Firma De Vor feestelijk heropend Jaap van Haarlem exposeert in het Sint Elisabeth-ziekenhuis Uitslagen Ons Genoegen Thema-avond gaat niet door Zondagochtend Fruhschoppen S.V.A.-jeugd Mogelijk ijsco karretje op de Biezenkamp VRIJDAG 11 APRIL 1980 Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Dinsdagmiddag opende Achtervelds grootste werk gever - de BV Gebroeders De Vor - haar totaal vernieuwde en verder uitgebreide bedrijf aan de Hes senweg. Het met een tiental werk nemers in 1957 te Amsterdam - vreemd genoeg juist déér - door de heer W. D. de Vor opgerichte bedrijf, startte met de import en verkoop van gebruikte landbouwtractoren. Zijn jongere broer C. M. de Vor kwam na enkele jaren in dezelfde onder neming. Al spoedig na de oprichting deed zich de mogelijkheid voor om de oorsprong van het huidige bedrijf in Achterveld over te nemen van de firma v d Kooy. die als dealer van nieuwe Fendt-trek- kers optrad en na enige jaren gelukte het de Gebr De Vor importeur voor Ne derland te worden van deze uit Markt- oberdorf in Zuid Duitsland afkomstige landbouwtractoren. Van de circa hon derd verkochte eenheden in de begin jaren steeg de omzet tot rond de acht honderd stuks per jaar nu. Uit de afnemerskring kwam steeds meer vraag naar grondverzetmachines en het duurde niet lang of ook die waren bij het Achterveldse bedrijf te verkrijgen toen De Vor BV de vertegenwoordiging op zich nam van om Rossi-wielladers (uit Bologna. Italië) en Hymac-hydrauli- De heer De Vor. sche graafmachines (uit Newbury in Engeland). Aan het einde van de jaren zestig werd de vraag naar gebruikte tractoren minder, hetgeen resulteerde in de slui ting van het bedrijf in Amsterdam In 1971 kwam de heer W D de Vor helaas te overlijden Zijn broer zette de zaak voort. Eerst alleen vanuit Achterveld. Hij zag een jaar later kans om naast Fent ook het importeurschap te krijgen van de beduidend lager in prijs liggende Roemeense Universal trekkers. Hiertoe werd het in Heythuizen (Limburg) ge vestigde bedrijf van de vorige importeur overgenomen en vanuit Achterveld en Heythuizen voortgezet onder de naam Vohamij BV. Enige jaren geleden com- ACHTERVELD - Zondagochtend zal het weer Frühschoppen zijn in D'Ouwe Peerdestal. ledereen die hieraan wil deelnemen wordt vanaf 11.30 uur verwacht. Daar de belang stelling voor dit Frühschoppen van buitenaf steeds toeneemt is het wel aan te bevelen om tijdig aanwezig te zijn, daar anders niet makkelijk meer aan een zitplaats te komen zal zijn. De muziek wordt ook deze ochtend weer verzorgd door de Hinterfelder Mu- sikanten Zij zullen ook nu weer met hun muziek de echte Oostenrijkse sfeer weten te scheppen Het repertoire is met een aantal echte Oostenrijkse me lodieën uitgebreid terwijl er nu ook een zangnummer wordt gebracht. ACHTERVELD - Zestien schutters namen deel aan de onderlinge schiet wedstrijd op de binnenbaan van Ons Genoegen. Geen der schutters wist 50 punten te behalen Drie schutters ble ven er een punt onder De uitslag was 1G. Tolboom 49,2. J. Voskuilen 49,3. W J Lagerweij 49. 4 B Voskuilen 48. 5 W Voskuilen 48, 6 A Vlug 46. 7. P Smink 45. 8 J van Rossum 45. 9 A. van Daatselaar 44. 10. J. van Nimwe- gen44.11 F Koenen 44,12 H J van Ruitenbeek 43, 13 J E van Hamers- veld 43. 14. W Wittebrood 40, 15. H Hols 39 en 16 J Blom 37 punten ACHTERVELD - Het programma voor zaterdag 12 april van de SVA afde ling jeugd luidt: junioren: Achterveld A1 - Baarn A2 1615 Achterveld A2 vrij Achterveld B1 - Hoevelaken B1 15.00 Achterveld B2 vrij HVC C1 - Achterveld C1 15.00 Amf Boys C2 - Achterveld C2 15.00 Pupillen KVVA D1 - Achterveld D1 13.00 Achterveld D2 - Spakenburg D312.00 Achterveld D3 - Roda D7 13.00 Achterveld E1 - IJsselm.vogels E2 13.00 Achterveld E2 - Hoevelaken E5 12.00 Hoogland E5 - Achterveld E3 13.00 Achterveld F1 - VVZA F3 11.00 Dinsdag 15 april om 18.45 uur wordt de wedstrijd gespeeld Achterveld B2 - De Glind B1 pieteerde de heer De Vor zijn handel met de alleenverkoop van de Kubota- tuinbouwtrekkers en Komatsu-vork- heftrucks, beide uit het land van de Rij zende Zon. De Gebr De Vor BV heeft een enorme groei meegemaakt en het personeelsbestand steeg mee tot circa 70. De enige tijd geleden geplande ver en nieuwbouw is thans gereed Op een terrein van 20.000 m2 staan nu de bedrijfsgebouwen met een totaal grondoppervlak van ongeveer 