Peutejater in De Hakhorst Postkantoorhouder neemt afscheid I le—sden krmt K.P.J. hield kaartavond en dropping Schrijfavond Amnesty dag later Laatste aktiviteiten De Rozendaal Paaseieren zoeken met Blijhof April-agenda vrouwenkafé Vrouwencafé vraagt hulp thema-avond 'aasactie )e Zonnebloem in R.K. scholen Openingstoernooien De Eemelaar Tweede paasdag gezinsfiets- puzzeltocht Laatste ronde Hessenkartoernooi AVRO'S Toppop naar Leusden Leusder Krant DONDERDAG 3 APRIL 1980 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Voor de ouderavond an peuterspeelzaal Nijntje don derdag 27 maart in de schuur van De lakhorst was de toneelgroep 'eutejater uitgenodigd. De to- leelgroep, die uit drie vrouwen en jen man bestaat, bracht het pro gramma „Niks aan de hand, koppen n het zand!" Op sketchachtige wijze wordt hierin getoond hoe opvoeders met zichzelf en anderen, waaronder je kinderen, omgaan. De bedoeling van de groep is om op en wat kritische manier inzicht te ge ven in de leef- en opvoedingsom- tandigheden van het kind. In het pro gramma wordt geprobeerd te laten zien wat het gedrag van opvoeders kan be ekenen voor de ontwikkeling van kin deren Het is géén receptenprog ramma" Het geeft ook géén kant en klare oplossingen, maar probeert aan zetten te geven tot een eigen denken en beslissen over de onderwerpen die in het programma worden aangesneden Voor de ouders van de peuters, die dit keer in grotere getale aanwezig wa ren dan gemiddeld, werd het een ont spannende avond. Hoewel de onder werpen regelmatig scherp belicht wer den, viel er vaak nog veel te lachen Vooral de vader in het gezin nam vaak een houding aan van kop houden, niet zeuren en helemaal niet bij me aan kloppen. Er werden niet alleen gezinssituaties uitgebeeld, ook de onderwerpen peuterspeelzaal, ouderavond, kind in het ziekenhuis met een bureaucrate dokter, kwamen aan bod Het hele pro gramma door wisselde men zeker twin tig keer van onderwerp Zo nu en dan met gezongen tekst, zonder begelei ding. In de kleine pauzes, nodig voor de corwisseling. werden verschillende dia's met geluid getoond. Bijvoorbeeld een parkeerplaats in een grote stad. waar kinderen geld in de automaat hadden gestopt om een plekje te creë ren voor hun spel Het programma bracht niet alleen het onderwerp de peuter met zijn opvoeders Ook situa ties met oudere kinderen kwamen re gelmatig aan bod Primair stonden de opvoeders in het hele stuk Na de pauze was er gelegenheid tot discussie Het stuk zelf werd erg goed ontvangen ledereen was enthousiast. De een vondude vader wat negatief, de ander had meer oplossingen willen zien voor problemen, kortom onderwerpen waar de toneelgroep zelf wel of niet iets mee kon gaan doen ACHTERVELD - Ook dit jaar werd •r door de Zonnebloem afdeling een paasactle gehouden. Ook nu is de actie bijzonder goed geslaagd. Dit Jaar werd er een wagentje gemaakt waarvoor een mooi geel paas- kulkentje was gespannen. In het wa gentje bevond zich de paashaas met enkele echte eieren en wat kleine verrassingen. In totaal werden er ditmaal 106 van deze wagentjes door Zonnebloem-dames gemaakt. Zeker mag men de heren die het zaagwerk voor de wagenwielen gedaan hebben niet vergeten De voorgaande dagen hebben de Zonnebloem ziekenbezoeksters weer 106 zieken, eenzame bejaarden, geestelijk en li chamelijk gehandicapten en de zieken in de ziekenhuizen en verpleegtehuizen gelukkig gemaakt met deze leuke paasattractie. Veel arbeidsuren zijn er besteed om alles te kunnen realiseren Doch de