achterstand op BAS en SDS Alle teams hebben nog één wedstrijd te goed Wanneer Leos de slotwedstrijd wint en zowel BAS als SDS verliezen, eindigden deze drie formaties met 17 punten, zodat een na-competitie nood zakelijk wordt. Leos rekent op 12 april in de Meent bij de wedstrijd tegen Swift op een grote schare meelevende sup porters. ACHTERVELD - De dames- volleybalploeg van Avanti staat bin nenkort voor haar laatste kans voor het bereiken van een nieuwe promo tie. In de voorlaatste wedstrijd van de lopende competitie kwam Zelky 3 uit Harderwijk in sportzaal De Meent op bezoek. De Achtervelde dames moesten winnen om achter SVH uit Hoogland nog in aanmerking te ko men voor de tweede op promotie rechtgevende plaats op de ranglijst. Zelky 3 als middenmoter moest voor de Avanti's een te pakken tegen standster zijn. De eerste en de tweede set kreeg de Achterveldse formatie vrij gemakkelijk in handen, maar in de derde set verlo ren de Bakker-girls de greep op het spel en daardoor ook dat deel van de wed strijd. Avanti herstelde zich echter keu rig op tijd en maakte van de vierde set een duidelijke Achterveldse aangele genheid. Met de 3-1 winst van deze ontmoeting hielden de Avanti's de pro motiekansen in eigen handen. Op vrij dag 11 april volgt de slotwedstrijd in Harderwijk tegen Zelky 4 (merkwaardig genoeg veel sterker dan het 3e team) en dat treffen moet minimaal in een ge lijkspel omgezet worden om de Achter veldse dames in de bloemetjes te kun nen zetten.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11