lijna promotie na hockeyzege toda zondag aan winnende hand Plusminus ardwerkend Roda (zat.) won Ederveen HOCKEY BALAKS VOETBAL Volle winst vv BALANS Tweede AMAC- Tulpenrally voor de deur Haaien zwommen jaargang- wedstrijden edelijke start .T.V. Leusden n Lockhorst n competitie Uitslagen S.V. Leusden Weekend met louter winst Dmotie lonkt ÖÉSaS0* USDEN/CENTRUM Zondag ing de heren-standaardploeg de MHC Leusden Kameleon uit ersum, waarvan in de uitwed- destijds kansloos met 4-1 was oren. Het was voor beide teams oorlaatste wedstrijd van de lo de competitie. Kameleon, reeds omoveerd naar de landelijke 1e klasse, had aan 1 puntje genoeg om ook kampioen te worden. Een Leus- dense nederlaag was in feite ingecal culeerd, een misschien mogelijk ge lijkspel leuk meegenomen en eventu ele winst niets minder dan een klein wonder. Wel, op het zonovergoten wat rommelige grasvliesveld, is dat wondertje geschied! Leusden begon gehandicapt aan het treffen Aanvoerder Peter Elffers zat een ..verpichte snipperdag" uit, Eric Wessel stond geblesseerd langs de lijn en Theo Pouw had kennelijk de bus gemist. Pas 20 minuten na de aanvang nam hij, met dank aan inval ler Ron Stuurman, zijn verdedigende positie in Onder aanvoering van de zeer rustig optredende Rob Westdijk hield Leusden nog steeds stand te gen het opportunistische en bij tijd en wijle zeer hard ingrijpende Hilver- sumse team. Kort voor het bereiken van de rust dreigde de wedstrijd de scheidsrechters uit de hand te lopen. De erg provocerende nummer 12 van Kameleon stond Frank Marree gedu rig op alle (on)mogelijke manieren in de weg met tenslotte een gele kaart voor een onbeheerste ingreep Tot veler verbazing moest ook de Leus- denaar voor 5 minuten van het veld. Het spel werd ter afkoeling van de danig verhitte gemoederen enige tijd stilgelegd en de arbiters gingen met beide captains in conclaaf. GOUDEN TREFFER Met 0-0 begon even na dit incident de tweede wedstrijdhelft met een bij zonder sterk aandringend Kameleon Frank Marree kreeg meer vrijheid, want de eerder genoemde nummer 12 hield verder Rob Westdijk zoveel mogelijk van zijn werk Kameleon drong Leusden helemaal op de eigen speelhelft terug, maar dat spelbeeld verschafte Leusden juist de gezochte ruimte voor snelle counters Zo'n uit val over rechts bracht succes en op aangeven van Pieter van Breugel passeerde Erik Timmer uiterst be heerst de Hilversummer goalie Dat doelpunt bleek later de ..gouden tref fer" te zijn Kameleon kwam nog nadrukkelij ker in de aanval en toe tweemaal toe kon de bal slechts met de allergroot ste moeite (en een tikkeltje geluk) uit het Leusdense doel worden gehou den Ook een leuk rijtje corners lever de Kameleon met het gewenste soe laas en heel langzaam ging de storm toen liggen. Met een enorm gejuich van alles, wat Leusden was. werd het eindsignaal bereikt met de kleine 1-0 zege. die nog zeer groot werd toen de overige uitslagen bekend werden Leusden staat, op een paar noppen na, met beide hockeyschoenen in de 1e klasse' Het In vroegere tijden soms erg duidelijk bestaandestandsverschil" In de sportwereld behoort nu geluk kig vrijwel geheel tot het verleden. Mensen met een universitaire achter grond (background heette dat toen) speelden cricket, golf, tennis en hoc key en Jan met de pet deed aan voet-, hand- en korfbal, om maar een paar verschillen te noemen. De .hogere" sportman deed niets aan zelfwerk zaamheid in tegenstelling tot zijn populaire" collega, die zijn handjes liet wapperen bij de realisatie van een clubhuis en andere voorzieningen. Toen tennis nog als .tannes" werd uitgesproken