dankbaarheid van de ontvangers van de surprise maakt dat je dat allemaal vergeet. Ook de leerlingen van de beide R.K basisscholen Onze Wereld en St Jo seph hebben juist voor de paasvakantie een aantal zieken blij gemaakt De leer lingen werden in groepjes verdeeld El ke groep kon dan een presentje voor een zieke maken Er werden in totaal ongeveer 40 fruitschaaltjes klaar ge maakt en door de leerlingen persoonlijk bij de zieken bezorgd De schaaltjes bevatten een aantal sinaasappelen, een klein flesje fruit, enkele appels en een haantje pik Het haantje pik was door de leerlingen zelf bij de bakker ge bakken en ook het fruit was door hen zelf van huis meegebracht. Ook deze geste heeft bij de bezochte zieken blijd schap en dankbaarheid gebracht. Door deze acties werd gevoeld dat men niet vergeten werd. wat zowel aan de Zon nebloem ziekenbezoeksters als aan de schoolkinderen herhaaldelijk kenbaar werd gemaakt ACHTERVELD - Zowel voor de se nior- als junior leden van de tennis vereniging De Eemelaar is de win terstop bijna afgelopen. Na zich tij dens de winterstop te hebben kun nen amuseren met een klaverjas- toernooi, nadert nu de datum dat men zich op de tennisbanen zal kun nen gaan uitleven. Maandag 7 april zal het opening- toernooi door de senioren worden ge houden Het wordt een echt gezellig- heidstoernooi Alle senior-leden kun nen hieraan meedoen Het is voor de deelnemers aan dit toernooi wel wen selijk. dat zij de gehele dag beschikbaar zijn. Voordat de senioren zover zijn hebben de junioren hun openings- toernooi er al op zitten. De junioren houden op zaterdag 5 april hun openingstoernooi. Er zal gespeeld wor den in sterkte poules De aanvang van dit toernooi is om 9.30 uur Het is nog niet bekend hoe laat het afgelopen zal zijn, daarom dienen de deelnemers er wel rekening mee te houden dat zij de gehele dag beschikbaar zijn ACHTERVELD - Op 27 maart werd er een returnkaartavond gehouden tussen de bejaarden en de K.P.J. Ditmaal waren de bejaarden de gast heren. Er kon deze avond geschut- en geklaverjast worden. Er werd heel sportlef en gezellig gekaart. Nadat alle wedstrijden waren ge speeld en de eindstand kon worden op gemaakt, bleek dat de bejaarden met een vrij grote voorsprong de wedstrijd hadden gewonnen Zaterdagavond werd er een dropping voorde K P.J -ers gehouden Om ongeveer 20 00 uur vertrok men uit Achterveld in de richting Kootwijk Er waren 36 deelnemers die in groepen werden verdeeld Om onge veer 20.45 werd de eerste groep ge dropt De dropping vond plaats in een van de bossen in de omgeving van Kootwijk. Met behulp van een kaart moest men via een uitgestippelde route een bepaald café in Kootwijk weten te bereiken De afstand van het punt van de dropping tot aan het eindpunt be droeg ongeveer 6 kilometer De eerste groep kwam om 21 30 uur binnen Dat was heel snel De overige groepen ar riveerden pas na 23.30 uur. Om onge veer 23.00 uur konden de prijzen wor den bekend gemaakt De 1e prijs was voor groep 1de 2e voor groep 7 en de 3e voor groep 3. Tot ongeveer 23.45 uur bleef men nog gezellig in het betreffende café nakaarten over deze wel zeer geslaagde dropping, waarna men vrolijk huiswaarts keerde De volgende activiteit is de oud ijzer actie die zal worden gehouden op zaterdag 19 april. Scène uit „Peutejater". ACHTERVELD - In verband met het feit dat het de tweede maandag van de maand april tweede paasdag is, zal de schrijfavond voor Amnesty International niet plaatsvinden op maandag 7 april, maar op dinsdag avond 8 april. Deze