c Vlot gebracht blijspel door Eendracht Jaarlijkse uitvoering D.W.S. werd druk bezocht „SPEURDERS OP HOOG NIVEAU" Deze week collecte Hartstichting D.W.S.-SUCCESSEN OP SOLISTENCONCOURS Frühschoppen steeds drukker bezocht Werkloosheid opnieuw gedaald Gespreksgroepen vrouwen in de overgang Leusder Krant Vrijdagavond jaarvergadering Gouden Klomp FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 15 APRIL 1980 plaatselijk nieuws Achtervelds nieuws LEUSDEN Gedurende de maand maart Is het aantal werkzoe kenden In de regio Amersfoort op nieuw licht gedaald. De werkloos heid onder mannen daalde In de re gio met 41 tot 906. het aanbod van beneden 23-jarlgen nam af met 9 tot 176. De vraag naar mannen daalde met 33 tot 1428. hiervan zijn 254 vaca- r.j.oi.'.I.A LEUSDEN „Voelt u zich als vrouw soms ook zo nutteloos nu uw kinderen de deur uit zijn? Altijd heeft u het te druk gehad met uw gezin en nu hoeft het ineens allemaal niet tures, waarop zowel mannen als vrouwen kunnen solliciteren. De werkloosheid onder vrouwen daalde eveneens en wel met 29 tot 620. Het aandeel hierin van beneden 23-Jarigen nam af met 36 tot 292. De vraag naar vrouwen steeg met 27 en bedraagt nu 197. Vergeleken met dezelfde periode in 1979 valt te constateren dat zowel het aanbod van mannen (vorig jaar maart 841) als van vrouwen (toen 570) nog steeds hoger is De vraag naar mannen is heden exact gelijk aan de vraag in maart 1979 (ook toen 1428), terwijl de vraag naar vrouwen (vorig jaar 276) aanmerkelijk lager is In de gemeente Leusden waren eind maart van dit jaar 59 mannen meer. U kunt uw tijd besteden aan uzel. Zou het ook zinvol voor u zijn. hier eens met andere vrouwen over te pra ten?" De vrouwenraad van Leusden wil u helpen gespreksgroepen te vor men, die zich met dit thema gaan bezighouden. Vrijdag 18april 'sochtendsom9 30 uur kunt u hierover informatie krijgen in de huiskamer van boerderij ..Groot Krakhorst" Er is informatiemateriaal over VIDO-groepen en er wordt iets verteld over hoe groepen kunnen functioneren U bent van harte welkom' zonder werk. dat zijn er 3 minder dan een maand eerder Vorig jaar maart bedroeg het aantal werkloze mannen in maart 55. Tegenover 59 werkloze mannen staat een vraag naar 58 man nelijke arbeidskrachten. 10 meer dan een maand eerder, maar 15 minder dan in maart 1979 Het aantal werkloze vrouwen in Leusden bedroeg aan het eind van de maand maart 43, eind februari was dat aantal nog 39 en in maart vorig jaar 34'Het aantal vacatures voor vrouwen liep de afgelopen maand fors terug, eind februari werden nog 25 arbeidskrachten gevraagd, in de loop van maart daalde dat aantal tot 16 In maart 1979 werden in Leusden 18 vrouwelijke arbeidskrachten gevraagd. Rozendaailaan 9 Leusden-C LEUSDEN/CENTRUM De Leus- dense carnavalsvereniging de Gou den Klomp heeft haar feestavonden achter de rug en kijkt nu vooruit naar haar ELF-jarig bestaan In het a.s. na jaar. Voor hen, die dat eventueel niet weten: een carnavalesk lustrum Is een periode van elf jaar! Om de zaken uit het afgelopen sei zoen en de toekomstplannen op een rijtje te kunnen zetten gaat de Gou den Klomp op vrijdag 18 april eerst haar jaarvergadering houden en wel vanaf 20 15 uur in het restaurant van het zwembad Bavoort Tot de agen dapunten behoren de bestuursver kiezing (aftredend/herkiesbaar is se cretaris A Stemanen aftredend/niet- herkiesbaar is penningmeester F Vlugt, waarvoor het bestuur H van Schalk" candidaat stelt), het samen- stellen van het programma voor het i komende Seizoen en het bespreken van de plannen rond het elfjarig be staan Na afloop van de vergadering volgt een gezellig samenzijn, het geen er zeker toe zal bijdragen, dat veel leden de praatavond zullen I bezoeken (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Zaterdag bracht de spelersgroep van toneelvereniging „Eendracht" tweemaal het blijspel „Speurders op hoog niveau" op de planken. Beide voorstellingen von den plaats in de grote zaal van het „Ros Beyaart". Voor de middagvoorstelling waren de bejaarden van Leusden uitgeno digd. 