betaalden de heren tennissers contributie om hun spel te kunnen spelen en niet om te moeten werken Dat is inmiddels wel anders geworden, zoals wij o m bij de Eeme- laar en Lockhorst hebben gezien en t z t ongetwijfeld ook zullen ervaren bij ..Leusden" bij de afwerking en in richting van het desbetreffende club huis Iets verder van ons bed is men nog enthousiaster Leden van de ten nisclub Ederveen (in de schaduw van Lunteren) gaan binnenkort aan het doe-het-zelf-werk bij de aanleg van drie tennisbanen aan de Schoolstraat aldaar. De realisatie zal wel iets lan ger duren dan bij een professionele aanpak, maar het karwei wordt stuk ken goedkoper en dat is in deze tijd mooi meegenomen Peter JTRECHT Terecht zeer tevre- over het verloop en uiteraard ook r het resultaat van de moeilijke wedstrijd tegen Griftboys, deelde da s zaterdagtrainer Richard Beu ons mede, dat zijn danig opgela- formatie de meegegeven op- chten goed uitgevoerd heeft. Ge- het geringe puntenverschil met dragers van de rode lantaarn esten de Leusdenaren dit treffen nen. Dat is eerder gezegd dan laan, maar met veel enthousiasme taktisch spel uitstekend gelukt, toda liet Griftboys maar komen vanuit een gesloten verdediging- het juiste moment counterend toe kunnen slaan. Toch kregen de dzwarten. hoewel de wedstrijd zich overwegend op de Leusdense veldhelft afspeelde, te weinig ruimte voor doeltreffende uitvallen Achter werd de boel ook goed op slot gehou den en dat resulteerde in een dubbel- blanke stand bij de rust Een goede uitgangspositie voor het tweede bedrijf Om nog wat meer snelheid in de counters te krijgen wisselde Beumer na de hervatting Brian Eiber voor John van Barlingen. Een zeer goed besluit, dat weldra succes had Van Barlingen wilde zich natuurlijk bewij zen en was bijzonder actief Onge- veer een kwartier in de tweede helft rondde bij een uitval van Rijk Rijn- ders over rechts fraai af met een zeer beheerst gescoorde treffer Dat gaf rust in de Leusense ploeg en die rust was wel nodig omdat met uitsluitend verdedigend spel de wedstrijd niet kon worden gewonnen Roda bleef defensief zeer attent maar kon op geschikte momenten ook wat meer aandacht geven aan de aanval Het opdringen van de thuis club gaf de Beumerboys nu wel de nodige ruimte en keer op keer wer den de snelle spitsen in actie ge bracht Met nog ongeveer een kwar tier spel in het verschiet kreeg Roda een vrije trap te nemen op een meter of vijf buiten het strafschopgebied en daar werd weer een dankbaar ge bruik van gemaakt Rijk Rijnders schoof de bal een tikje terug naar de vrij achter hem staande Ron van Ooyen, die op de door hem al meer vertoonde manier keihard de Griftboyskeeper passeerde De 0-2 stand was genoef om met hard wer ken de tegenpartij tot het einde van de ontmoeting in bedwang te kunnen houden A s. zaterdag moet Roda op nieuw naar Utrecht voor de regel rechte confrontatie met staartclub VVJ, die op dit moment vier wed- strijdpunten achter staat Roda speelt ook dan op wirist, hoewel een gelijkspel voldoende is voor het be houd van het 1e klasserschap. Spe lend als afgelopen zaterdag moet dat de roodzwarten kunnen lukken De resultaten van de overige zaterdag senioren waren Roda 2 - CJVV 2 3-0 Veluwse Boys 3 - Roda 3 1-7 Roda 4 - Rood Wit 4 3-5 Roda 5 - Veensche Boys 5 5-0 Roda 6 - SDVB 6 4-3 Unicum 7 - Roda 7 2-0 Roda 8 - Sparta (N) 9 0-1 LEUSDEN/CENTRUM Op het uinlngpark was Roda zondag gast er van Laren, dat na de winterstop n enorme come-back heeft ge- aakt. Het werd voor de rust een wel waar spannende maar niet impone- nde strijd van twee volkomen aan iaar