dinsdagavond zal om 19.30 uur de deur bij Nel Schwagerman, van Oldenbarnevelt- straat 84 weer openstaan om de schrijvers voor Amnesty Interna tional binnen te laten. Er zal deze avond gelegenheid zijn om te schrijven voor politieke gevange nen In talrijke landen van de wereld komt het nog dagelijks voor. dat er mensen worden opgepakt en in de ge vangenis worden gestopt omdat hun politieke of religieuze overtuiging, ras of huidskleur niet overeenkomt met die van het bewind dat aan de macht is Amnesty International is een onpar tijdige organisatie, die o.a door middel van brieven schrijven, probeert de bewindslieden te beïnvloeden om zo het lot van de politieke gevangenen te verbeteren Onlangs spraken de A Ileden van de adoptie groep Leusden met een ex poli tieke gevangene uit Roemenié. Deze wees er op dat het voor een Roemeens politieke gevangene gunstig is als er van buiten af naar de situatie van ge vangenen bij de autoriteiten wordt geïnformeerd Vaak wordt er dan min der zwaar gestraft Om op zo groot mo- LEUSDEN Het moment waarop winkelcentrum De Rozendaal offi cieel wordt gesloten door burge meester Rademaker, zaterdag 12 april om 11.45 uur, komt met rasse schreden naderbij. Een van de laatste aktiviteiten die de Rozendaalwinke- Hers dan ook in hun oude winkelcen trum organiseren is de aanwezigheid van de echte paashaas, aanstaande zaterdag. Op de laatste dag waarop De Ro zendaal geopend is, zal er een optre den zijn van een dixieland-orkest Die dag ontvangen de bezoekers van alle zaken een roos Inmiddels is ook de totaaluitslag van de Rozendaal-loterij bekend ge worden. deze luidt 1e trekkingsweek lotnr 7223 Wijn- pakket. 11944 Fruitmand; 12968 Vleespakket; 16816 Taart. 39984 Bloemen 2e trekkingsweek 7115 Platenbon. 16311 Levensmiddelenpakket; 110679 Voetbal, 180053 Monopoly- spel. 185129 Kappersbon 3e trekkingsweek 18581 Grote plant, 106947 Amro-spaarrekening; 108917 Zuivelpakket. 114499 Slijters-kado; 114613 Servies 4e trekkingsweek 2364 Blokkerbon; 67560 Fruitmand; 195192 Vleespak ket; 198050 Fotobon, 193610 Boe- kenbon Hoofdprijs 1e t/m 4e week Rozen- daal-pakket lotnr 195188 getrokken op 15-2-1980 5e trekkingsweek lotnr 77699 Tran sistorradio. 109556 After Shave; 131064 Schoenenbon. 191182 Bloemstuk. 196339 Fotobon 6e trekkingsweek 74500 Jeugd-en- cyclopedie, 133239 Fruitmand; 176005 Voetbal; 176888 Wijnpakket. 178905 Blokkerbon 7e trekkingsweek 73321 Amro- spaarrekening, 128885 Vleespakket; 138580 Fotobon, 177867 Zuivelpak ket; 179716 Parfumerie-artikelen 8e trekkingsweek 10561 Boek van de maand. 58477 Vleespakket. 119379 Schoenenbon. 145882 Wijnpakket; 164673 Bloemstuk Hoofdprijs 5e t/m 8e week Rozen- daal-pakket lotnr 131500 getrokken op 14-3-1980 LEUSDEN - Zaterdag kunnen de kinderen weer naarstig zoeken naar eieren tussen het gebladerte van het Lockhorsterbos, waar ze op de fiets naar toe gaan. Er is een leuke attraktie aan verbon den, een prijsje voor de beste zoekers en extra eieren voor het vinden van een gekleurd ei. De eieren in het bos zijn van kalk en in 't clubgebouw van Blijhof worden ze na afloop ingeruild voor echte eieren Deelname aan dit festijn is voor ie dereen gratis en bestemd voor kinderen van 4 t/m 12 jaar of ouder Het spreekt vanzelf dat Blijhof er op rekent dat een van de ouders met de allerjongsten mee gaat. Tussen 9.45 en 10 00 uur verzame len, met de fiets, bij Blijhof aan de Ans- friduslaan. Vertrek aldaar om 10.00 uur Om 12 uur is iedereen weer terug. Goe de raad aan de ouders