Open huis Firma De Vor B.V Achterveld wint van medekoploper HIT JlAtERSPOORT leusdEr krant Feest bij Kohlmann Speelgoed MT HET plaatselijk nieuws plaatselijk nieuws mmm kvhst, theater, him donderdag 17 april drent se zang- en dansgroep Voor de Stichting Sociaal Cultureel Werk voor Beiaarden geeft de Drentse zang- en dansgroep uit Amersfoort haar jaarlijkse uitvoering. Op donderdag 17 april in het Club gebouw aan de Nieuwstraat 12 om 19.30 uur. donderdag 17 april jonge mensen op het konsertpo- dium Op donderdagavond 17 april vindt van 20.15 tot 23 00 uur de Avro-televi- sie-opnamen van het programma Jonge mensen op het konsertpodium" plaats. In het Flinttheater. ingang Coninck- straat. De prijs is inklusief het kopje kof fie. vrijdag 18 april koor- en samenzangavond In de Sint Joriskerk aan de Hof begint om 20 00 uur op vrijdag 18 april een koor- en samenzangavond, die wordt georganiseerd door The Emmasingers. Zo'n 300 zangers en zangeressen pre senteren een programma van geestelij ke en klassieke liederen. Aan dit programma werken mee ver scheidene Veluwse koren onder leiding van E. van de Kamp. het Jongerenkoor The Emmasingers onder leiding van H. de Kruyff, een koperkwartet van de Christelijke muziek- en showband Ju liana. T van Drie en ds. G. J. Wisgerhof zullen het orgel bespelen. De vrijwillige bijdrage voor dit konseri is bestemd voor het orgelfonds. vrijdag 18 april bekend making winnaars con cours zondagsdichters In het Stadhuis te Amersfoort vindt op vrijdagavond 18 april om 19.30 uur de bekendmaking plaats van de winnaars voor Eemland en de Noord-West Velu- we van het Nationaal Concours voor zondagsdichters. De bijeenkomst heeft een feestelijk karakter Na de pauze zal de dichter J. Bernlef voordragen uit eigen werk. vrijdag 18 april docenten konsert In de aula van de Muziekschool, Muurhuizen, zal op vrijdag 18 april een konsert worden gegeven door de do centen van de Regionale Muziekschool Amersfoort Solo en samenspel op plano, viool, hoorn en accordeon. Aanvang van dit docentenkonsert om 20.00 uur. zaterdag 19 april de rede rijkers In het Flinttheater geeft het ama teurstoneelgezelschap De Rederijkers op zaterdag 19 april om 20.15 uur een voorstelling van het blijspel ..Het Wes pennest". geschreven door J W. van der Heiden en H. Bakker De regie is in handen van J. de Ruiter zaterdag 19 april stenen- beurs De afdeling Amersfoort van de Ne derlandse Vereniging De Verzamelaar organiseert op zaterdag 19 april een stenenbeurs in De Flint Stadshal. Van 10.00 tot 17 00 uur. zaterdag 19 april dich- tersmanifestatie In het kader van de Boekenweek vin den in het Kreatief Centrum De Hof op zaterdag 19 april een dichtersmanifes- tatie en een boekenmarkt plaats. Van 12 00 tot 17 00 uur. Dichtkunst en boek staan centraal In de hal van De Hof is de Boekenmarkt. Er zal muziek worden gemaakt In de bovenzaal zullen de zondagsdichters in concoursvorm uit eigen werk voordra gen. Om 14 .00 uur voert het Kindertheater Paled een poppenspel op voor kinderen van 6 jaar:Karei en de blauwe vogel Van 14.00 tot 16.00 uur vinden er forumdiscussies plaats over poëzie in deze tijd. Koos Postema zal dichters, schrijvers, publicisten en publiek aan voeren Schrijvers zullen hun boeken signe ren De kinderen kunnen bezig zijn met drukken, boekbinden, lay-out maken. Er zullen diverse films worden ver toond over boeken, publikaties etc Van 16.00 tot 17.00 uur wordt er weer muziek ten gehore gebracht in de hal. In de bovenzaal houden dichters voor drachten. 