's avonds werd het toneelstuk nogmaals gebracht, ditmaal vooreen grotere groep belangstellenden. Zo als we dat de laatste jaren van toneel vereniging „de Eendracht" gewend zijn, was ook dit keer de uitvoering meer dan geslaagd te noemen. Zoals vaker met blijspelen het ge val is, was ook dit toneelstuk, ge schreven door Rosita Peters, één grote opeenvolging van vaak zeer ko mische dialogen. Het verhaal op zich gaf dan ook wel veel aanleidingen tot allenei dwaze verwikkelingen Het stuk speelde zich af in de conversa tiezaal van het hotel „Mulierhof" in het bekende wintersportcentrum St Moritz in Zwitserland In het hotel ge beuren duistere zaken, die achteraf helemaal niet duister blijken te zijn. Een horloge wordt vermist, een por tefeuille is verdwenen, reden voor de beheerster van het hotel, mevrouw 8leyenhorst, de hulp in te roepen van het hoofdkantoor Dit kantoor zendt een privé-detective om een einde te maken aan de verwikkelingen in het hotel. Van te voren wordt gezegd dat de detective zich niet als zodanig bij het personeel en gasten zal bekend maken. Wanneer dan twee koopvaar dijmatrozen voor detectives worden aangezien, beginnen de verwikkelin gen pas goed Beide heren verden ken alles en iedp °n Van een ge pensioneerd'- gezagvoerder denken zed Handelaar in blanke slavinnen is. de echte detective wordt ervan verdacht een hotelrat te zijn en ga zo maar door. REGIE Uiteraard is de keuze van het stuk dat ..De Eendracht" op het repertoire zet erg belangrijk Met het blijspel dat dit seizoen is ingestudeerd heeft re gisseur N G Pieters ook nu weereen goede keus gedaan. De spelersgroep die dit keer bestond uit elf spelers en speelsters had er duidelijk plezier in om het blijspel op te voeren. Zonder iemand tekort te willen doen is een extra compliment op zijn plaats voor de twee ..zoetwatermatrozen" Toon en Wietje. op de planken gezet door Bert Tijmensen en Teus Valkenburg Beide heren waren er met hun Pep- pi en Kokkie-achtige optreden de oorzaak van dat er regelmatig lach salvo's vanuit de zaal kwamen Ook de overige negen spelers en speel sters verdienen zeker een pluim voor hun uitstekende spel Alie Tijmensen en Marianne Bollen, respectievelijk als beheerster en dienstertje in het hotel werkzaam, leken zo uit een echt hotel weggestapt om even ergens an ders hun taak te vervullen Ans Rut ten. als een dame die het hoog in haar bolletje heeft, zag kans de juiste toon te treffen Ook haar ..toneeldochter" Michelle Ummels gedroeg zich op het toneel alsof ze nooit iets anders doet Joep Pieters. als de enige echte detective, en Renze Steringa als de gepensioneerde K L M gezagvoer der bleken ook nu weerzich erg goed thuis te voelen op het toneel. DEBUTANTEN mensen geholpen de laatste hinder nissen te nemen Riet Bor had verder de taak te souffleren, ook deze baan vervulde zij als invalster. De vaste souffleuse van ..de Eendracht" mevr. Haanstra moest het wegens ziekte dit seizoen af laten weten DECORS Ook de decorbouwers Aad v. d Berg, Gerard Boogmans. Hans Stel- laard en André Rutten hebben hun best gedaan het geheel te doen sla gen Wat zij niet kunnen helpen is. dat het toneeltje van ,,'t Ros Beyaart" wel wat klein is voor een toneelstuk zoals dat werd gebracht Op een groter to neel zou het geheel nog beter tot zijn recht komen. Opvallend was de goed verzorgde kleding van de spelersgroep en de grime, aangebracht door Gerda van de Hengel Een beetje spijtig voor het bestuur van de toneelvereniging was het feit dat de zaal van ..'t Ros Beyaart" niet tot de laatste plaats bezet was Vol gens voorzitter Jelle Haanstra onge twijfeld te wijten aan de omstandig heid dat het zaterdagavond de eerste mooie lente-avond was Tot zijn eugde waren de echte liefhebbers toneel, waaronder wethouder G Vol overgave werd er vorige week zaterdag toneel gespeeld door de leden van De Eendracht. van Woudenberg toch gekomen Voor de Leusdenaren die alsnog het blijspel willen zien bestaat er nog de gelegenheid op 26 april a s Op 22 april gaat ..de Eendracht" naar het St Antoniusziekenhuis in Utrecht om daar een voorstelling te verzor gen voor de patiënten Op 10 mei staat er een optreden op het pro gramma voor de personeelsvereni ging van een Utrechtse broodfabriek en op 12 mei treedt men op voor de R