5000 m2 FEESTELIJKE OPENING De royaal aangekondigde feestelijke (her)opening - mede d m v vliegtuig- reclame boven Achterveld en wijde omgeving - vond dinsdag plaats. „Ceremoniemeester'' G W Louis had de vele sprekers keurig op een rijtje ge zet. Directeur C M de Vor kreeg als eerste het woord. Hij heette de zeer vele buiten- en binnenlandse relaties (waaronder alle dealers) hartelijk wel kom en schetste in het kort .,23 jaar gebr De Vor BV". Met dank aan alle medewerkers voor hun inzet maakte hij plaats voor mr. J. W M Rademaker, de burgemeester van Leusden. die zowel de problemen met De Vor als de suc cessen en het economisch belang van de zaak voor Achterveld releveerde „Gisteren en morgen nog wel zorgen, maar vandaag is het feest", aldus de burgervader, die daarna (buiten de hin derwet om?) met een paar harde knal len en een ontzettende massa rook de feitelijke opening verrichtte De exportleider van Fendat besloot zijn lof aan het adres van de heer De Vor met de overhandiging van een 1 pk-,.trekker" en de gezamenlijke dealers verrasten hun importeur met twee Makkummer borden. Eén voor op kantoor en de andere voor thuis. De heer F F Voskeuil vertolkte als „rechterhand" van de heer De Vor de erkentelijkheid van het personeel Nog DISCO AVOND ACHTERVELD - Zaterdagavond wordt er door Klont in De Moespot weer een disco-avond georgani seerd. Black Power zal deze avond weer de muzikale medewerking ver lenen. De aanvang is om 20 00 uur. toegang hebben alleen de Achterveldse jonge ren vanaf 14 jaar eventueel met intro- ducées Burgemeester J. W. M. Rademaker tijdens zijn openingstoespraak. kwam geen einde aan de rij sprekers, want ook de heer Lems (namens de vereniging van importeurs), de Bar- neveldse architect Burgerhart en aan nemer Van Ruitenbeek (mede namens de plaatselijke bedrijven, die regelmatig voor de BV werken) wensten hun zegje te doen De heer A Wessels besloot de spraakwaterval namens het Achter- velder verenigingsleven, dat op velerlei manieren „uit de brand" was geholpen door de weliswaar in Barneveld wonen de maar in Achterveld „levende" heer De Vor Alle sprekers lieten hun woor den vergezeld gaan van geschenken Van 16.30 tot circa 18.30 uur volgde op de openingsdag een zeer druk be zochte receptie en gedurende de rest van de week houdt het bedrijf „open huis" Ook vandaag tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur heeft iedereen nog de gelegenheid het bedrijf te bezichtigen. Zowel binnen als buiten staat „de handel" uitgestald en met recht kan worden gezegd, dat Gebr. De Vor BV in de afgelopen 23 jaar bepaald niet heeft stilgezeten Dat belooft nogal wat voor over twee jaar als bij leven en welzijn het zilveren bestaan zal worden gevierd! Het nieuwe bedrijfsgebouw van Gebr. De Vor BV, met daarvoor een deel van het assortiment trekkers. Een mooie en gevarieerde tentoon stelling is dezer dagen te zien in de benedengangen van het K-blok en de vitrines bij de Revalidatie-afdeling van het ziekenhuis „De Lichtenberg' U kunt er elke dag terecht De Stichting Ars Hospitali is er in ge slaagd om het werk van een aantal Limburgse kunstenaars naar Amers foort te halen En het doet goed eens met het werk van die zuidelijke land genoten van ons kennis te maken Veel te weinig zien wij doorgaans van het werk van al die mensen, die aan de Jan van Eijck Akademie in Maastricht ple gen af te studeren Daar is in de eerste plaats het ingeto gen werk van Sjef Hutschema kers uit Sint Geertruid Zijn olieverfschilderijen zijn in matte kleuren met voornamelijk met tempera- verf geschilderd. Ze geven het leven op het platteland weer: de boer met zijn varken of koe. de goede herder met zijn schapen De mensen en dieren zijn schonkig uitgebeeld, geteisterd als ze zijn door het harde leven op het land De weersgesteldheden hebben hen tanig gemaakt De vingers van de boeren zijn gekromd, de gezichten verweerd. Verwantschap met Herman Kruijder is aanwezig Evenals bij Permeke vinden we in dit werk de sterke verbondenheid van de boer met de aarde, mens en dier zijn opzettelijk vervormd De kleuren zijn teruggehouden warm De voorstellingswijze van Sjef Hut- schemakers is monumentaal te noe men en heeft bovendien iets kerkelijk religieus Van Jos Hameleers uit Mheer zijn er zeer fraaie pentekeningen en etsen te zien. Zuiver getekend en geëtste pren ten