's Avonds is er vanaf 20 15 uur een groot boekenbal De Bilderstreet Jazz Band zal zoraen DINSDAG 15 APRIL 1980 - Horace Silver De presentatie is in handen van Jaap zondag 20 april stichting Lüdeke en Meta de Vries jazz in amersfoort Van 14.00 tot 02.00 uur vindt op zon dag 20 april de Tweede Jazz-manifes- tatie van de Stichting Jazz in Amers foort plaats. Het is een jazz-marathon van zo'n 12 uur in Stadshal. theater en restaurant. De volgende formaties zullen optreden Texas Swing Allstars met Scott Ha milton en Buddy Tate. de Gijs Hendriks Band. La Vida Jazzband Trio Introduction. Harry Verbeke Quartet. Bas van Dijk trio met Idris Sullivan. WASO Roelof Stalknecht trio Jaap Dekker Boogie Set Paradise Jazzband. Big Band Amersfoortse Politie. Gilius Haagse Hofje. Silverleaf Brassband Horace Silver Quartet. Daniël van Teseling zal met zijn jazz- balletgroep een optreden verzorgen Er zal een kontinu videoshow zijn, alsmede een jazzcinema Het trompetterkorps van de Cavale rie. de Jazzgroep Holland (mainstream). Compromis (rock-jazz) en the Tempting Six (dixieland) zullen een jazz-session houden zondag 20 april na tuurwandeling lock- horsterbos Het Instituut voor Natuurbe- schermingsedukatie organiseert op zondag 20 april om 14.00 uur een wan deling in het Lockhorsterbos. De wandeling zal 1 lh 2 uur duren De deelname is kosteloos. Men vertrekt vanaf de Lockhorsterweg bij de hoofd ingang van het bos. Een natuurgids zal de rondleiding verzorgen. Bij vertrek .en eind van de wandeling zal informatie worden gege ven over het IVN. maandag 21 april de nach tegaal zong In het Flinttheater voert Toneelgroep Theater op maandag 21 april om 20.15 uur Cicil P. Taylors stuk ..De Nachte gaal zong op. ..De Nachtegaal zong" gaat over een arbeidersgezin in de tweede wereld oorlog Het gezin leeft in het door bom bardementen geteisterde New Castle De hoofdpersoon Helen heeft een handicap en heeft er van afgezien om ooit te zullen trouwen. Zij leert een jon- - Koos Postema voor een luchtig programma. De be kende Amersfoortse folksinger Jan Duindam zal ook optreden Ook tijdens het bal kan er met boek en dichtkunst worden doorgegaan. zondag 20 april koffie- konsert In het Flinttheater vindt op zondag middag 20 april om 12 00 uur een ko*- fiekonsert plaats. Het wordt gegeven door het Staatska- merorkest van Pardubice uit Tsje- cho-Slowakije. Frederic Meinders is de solist, die het Pianokonsert nr 1 in C gr t Opus 15 van Ludwig van Beethoven zal spelen Op het programma staat verder Mo- zarts Symphonie in C gr t KV 551 (Ju piter) zondag 20 april kinderdoe- uur Tijdens het koffiekonsert kunnen de kinderen vanaf 6 jaar weer meedoen aan een kinder-doe-uur In het Kreatief Centrum De Hof gaan Rian Eelman en Willem Borra met de kinderen allerlei spannends doen op het gebied van kreatieve handvaardig heid. - Frederic Meinders geman Norman kennen, die haar weet op te peppen Ze gaat in zichzelf gelo ven. ook als de jongeman na het eind van de oorlog weer terug gaat naar zijn vrouw en kind Medespelers zijn Bernhard Droog. Anny de Lange, René Lobo en Mar- greet Blanken. dinsdag 22 april betalen? nee! De Nieuwe Komedie voert op dins dagavond 22 april in het Flinttheater Dario Fo's politieke klucht ..Betalen? Nee!" op. Medespelers zijn: Jan van Eyndthoven. Adriaan Adriaansen, Ine Kuhr! De vrouwen van twee arbeiders gezinnen hebben bij een bank een le ning afgesloten om zich wat luxe goederen te kunnen aanschaffen De klucht handelt erover hoe de vrouwen dit aan hun mannen vertellen, en hen er in weten te betrekken Aanvang 20.15 uur dinsdag 22 april philate- listen De Philatelisten Vereniging Amers foort organiseert op dinsdag 22 april een ruilavond voor leden en belang stellenden. Met bingo, veiling en puz zels- Aanvang 20 00 uur in Wijkcentrum De Drietand op het Neptunusplein woensdag 23 april louis de funes Een filmmiddag voor de Stichting So ciaal Cultureel Werk voor Bejaarden in het Clubgebouw aan de Nieuwstraat 12. Op woensdag 23 april om 14 00 uur Vertoond wordt de film van Louis de Funès ,,De eend en de Cadillac". woensdag 23 april die czardasfürstin Op woensdagavond 23 april voert de Hoofdstad Operette in het Flinttheater „Die Czardósfürstinop van Emmerich Kélmén. Aanvang 20.15 uur Marga de Boer zal de hoofdrlol ver tolken Medezangers zijn: Anita Heins. Jan Handerson. Jacco van Renesse. Antoni Wink, Lily Koerkens en Johan van den Zalm. donderdag 24 april die czArdAsfüstin Wie woensdag 23 april geen plaatsje kon veroveren kan op donderdag 24 april nog naar „Die Czérdésfürstin In het Flinttheater om 20.15 