Scouting houdt wervingsaktie leusdEt' krant IIT IK MGKSPWIRT Neem het touw in handen" dinsdag 22 april 1980 MLPM£ KVHST, TH£AM,FUM zaterdag 26 april in de jungle van de steden r oensdag 23 april )uis de funès oensdag 23 april ie czArdAsfürstin onderdag 24 april die êArdAsfürstin vrijdag 25 april juliana en bernhard vrijdag 25 april ju liana en bernhard zaterdag 26 april 12de oranje wandel- tochten zondag 27 april the chris barber jazz en blues band maandag 28 april de club dinsdag 29 april de club dinsdag 29 april o.v.a. dinsdag 29 april lampionoptocht woensdag 30 april koninginnekonsert buitenleven leusden leiding open dag onafhankelijk reportage Uit in Amersfoort Men start vanaf 9.00 uur bij de voor malige Willem III kazerne. :en filmmiddag voor de Stichting So- al Cultureel vyerk voor bejaarden in clubhuis aan de Nieuwstraat 12. )p woensdag 23 april om 14.00 uur. 'ertoond wordt de film van Louis de rès „De eend en de Cadillac". )p woensdagavond 23 april voert de ofstad Operette in het Flinttheater to Czérdésfürstin" op van Emmerich ïïcin Aanvang 20.15 uur. targa de Boer zal de hoofdrol vertol- 1 De overige zangers. Anita Heins, Henderson, Jacco van Renesse, toni Wink, Lily Koerkens en Johan i den Zalm tweede voorstelling van „Die SrdésfOrstin" op donderdag 24 april '«I Flinttheater om 20.15 uur. Op vrijdagavond 25 april om 19.45 uur geven de Christelijke Muziek- en Showband Juliana en de Jeugdafdeling Bernhard een konsert in de Flint- stadshal Onder het motto „Slot gebeurtenissen". Nog een tweede avondkonsert van de Christelijke Muziek- en Showband Juliana en de Jeugdafdeling Bernhard. 19.45-22.30 uur in de Flintstadshal. Thema: Slotgebeurtenissen". De Amersfoortse Oranjevereniging organiseert op zaterdag 26 april de 12de Oranjewandeltochtendag. Er zijn tochten mogelijk van 5.10,15, 20 en 30 kilometer De deelname is kosteloos Toneelgroep Theater voert op zater dagavond 26 april om 20.15 uur Bertolt Brechts ,,ln de jungle van de steden" op Aanvang 20.15 uur in het Flintthea ter Medespelenden zijn: Peter Aryans. Guy Lavreysen. Anita Menist, Bea Meulman, Arthur Boni. De hoofdfiguren Garga en Shlink (het stuk dateert uit 1921 beleven geen geluk meer. Zij lijden onder de vereen zaming van mensen in de grote stad. Zij voeren een gevecht op leven en dood, en zijn niet in staat hun lot te wijzigen In de Flintstadshal op zondagavond 27 april om 20 .15 uur Europa s bekend ste oude stijl orkest van Chris Barber The Chris Barber Jazz and Blues Band speelt jazz oude stijl. New Orleans dixieland en blues Pat Halcox, trompet; Jan Wheeler, klarinet, altsax en mond- harmonika, John Crocker, klarinet, Johnny MacCallum, banjo, gitaar. Ro ger Hill, blues, gitaar, Norman Em- berson, drums. Vic Pitt, bas. Vrouwen beelden mannen uit, die een herensociëteit rond de eeuwwisse ling bezoeken. Mannen-chauvinisme viert hoogtij Vrouwen worden niet toe gelaten in de soos. Maar de mannen spreken wel over de vrouwtjes Via liedjes, sketches, revuenum mers, dialogen en grappen spelen ze ven vrouwen die mannengemeenschap van zo n eeuw geleden Is er veel veranderd7 Is de conversa tie onder de mannen.beter" geworden, wanneer het de vrouw betreft? Adèle Bloemendaal, Jes Vriens. Syt- ha Bolt, Jenny Arean. Sylvia Alberts en Marjes Benoist beelden de mannen uit. Op maandagavond 28 april om 20.15 uur in het Flinttheater. Een tweede voorstelling van de mu zikale verstrooiing De Club met de vrouwen, die mannenrollen spelen. Op dinsdag 29 april om 20 15 uur in het Flinttheater In de Johanneskerk aan de West singel konserteert op dinsdagavond 29 april om 20 15 uur de orkestvereniging Amersfoort onder leiding van dirigent Jan Felderhof, met medewerking van Noor Kamerbeek, fluitiste. Op het programma staan werken van Haydn, Mozart. N. Schuijt