Commissie R.O. akkoord met nieuwe praatschets gemeentehuis nu: 2 kaar por week Brand verwoest Johannes- hoeve VAKDAAB IK IIB LBIISBEK Kit AK I Waarom ben ik hier? Parkeerproblemen op de Hamersveldseweg krant: RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN Kwekerij G. Stuivenberg tuinplanten en tuinzaden. tapijten meubelen De Leusder Krant: ...is er toch ook... Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 _3&3<LAA-L*usdajL£enlrum Telefoon (033-) 941495 b.Q.fl. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. LEUSDEN - Piet Voormolen (CDA) had grote moeite met het feit, dat de architect vorige week donderdagavond niet aanwezig was om de leden van de raads commissie R. O een toelichting te geven op de nieuwe praatschets. ,,lk heb daar grote moeite mee," aldus de heer Voormolen Voor zitter Wagenaar Dat hebben we bewust gedaan, omdat u de visie van de architect al hebt gehoord. Voormolen, knorrig: „Dat acht ik zwaar onvoldoende. We zien nu een geheel nieuw plan. De ar chitect had hier moeten zijn om dat aan ons te presenteren.Ma rion Defares (P. L):Maar het gaat hier toch met om het ontwerp van het gemeentehuls, maar louter om de aspekten van ruimtelijke orde ning ervan?" Voormolen, uiterst kortaf: ,,Als ik dit had geweten, dan was ik vanavond niet geko men. Dit is zinloos." Hij was de enige, die er zo over dacht. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeenteraad komt aanstaande donderderdag (24 april) voor haar maandelijkse verga dering bijeen. Er wordt vanal 19.30 uur in de raadzaal van het gemeente huis aan de Hamersveldseweg 2 een 31 punten omvattende agenda afge handeld. Op die agenda staat: 1 Opening 2 Mededelingen 3 Notulen 4 Ingekomen stukken 5. Onderzoek geloofsbrieven van de heren H van der Sloot en J C van Dijk 6. Evaluatie ..Samen Onderweg" 7 Voorbereidingsbesluit wijziging bestemmingsplan ..Rozen- boom" 8 Voorbereidingsbesluit wijziging bestemmingsplan ..De Wete ring" 9. Voorbereidingsbesluit gedeelte W7 - 2e fase 10. Voorbereidingsbesluit „Leus- derheide" I 11 Beschikbaarstelling krediet t b v. herziening bestemmings plan ..Den Treek" 12. Onteigening t.b.v. aanleg fiets pad langs de Horsterweg 13. Inzetten gerechtelijke procedu re onteigening t.b.v. aanleg Noorderrandweg en Groene Zoom 14 Grondverkoop aan RBR t.b.v realisatie 59 houtskeletbouwwo- ningen in deelplan Langenbeek 1 Uil! eeni lenz 3d st 1ag2 eert (Van de redaktie) LEUSDEN - De commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken ging donderdagavond tij dens een extra vergadering akkoord met de herziene praatschets voor het nieuwe gemeentehuis. Architect J. Heijdenrijk (deze keer zelf niet aan wezig), had naar aanleiding van alle gemaakte opmerkingen, zowel in de raadscommissie, werkgroep CML als van de zijde van de gemeentelijke ambtenaren en Beleidsgroep Nieuw Gemeentehuis, een geheel nieuw ontwerp op papier gezet. Dit ontwerp blijft binnen de door de commissie RO gestelde grenzen en houdt zich aan de van tevoren vastgestelde lij nen. Met name de zoekroute voor automobilisten die een parkeer plaats zoeken, is weer op de oorspronkelijke plaats terecht ge komen: vlak vóór het gemeentehuis langs en niet, zoals in de eerste praatschets aan de zuidzijde van het plein en langs het postkantoor. Voorzitter Wagenaar, die in een lang betoog de voorgeschiedenis nog eens uit de doeken deed, bleef enige moeite houden met het feit, dat het aantal parkeerplaatsen met vijftig was verminderd. Hij was van me ning, dat de oorspronkelijk vastge stelde 871 parkeerplaatsen gehand haafd moeten blijven. Zelf had hij de voorkeur voor tenminste 1000 parkeerplaatsen. Voorzitter Wagenaar was wel een tikkeltje verbaasd, dat het ontwerp van de architect zo rigoreus was veranderd. Vrijwel geen enkel aspekt van het eerste ontwerp is op de nieuwe praat schets terug te vinden HAMERSVELDSEWEG Het feit, dat door de nieuwe praat schets 50 parkeerplaatsen zijn ge schrapt, werd onderwerp van enige diskussie binnen de raads commissie. Temeer omdat met name voorzitter Wagenaar er op bleef ha meren, dat het nu geplande aantal parkeerplaatsen te weinig is. „Ik heb altijd gepleit voor minimaal 1000 parkeerplaatsen,'" aldus de heer Wagenaar, „omdat we ons verkijken op de parkeerplaatsen op de binnenhofjes. Die zullen In de prak tijk hoofdzakelijk worden bezet door de bewoners en door het personeel van de nabijgelegen winkels. Op werkdagen zal er wellicht nog sprake kunnen zijn van wisseling, omdat een deel van de bewoners misschien elders werkt, maar vooral op zater dag voorzie ik enorme problemen, als niet nu reeds rekening wordt ge- baars woningen txv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i Nleuwstraat 62. Scherpenzeal. Voor al uw Nu ook weer geraniums en fuchsia's in groot assortiment. voor vakkundig advies kamp 79 amertfoort Hoek begin Kamp. LEUSDEN Ontmoetingscen trum De Johanneshoeve aan de Ha mersveldseweg is in de nacht van vrijdag op zaterdag door een felle brand totaal verwoest. Door enkele passanten die om ongeveer vier uur in de nacht langs het gebouw kwa men, werd toen nog niets opgemerkt, een half uur later werd de politie door een bewoonster van naast de Johan neshoeve gelegen woning gewaar schuwd dat er rook uit het pand kwam. Direkt werd groot alarm gege ven en binnen enkele ogenblikken vervolg op pagina 5 - P P R.