uur. MAARSSEN Het Achterveldse voetbalteam heeft een goede presta tie geleverd. Het thuis bijna onver slaanbare D.W.S.M. kreeg op eigen terrein klop. De thuisclub startte al direct na het aanvangssignaal met een offensief. Gesteund door de recht over het veld staande wind werden de Achterveld- se achterhoedespelers behoorlijk onder druk gezet. Het klopte In deze verdediging allemaal als een bus en alle aanvallen liepen op niets uit. Na 10 minuten nam Achterveld geleide lijk aan het initiatief over. Vanuit het middenveld was het vooral Hans Versteeg die met zuivere passes de voorhoede aan het werk zette. Een schutter of afmaker was er echter niet op het juiste moment. Middenvooraanvoerder Jan Kerkhof werd zwaar bewaakt en wist slechts enkele malen te ontkomen aan zijn bewaker Via goede combinaties kwam D W S M voortdurend terug op de Achterveld helft. De grote fout die zij maakten was dat dit allemaal veel te gejaagd ging. Schoten be landden soms ver en hoog over de goal van Achterveld doelman Bertus Tolboom. Rechtsback Johan v. Da len. fel maar sportief spelend had veel moeite met de rappe D.W.S.M. linksbuiten. Enkele malen moest de goedleidende scheidsrechter ingrij pen voor obstructie. Bij een van deze duels tussen 2 genoemde personen raakte Johan v. Dalen licht gewond na een vrij onschuldige botsing Ver zorger Wim Houtveen wist de moedi ge verdediger toch weer op de been te krijgen. Veel later in de wedstrijd zou hij toch vervangen worden. Het spel ging verder en bij een flitsende aanval over de hele linie miste de D.W.S.M. middenvoor een scorings kans, door langs het reeds verlaten doel te schieten. De Achterveldse ploeg ging hierna beter draaien doordat alle linies el kaar goed konden vinden Hierdoor kwam Achterveld voortdurend aan vallend op de D.W.S.M helft. In de 25ste minuut van de strijd was Jos v.d Burgwal de inleider van het eer ste en enige doelpunt. Een goede pass naar Jan Boersen die afge zwenkt was naar de rechter vleugel was de volgende fase. Na enig gepin- gel wist Jan Boersen de bal vrij voor het doel te schieten waar Jaap Schouten klaarstond om dezaak af te ronden. Van dichtbij wist deze toch nog onverwacht de Maarssense doel man te passeren 1-0 D.W S M. gooide nu alles op de aanval want er moet gewonnen wor den om in de race te blijven voor een 2.6 erf1 pa vfeve'^e ,0<\ eventueel kampioenschap. Alles ging echter te zenuwachtig en over haastig om nog een doelpunt te laten aantekenen. Zo werd o.a uit een goed pass van de D W S M linksbui ten de bal geheel in vrijstaande posi tie mis gekopt. Pal voor rust wist Hans Versteeg na goed doorzetten enkele D.W S M.-ers te passeren en Jan Kerkhof te lanceren Diens schot verdween precies over de D W.S.M. lat en zo bleef de stand tot die rust 1-0 voor Achterveld. De tweede speelhelft bleef Johan v. Dalen buiten de ploeg en werd Henk Voorburg ingezet. Hierdoor beland de Hans Versteeg op de rechtsback plaats en Henk Voorburg op het mid denveld. Wie gedacht had dat Ach terveld het wind voordeel zou uitbui ten, is bedrogen uitgekomen. Getui ge het aantal aanvallen op de D.W.S.M. veste hadden er zeker 2 doelpunten gefabriceerd moeten worden Een foutief gespeelde terug speelbal voor de voeten van Jan Kerkhof wist de Achtervelders niet in een doelpunt om te zetten. Een corner hoog voor de ,,pol" ge plaatste bal door Cor Hoogland le verde Achterveld het ..bijna" tweede doelpunt op Jan Kerkhof werkte het leder langs de D.W.S.M. doelman doch op de doellijn bracht een D.W.S.M.