gewaagde ploegen. Scheids- chter W. H. Taribuka hield het spel •rt en leidde de wedstrijd rustig tot n goed einde. Het enige memora- le voorval in de eerste helft was het er ongelukkige kopduel van Evert :hafthuizen en een speler van La- n. De Leusdenaar bleef een tijdje rsuft liggen en werd naar het Sint isabeth ziekenhuis gebracht, waar oralsnof een hersenschudding rd geconstateerd. Schafthuizen oet voor nader onderzoek ter plek- blijven. In de tweede helft speelde Roda et iets meer aanvalsdrift en regel- atig verschenen de in het groen op- dende Leusdenaren voor het La- nse doel. maar pech bij het schie- n en goed verdedigend werk van de zoekers hield de score dubbel- ank Zowat een kwartier na de her- Itting kwam Roda met een puntertje n Cor Brons verdiend aan de lei- ng De Leusdenaren bleven door- lan met het onder druk zetten van tegenpartij en in de slotfase had ter de Knijff ten tweedemale voor uda succes Met een prachtig doel- int, dat tevens zijn eerste treffer be kende ..bij de grote jongens" Voor it eerst ook bleef een voorsprong Roda's scorebord staan Deze 2-0 instpartij en de nederlaag van VVZA stekende tevens de degradatie van PROMOTIE LONKT LEUSDEN/CENTRUM De winst van Leusden op het leidende Kame leon mag als een leuke verrassing worden ervaren. Leusden krijgt nu wel een zeer acceptabele kans op promotie naar de 1e klasse. Ondanks het verlies is Kameleon toch afde lingskampioen geworden omdat Randwijck onverwacht een puntje moest afstaan aan Kraaien. Ook Ede verloor een punt en dat betekent, dat Leusden a.s. zondag in de uitwed strijd tegen Ede aan een gelijkspel reeds genoeg heeft. In Leusden werd destijds met 4-3 van Ede gewonnen. Amersfoort behaalde haar eerste ze ge in deze competitie, maar blijft op de laatste plaats, aangezien ook Voordaan winnend bleef. De uitslagen waren: Alkmaar - Voordaan 0-1 Leusden - Kameleon 1-0 Myra - Amersfoort 0-1 Qui Vive - Ede 0-0 Randwijck - Kraaien 0-0 De hockeyers waren erg zuinig met treffers, want slechts driemaal raak in vijf wedstrijden is bepaald weinig. De ranglijst, met nog maar één ronde te spelen, is thans: Kameleon 17 25 42-20 Randwijck 17 22 26-13 Leusden 17 21 26-27 Ede 17 19 28-20 Kraaien 17 19 19-17 Alkmaar 17 16 22-19 Myra 17 15 23-24 Qui Vive 17 16 12-26 Voordaan 17 11 17-29 Amersfoort 17 7 14-28 LEUSDEN/ACHTERVELD In de zaterdagse 1e klasse B heeft Roda uitstekend werk verricht. In Utrecht werd van Griftboys gewonnen. Vier punten voorsprong op staartclub VVJ (waar Roda a.s. zaterdag naar toe moet!) moet voldoende zijn voor het behoud van het 1e klasserschap. Vitesse, door de eigen winst en de nederlaag van Sperwer eindelijk weer aan de leiding, kan de titel nau welijks meer ontgaan. De uitslagen van 12 april waren: VVJ - Lopik 0-0 Griftboys - Roda 0-2 Em Boys - Brederodes 3-1 Benschop - Vitesse 0-1 Puem - Sperwer 2-0 JSV was vrij Ranglijst: Vitesse 17 26 30-17 Sperwer Eminent Boys Puem Lopik Griftboys Roda "46 Benschop Brederodes JSV VVJ 19 26 21-11 19 22 29-23 18 20 24-19 18 18 20-19 16 16 22-23 17 15 24-25 18 14 25-28 18 14 24-36 17 12 21-28 17 11 12-23 1e KLASSE A (ZONDAG) Het is voor de Leusdense stan daardteams een uitzonderlijk week end geworden, want naast Roda-za- terdag won ook de zondaqformatie (van Laren) en Achterveld klopte in Maarssen DWSM Zowel aan de kop als aan de staart van de ranglijst zijn de beslissingen gevallen Wat al weken lang werd verwacht, is ge schied Nederhorst werd kampioen de Zeehelden en het behoud van het 1e klasserschap van Roda De overige uitslagen van de zondag senioren waren: HVC 2 - Roda 2 APWC 3 - Roda 3 Roda 4 - Hoogland 5 2-0 4-0 Roda 5 - Argon 5 4-3 3-3 Roda 6 - Quick 11 elf-1 LEUSDEN/CENTRUM Het eer- competitieweekeinde is voor de V Lockhorst redelijk verlopen. De fste drie gemengde zondagteams Desten een nederlaag incasseren. Vleuten/De Meern wisten alleen de nies van het eerste team, Ursula ulemeljer en Marieke Vos, hun en- 'spel te winnen. Het zal voor ons dit jaar erg moei- i worden", aldus captain Werner Hszat Het tweede team kreeg thuis n het Utrechtse STVU klop en de toe formatie,"Versterkt met de ex- Eemelaarders Tino en Arthur Scher- penzeel, gaf tegen Randenbroek uit meteen maar haar visitekaartje af Het tegenpunt kon worden gescoord, omdat Tino Scherpenzeel en Denise de Bondt in hun partij ineens van slag" raakten De zondag-heren teams wisten de zege binnen te ha len. waarvan het eerste dankzij veel ..doordouwen" in meerdere drieset ters In de zaterdagcompetieie boek te de senioren twee overwinningen De uitslagen van het eerste week einde waren ZONDAGCOMPETITIE Senioren (mixed) overg. klasse B: Vleuten/De Meern I - Lockhorst I 6-2 Senioren (mixed) 3e klasse: Lockhorst II - STVU I 0-8 Lockhorst III - Diemen I 3-5 Senioren (mixed) 5e klasse: Randenbroek VII - Lockhorst IV 1-7 Heren 5e klasse: Lockhorst I - Hooglanderveen ..4-2 Vinkeveen III - Lockhorst II ..1-5 ZATERDAGCOMPETITIE Senioren (mixed) 1e klasse: Breukelen A - Lockhorst A 1-4 Senioren (mixed) 2e klasse: Lockhorst B - Soest B 2-3 Heren 2e klasse: Randenbroek A - Lockhorst A 4-2 Heren 3e klasse: Lockhorst B - Fléhite A 1-5 Heren 4e klasse: Weldam B - Lockhorst C2-4 Junioren: Lockhorst A - 't Stort A 4-1 Weldam B - Lockhorst B 0-5 Lockhorst C - Eemnes B 5-0 Jongens t/m 15 jaar: Lockhorst - Randenbroek 5-3 Jongens t/m 17 jaar: Soesterberg - Lockhorst 5-3 LTV LEUSDEN Voor de LTV Leusden heeft het eer ste competitieweekend minder suc ces opgeleverd dan had mogen ver wacht als de teams op volle sterkte hadden kunnen aantreden Zaterdag was de totale score nog positief, het geen zondag helaas niet het geval was De resultaten waren ZATERDAG 12 APRIL: Senioren (mixed) 2e klasse: Weldam B - Leusden A 4-1 Senioren (mixed) 3e klasse: Fléhite C - Leusden B 2-3 Leusden C - Uithof E 2-3 Leusden D - Linschoten C 3-2 Heren 4e klasse: Chefana B - Leusden A2-4 Junioren 4e klasse: Eemslag B - Leusden A .2-3 Leusden B - Randenbroek E .1-4 ZONDAG 13 APRIL: Senioren (mixed) 4e klasse: Leusden I - Hilversum VII2-6 Senioren (mixed) 5e klasse: Shot VI - Leusden II 5-3 Bilthoven VII - Leusden III .4-4 Heren 5e klasse: Leusden I - Maarssenbroek 2-4 Junioren: Leusden - Phonosmash4-4 LEUSDEN/CENTRUM A.s. vrij dag en zaterdag wordt met start en aankomst in Amersfoort de 2e AMAC-Tulpenrally georganiseerd. Dit grootste evenement op auto sportgebied in Nederland is voor een deel door het publiek goed van zeer nabij te volgen. Op de eerste plaats bij de start van de twee etappes. Die vinden plaats bij garage v.d. Kooy aan de Hogeweg. Voor de eerste etappe is dat vrij dagavond De deelnemers zijn dan van de Flint (het ,,hart" van de onder neming) naar het startpodium gere den en vertrekken vanaf 22.01 uur een voor één voor het avontuur in de omgeving van de keistad Via o m Tiel en Arnhem worden de eerste wa gens zaterdagmorgen tegen 07 00 uur terugverwacht. Aan de tweede etappe met enkele voor het publiek toegankelijke klassementsproeven wordt rond 09.00 uur begonnen Vanaf 11 00 uur is de eerste publieks- proef op het cartcircuit te Driebergen te volgen Er is in de omgeving vol doende parkeergelegenheid Via Doorn, Wageningen en Epe gaat de karavaan naar de