rbr Vietnamese vluchtelingen oriënteerden zich in Leusden Raadsleden boos op IAM en werk voorzieningsschap A/inkelcentrum De Rozendaal saterdag officieel gesloten nu: 2 keer per week Openbare vergadering Progressief Leusden VANIIAAG IN mi LBHSIIBR KKAST Extra vergaderingen over nieuwbouw gemeentehuis Vrouwen praten over voort bestaan kafé ÓÓK BIJ JOUW JEANSSHOP! Texshop dus! Reimus&Snel baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-943880. i JEANS AL VANAF 59.95 Barneveld, J v Schaffelaarstraat 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 15 Onafhankelijk niéuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Burgemeester Rademaker tijdens zijn sluitingstoespraak LEUSDEN - Vorige week zaterdag was het zover dat noodwinkelcen- trum De Rozendaal officieel werd gesloten door burgemeester J. W. M. Rademaker. Die officiële sluiting vond tegen 12.00 uur plaats, ter ge legenheid daarvan werd alle be zoekers van het winkelcentrum die dag een roos aangeboden. Vrijwel alle zaken zijn van het oude centrum verhuisd naar winkelcentrum De Hamershof of zullen daar de komen de weken hun nieuwe zaak openen. Ter gelegenheid van de officiële slui ting speelde een deel van de dag een dixie-landorkest in het oude winkelcen trum Taxaties Hypotheken Verzekeringen Woonfotogids tw makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel 033-944569 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij om wat voor reden dan ook niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr 03420-6141. na vijf uur 03420-4679 r De Vietnamese bootvluchtelingen tijdens hun bezoek aan Leusden vorige week vrijdag. n LEUSDEN Op vrijdag 11 april eeft een groep van 16 Vietnamese ootvluchtelingen een bezoek ge- racht aan de gemeente Leusden. et ligt in de bedoeling dat deze lensen zich hier gaan vestigen. De Vietnamezen zijn middèn vorig lar uit hun land de zee opgevlucht. )aar zijn zij opgepikt door een schip n vervolgens in Singapore aan land ezet. Van daaruit zijn zij op 16 okto- er in ons land aangekomen De ootvluchtelingen zijn tijdelijk on- ergebracht in het opvangcentrum an vluchtelingenwerk Nederland in Wijk aan Zee. waar ze taallessen krij gen en in contact worden gebracht met Nederlandse gezinnen om zo doende ingeburgerd te raken in onze samenleving. Vanuit het Ministerie van Binnen landse Zaken, de kerkeraden van de Hervormde en Gereformeerde ker ken in Leusden en de organisatie Vluchtelingenwerk Nederland, is er bij de gemeenten op aangedrongen huizen beschikbaar te stellen voor deze vluchtelingen Leusden heeft aan dat verzoek gehoor gegeven, me de dankzii de Woningstichting Leus den die bereid bleek drie woningen in Akkerhoeve/Noordwijck beschik baar te stellen De huizen worden be gin juni opgeleverd De Vietnamezen waren hier vrijdag om naar de in aanbouw zijnde huizen te kijken en te horen wat de mogelijk heden zijn op het gebied van onder wijs en werkgelegenheid De vereni ging Vluchtelingenwerk Nederland heeft de begeleiding van de gezinnen die zich in Leusden gaan vestigen Zij zullen een begeleidingsgroep van vrijwilligers samenstellen die als taak krijgt de gezinnen in Leusden weg wijs te maken (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De leden van de raadscommissie „Financiën" zijn nogal ontstemd over de werkwijze van het Intergemeentelijk Auto matiseringscentrum Midden-Ne derland (IAM) en het regionaal so ciaal werkvoorzieningsschap Amersfoort en Omgeving. Met na me Rients Bergsma (VVD) en Hans Pekelharing (CDA) spraken schande van deze boven-ge- meentelijke instanties. Beide heren kwamen tot de conclusie dat je „aan de wilde spinnen bent overgeleverd". Om die bewering waar te maken citeerde Hans Pekelharing uit het tweede Vlugschrift dat het IAM toestuurde aan de verschillende deelnemende gemeentes ..Door aanpassingen aan verschillende computer-componenten en door verbeteringen in de multi-pro- grammering is een grotere effi ciency bereikt, waarbij tevens het doorbelastmgs-aigorithme aan realiteitswaarde wint De compu terkommissie is dus klaar Met re sultaat". aldus las een tamelijk verblufte Pekelharing uit het Vlugschrift voor Het is een schande dat ze soort brieven daar de deur uit durven sturen Diep triest als je daarbij bedenkt dat het een aantal gemeentes ook nog eens tonnen per jaar kost", aldus het CDA-raadslid Rients Bergsma informeerde Hans Pekelharing: „Bij de wilde spinnen af" daarop bij wethouder Jan Mande- maker. voorzitter van de commis sie ..Financien" naar de mogelijk heden om het IAM te verlaten De wethouder liet weten dat de ge meente Leusden al weer meer ad ministratieve handelingen in ei gen beheer verricht Wanneer bin nen afzienbare termijn beslist moet gaan worden over de aan schaf van een nieuwe computer, zullen er voor de gemeente weer meer mogelijkheden zijn om min der gebruik te maken van de diensten van het IAM Het was eveneens Rients Bergs ma die enkele harde woorden richtte aan het adres van het regi onaal werkvoorzieningsschap ..Het is", aldus de liberale fraktie- voorzitter, „toch