Kohlmann speelgoed geopend Onteigeningsprocedure wordt gerechtelijk ingezet Reconstructie Stoutenburg start volgende week isiduna gaf geslaagde uitvoering Trio Mariëtte Harinck met sprankelend repertoire leusder hrnnt K.P.O. naar Friesland De Til rond Pasen wee jubilarissen gehuldigd LAATSTE STUK NOORDERRANDWEG Jazz in De Hakhorst plaatselijk nieuws DONDERDAG 3 APRIL 1980 ACHTERVELD Ondanks het feit dat in de maand april het programma voor het winterseizoen van de K.P.O. zal zijn afgewerkt, heeft het bestuur niet stil gezeten. Het ligt in de bedoe ling om op dinsdag 3 juni een reisje naar Friesland te maken. Het belooft een hele mooie dag tocht te worden die geheel verzorgd is vanaf de koffiepauze tot aan het diner's avonds De prijs voor de deel neemsters bedraagt f55.00 Het ver trek zal die dag zijn om 8 00 uur 's morgens bij de kerk zijn Er kunnen in verband met de beschikbare plaat sen in de bus 49 dames aan deze reis deelnemen Om teleurstelling te voorkomen wordt belangstellenden aangeraden zich zo spoedig mogelijk op te geven bij mevr Van Dijk-v d Hengel en mevr v d Berg-van Rui tenbeek De opgave voor deelname kan worden gedaan tot uiterlijk 1 mei LEUSDEN - Aan de Brouwerij 1 in de Hamershof werd gisteren tussen 17.00 en 19.00 uur op feestelijke wij ze de opening gevierd van het eerste filiaal van Kohlmann Speelgoed uit Amersfoort. De nieuwe speelgoedzaak heeft een oppervlakte van ongeveer 200 vierkante meter, waarvan 40 vierkant meter bergruimte Er wordt een totaal assortiment speelgoed verkocht, wat betekent dat er zowel babyspeelgoed als technisch speelgoed te koop is De dominerende kleuren in de zaak zijn donkerbruin en geel De firma Kohl mann heeft in haar Leusdense vesti ging drie medewerkers Veel publiek bij de jaarlijkse uitvoering van Lisiduna. de film Grease en tussen de stukjes door speelde de harmonie De aankondiging van ieder onder deel werd door de heer M. Timmer ge daan. Na het nonstop programma met een gezamenlijke finale was er pauze In de pauze werd er een verloting ge houden. waarna de heer Verhoef ieder een bedankte voor de avond, zowel de medewerkers als de genodigden Tot slot kon er gezellig nagepraat en een dansje gemaakt worden, dat laatste op de muziek van Toon Steenbeek. waar door heel wat mensen dankbaar ge bruik van gemaakt werd Op het mo ment telt muziekvereniging Lisiduna ±80 leden Nieuwe leden zijn van harte welkom. Vooral voor de bariton en tuba kan de muziekvereniging leden gebrui ken Zoals'gebruikelijk; zal het jonge rencentrum De Til op Goede Vrijdag en Paaszaterdag gesloten zijn. Op de 1e Paasdag is het geopend voor ge zellig onder elkaar van 10 00 t/m 13 00uur Omstreeks 21 00 uur wordt op het terrein tegenover het burge meester Buiningpark het traditioneel Paasvuur ontstoken waarvoor iedere belangstellende wordt uitgenodigd aanwezig te zijn Op maandag 7 april (2e Paasdag is het wederom geopend van 10 00 t/m 13 00 uur Van 14.00 t/m 17 00 uur is er een discomiddag. Dinsdag 8 april is De Til normaal geopend vanaf 19 30 uur Op donderdag 10 april wordt in de namiddag een kinderspelmiddag ge houden voor de kinderen vanaf 7 jaar. Als de weersomstandigheden het toelaten wordt er ergens in ..De Treek" een eierzoekwedstrijd gehou den in groepjes van verschillende leeftijden Na afloop hiervan worden enige buitenspelletjes gedaan of wordt in De Til een film vertoond Als het weer het niet toelaat, wordt het geheel in De Til gehouden eventueel met spel en film De deelnemende kinderen worden tussen 13 00 en 13 30 uur bij De Til verwacht waarna men dan naar het bos vertrekt. De organisatoren doen een beroep op wat ouders even de kinderen erheen te willen rijden De kosten voor deze middag zijn f 1.