8B Gemeentelijk verkeersbeleid baseren op een gelijkwaardiger behandelen van verkeers-soorten br WERKGROEP VERKEERSAANGELEGENHEDEN: DHV ZAL VERKEERS- (LEEFBAARHEIDS)PLAN GAAN ONTWIKKELEN OP BASIS UITGANGSPUNTEN vaniiam; ik in; LEIISIIËIE KRANT 1000 Leusdense tulpebollen voor Canada Plantenbak niet terug in Eikenlaan Bergruimte: bij De Til: f 26.050,- J L Maandag 21 april thema-avond in vrouwenkafé Inzameling voor kledingbeurs Kreatief spel bij Blijhof Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden cB Grote tuin meubelshow. Zie achterpagina FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 17 APRIL-11e JAARGANG NO. 0-1980 •fr Verantwoordelijk rodakteur BERT VOS Radaktla an admlnlatratia: Rozandaallaan 9 Postbus 11 _3830AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Talax B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 par kwartaal. Uitga va B.D.U. B.V. (Van de radaktie) LEUSDEN - Het gemeentelijke verkeersbeleid zal binnenkort meer vorm krijgen. In de Werkgroep Verkeersaangelegenheden werd dinsdagavond uit gebreid gediskussieerd over het vastleggen van uitgangspunten, waaraan de Leusdense verkeerssituatie zullen kunnen worden getoetst. Daarbij is het belangrijkste uitgangspunt, dat de rechten en verplichtingen van de ver schillende soorten verkeersdeelnemers gelijkwaardiger moeten worden. Dat betekent niet, dat op alle plaatsen de verkeersdeelnemers evenveel rechten zullen krijgen, maar dat in een bepaalde situatie prioriteit dient te worden gegeven aan de voetganger of fietser boven het autoverkeer en dat in een andere situatie dit andersom het geval kan zijn. Daarbij zal er naar moeten worden gestreefd, dat de risico's voor alle verkeersdeelnemers zo gelijk mogelijk worden verdeeld. De voorrangswegen- en -kruisingen binnen de verblijfsgebieden (wijken, winkelcentra, omgeving sportterreinen, openbare gelegenheden etc.) zullen voor zover aanwezig moeten verdwijnen en binnen deze verblijfsgebieden zullen zo nodig snelheidsbeperkende maatregelen moeten worden getroffen, voor zover juridisch mogelijk. Binnen de ge meente Leusden zijn ook gebieden, die niet tot de verblijfsgebieden behoren, maar daarmee wel nauw verbonden zijn. Deze gebieden (bijvoorbeeld As- schatterweg en Hamersveldseweg) zullen per geval worden bekeken, waarna zo nodig maatregelen kunnen worden getroffen ter verhoging van de ver- keersleefbaarheid van dat gebied. Bij het totstandbrengen van een totaal verkeersplan voor de gemeente Leusden zal moeten worden gekeken naar de huidige verkeers-struktuur (en haar knelpunten), de ontwikkeling op korte termijn en de definitieve vorm, wanneer de tweede fase is afgerond. Eén en ander zal uiteraard in samenhang met het toekomstige struktuurplan moeten worden ontwikkeld. NOTA De diskussie vond dinsdagavond plaats op basis van de nota ,,We willen een beleid, gericht op verkeersleef- baarheid", samengesteld door de Aktie Veilig Over, de Werkgroep Verkeers veiligheid Achterveld en de Werkgroep Veilig Leusden-Zuid. In deze nota wordt aangedrongen op een verkeersbeleid, gericht op een gelijkwaardiger behan deling van de verkeersdeelnemers In het nabije verleden is door deze groe pen meer dan eens aangedrongen op het vaststellen van uitgangspunten, waaraan de verkeersmaatregelen van de gemeente steeds kunnen worden getoetst. Dinsdagavond werd door de werkgroep een eerste aanzet gegeven, waarin aanbevelingen werden gedaan voor te hanteren uitgangspunten De leden van de Werkgroep Verkeersaan gelegenheden waren het er unaniem over eens, dat dergelijke uitgangspun ten onmisbaar zijn voor een samen hangend en leefbaar verkeerspatroon LEUSDEN - Maandag 12 april is in tegenstelling tot eerdere berichten een thema-avond in het vrouwen- kafee. Het kafee is open om 20.00 uur. Aanvang thema 20.30 uur. Het onderwerp voor deze avond is echt scheiding, een veelomvattend on derwerp. Er zou dan ook op ver schillende manieren een praatavond mee gevuld kunnen worden. Eer wordt gedacht aan de juridische aspekten. financiële gevolgen, allerlei soorten van begeleiding voor of na de scheiding, en de emotionele gevolgen. Gekozen is voor het laatste, de emotio- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. - Bepaalde