en Saint- Saëns. De Amersfoortse Oranjevereniging organiseert op dinsdagavond 29 april om 20.45 uur een lampionoptocht met lichtstoet De deelname is kosteloos Opstellen vanaf 20.15 uur op de Schimmelpenninckkade. In de St Joriskerk biedt de Commis sie Zang en Muziek van de ACR een Koninginnekonsert aan. De toegang is vrij. Het is op I woensdag 30 april van 19 00 tot 20.00 uur in de Joriskerk aan de Hof Mede werking verlenen Christelijke Ge mengde Zang- en Oratoriumvereniging Soli Deo Gloria, Christelijke Muziekver eniging Hosanna, het Toonkunst Da meskoor. het Gereformeerd Kamerkoor Cellar Gospel Seventy en andere ko ren Namens het gemeentebestuur van Amersfoort zullen de gelukwensen aan Koningin Beatrix en Prinses Juliana worden uitgesproken Hout hakken voor het haardvuur. Nogal wat aktiviteiten spelen zich op en bij het water af, hier worden vlotten gebouwd. het terrein van de Manitobagroep zullen de verschillende speltakken vertegenwoordigd zijn. Bovendien komt er een speciale kraam voor mensen die wellicht leider of leidster willen worden bij een Amersfoortse, of wie weet. Leusdense groep Verder is er op het terrein een speeltafel waar het Scouting-Nederland-Gan- zenbordspel gespeeld kan worden Tevens is er in het groepshuis een doorlopende dia/film voorstelling over Scouting. Voor diegenen die zaterdagmiddag verhinderd zijn bestaat er de gele genheid eens langs te gaan bij de speciale scouting-marktkraam op de Amersfoortse markt Verder wordt er op vrijdagavond 9 mei een informatie-avond belegd in het Scoutinggebouw op 't Zand in Amersfoort (achter dansstudio Anthon van Riet). Uiteraard kan ook telefonisch con tact opgenomen worden met scou- tingvertegenwoordigers Scouting Amersfoort is te bereiken via telefoon 722518 (Hans Stolwerk) of tele- foonnr 726070 (Wietse van der Pol). Verkennen, met een kompas wordt de juiste richting bepaald. in één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het district Amers- ort van scouting Nederland is mo- enteel bezig met een grote leiders leidsterswervingsactie in de plaat- n die het gebied van het district fivat. Ook Leusden valt onder het irkgebied van het district Amers- ort. daarom zal ook hier de komen- tijd wel iets te merken zijn van de outingactiviteiten. Het begint al op terdag 26 april. Aan de Dodeweg te Leusden, op het terrein van de ANITOBA Scouting groep staat naf 14.00 tot 17.00 uur de poort jd open voor iedereen, jong en oud, e wat meer over Scouting aan de eet wil komen. Scouting is het spel van en voor ideren. Kinderen zelf hebben het el van scouting aan het begin van ze eeuw zelf ontdekt. Lord Baden iwell schreef, toen hij zag dat de jgd op eigen houtje een verken- rsachtig spel ging spelen, het be emd geworden boek Scouting for >ys" In dit boek stonden allerlei, or de jeugd interessante zaken als irensporen kunnen lezen, hulp- ddelen kunnen maken, seinen etc. et dit boekje op zak trok de jeugd er groepjes op uit. Ze konden natuur- i niet alles weten en vroegen daar- ir> wel eens het één en ander aan n vaders. Deze vaders zijn te be lhouwen als de eerste leiders in de outingbeweging. Op dit ogenblik irdt het spel van verkennen in meer n 120 landen door méér dan ,000.000 jongens en meisjes én pnnen en vrouwen als leiding ge- eeld. Het aantal van 23 miljoen len neemt nog steeds toe Dit komt idat het spel is aangepast aan de ftijd van het kind, de omgeving ar het woont en de omstandighe- n waarin het leeft. In Nederland bben de oude organisaties van dvinders, verkenners, padvind- irs en gidsen elkaar gevonden in n nieuwe organisatie: Scouting derland. De organisatie, die in- ddels in Nederland al meer dan 10 000 leden, telt opent nog dit jaar ar nieuwe onderkomen van het idelijk bureau in Leusden. de zelf gemaakte vaartuigen