—per kind. waar ook nog prijsjes en traktatie Deze mid dag was in het boekje aangegeven op woensdag maar is in verband met het schoolvoetbal verplaatst naar de donderdag Op de avond van 10 april wordt in De Til om 20 00 uur voor de jongeren vanaf 15 jaar een filmavond gehou den Vrijdag 11 april om 19 00 uur een tieneravond met heel aparte attrak- tie's Deze avond duurt tot 20 30 uur Daarna is De Til geopend zoals ook anders op vrijdagavond En tot slot van deze week op zaterdagavond om 20 00 uur discoavond LEUSDEN - De laatste vrijdag van de maand, en dus was er weer jazz in de Hakhorst. De voor deze avond aangekondigde groep met o.a. Eef Albers moest verstek laten gaan we gens verplichtingen in het buiten land. De nijvere organisator Rob Bouwer had echter gezorgd voor uit stekende vervangers. Hier kon het dan ook beslist niet aan gelegen hebben dat er zo weinig liefhebbers waren komen opdagen. Er moet toch in Leusden een veel groter publiek zijn, dan de 30 40 aanwezigen vori ge week vrijdag. Het zou ontzettend jammer wanneer een zo prachtig initiatief als deze jazz- reeks op zou houden te bestaan door te geringe opkomst van entrees Voor de aanwezigen viel er te genieten van prima jazzmuziek. Het trio Mariette Ha rinck bestaande uit: Mariétte Harinck, piano, Rob Veenhuizen, bas en Frits Piekema. slagwerk, bleek een trio dat voornamelijk muziek uit de vijftiger en zestiger jaren op het repertoire heeft staan. Mariëtte Harinck, de leading lady, fraai ondersteund door haar beide partners, ontpopte zich als een vol gelinge van de verstilde muziek, die zo essentieel de stijl van BUI Evans ken merkt. Een ode aan deze blanke pianist werd tot uitdrukking gebracht met het nummer ,,AJI Blues'' van Miles Davis, een derleermeesters van BUI Evans. Met sprankelende swing en veel va riatie in tempo, struktuur en toonsoort volgden nummers van Cecil Taylor en Duke Ellington (Satin Doll en Take the A tram). Onder vermijding van romanti sche conventies met ingetogen lyriek toonde een nummer als Autumn Leaves'' met zijn fluwelen melodie duidelijk de invloed van Keith Jarrett op de pianiste aan. Dat het trio nog meer in huis had liet het blijken in een soort duel tussen piano en slagwerk, waarbij de bas een belangrijke functie als tus senstation vervulde. Geboeid volgde het publiek deze demonstratie waarin de musici lieten horen op welke wijze de kubistische composities van The- lounius Monk vertaald konden worden in een geheel eigen geluid Vooral de ..Monkiaanse" nummers gaven duidelijk het geheel een enigs zins over-gearrangeerd karakter Al hoewel bassist Rob Veenhuizen en drummer Frits Piekema zich muzikaal schikten naar Mariëtte Harinck achter de piano, kregen zij voldoende gele genheid om naast het degelijke onder steunende werk zich ook uit te leven in een aantal soli, hetgeen hen evenzo- vele malen een welverdiend open doekje van de toehoorders opleverde. Kortom een prima geslaagde jazz avond, waarbij het weliswaar in aantal geringe publiek zich uitstekend heeft vermaakt. Voor de wegblijvers komt er nog een drietal herkansingen in de maanden april, mei en juni. Dan ook steeds op de laatste vrijdag van de maand Voor de eerstvolgende keer (25 april) wordt verwacht de groep Jive at Five. J. B. (Van de redaktie) LEUSDEN - Eind