geef de kinde ren een tasje meel gelijke schaal invloed uit te oefenen, organiseert Amnesty International de schrijfavonden. Tijdens de schrijfavond van dinsdag 9 april zal er geschreven kunnen worden naar de autoriteiten van Polen, de Sovjet-Unie, Zaïre, Zuid Ko rea en Haiti. Over al deze landen is achtergrondinformatie aanwezig. In het kader van de campagne tegen de doodstraf die Amnesty is gestart, ligt er een lijst waar men een adhesie betuiging kan plaatsen ledereen is de ze avond van harte welkom om te ko men schrijven, papier, pen en post zegels liggen klaar WIJZIGING HUISVUIL OPHALEN In verband met de paasdagen wordt op maandag 7 april geen huis- en grofvuil opgehaald. Dit zal ge beuren op dinsdag 8 april, tegelijk met de wijken waar normaal op dins dag het huisvuil wordt opgehaald. Men dient er rekening mee te hou den dat de ophaaltijden gewijzigd kunnen zijn. Het is dan ook raadzaam het huisvuil op deze dag voor half acht 's ochtends aan de straat te zetten. SNELHEIDSCONTROLE Maandag 31 maart werd in Stouten- burg een snelheidscontrole gehouden, waarbij ongeveer vier honderd voertui gen werden gecontroleerd Veertien daarvan overschreden de maximum snelheid van 50 kilometer per uur De hoogst gemeten snelheid was 89 kilo- molor nor i u ir KADAVERMELDING TIJ DENS PAASWEEKEINDE In verband met de Paasdagen is de melding van kadavers als volgt ge regeld; Op Goede Vrijdag 4 april is melding uitsluitend mogelijk tussen 8.00 en 9.30 uur. Er zal getracht worden de kadavers nog dezelfde dag weg te halen. Voor meldingen op 4 april dient men niet met het gemeente huis, maar rechtstreeks met het Openbaar Slachthuis in Amersfoort contact op te nemen. Het Openbaar Slachthuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (033)-15678. Op za terdag 5 april en tijdens de Paasda gen is het slachthuis gesloten. TOEZICHT BIJ PARKEREN Zowel zaterdag als zondag werd door de politie toezicht gehouden op het par keren bij kerkgebouw De Koningshof. Veel automobilisten parkeren hun voertuig daar schuin op de weg, wat de doorgang voor het overige verkeer ern stig belemmert Er werden nog geen bekeuringen gemaakt GEVONDEN/VERLOREN VOORWERPEN ACHTERVELD Bij de politie te Achterveld, tel 03425-1607, zijn als gevonden en ver loren opgegeven Gevonden 1 handschoen Verloren/vermist; bromfietsplaatje H H F 218, een konijn OOK DE HEER V. D. HEUVEL HOORT ERBIJ ACHTERVELD - In ons verslag van de receptie van de heren A W. Zand- brink en J J van Burqsteden in het dins dagnummer is een kleine onvolkomen heid geslopen Tijdens die receptie werd ook de heer Jan v. d. Heuvel die al 25 jaar in dienst is van de Achterveldse Coöperatie in het zonnetje gezet Hij kreeg de gouden Cebeco-speld voor het bereiken van dit jubileum LEUSDEN - Op de agenda van het vrouwencafé staan voor de rest van de maand april nog drie thema avonden. Maandag 14 april wordt er gepraat over het onderwerp ..vrouw en geloof", een week later, maandag 21 april wordt behandeld „vrouw en echtscheiding" en de laatste maandag van de maand. 