i i #i-'" 11 Koud maar zeer geslaagd schoolvoetbal STOKT Eindstanden tafeltennis Vém I Mg Burenruzie m V V- ,-vj 8*2. c l*«« .WvSf® - EÏMPffej fc;.w Sggfi»..to .•>V> Poule 1: Hamersveld 7 p. Klim Op 6 p. Groenhorst 2 4 p. Wegwijzer 2 p. Startblok 1 p. Poule 2: Groenhorst 1 5 p. Hobbit 4 p. Regenboog 2 p. Ger. Basis 1 p. Poule 3: Sint Jozef 4 p. Palet 2 4 p. Loysden 2 p. Vallei 2 2 p. Poule 4: Vallei 1 5 p Kinderland 4 p Onze Wereld 1 2 p Palet 1 1 p Poule 5: Bongerd 5 p. Rossenberg 4 p Onze Wereld 2 3 p. de Heerd 0 p. De vijf poule-winnaars en Klim Op als beste nummer 2 speelden verder naar de finale met als slotklassement: 1 Vallei 12 Hamersveld, 3. Bongerd, 4. Klim Op. 5 Groenhorst en 6. Sint Jozef. De jongens van 12 en 13 jaar in 4 poules van 4 elftallen kwamen tot de volgende resultaten: Poule 1: Onze Wereld 6 p. Palet 1 3 p. Hobbit 2 p. Vallei 1 p. Poule 2: Rossenberg 5 p Wegwijzer 5 p Loysden 2 p. Regenboog 0 p. Poule 3: Hamersveld 6 p. Bongerd 3 p. Groenhorst 2 p. Klim Op 1 p. Poule 4: Sint Jozef 6 p. de Heerd 4 p. Palet 2 2 p Ger. Basis 0 p. Ook hier werd flink verder gevoetbald om de uiteindelijke winnaars van de prijzen mooi op een rijtje te kunnen zetten en die rangschikking werd 1. Sint Jozef, 2. Hamersveld, 3 Onze Wereld, 4. Rossenberg, 5. Wegwijzer en 6. Bongerd. De prijzen werden na afloop van de wedstrijden uitgereikt door hoofdorganisator Jan Lohuis. IN LEUSDEN De tweede toernooidag was bestemd voor de jongste jeugd en de wedstrijden daarvoor werden in Leusden gespeeld Als meerdere verenigingen om de beurt gebruik moeten maken van de zelfde accommodaties - Leusden barst nu eenmaal niet van de sport- voorzieningen - wil dat wel eens leiden tot complicaties en soms helaas zelfs tot onplezierige onderlinge verhoudin gen. Korfbalvoorzitter Nic Laheij, an ders echt niet zo snel aangebrand, was verleden week boos. Pisnijdig, zei hij zelf, maar ik vond dat woord niet zo netjes. Hij gooide via het Antilopen- clubblad de knuppel in het hoenderhok inzake een reeds lang bestaand geschilpunt tussen de roodzwarte korfballers en het eveneens roodzwarte Roda '46. De clubkleuren van beide verenigin gen mogen dan identiek zijn, maar de opvattingen over het gebruik van .el- kaars" velden tonen verschillen. Wat is het geval? Het speelterrein van Antilo pen (door de voetballers hardnekkig derde Roda-veld genoemd) staat op zaterdagen tijdens het seizoen voor het spelen van wedstrijden de korfballers ter beschikking. Dat derde veld van Roda (de korfballers beschouwen dat steevast als korfbalveld) is op zonda gen aan de voetballers voorbehouden en zolang alles goed gaat loopt het niet mis. Het desbetreffende gazon is bijna net zo slecht als het naastliggende handbalveld (dat nu gerenoveerd wordt) en daarvan mag slechts een spaarzaam gebruik worden gemaakt. Voor de training (Antilopen op woensdagavond en Roda de rest van de week) is het gravel veld aangewe zen. Reeds bij de geringste regenval is het eerder omschreven grasveld in principe onbespeelbaar Antilopen is er terecht zuinig op. Ook al omdat extra slijtage tot hogere onderhoudskosten leidt. Het korfbal bestuur huldigt de op vatting, dat als het veld door onver antwoord bespelen ernstige schade oploopt, het wedstrijdprogramma af gelast dient te worden. Dat is ook de reden van het feit, dat Antilopen het veld na de micro-competitie nog maar eenmaal heeft kunnen (lees willen) ge bruiken. In de praktijk komt echter van de korfballers zuinigheid weinig te recht. Wat is - regelmatig volgens La heij en daar vandaan zijn boosheid - aan het handje? Uitgerekend op de dagen, waarop de korfballers hun wedstrijden vanwege de terrein- gesteldheid naar een latere datum ver schuiven en op de woensdagse trainingsavonden (Antilopen traint dan op het gravelveld en Roda moet dat dan feitelijk doen op de noodvelden aan de overkant van de Bavoortseweg) wordt door voetballers op het gemeenschappelijke" grasveld inge schoten en/of geoefend. Over dit probleem is in het nabije verleden tussen de buurclubs vol doende (afgesproken, vindt de boos- kwaad-nijdige Laheij. Nader overleg met Roda lijkt hem zinloos en daarom overweegt Antilopen (indien e.e.a. niet verandert) de voetbalclub aansprake lijk te stellen voor de extra onderhouds kosten. Aan Roda voorzitter J. Bosman is inmiddels gratis een exemplaar van het korfbalclubblad ,,de Prikkel" be zorgd. Moge dat een prikkel voor hem zijn om alsnog de vervelende zaak de wereld uit te