situaties (hier Asschatterweg) per geval bekijken. PROCEDURE De Werkgroep heeft dinsdagavond de nodige tijd uitgetrokken om onder voorzitterschap van wethouder Wage naar deze materie uitputtend te behan delen Botsten nog niet zo lang geleden de meningen van de wethouder met die van o m de Aktie Veilig Over, de dins dagavond behandelde nota heeft de partijen dicht bij elkaar gebracht en zijn verschillende meningsverschillen uit de weg geruimd. Het ligt in de bedoeling, dat de gefor muleerde uitgangsputnen door b en w worden beoordeeld en indien akkoord bevonden als basis zullen dienen van een nog op te zetten verkeersplan door het Ingeriieursbuicau Dwars. Hederik en Verhey bv te Amersfoort. Nog deze maand komt DHV met een procedure- voorstel, waarin op een rijtje wordt ge zet hoe het verkeersplan in de ver schillende fasen tot stand dient te wor den gebracht. Dat daarbij ruime aan dacht zal worden gegeven aan de in spraak door de bevolking, hoeft geen betoog Het OH V-plan zal uiteraard ook door verschillende Raadscommissies worden behandeld. Natuurlijk betekent een verkeersplan met de daarbij behorende uitgangs punten niet, dat Leusden straks een su per-veilige gemeente gaat worden, waarin ongelukken niet meer voor zul len komen. Zoals ook dinsdagavond werd vastgesteld, zullen er altijd kon- fliktsituaties bestaan Die zullen niet kunnen worden voorkomen. ,,Het zou ook een illusie zijn te veronderstellen, dat we het zo ideaal krijgen, dat alle onlustgevoelens zullen verdwijnen", aldus voorzitter Wagenaar, maar hij was het met de werkgroepleden eens, dat er naar kan worden gestreefd De aanbevolen uitgangspunten kunnen daaraan zeker bijdragen OOK OMLIGGENDE GE BIEDEN Bij het beoordelen van de huidige en toekomstige verkeers af- en ontwikke ling, dienen ook de omliggende gebie den te worden betrokken Voorzitter Wagenaar wees de werkgroep op de invloeden, die wegen buiten de ge meente kunnen hebben op de ver- keersleefbaarheid binnen de gemeente Leusden Als voorbeeld noemde hij de aanleg van de S 10. ,,Als die weg bij voorbeeld niet wordt aangelegd, kan dit zonder meer vergaande konsekwenties hebben voor de interlokale verkeers drukte op de Groene Zoom, die straks een ideale verbinding zal vormen tus sen de drukke Arnhemseweg en Rijks weg 28 in noordelijke richting, zeker na aansluiting van de Noorderrandweg op Rijksweg 28." SCHOOLROUTES, WOON ERVEN Andere onderdelen van een ver keersplan zijn het ontwikkelen van zo veilig mogelijke verkeersroutes. het aanleggen van goed funktionerende woonerven (met verbeteren van inmid dels gemaakte fouten), eventueel re gulerend optreden waar nodig etc. etc. TUSSENTIJDSE RAP PORTAGE Het maken van een goed uitgebalan ceerd verkeersplan vergt de nodige tijd Wethouder Wagenaar waarschuwde de werkgroep Verkeersaangelegenhe den er voor. dat zoiets niet binnen en kele maanden gereed kan zijn. Op aan- dringe van werkgroepslid Jan Venema werd afgesproken, dat de werkgroep tussentijds op de hoogte zal worden gesteld van de vorderingen, die door DHV worden gemaakt. Overigens zijn er op dit moment verschillende plannen ontwikkeld, die niet kunnen wachten op een defi nitief verkeersplan. Wethouder Wa genaar wees de leden er op, dat deze voorstellen misschien lijken op ad hoc-beslissingen, maar dat ontwik keling van deze plannen noodzake lijk zijn. Hij verzocht de werkgroep enige clementie ten aanzien van de ze plannen. Hij zal een lijst opstellen van alle plannen, die nog te ver wachten zijn. Wat overigens niet zal betekenen, dat deze plannen niet nu reeds getoetst zullen kunnen wor den aan de dinsdagavond gefor muleerde uitgangspunten. - „Er wordt onvoldoende gedaan voor vrouwen met kinderenpag. 3 - Terpstra gaat sluiten pag. 3 - Gert de Weerdt: „Het gaat toch om macht"pag. 5 - Mevrouw Hassink stopt met oppascentralepag 5 -Sportnieuws pag. 7 - En tenslottepag. 