K Vrouwenvereniging in Amersfoort JEUGDTONEEL De vorig jaar gestarte jeugdafdeling van de ..Eendracht" treedt binnen kort ook voor het voetlicht. Onder auspiciën van de Leusdense oranje vereniging gaat men op 26 april en 3 mei voor de jeugd optreden Acht meisjes en zes jongens voeren dan het sprookje ..Koning Tourmalijn verliest zijn pijn" ten tonele Twee spelers stonden voor het eerst op de planken, wat overigens niet te merken was. Het waren Dick van de Engel, die overigens later de enige verdachte figuur blijkt te zijn, en Clementine Stellaard. als Gré van 't Sticht, ten onrechte verdacht van gifmengerij Last but not least noemen we Marjan Demmer, als eén van de gasten erg op haar gemak in het toneelhotel. Niet alleen de spelers hebben erg hun best gedaan de twee voorstellin gen te doen slagen Een woord van lof is op zijn plaats voor regisseur N G Pieters die kans heeft gezien in drie maanden tijd met een groep mensen een dergelijke prestatie te le veren Spijtig voor dhr Pieters en de spelersgroep was dat dhr Pieters juist afgelopen week ziek was Riet Bor heeft zijn taak echter op een goe de wi|ze overgenomen en de toneei- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaailaan 9. Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 40.- per jaar, 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5,- per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro 871441 t n v. de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste 'oto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst 0 kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaailaan 9 Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste loto s thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. ACHTERVELD Zaterdagavond vond de jaarlijkse muziekuitvoering van muziekvereniging Door Wils kracht Sterk plaats. Ongeveer een kwartier na het vastgestelde aan- vangsuur kon voorzitter W Wouters de aanwezigen verwelkomen In het bijzonder verwelkomde hij aanwezi ge leden van muziekverenigingen uit omliggende gemeenten. Hij wenste alle een heel prettige muziekavond toe Tot aan de pauze was er het optre den van de muziekvereniging, de mi ni- en majorettes en de jeugddrum band De muziekvereniging was het eerst aan de beurt Het programma werd geopend met de mars Mars Bill Biley Het openingsnummer werd ge volgd door Bolero Di Media Noche, American Folk Rock Theme D'Orgue en mars Non stop Voor de aanvang van elk te spelen nummer werd door dirigent Steenbeek een korte uitleg gegeven over de inhoud Bij het stuk American Folk Rock werd de door de dirigent over gegeven aan Theo Steenbeek omdat de dirigent in dit stuk zelf saxofoon speelde De solo in dit nummer werd op voortreffelijke wijze vertolkt door Co Huppelscho- ten De genoemde nummers werden door de muziekvereniging op voor treffelijke wijze gebracht Door de aanwezigen, de zaal was zo goed als geheel gevuld, werd volop van het gebrachte genoten Na het laatste nummer volgde er een kleine pauze. De muzikanten verhuisden naar de kleine zaal om zo het podium vrij te maken voor het optreden van de mi- ni-majorettes. Dit optreden werd door de voorzitter aangekondigd Voordat hij enige uitleg gaf over dit optreden verwelkomde hij eerst bur gemeester Rademaker die kort na de aanvang van het programma met zijn echtgenote was gearriveerd De heer Wouters deelde mede dat vooral het majorettekorps een vrij grote wijziging had ondergaan In verband met studies en werkzaamhe den was een aantal majorettes ver plicht geweest om afscheid van het korps te nemen De opengevallen plaatsen waren voor een groot ge deelte opgevuld met meisjes afkom stig van de minirettes Ondanks dat was er veel getraind onder de des kundige leiding van Engelien Blom zodat zowel de minirettes als de ma jorettes hun shows zonder enig pro bleem konden opvoeren Als eerste kwamen de majorettes die met het nummer Mexican Trumpets een show brachten die klonk als een klok. Dat dit optreden door de aanwezigen gewaardeerd werd bleek wel uit het daverend applaus dat zij in ontvangst mochten nemen. De minirettes brachten ook de aanwezigen in ver voering met hun nummer Instand Concert. Op