-er toch nog redding D.W S M probeerde voortdurend het spel te verplaatsen Eenmaal leek de gelijkmaker dichtbij. Na een vrije trap moest doelman Tolboom al zijn ta lenten voor de dag halen om de bal weg te werken. Klaas v.d. Heuvel bracht uiteindelijk opluchting door de weggeslagen bal corner te schie ten De laatste 20 minuten van de strijd beging het Achterveldse mid denvelder de fout door niet goed aan te sluiten bij de voorhoede Hierdoor kregen de voorwaartsen Herman v Ruitenbeek, Jan Boersen en Jan Kerkhof te weinig steun om gevaar lijk te worden Het meeste gevaar kwam nog van linksback Cor Hoog land die voortdurend in de voorste linies te vinden was. Tegen het eind van de wedstrijd bracht trainer Kir- stens nog een wissel aan. Herman v. Ruitenbeek moest plaatsmaken voor Bertus v Houten, maar in de stand kwam geen verandering meer. Opstelling B Tolboom. H. Kerk hof, J v. Dalen (H Voorburg), C. Hoogland, K vd Heuvel, J Schou ten, J. Kerkhof. H. v. Ruitenbeek (B. v. Houten), J v.d Burgwal, H Versteeg en Jan Boersen. Programma Zondag 20 april 1980 Achterveld 1 vrijaf Limvio 4 - Achterveld 4 12 uur Achterveld 6 - KVVA 8 12 uur LEUSDEN - Vorige week zaterdag was het feest bij het onlangs geopende filiaal van Kohlmann Speelgoed in winkelcentrum De Ha- j mershof. Zaterdagmiddag vond daar de prijsuitreiking plaats van de ge houden Leqowedstrijd en ook was er een optreden van Ronald Ravèl en Renee, die met hun kindershow de aanwezige jeugd vermaakten. De show, waarin de prijzen werden uitgereikt duuiuu van nan iwee tol vier uur en bestond uit verschillende leuke onderdelen, zoals poppenkast, goo chelen. conferences en natuurlijk het noemen van de namen van de prijswin naars. Voor de Legowedstrijd waren de deelnemers in twee groepen verdeeld, groep A, de jeugd van vier tot zeven jaar en groep B. de jeugd van acht tot twaalf jaar. In groep A werden de prijzen ge wonnen door 1 Arnoud Luijten, Raven horst 9. 2 Jaap Steur. Wilh van Pruisenlaan 10 en 3. Boris van Gorkom, Waarden 21 Alle drie de winnaars wo nen in Leusden Bij de bouwers in groep B gingen de prijzen naar: 1Gerben Maassen, Kornoelje 27; 2. Erwin Dam, Henegouwen 39 en 3. Sander van Ewijk, Krooneend 12, ook alle drie in Leusden. Naast deze zes deelnemers, kreeg nog een vijftiental kinderen een eervolle vermelding. Alle deelnemers, dat waren er ongeveer 140, ontvingen de Lego-bouwmeestersspeld. pmjtie-ltitproltt AANGEHOUDEN IN VER BAND MET HELING Vorige week donderdag, 10 april, werd een tweetal personen te Leusden aangehouden terzake heling en ver duistering Beide heren werden voor geleid aan de groepscommandant voor verhoor, waarna zij weer op vrije voeten werden gesteld. Het hen ten laste ge legde hebben zij bekend. HORLOGES TE KOOP AANGEBODEN De laatste tijd komen er weer regel matig meldingen bij de politie binnen dat onbekenden horloges te koop aan bieden. Dit gebeurt steeds zonder dat de politie toestemming voor dit venten heeft gegeven Bovendien blijken de aangeboden uurwerken van niet al te beste kwaliteit te zijn KIND MISHANDELD Door mevrouw B werd voriae week donderdag aangifte gedaan van het feit. dat haar zoontje in het Lockhorsterbos door een onbekend gebleven man was mishandeld Het kind had onder meer een aantal klappen in het gezicht ge had. Er is proces verbaal opgemaakt en een onderzoek naar de dader zal wor den ingesteld GESTOLEN VOORWER PEN TERUGGEVONDEN Vorige week donderdag werden in De Treek enkele voorwerpen gevon den, eigendom van de heer J. A. N uit Amersfoort, die eerder uit zijn in Oos- Ongeveer 400 belangstellenden bezochten zaterdag het bedrijf. terbeek geparkeerde auto waren ge stolen. ONWEL IN AUTO Vorige week vrijdag 11 april trof de politie op de Trekerweg een vrouw aan die onwel was geworden achter het stuur van haar auto Door een gealar meerde arts werd eerste hulp verleend, en later werd de vrouw voor onderzoek naar een ziekenhuis vervoerd. Het nieuwe bedrijf van de firma De Vor tijdens de open dag welke vorige week zaterdag voor de bevolking van Achterveld werd gehouden. ACHTERVELD - Vorige week za terdag werd er bij de firma De Vor, die eerder die week haar nieuwe be drijfsgebouwen in gebruik nam, open huis gehouden voor de bewo ners van Achterveld. Ook een aantal relaties van de firma De Vor, die eer der in de week niet in staat waren het nieuwe bedrijf te bezoeken, waren deze dag aanwezig. In totaal werd het bedrijf zaterdag tij dens de open dag die duurde van 10.00 tot 17.00 uur door ongeveer 400 be langstellenden bezocht

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7