helpen. Plezierig naast el kaar sporten moet toch mogelijk zijn en aan burenruzie heb je geen fluit. P. C. LEUSDEN/CENTRUM - De laatste uitslagen van de voorjaars competitie zijn binnengekomen en de eindstanden samengesteld. Ook de persoonlijke resultaten werden berekend en daaruit blijkt opnieuw de kracht van de Leusdense tafel tennissers in hun klassen. Maar liefst 11 van de 21 competitie- spelers bereikten een persoonlijke score van 70% of meer en dat waren: Wim Klumper 100% (4e kl Jacques v.d. Louw 97% (5e kl.) Rob Mouw 97% (4e kl.) Arie de Kluyver 94% (5e kl.) Rob Unkraut 93% (4e kl.) Ad v.d. Broek 90% (3e kl.) Stefan v.d. Braak 89% (5e kl.) JasCaspers 81% (3e kl Rinus ter Hoeven 74% (4e kl.) Piet v.d. Bree 70% (3e kl.) Dolf de Haan 70% (3e kl.) De eindstand van het standaardteam in de 3e klasse C was: TTCL 1 19 pnt. UTTC 8 14 pnt. Contact 1 12 pnt AMEV 2 10 pnt. ZTTV 7 5 pnt. Rega 6 0 pnt. TTCL 2 in de 3e klasse B werd 4e van de 6 teams met 10 punten. TTCL 3 won ongeslagen de titel (16 uit 8) in de 4e klasse B met 9 punten voorsprong op nummer 2 en het vierde team werd 3e met 10 punten in de 4e klasse C. De in de 5e klasse E, D resp. G spelende Leusdense teams klasseerden zich als volgt: TTCL 5 2e met 16 pnt.TTCL 6 4e met 7 pnt. en TTCL 7 3e met 8 pnt. Geen van de TTCL-teams degradeer de. LEUSDEN/ACHTERVELD - Het chtste schoolvoetbaltoernooi heeft et niet getroffen met het weer. Het ias zowel dinsdag in Achterveld als foensdag in Leusden koud en op de erste dag erg vochtig. De wedstrlj- en moesten echter doorgaan en de ingelul hebben zich er dapper oorheen geworsteld. Een tweede tegenvaller op dinsdag werd veroor zaakt door Jan Zwartkruis. Hij kwam wel naar Achterveld maar veel vroeger dan afgesproken was. De bondscoach verkoos de in de loop van de avond te spelen Belgische com petitiewedstrijd Anderlecht-Brugge bo ven het honoreren van zijn belofte om in Achterveld de prijsuitreiking te verrich ten Tot grote teleurstelling van honder den jongens en meisjes, die het feno meen ook wel eens van dichtbij hadder willen zien. Op de eerste toernooidag was de oudste jeugd in actie De 21 elftaller meisjes van 11 tot 13 jaar speelden in vijf poules met de volgende resultaten: - Jan Zwartkruis in gesprek met presentator Lohuis. met veel gelijke spelen en strafschop pen om tot de eindstanden te kunnen komen De meisjes van 8 tot 10 jaar waren in twee groepen van 5 elftallen verdeeld Het eindranglijstje werd hier: 1Groenhorst, 2. Startblok, 3 Bongerd en 4. Kinderland. Met 4 poules van 4 elftallen speelden de jongens van 10 en 11 jaar en ook hier kwamen veel uitsla gen voor met maar één treffer verschil en dat betekende volop spanning en (penalty)sensaties. Kinderland 2 werd winnaar, gevolgd door Palet 1Klim Op. Onze Wereld 1Bongerd en Onze We reld 2. De jongens van 8 en 9 jaar speelden in twee groepen van 5 teams en ook daar kwam pas na een zeer spannende strijd het eindresultaat uit de bus met Vallei als overwinnaar Groenhorst werd 2e, Rossenberg 3e en Kinderland 4e De prijzen werden op een zeer plezierige wijze uitgereikt door Leo van Veen, de spits van FC Utrecht, vergezeld van Hoy- of Boe-geroep van de op de tribune samengepakte jon gens en meisjes Ook het 8e schoolvoetbaltoernooi is weer zeer goed geslaagd en wij zijn blij voor Jan Lohuis Co, dat de kans op subsidie van dit evenement door de gemeente erg groot is geworden. In zijn slotwoord bedankte de hoofdorgani sator de zeer vele belangstellenden en alle medewerkers, zoals de Gemeente (dinsdag is burgemeester J. W. M Ra demaker zelf even wezen kijken, of de te verlenen subsidie noodzakelijk is), de Rabo-banken (vaantjes en medailles voor alle deelnemers), de mede-or ganisatoren en de „boekhouders", de vele scheidsrechters en de gastvrije clubs, zeer veel ouders en onderwijs krachten, de EHBO (die gelukkig vrijwel niets behoefde te doen), enz. Zelfs de Leusdense carnavalsprins was aanwe zig, maar incognito en als trainer/coach van een handvol elftallen van de Ros- senbergschool. die samen vier prijzen in de wacht sleepten Iedereen heeft veel plezier gehad en niet het minst de veel meer dan duizend schoolkinderen Tot slot nog een drietal eervolle vermel dingen: De sportiefste elftallen - naar beoordeling van de scheidsrechters - waren Startblok in groep E en Weg wijzer in groep A en de sportiefste school was Startblok. - Jan Zwartkruis deelt handtekeningen uit

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9