voortreffelijke wijze voerden ook zij hun show op Een extra applaus kregen de twee kleint jes Ester Eggenkamp en Anneke Eg- genkamp (geen familie van elkaar) voor hun optreden als bruidspaar in deze show Beiden deden dit op een hartveroverende manier waarbij ze ker niet onvermeld mag blijven dat Ester meedeed ondanks dat een van haar benen in het gips zat Hierna volgde het optreden van de jeugddrumband Het was hun eerste optreden voor het publiek De heer Wouters vond het jammer dat er nog maar zo weinig leden bij deze drum band waren Hij hoopte dat er na dit optreden nog wat meer aanmeldin gen binnen zouden komen om lid van deze drumband te worden Deze jeugddrumband bracht het nummer The Little Scot Dit onder leiding van de heer Spoel die met zijn volle inzet dit op een vrij korte tijd had weten te bereiken Als slot voerden de mini- en majorettes de show Take It Easy op Ook dit optreden werd met een da verend applaus beloond Tijdens het optreden van de minirettes kwamen alle meisjes de zaal in en overhandig den aan hun moeders een boeketje mooie bloemen. Daar er na het beëin digen van het programma nog even gewacht moest worden op een verte genwoordiger van de bond werd door de muziekvereniging en de ma jorettes de mars Over and Out uitgevoerd. Inmiddels was de vertegenwoordi ger van de bond. de heer Vogelzang, gearriveerd Voordat hij zijn woordje wilde doen bleek dat hij een verkeer de enveloppe bij zich had zodat deze eerst nog omgewisseld moest wor den voor de goede De heer Vogel zang deelde mede dat hij blij was de ze avond ook nog even in Achterveld aanwezig mocht zijn om een wimpel van de bond te kunnen komen uitrei ken In een zeer kort tijdsbestek was hij bij verschillende verenigingen in de regio Utrecht geweest om een wimpel te kunnen uitreiken Er wor den door de bond elk jaar vijf wimpels uitgereikt aan die verenigingen die in een bepaalde afdeling zoals concert, shows, majorettes enz. een eerste prijs behalen Als laatste was nu Ach terveld aan de beurt omdat deze ver eniging tijdens hun marsconcours te Zevenaar het afgelopen jaar een eer ste prijs behaalde. Eerst waren de muzikanten meegegaan om de majo rettes tijdens hun optreden te bege leiden. doch er werd toen besloten om toch maar aan het marsconcours mee te doen Dit werd beloond met het behalen van een eerste prijs De voorzitter nam de wimpel uit handen van de heer Vogelzang in ontvangst en dankte hem heel hartelijk Als dank hiervoor speelde de vereniging nu nog een extra mars Tot slot van het eerste gedeelte werden de dames van de dirigent de heer Steenbeek. de lei der van de jeugddrumband mevrouw de Ruyter en Éngelien de Jong naar voren gehaald. Zij kregen allen een prachtige ruiker aangeboden voor wat zij in het afgelopen jaar voor de vereniging hadden gedaan Daar de echtgenote van de heer Spoel niet aanwezig was. mocht de heer Spoel de bloemen voor haar in ontvangst nemen Na dit officiële gedeelte werd de pauze aangekondigd Tijdens de pauze werd er een verlo ting gehouden waarbij een aantal zeer aantrekkelijke prijzen te winnen was. Voor degenen die hun envelop met naam er op weer inleverden was er nog een vijftal extra prijzen be schikbaar Na de pauze was het de beurt aan de danslustigen Onder de muzikale leiding van de band De Valley's kon er gedanst worden Ook dit gedeelte verliep zeer gezellig. Het was zo ge zellig. dat de avond om was voor men er erg in had. De voorzitter dankte allen voor hun komst en voor de medewerking om deze avond op een dergelijke, gezel lige wijze te hebben doen slagen ACHTERVELD Deze week zal de jaarlijkse collecte plaatsvinden van de Nederlandse Hartstichting. Veel werk wordt er jaarlijks door de Hart stichting verricht in verband met de bestrijding van de hart en vaatziekten en alles wat daarmee verband houdt. Dit werk kost jaarlijks heel wat geld en zonder de geldelijke steun van de Nederlandse bevolking is dit werk niet uitvoerbaar. Ook de collectanten van de Achter- veldse afdeling zullen u deze week bezoeken met hun collecte bus Elk jaar heeft de Hartstichting een jaar thema Het thema voor 1980 is Ge zond Gewicht Het is niet de bedoe ling de mensen tot patient