Flevohof, waar de tweede openbare klassementsproef om circa 18 00 uur zal aanvangen en wat dich er bij huis (op het Barne- veldse inoustrieterrein nabij de auto baan Amersfoort-Apeldoorn) begint rond 19 30 uur de derde publiek- sproef Daarna gaan de deelnemers naar de finish aan de Amersfoortse Hogeweg (20 15 uur) De prijsuitrei king, die in het teken van zilveren tul pen zal staan, vindt plaats in de Flint tussen 23 00 en 24 00 uur Geduren de de gehele rally zijn in de hal van de Flint allerlei informaties over het eve nement te verkrijgen VLEUTEN Met een kleine ploeg zwemmers en zwemsters was de LZ&PC Haaien één van de dertien deelnemende zwemclubs aan de jaargangwedstrijden voor jongens en meisjes, geboren in 1967 of later. Die werden zaterdagmiddag in Vleuten gehouden en de Leusdenaren kwa men niet slecht voor de dag. Op de 100 meter schoolslag voor meisjes van 1970 boekte Annemarie Zonder van met 1.48.2 (was 1.53.7) een leuk resultaat. Joke v. d. Ven kwam uit op 1.52.5 (was 1.53. 7) en Ginette Rutte werd gediskwalificeerd. Evelien Zwart (in 2.00.4) en Patricia Kooy (in 2.04.1) waren present op de 100 m. rugslag voor meisjes van 1972/1971. Bij de jongens anno 1970 verbeter de Ramon van Zoeren op de 100 m vrij zijn tijd tot 1 32 7 (was 1.32.9) en bij de meisjes van 1969 op de 100 m rugslag kwam Monique Botman uit op een tijd van 1 37 4 (was 1 39 3). In 1 49.7 finishte Anje van Went en Esther knabbelde van 1 37 0 tot 1.32.7 bijna 5 sec van haar beste tijd af Tonny Wesseloo zwom de 100 m vrij voor jongens van 1968 in 1 20 3 en op de 100 m rugslag voor meisjes (1967) was 1 30.5 de tijd van Anne- miek Tukker en 1.34 2 van Ellen Salters. en promoveert naar de hoofdklasse. VVZA daarentegen degradeert en moet het volgende seizoen haar ge luk in de 2e klasse beproeven De uit slagen van 13 april waren DWSM - Achterveld 0-1 KVVA - Nederhorst 0-2 Roda - Laren 2-0 Amsvorde - VVZA 1-0 Lelystad - Naarden 0-1 Veensche Boys - Mal Muda 3-0 Ranglijst: Nederhorst 20 31 38-15 DWSM 20 25 27-14 Lelystad 20 22 37-35 Naarden x 20 21 30-26 KVVA 20 20 24-26 Veensche Boys 19 19 20-21 Achterveld 19 18 29-32 Maluku Muda 17 16 28-28 Roda '46 19 14 16-23 Laren 20 14 25-44 VVZA 20 8 23-38 x 2 winstp i. mind LEUSDEN/CENTRUM Voor de huiscompetitie van de schaakvereni ging Leusden speelden de senioren de navolgende partijen G Kuiter - W v d Wetering 1/2-1/2 R Helmers - W Schouten 1-0 H. Fröberg - A. Wisman afgebr T Zijlstra - J. de Jager 1/2-1/2 J van de Moer - A Leclerq 1-0 S. van Dokkum - H van Egdom 0-1 P. Sonder - L Boogaard afgebr W van de Moer -G Kuiter 0-1 L. Buurlage - P Sonder 1-0 P. Karis - J. v. d Tang 1-0 J v d Tang - W. van Moosel 1-0 R Sieswerda - A Valkenburg 1-0 B Uneken - H H Struiwig 1-0 L Buurlage - A Lieshout 0-1 K Linse - G. van Beek 1-0 H Struiwig - H Mus 1-0 W Schouten - J Zaal 1-0 R Zelle - J Boemaars 0-1 E Halkes - R Zelle 1/2-1/2 W v d Harst - H Mus 1-0 C Veenendaal - W van Moosel afgebr A Rietveld - H Reurslag 1-0 A Lieshout - J v d. Berg afgebr. L Boogaard - A Rietveld 1-0 Door de jeugd werden 44 partijen gespeeld LEUSDEN/CENTRUM Het afgelopen week einde met louter winst is uitzonderlijk geweest voor de Leusdense veldsporters. In de voetbalcompetitie wonnen Roda-zaterdag (2-0). Roda-zon- dag (2-0) en SV Achterveld (1-0). De hockey-herenstandaardploeg zegevierde met 1-0 over de afde lingsleiders en Antilopen bleef in de korfbalcompetitie de concur rentie de baas. Ook beide hand balteams wonnen hun wedstrijd Er komen niet van deze verras singscomplexen tevoorschijn

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5