te water. Het buitenleven, de natuur en het milieu zijn zaken die vanaf het begin belangrijk geweest zijn in Scouting Ze zijn dat nog steeds en zeker nu verantwoord omgaan met natuurlijke hulpbronnen, zuinig met energie en iets doen ter voorkoming van vervui ling van land. wateren lucht. Primitief kamperen om te ervaren hoe rijk je kunt zijn met erg weinig Alle speltakken gaan minstens één keer per jaar op kamp. Kamperen is Scouting op zijn best Het kamp is voor scoutingleden dan ook het hoogtepunt van het jaar Ook de gemeente Leusden huis vest een scoutinggroep. Het gaat hier om de Manitobagroep. welke haar groepshuis heeft aan de Dodeweg Op het arondgebied van deze groep Zoals bij zoveel verenigingen het geval is, heeft ook scouting een drin gende behoefte aan leiders en leid sters Scouting heeft mensen nodig die de waardevolle elementen in het Scoutingspel willen begeleiden mensen die niet aan de kant blijven staan, maar zich daadwerkelijk willen inzetten voor de jeugd Scouting is onder het motto „Neem het touw in handen" dezer dagen dan ook op zoek naar gewone, gezellige mensen zich aangetrokken voelen tot het spe lend werken met kinderen Voor die genen die wat meer willen weten over het boeiende spel dat Scouting heet. zijn er een paar mogelijkheden aan informatie te komen In de eerste plaats is er zaterdag a s de open dag aan de Dodeweg Op Scouting is een spel voor kinderen, sport is daarbij een belangrijk onderdeel. Scouting Nederland is een algeme ne vereniging die. onafhankelijk van ras of godsdienst, een plezierige be steding van de vrije tijd wil bieden aan meisjes en jongens, waardoor een bijdrage wordt geleverd aan de vorming van hun persoonlijkheid. Scouting bereikt deze doelstelling door het spelen van het „spel van verkennen". Dit spelen gebeurt in groepjes. Per leeftijdsgroep is er een aangepast spel voor meisjes en jon gens, in scoutingtermen heet dit speltakken leder speltak heeft een eigen naam: men kent kabouters, padvindsters, gidsen, sherpa's, bij de meisjes en welpen, (zee)verkenners, rowans bij de jongens. Bovendien experimenteert men op dit ogenblik met een jongens-speltak „Bevers" genaamd, bestemd voor de leeftijdsgroep van 5 tot 7 jaar Zowel de meisjes als de jongens kennen een jongerentak voor de leeftijdsgroep van 16 t/m 21 jaar. In deze leeftijds groep trekken de jongens en meisjes veelal gezamenlijk op. vindt zaterdag de open oag plaats. Veel Leusdense jongens zijn lid van deze groep In het verlengde van de Dodeweg. aan de Laan 1914 staan twee groepshuizen, die van de Soe- kwagroep en de Impeesagroep Het merendeel van de leden van deze groepen zijn ook afkomstig uit Leus den Dicht bij Leusden treffen we ook de oudste groep van Amersfoort aan. de Cay Noya groep, welke haar on derkomen heeft op de Vossenheuvel aan de Heiligenbergerweg. Deze groep heeft ook een afdeling zeever kenners en experimenteert met een geheel nieuwe speltak voor de aller kleinsten. Eén van de Amersfoortse groepen, die hierboven genoemde Soekwagroep heeft het plan opgevat om naar Leusden te verhuizen Deze groep heeft twee belangrijke redenen om naar onze gemeente te komen in de eerste plaats bestaat de groep voor 80% uit Leusdense jongeren, in de tweede plaats begint het groeps huis aan de laan 1914 ouderdomsver- schijnselen te vertonen en is toe aan een grondige dure opknapbeurt Als de groep in Lesuden een geschikt onderkomen gevonden heeft, is het de bedoeling dat er naast de jongens afdeling ook met een meisjesgroep gestart wordt. Juist voor meisjes in Leusden is het haast ondoenlijk zich bij een scoutinggroep aan te sluiten op dit moment, omdat binnen redelij ke afstand van Leusden geen scou tinggroep voor meisjes te vinden is.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11