vorig jaar heeft de minister de gemeente Leusden toestemming gegeven tot het ge rechtelijk inzetten van de procedure tot onteigening van een stuk grond, dat de gemeente nodig heeft voor de verdere aanleg van de Noorder randweg (het deel tussen Midden weg en Zwarteweg). Die grond is eigendom van de heer Van Daatse- laar, die tot nu toe niet op de aanbie dingen van de zijde van de gemeente is ingegaan. Zoals het zich laat aanzien zal deze gerechtelijke procedure ongeveer een jaar in beslag nemen Een dergelijke periode is gebruikelijk voor onteigening Daarna kan de gemeente Leusden eindelijk beginnen met de aanleg van iiet laatste deel Noorderrandweg tus sen Middenweg en Zwarteweg. zodat vanuit de oostzijde van Leusden-cen- trum een betere verbinding zal zijn ont staan met de noordelijke ontsluiting op de Rijksweg 28 via de Zwarteweg-Hor- sterweg De aansluiting van de Noord errandweg op Rijksweg 28 zal echter nog wel iets langer duren LEUSDEN - In de week na Pasen wordt begonnen met de reconstruc tie van de Horsterweg en de Hes senweg in de bebouwde kom van Stoutenburg. De werkzaamheden houden ondermeer de aanleg van een fietspad langs de Horsterweg in, aanpassing van de aansluiting van de Horsterweg op de Hessenweg, verplaatsing van bushaltes en ver nieuwing van de riolering. De werkzaamheden zullen ongeveer vier maanden in beslag nemen. Ge durende deze periode dient het ver keer van en naar Stoutenburg met vertragingen rekening te houden. iitcuilie LEUSDEN - Vrijdag 28 maart gaf de muziekvereniging Lisiduna een muziekuitvoering in Pon zaal. Na de presentatie van de harmonie, tam bours en majoretten werd de avond geopend door voorzitter, Verhoef, die iedereen van harte welkom heette, met name burgemeester Ra demaker, wethouder Mandemaker en wethouder Van Woudenberg met hun echtgenoten en de afge vaardigden van de zusterver enigingen uit de omgeving. De heer Verhoef vond het prettig mee te kunnen delen dat er enkele leden van de harmonie zonder uniform moesten optreden. Vroeger hingen er uniformen in de kast van de muziekvereniging. Nu zijn er uniformen tekort De avond startte met het optreden van het orkest, overigens voor een overvolle zaal. met de nummers Ich freue mich im Hern. Aliette ouverture. Ballad no. 7. Happy sound, Suite picturale en de lijnbaans mars onder leiding van dirigent M. Timmer Tussen de nummers door werden twee leden gehuldigd die 25 en 50 jaar lid zijn van de muziekvereniging. Voor deze gelegenheid was de heer Wis man. voorzitter van de KNF (Koninklijke Nederlandse Federatie van muziekver enigingen, afdeling Utrecht) aanwezig. In eerste instantie vertelde de heer Wisman wat de KNF eigenlijk doet Daarna werd de heren B. Hofland. 50 jaar lid, waarvan 30 jaar bestuurslid en daar weer 14 jaar voorzitter van en K Valkenburg. 25 jaar lid van Lisiduna een ereteken met certificaat overhandigd Van de muziekvereniging zelf kreeg de heer Hofland een workmate en de heer Valkenberg een envelop met in houd Hierna werd er een nonstop-pro gramma opgevoerd, waaraan de tam boers meewerkten, die een goede show hadden ingestudeerd onder lei ding van de heer Striesenau en de ma joretten die onder leiding van mevrouw Van der Last diverse leuke stukjes had den ingestudeerd, onder andere een stukje op de mechanische muziek van heren Hofland en Valkenburg, resp. 50 en 25 jaar lid van Lisiduna, op het podium. Uitvoering van Lisiduna. Het interieur van de nieuwe zaak. i

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5