van bomen, oude boomstronken, kronkelende afgevallen takken, ap pelplukkers aan het werk. En er is een prachtige ets van een lange rij knotwil gen, die niet zijn gesneden Het is knap en technisch kundig te ken- en etswerk, waarin de land schappelijke elementen herkenbaar en natuurlijk zijn weergegeven. Geheel anders van opvatting zijn de twee olieverfschilderijen, die Hame leers in „De Lichtenberg" laat zien. Ze zijn op haast naïeve wijze geschilderd. Op het schilderij van de vrouw, die aan het bloemenschikken is, zijn de kleinste details van de bloemetjes weergegeven. De vrouw zelf is non achtig gekleed, heeft iets vervreem- dends onmenselijks Ze heeft de ver starde blik en houding van een pop Het Schilderij van de poppenspeler toont een vreemdsoortig uitgedoste fi guur, die achter een gordijn staat, dat aan een roede in de vrije natuur hangt De achtergrond van dit tafereel wordt gevormd door een reusachtig bloeien de kastanjeboom, waarvan elk kaarsje met veel zorg en gevoel voor het detail is weergegeven Van Tamara Adams uit Thorn is in de vitrines bij de revalidatie-afdeling aar dige volkskunst te zien Knipwerk dat ik niet mooi van kleur vind En fraaie haantjes, boompjes, hartjes en krans jes van een soort gevernist brooddeeg, dat hier en daar een kleurtje meekreeg De Biedemeier-boeketten ziin mooi van vorm en opbouw, maar misschien toch wel wat hard van kleur Van Piet Vos, die zijn opleiding ge noot aan de Jari van Eijck Akademie. zijn er vier olieverven in Cobra-achtige stijl te zien Ruig en spontaan ge schilderd in kleurvlekken en forse toet sen. In felle kleuren gedaan en geheel volgens het gevoel benaderd Patrick Creighton uit Eckelrade is de fijnschilder van landschappen, boomgaarden, riviergezichten Met veel precisie werkt hij zijn onderwerpen uit. Hoog water bij Itteren (1977) Het stille licht (1978) een beeld van een gedetailleerd weergegeven waterpartij, waarop het licht blinkend en fonkelend neerstri ikt Ragfijn uitgewerkte bomen met daarachter blauwe nevels steken de sneeuw af van zijn winterlandschap (1979). Het werk is vrij afstandelijk en koel. Het is meer een gewetensvolle regi stratie van het waargenomene dan een warme vertolking van een bewonderd landschap. Het werk van Martin Linnardz uit Bunde heb ik helaas niet kunnen vin den. De tentoonstelling duurt tot onge veer half mei. ANCO MALI (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De kans bestaat dat het winkelcentrum „De Biezenkamp" verrijkt gaat wor den met een ouderwets ijscokar retje. De heer W. van de Hengel, exploitant van de snackbar en ijs- salon „De Swartesteegh" heeft het college van burgemeester en wethouders verzocht om in het wandelgebied van „De Biezen kamp" met een ouderwetse ijsco wagen een standplaats te mogen innemen. In een brief aan de leden van de werkgroep „Midden- en Kleinbe drijf" laat wethouder Jan Man- demaker (Progressief Leusden) weten, dat de heer Van de Hengel een dergelijke ijscokar zeer goed in het vernieuwde winkelcentrum vindt passen. En de wethouder voegt daar aan toe: „Naar onze mening is het geen gek idee om tijdens de zomerdagen vanuit een ijsco-wagen ijs te gaan verkopen, hetgeen bovendien de aantrek kelijkheid van dit buurtcentrum voor het winkelend publiek zal verhogen. Het brengen van de ijsverkoop naar de mensen heeft bij een produkt als ijs zeker zin", zo meent de wethouder te weten. Volgens Mandemaker bestaan er geen beletselen om Van de Hengel toe te staan op „De Biezenkamp" ijs te gaan verko pen. Er zijn-behalve dinsdags op de markt - geen concurrerende ijsverkopers en de gemeentelijke afdeling „Wegen en Gebouwen" heeft geen bezwaar tegen het be rijden van het wandelgebied met een ijscokar, zo wordt in de brief aan de werkgroepsleden gemeld. Het voorstel van die werk groepsleden is dan ook om het college in deze positief te ad viseren, tenzij „Midden- en Kleinbedrijf" daar anders over denkt. LEUSDEN - De voor maandag 21 april geplande thema-avond in het vrouwenkafe met als onderwerp „Vrouw en echtscheiding" gaat niet door. In plaats van de thema-avond wordt er deze avond nu een open avond ge houden Aanvang van de avond is om 20 00 uur AF^cld'S C|R/*ns ru/Aj ADülE-S 1 2 ¥»6 IK. KAM IAJ IBOBK CfEVAL uirfTAfce/j orn y 0 snu^t- e*= H/A1E.KAAL I? CC; PIB

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7