11 - Medische diensten pag. 11 Film pag. 13 en 15 DOKTERDIENST: 033-945735 DE LEUSDER KRANT: ...behandelt alle soorten gelijkwaardig. nele gevolgen, dit vanuit de stelling dat iedere scheiding een emotionele na sleep heeft Op de een of andere ma nier krijgt iedereen met echtscheiding te maken, niet verwonderlijk als men be denkt dat het aantal huwelijken dat strandt 1 op 2,5 is. Of je zit er zelf mid denin, als je eigen huwelijk op de klip pen loopt, of je komt het in je direkte omgeving wel tegen, ledereen houdt zich bezig met de vraag „Waarom?" Bij de thema-avond wordt er vanuit ge gaan dat iedereen zijn eigen „omdat" heeft. Een boekje, waaruit wat geciteerd zal worden en waarin de emoties na een echtscheiding, door een vrouw erg goed beschreven staan is „Niets te verliezen en toch bang," van Renate Rubinstein. Het vrouwenkafee is iedere maandagavond te vinden in eetkafee De Hakhorst, einde Noorderinslag In lichtingen zijn te verkrijgen bij Riet van Heerewaarden, tel. 943689 LEUSDEN Woensdagmiddag 23 april wordt er een kledingbeurs ge houden van 14.00-16.30 uur in 't Tref punt Arnhemseweg 75 Leusden- Zuid. Mocht u nog goede en bruikbare kle ding hebben, dan kunt u deze bren gen op maandag 21 en dinsdag 22 april tussen 14.00 en 15.00 uur, in 't Trefpunt Arnhemseweg 75 Leusden- Zuid. De opbrengst van de kleding zal besteed worden voor het verzenden naar Zuid-Afrika, het adopteren van een project, de stichting Mensen in Nood De initiatiefnemers hopen dat er veel kleding gebracht zal worden en zij zien u graag op de kledingbeurs Er zijn, vooral voor kinderen, vaak leuke dingen bij. LEUSDEN - B. en w hebben be sloten tot deelname aan de aktie „Tulpen voor Canada", die ter gele genheid van de viering van de 35ste verjaardag van onze bevrijding LEUSDEN - „Handenspei" zo luidt het thema dat Blijhof koos voor de a.s. zaterdag voor 't eerst te houden kreatiefspel-ochtend voor kinderen van 8 jaar en ouder. Er wordt nu eens niet, zoals op de hobby-instuif met de handen geknutseld, maar met de handen gespeeld. Het spelen bestaat uit bewust bezig zijn met je handen, wat kun je er mee doen. Er worden spelletjes gedaan waarbij de handen de hoofdrol spelen Ook wordt er een toneelstukje door en met de kinderen gemaakt waarin woor den met „hand erin als uitgangspunt Blijhof hoopt dat er, na deze uiteen zetting, veel kinderen zijn die dat „han denspei" mee willen maken Het begint om 10.30 uur en is om 12 uur afgelopen De kosten zijn voor leden 0,50, niet leden betalen 1,50. Bij voldoende animo zal Blijhof deze nieuwe aktiviteit in het volgende seizoen voortzetten Inlichtingen kunt u krijgen bij Karin Oskamp, tel 942015 wordt georganiseerd door het Natio naal Comité „Thank you Canada". Deze aktie wil de Nederlandse ge meenten de gelegenheid bieden d m v. het schenken van tulpebollen aan de Canadese gemeenten uiting te geven aan de gevoelens van dankbaarheid en vriendschap jegens het land dat zo'n belangrijk aandeel heeft geleverd in de bevrijding van Nederland De deelname van Leusden aan de aktie zal bestaan uit de schenking van een pakket met 1000 tulpebollen aan een nog nader aan te wijzen gemeente in Canada. LEUSDEN - Overeenkomstig de aanbevelingen van de werkgroep Verkeersaangelegenheden hebben b. en w. besloten niet tot herplaat sing van de plantebak op de Eiken laan over te gaan. In overleg met de betrokken bewoners zullen nog na der uit te werken snelheidswerende maatregelen worden getroffen. LEUSDEN - B. en w. zullen de raad binnenkort het voorstel doen om aan de Stichting Katholiek Jeugd- en Jon gerenwerk Leusden 26.050,- be schikbaar te stellen voor de bouw van een bergruimte bij het jongerencentrum „De Til" In verband met de opslag van onder meer het materiaal ten behoeve van de zomervakantieweken, tentoon stellingsmateriaal en oud papier is hier aan dringend behoefte. Het be schikbaar te stellen bedrag heeft alleen betrekking op de bouw van de berg ruimte; het grondwerk, het opruimen van het puin en het schilderwerk wordt door de leden van „De Til" zelf gedaan. firma j. w. van den berg Makkumer aardewerk van Tichelaar, een schitterende belegging van uw zilvergeld. Met zilveren guldens betalen en 10 x zoveel Makkum halen Rozendaallaan 9 Leusden-C. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. f V.irkensmarkM7-l9 Amersfoort Tel (033) 19461 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag resp. donderdagavond 1800 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr 03420-6141. na vijf uur: 03420-4679

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1