te verkla ren. die ogenschijnlijk wat te zwaar zijn Evenmin wil men echter sugge reren dat te veel gewicht goed is. „Gezond gewicht" relativeert een beetje en geeft aan dat het lichaams gewicht iets persoonlijks is. mede af hankelijk van lichaamsbouw (bot- breedte). lengte, geslacht enz het jaarthema sluit wel aan bij dat van 1979. toen bekend werd dat veel Ne derlandse schoolkinderen te zwaar zijn, zodat men zich kan afvragen of je van een gezond gewicht kan spre ken De Wereld Gezondheids Orga nisatie zal in 1980 met behulp van de Nationale Volksgezondheids Mi nisteries —aandacht schenken aan de bestrijding der rookgewoonten Hier in Nederland zal de Stichting Volksgezondheid en Roken daarbii actief zijn ACHTERVELD Zondagmorgen vond in D'Ouwe Peerdestal het maandelijkse Frühschoppen plaats. De muziek werd ook deze ochtend verzorgd door de Hinterlelder Musi- kanten. Het is een heel gezellig sa men ziin geweest. Uit het aantal aan wezigen bleek dat dit Frühschoppen reeds tot ver buiten het dorp bekend heid geniet. Toen de muzikanten het podium bestegen bleek de zaal al goed bezet te zijn. In verband met het zeer mooie weer was ook het terras, aangrenzend aan de zaal, open gesteld. Velen genoten buiten in het zonne tje van de door de kapel gebrachte mooie Oostenrijkse muziek het pro gramma was deze ochtend aange vuld met een aantal nieuwe num mers Ook was er een zangnummer ingelast, gezongen door de gehele band Ondanks een enkele kleine ha pering bleek dit bij de aanwezigen goed aan te slaan, wat wel bleek uit het daverend applaus. Het was de BARNEVELD Zaterdag vond in Barneveld ^»en solistenconcours voor muzikanten plaats. Aan dit concours werd door acht leden van muziekver eniging D.W.S. deelgenomen. Deze deelname is niet zonder succes ge bleven. Door de acht deelnemers werden er een eerste prijs, zes tweede prijzen en een derde prijs be haald. Gezien het grote aantal deel nemers zeker een heel mooi resultaat. Tijdens hun optreden werden de deelnemers begeleid op de piano door mevrouw Ruyter De prijzen werden als volgt behaald De eerste prijs was voor W Wouters met zijn bas solo De tweede prijzen werden behaald door Cees Blom Gzn. met bugel en trompet, Co Huppelschoten met tenor saxofoon, Jorien Hilverts met bugel, Theo Steenbeek met bu gel, R Eggenkamp met klarinet en Jos van Dijk met de concert trom De derde prijs werd behaald door Erik van der Vrugt met schuiftrombone Vooral voor het behalen van de eer ste prijs door Willem Wouters wekte bij allen grote waardering gezien het feit dat de begeleidende pianiste hal verwege zijn solo uitviel, zodat hij al leen verder moest Ook hier betrof het het nummer De oude Brombeer De jury bleek hier zoveel waardering voor te hebben, dat er op het bord waarop de punten werden bekend gemaakt werd geschreven dat deze oude brombeer nog heel wat in zijn mars had Tijdens de jaarlijkse muziekuitvoe ring op zaterdagavond werd me vrouw Ruyter veel dank gebracht voor de begeleiding. Zowel door haar als door de solisten was er veel vrije tijd opgeofferd aan repetities Dit is echter wel beloond met het behaalde succes Zij kreeg als dank een mooie ruiker aangeboden eerste maal dat dit plaatsvond dus die enkele hapering was wel te begrij pen Een volgende maal zal het zeker beter gaan Tijdens het optreden was er ook nog een leuk intermezzo De voorzit ter van de muziekvereniging, de heer Willem Wouters, tevens lid van de ka pel. had zaterdag op het solistencon cours te Barneveld met zijn bas een eerste prijs weten te behalen met het nummer in het Nederlands vertaald 'De oude brombeer' Samen met de kapel bracht hij ook nu dit nummer Als dank werd hem door de leider van de kapel een flesje geestrijk vocht aangeboden De heer Wouters dank te hier heel hartelijk voor, en tot zijn grote verrassing werd hem door de zelfde persoon direct daarop een presenteerblad aangeboden waarop een aantal glaasjes Willem begreep heel goed de bedoeling, schonk de glaasjes vol. waarop de hele kapel van zijn flesje kon meegenieten In de maand mei zal de laatste Frühschop pen van dit seizoen worden gehouden.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3