rm SB Commissie niet akkoord met verkoop kavels aan RBR Nieuwe opleveringen voor De Hamershot tA-vi ÉLÉ y l fl Opnieuw problemen over verkoopregulerende bepalingen Werkgroep Verkeer bespreekt discussie nota krant Vergadering gaat niet door Voorstel Groene Zoom/ Zuiderinslag teruggenomen VAKIMMi IKIIE liEIISIIEIt ItltANT Goede hoop op andere houtskelet- bouwer Knutselen bij Blijhof Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden iffl Reimus&Snel P.P.R. voorzitter naar Leusden Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. VRIJDAG 11 APRIL 11e JAARGANG NO. 81 1980 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommissie „Financiële en Economische zaken" is woensdagavond niet akkoord ge gaan met de voorgestelde verkoop van 59 kavels aan de firma RBR te Leusden. Struikelblok bij de verkoop van deze kavels, bestemd voor de bouw van 59 houtskeletbouwwonin- gen, vormden deinde overeenkomst opgenomen bepalingen ten aanzien van de verkoopregulering. In de overeenkomst werden concrete ver koopregulerende bepalingen (twee jaar voor de twee vrije sector-kavels, vijf Jaar voor de 57 premiekoop-ka vels) genoemd en dat vonden de meeste commissieleden ongewenst. In de laatste raadsvergadering is het college het uitdrukkelijke verzoek gedaan om bij volgende grond- verkopen ruimte open te laten voor het invullen van nadere verkoopre gulerende bepalingen en geen concrete maatregelen te vermelden. Zulks in afwachting van de prin cipiële diskussie die de raad nog wenst te voeren over verkoopregu lerende bepalingen en de Vijf Vinger "ITteorie (VVT). Ad Wisman (CDA): ..Grootst mogelijke moeite" Het waren met name de raadsleden van CDA (Ad Wisman en Hans Pekel haring) en Progressief Leusden (Rinze Bloemhof), die er bij de wethouder op aan drongen om de gewraakte pas sages uit de overeenkomst met de RBR te schrappen Rients Bergsma (VVD) vond dat echter niet fair. Bergsma ..Ik heb het gevoel dat door sommige raadsleden hier geprobeerd wordt hun gram te halen voor wat in de laatste raadsvergadering met is gelukt Ik vind het een beetje kleinzielig om dat te gaan botvieren op dit concrete voorstel Dat is niet eerlijk. Dit voorstel is maanden in voorbereiding geweest en de opgeno men bepalingen zijn die welke wij al jaren hanteren Ik vind het in de huidige situatie op de huizenmarkt echt niet verstandig om in een dergelijk contract een open vlek te laten. Ik vind werkelijk dat het met de verkoopregulerende be palingen een griezelige kant op gaat", aldus de VVD-fractievoorzitter Bergsma vond de overige commis sieleden tegenover zich. Bloemhof „Juist omdat dat raadsbesluit van vori ge maand er is moet er nu even pas op de plaats gemaakt worden Harm Offereins (SGP/GPV): „Na tuurlijk is het niet zo dat er nu plotseling over die verkoopregulerende bepalin gen gesproken wordt Daar zijn we toch al veel langer over bezig Straks kan de LEUSDEN - De brede winkel straat. die van no. 18 (Centra) naast de bibliotheek loopt, is geheel op geleverd, uitgezonderd no. 32 Lieshout-damesmode Opgeleverd zijn dus: no.: 18 Centra-supermarkt en v.d. Ho ven brood en banket 17 Brons-textiel 16 Herenmode 19 Geen bestemming 20 Dameskapsalon-salon Pierre 21 Foto-film-Verweij 22/23 Rookwaren/slijterij Gall en Gall 24 Opticien-Bokma 25 Bloemen en platen-Eurofleur 33 Schoenen-Sikking 34 Reisburo-Kuipers 35 Huishoudelijke art. Blokker Dat betekent, dat alle Rozen- daalwinkeliers met hun afbouw zijn begonnen en over 6-8 weken zich gevestigd kunnen hebben Op 17 april zal de 4e ondernemer „Bookstores" (de heer Vogel) zijn boekhandel aan de Brouwerij ope nen Eind april en begin mei zullen verschillende andere ondernemers hun deuren voor het publiek ope nen, zoals: juwelier Rosenboom. slager van Kooten, bakker v.d Hen gel. foto Verweij. opticien Bokma en ook dhr. Sikking zal rond die tijd de stoute schoenen aantrekken. Rond de 22e mei zal de Centra zijn deuren openen Al met al de Hamershof begint te leven. Volgende week be gint de gemeente met de bestrating van de winkelstraat. Door het inzet ten van een dubbele ploeg zal de geringe achterstand snel zijn inge lopen. Ook met de gracht zal ko mende week worden begonnen PARKEREN Parkeren (zie tekening). De tijde lijke parkeerplaats op het Erf (achter LEUSDEN - De werkgroep „Ver- keersaangelegenheden" zal haar vergadering van aanstaande dins dag (15 april) in z'n geheel wijden aan de bespreking van de discussienota Wij willen een beleid gericht op ver- keersleefbaarheid". Deze nota is samengesteld door de aktiegroep „Veilig Over" en de werkgroepen „Veilig Leusden-zuid" en „Ver keersveiligheid Achterveld". De vergadering van aanstaande dinsdag wordt gehouden in het Voor lichtingscentrum van de gemeente. Zwarteweg 16a en begint om 20.00 uur Omdat door de behandeling van de ze nota een aantal eerder geplande agendapunten vervallen, zal een extra vergadering van de werkgroep nodig zijn. die zal worden gehouden op 29 april aanstaande Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. provincie hier weer niet mee akkoord gaan. Het lijkt me veel verstandiger dat de raad dit aan zichzelf houdt Ad Wisman: ..Ik kan niet anders zeg gen dat ik de vocabulaire van de neer Bergsma wat dit betreft grof vind. Ik ben het er totaal niet mee eens De commissie ging dus niet akkoord met het voorstel en gaf aan wethouder Mandemaker de opdracht om er voor te zorgen dat de bepalingen geschrapt zijn. wanneer het voorstel eind deze Rients Bergsma (VVD): „Niet fair" maand in de raad komt. Ad Wisman: „Dan moeten die bepa lingen er echt uit zijn. Anders zullen wij daar de grootst mogelijke moeite mee hebben sc-ntt-s hodv fünklttj hof Jfcfcr**».