werkelijk schan dalig hoe men beslissingen over dergelijke bedragen durft te pre senteren. Ik kan me werkelijk geen enkele bedrijf voorstellen, waar men de uitgave van een be drag van negen miljoen gulden motiveert in nog niet één velletje papier Nuziejetocheens.waarje aan overgeleverd bent bij die bo- ven-gemeentelijke voorzienin gen" Bergsma doelde op het briefje van het sociaal regionaal werk voorzieningsschap waarin werd medegedeeld dat men voorne mens was het voormalige pand van Van Swaay aan te kopen Met die transactie, waar een bedrag van ongeveer negen miljoen mee gemoeid zou zijn. is overigens niet doorgegaan Maar hc* ^estuur van het schap vond niet meer dan een klein velletje papier noodza kelijk om de deelnemende ge meenten hierover in te lichten Tot boosheid van de Leusdense raadsleden LEUSDEN Op 31 maart kwamen 15 vrouwen bijeen in het vrouwenka- fé om te praten over de toekomst van dat kafé. Deze avond was een vervolg op de 17e maart, de avond waarop ongeveer 50 vrouwen zich uitspraken voor het instandhouden vrouwenkafé. Op de tweede avond waren heel wat minder vrouwen aanwezig. Met betrekking tot de thema's is er nogmaals gepraat over meer konti- nuiteit in de themakeuze en deze the ma's waar mogelijk te koppelen aan de Leusdense situatie Met andere woorden de Leusdense gemeen schap proberen te betrekken bij de dingen die vrouwen belangrijk vin den Als voorbeeld werd genoemd het thema ..vrouw en werk" hoe ligt dat in Leusden? is daar iets aan tp veranderen Op ueze avond bleek, dat er in het vrouwenkafé diverse din gen gezocht worden, maar niet altijd gevonden Het kafé wordt gezien als ontspanningskafé. werkkafé en aktiekafé Ook werd het deze avond duidelijk dat niet alles georganiseerd kan wor den door één groepje vrouwen De organisatiegroep kan de zaken wel een tijdje trekken, maar daarna moe ten andere vrouwen vanuit het kafé zaken overnemen, nieuwe thema's aandragen, en thema's ondersteu nen Opnieuw wordt er gesproken over re gelmatig informeel kontakt voor alle vrouwen, met name de 50 vrouwen die op 17 april heten blijken een vrou wenkafé onmisbaar te vinden Afge sproken wordt om later in het seizoen hier nog eens over te praten Het vrouwenkafé is iedere maan dagavond geopend vanaf 8 uur in eetcafé De Hakhorst aan het einde van de Noorderinslag LEUSDEN Op maandag 21 april houdt Progressief Leusden haar openbare ledenvergadering in De Til om 20.00 uur. ledereen is van harte welkom. Naast de gebruikelijke verantwoor ding van wethouder, fraktieen bestu ren is het de bedoeling om ook te diskussiëren over de ruimtelijke ordemngsproblematiek Speciaal aan dit laatste onderwerp zal iemand van de Utrechtse PvdA- PPR statenfraktie ook zijn of haar bij drage leveren - Vlot blijspel „De Eendracht"pag. 3 - Achtervelds nieuwspag. 3 - Sportpag. 5 - Meer Achtervelds nieuwspag 7 - Uit In Amersfoortpag. 7 - Loep op Leusden pag 9 Mens in z'n werk pag. 9 Auto en verkeer pag. 11 DE LEUSDER KRANT: ...zo kwaad nog niet... LEUSDEN Dezer dagen Is de herziene praatprent voor het nieuwe gemeentehuis verschenen. De her ziening van de oorspronkelijke praat- prent was nodig geworden, omdat er zeer veel reacties op waren binnen gekomen en bovendien bij stede- bouwkundige toetsing was gebleken dat de grenzen van het plan waren overschreden. Evenals dit met de eerste praat- prent het geval was. zal ook de her ziene praatprent weer worden voor gelegd aan de Inspraakgroep Ge- meentepersoneel, de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML. de raadscommissie ..Ruimtelijke Or dening" en aan de raadsfrakties De raadscommissie ..Ruimtelijke Ordening" komt aanstaande donder dag (17 april) om 20 00 uur in het gemeentelijk Voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg 16a bijeen. Enige agendapunten vormt de herziene praatprent van het gemeentehuis. Een dag later buigt de Inspraakgroep Gemeentepersoneel zich over de nieuwe praatprent De werkgroep ..Ruimtelijke Ordening" van het CML doet dat in een extra vergadering op dinsdagavond 22 april aanstaande, om 20.00 uur in het gemeentelijk Voorlichtingscentrum De Beleidscommissie Nieuwbouw Gemeentehuis, die belast is met de coöirdinatie en de voortgang van de nieuwbouwplannen. zal mede aan de hand van de ontvangen reacties richtlijnen opstellen ten behoeve van de vervaardiging van het voorlopig ontwerp Als alles volgens plan ver loopt zal dit voorlopig ontwerp op 20 mei worden gepresenteerd, gevolgd door een expositie op 23 en 24 mei U kunt daze bon in een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummar 2113000 XA Leusden Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C Tel 033-941495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen. die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren Plaats: bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang de krant 1 maand gratis. (Het abonnementsgeld voor een heel |aar bedraagt I 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres:

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1