28 april belegt het vrouwencafé een po litieke avond. Het kafé gaat steeds open om 20 00 uur, aanvang van de behan deling van het onderwerp is om 20.30 uur. LEUSDEN - Op maandag 14 april wordt er in h^t vrouwencafé een thema avond gehouden over de vrouw en het geloof. De opvoeding van huis uit. van uit de school en kerk bepalen voor een goed deel onze levensopvattingen Het onderwerp richt zich niet uitsluitend op één geloof of één godsdienst Graag willen de vrouwen ervaringen wisselen met mensen en meningen van diverse gezindten. Belangstellenden die mee willen helpen kunnen bellen naar tele foon 942147 ACHTERVELD - Donderdag 27 maart werd in hotel De Roskam op zeer bescheiden wijze en in intieme kring afscheid genomen van de heer J. van Wijk, die hier zes jaar als kantoorhouder bij de P.T.T. werk zaam is geweest. Hij gaat nu weer werken als vervangend kantoor houder op diverse postkantoren. Bij dit afscheid waren o.a. aanwezig de heer J. de Groot directeur van het Barneveldse postkantoor, H. Rijken chef P.T.T. te Barneveld, de Achter veldse postbode H. Schut, de heer J. J. van Burgsteden als directeur van de Coöperatie waar het postkantoor onderdak geniet en de nieuwe kantoorhouder H. van Tergouw. ..Hoewel het bij de PTT niet de ge woonte is dat er van een kantoorhouder afscheid wordt genomen konden wij er hier in Achterveld niet onderuit", aldus de directeur van het Barneveldse post kantoor de heer J de Groot. „Wij dan ken u voor de fijne en prettige wijze waarop u die zes jaar hier in Achterveld hebt gewerkt". Hierna bood de direc teur de scheidende kantoorhouder een enveloppe met inhoud aan Namens de Barneveldse PTT personeels vereniging sprak de heer W. v.d Berg een kort woord tot de scheidende en bood hem een geschenk aan Ook me vrouw M van Wieringen-Kok sprak als vertegenwoordigster van de Achter veldse winkeliers een dankwoord voor de prettige samenwerking die er steeds was geweest. Ook zij kwam niet met lege handen Ook werd een aantal bloemstukken aangeboden Een plak boek werd ook aan de heer Van Wijk overhandigd, waarin tot zijn grote verrassing zijn eerste dienstrooster uit Achterveld was aangebracht De heer Van Wijk dankte voor dit afscheid „Ik heb hier ongeveer zes jaar met veel plezier gewerkt. Ik ga nu weg, maar laat hier een groot aantal vrienden en kennissen achter De Achterveldse be volking was een fijn publiek en ik ben ze daar erg dankbaar voor. Reeds vanaf het begin dat ik hier was, bestond er een goede verhouding Als ik aan iemand om zijn legitimatiebewijs vroeg werd er gezegd, o, ja je bent nieuw, ik zal het even halen Geen grote mond zoals in veel andere gemeenten Ik dank ieder een nogmaals heel hartelijk voor de fij ne tijd die ik hier gehad heb' ACHTERVELD - Vrijdag 4 april zal de zevende en laatste ronde worden gespeeld van het Hessenkar klaverjastoernooi. Aanvang is om 20.00 uur. Behalve de prijzen voor de wedstrijd van deze avond, zal ook de eindstand van het gehele toernooi bekend zijn, en zullen aan de winnaars de prijzen worden uit gereikt Wie ook de kapitein van de huwelijksboot zal zijn, de trouwkaarten bestelt u natuurlijk bij de Leusder Krant 1 Met de komt u niet tussen de J wal en het schip terecht. LEUSDEN - Tweede Paasdag, 7 april, wordt door de aktiviteiten- commissie van de Hervormd Gere formeerde Jeugdraad een gezlns fietspuzzeltocht georganiseerd. De start van de tocht is om 14 00 uur bij Het Trefpunt, nabij de Dorpskerk in Leusden-Zuid De kosten voor deelna me bedragen 2,- per persoon Na af loop van de tocht worden de namen van de prijswinnaars in Het Trefpunt bekend gemaakt. LEUSDEN - Vrijdag 25 april komt AVRO's Toppop Discoshow naar Leusden De discjockeys Cees van Zijtveld en Jan Steeman zullen een avond verzorgen in de feesttent die zal worden opgezet bij de bibliotheek aan de Hamersveldseweg De show, die ongeveer 3% uur duurt, vangt aan om 20 00 uur Beeld van „Peutejater'

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7