- locj (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De voor aanstaande donderdag (17 april) geplande ver gadering van de werkgroep „Mid den- en Kleinbedrijf" gaat niet door. Er zijn niet voldoende agendapunten om een zinvolle bijeenkomst te hou den. De eerst volgende vergadering van de werkgroep wordt nu gehouden op 22 mei aanstaande, eveneens op don derdag Aanvang 20 00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis Ha- mersveldseweg 2. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids tvmakeiaardij og de bibliotheek) is klaar en de defini tieve bestrating van de 2 bin nenplaatsen, die aan de passage liggen, naderen hun voltooiing VANDALISME Nu de Hamershof gedeeltelijk voor het publiek is geopend, heeft niet alleen de konsument, maar ook de jeugd bezit genomen van het winkel- en woongebied. En wel in negatieve zin. De vernielingen, die de afgelopen weken hebben plaatsgevonden lopen de spuigaten uit. Voor duizenden guldens is er vernield Komplete ruiten worden een verdieping lager „neergelegd", dakpannen worden als vliegtuigjes gebruikt, muren worden beklad En waarom'? We zijn bezig in Leusden een gezellig en kompleet win kelcentrum te bouwen. Een cen trum, dat straks aan iedereen wat te bieden heeft, ook aan de jeugd La ten we dan bij voorbaat niet nu al met de afbraak beginnen LEUSDEN - Op 17 april komt Her man Verbeek, sinds 2 jaar landelijk voorzitter van de PPR, naar Leusden. Hij zal tijdens de openbare Algemene vergadering van het PPR-actiecen- trum Leusden een Inleiding verzor gen over het weer zeer in de belang stelling staande thema: „Oost- Westverhouding". In dit verband zal hij ingaan op on derwerpen als: de kwestie Afghanistan, de boycot van de Olympische spelen en de (gewenste) positie van West-Euro pa Na de inleiding zal er alle gelegen heid zijn met Herman Verbeek te dis cussiëren De Algemene Vergadering van het PPR-actiecentrum Leusden zal worden gehouden op donderdag 17 april om 20.00 uur in de vergaderzaal van het gebouw van het Nederlands Astmafonds, Lariklaan 1, Leusden- centrum ledereen. dus ook niet PPR- leden, is van harte welkom (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het voorstel om zo'n 3,5 miljoen gulden te voteren voor de doortrekking van de Groene Zoom en de aanleg van een deel van de Zuiderinslag is woensdagavond niet aan de orde ge* eest In de vergade ring van de raadscommissie „finan ciële en economische zaken". Het 27 MC-ers aktief In Leusden 3 Willem Kuipers - Interview5 Firma De Vor feestelijk geopend7 Sport, met o.m. schoolvoetbal9 en 10 Loep op Leusden. met o.m. Klein Ongerief en Kantlijn11 Film12 Boeken, voor u gelezen en besproken 13 en 15 Doktersdienst: 944600 DE LEUSDER KRANT: ...tweemaal per week een oplevering... voorstel stond wel op de agenda, maar werd aan het begin van de ver gadering door voorzitter Jan Man demaker (wethouder, progressief Leusden) daar van afgevoerd. Mandemaker deelde mee dat het voorstel nog onvoldoende aan de orde is geweest in de commissie „ruimtelijke ordening" en in het geheel nog niet be sproken is in de werkgroep „verkeer" Het zal daarom niet besproken kunnen worden in de raadsvergadering aan het eind van de maand Het voorstel komt nu eerst aan de orde in de commissie- en werkgroepsvergaderingen van mei. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgens ambtelijk medewerker J. Roggenkamp van de dienst gemeentewerken bestaan er „goede redenen om te verwachten dat er op korte termijn een ander be drijf gevonden zal worden dat de houtskeletbouw kan realiseren op dezelfde basis als Pashout dat zou gedaan hebben". Dat liet Roa- genkamp woensdagavond weten In de vergadering van de commissie „financiële en economische zaken", toen daar de verkoop van 59 kavels grond voor houtskeletbouw aan de firma RBR aan de orde was. Zoals bekend is de firma Pashout. die op de nominatie stond om de houtske letbouw in Leusden uit te voeren, on langs failliet gegaan. De gemeente is nu op zoek naar een ander bedrijf dat deze wijze van bouwen kan uitvoeren. Concrete mededelingen kon Rog genkamp woensdag nog niet doen, maar het is wel te verwachten op korte termijn met een aanvaardbare oplos sing te kunnen komen LEUSDEN - Zaterdag 12 april kan He jeugd tussen 10.00 en 12.00 uur weer knutselen bij Blijhof op de hob by-instuif. Tijdens de knutselochtend kan er worden gewerkt met klei. wol en papier, ook kunnen de kinderen naar hartelust timmeren Kosten voor deelname be dragen 1.50 voor leden en 2,50 voor niet-leden van Blijhof. Blijhof is te vin den aan de Ansfriduslaan 49 hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1