-voorzitter sprak in Leusden Pag. 3 -CommentaarPag. 3 WSL-huurders bijeen Pag. 5 - Programma Oranjevereniging Pag. 7 Sport Pag. 9 - Scouting houdt wervingsactie Pag. 11 - Loep op Leusden Pag. 13 - Mens in z'n werk Pag. 13 15 Aanleg van een voetbrug over de Barneveldsebeek tussen de Emelaarseweg en de Stouten- burgerlaan 16. Wijziging ..Delegatiebesluit 1979" 17 a Verhoging bedrag ter bestrij ding van de administratiekosten ex artikel 101. achtste lid van de Lager-onderwijswet 1920 over 1979 b Vaststelling exploitatie-ver goeding gewoon lager onder wijs ex artikel 101 van de Lager- onderwijswet 1920 over 1979 18. Vaststelling exploitatie-vergoe ding ingevolge artikel 75. lid 3 der Kleuteronderwijswet over 1979 19 Aanvrage ex artikel 72 der lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van de Christelijke lagere school ..Hamersveld" te Leusden-cen trum 20 Bouw kleed-/wasaccommodatie L T V Leusden 21 Inspraak- en procedureverorde ning sociaal-cultureel plan en -programma 22 Vaststelling afrekening over 1979 in het kader van de tijdelij ke rijksbijdrageregeling ter sti- muleriung van emancipatie-ac tiviteiten 23 Opgave ingevolge de Rijksbij drageregeling Sociaal-cultureel werk over 1980 24 Subsidie t.b.v. uitvoering educa tief programma 1980 25 Subsidiëring schoolvoetbaltoer- nooi 26. Eindwijziging 1978 grondbedrijf 27 Diverse onderwijsvoorzieningen 28 Goedkeuring begroting 1980 en 1e begrotingswijziging 1980 van de Groenstichting Rozendaal 29. Verkeerslichten Middenweg-As- schaterweg 30. Rondvraag 31 Sluiting BDUl Onafhankeli|k nieuwsblad rTi voor de gemeente Leusden ULJ Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (Van de redaktle) DINSDAG 22 APRIL 12e JAARGANG NO. 84 -1980 De boerderij zoals hij er na de restauratie uit zag. Dm leu! bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang da krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel jaar bedraagt I 40 -) Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel De nieuwe praatschets van het gemeentehuis van Leus lei, gemaakt door de architect, ir. Heijdenrijk van het architectenbureau ED Amersfoort. Het ontwerp voorziet nu ook in een grote kelder voor algemeen gebruik onder het gemeentehuis. houden met voldoende parkeer plaatsen." Hij wees met name op de situatie aan de Hamersveldseweg ,,De situatie langs de Hamersveldseweg is niet te veranderen Dat is een hard gegeven Op dit moment is er enige parkeer ruimte bij de Rabo-bank. maar er kan niet geparkeerd worden langs de weg Dat gebeurt nu wel en als wij er niet voor zorgen, dat er elders (in de nabijheid) voldoende parkeerruimte is èn die parkeerplaatsen gemakkelijk te vinden zijn. dan voorzie ik grote moeilijkheden om maar niet te spreken van een kom- plete chaos, met name op de zaterdag Al kort na het uitbreken van de brand was het rieten dak totaal verloren. Plaats: U kunt daz* bon In «en opan anvalop (zonder postzegel) zanden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 2113800 XA Leusden Of afgeven bij de Leusder Krent, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C Tel 033-941495. (Dit aanbod geldt alleen voor hen. die gedurende de laatste 4 meenden geen abonnee waren We zullen ons dat goed moeten reali seren. Als we accepteren, dat er nabij het gemeentehuis vijftig parkeer plaatsen minder komen, dan zullen we die plaatsen beslist ergens anders moeten realiseren, anders komen we in de knel. Op een opmerking, dat je ook teveel parkeerplaatsen kunt maken, zei de wethouder ,.Een teveel aan parkeer plaatsen is niet erg Als blijkt, dat er teveel zijn, dan kan een deel van die ruimte altijd nog worden gebruikt voor andere doeleinden Op die plaatsen kan dan bijvoorbeeld een kiosk gezet worden." TER DISKUSSIE Rinze Bloemhof merkte namens de beleidsgroep Nieuw gemeentehuis tot slot nog op, dat de zoekroute op het plein ter diskussie blijft staan ,,Als mocht blijken dat de door de architect aangegeven uitbouw tussen warenhuis en nieuw gemeentehuis de voorkeur heeft, dan moet het mogelijk zijn, dat de zoekroute aan het begin van het plein alsnog wordt gewijzigd en hier een draaihaven (cirkel) wordt aangelegd Voorzitter Wagenaar ..Dat kan altijd nog als dat nodig mocht zijn In eerste instantie voeren we de zoekroute uit zoals is afgesproken Het is duidelijk, dat de auto's alleen uit zoals is afge sproken Het is duidelijk, dat de auto's alleen stapvoets over het plein zullen mogen rijden De commissie ging tenslotte ak koord met de nieuwe praatschets. Vanavond buigt de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML zich over de schets. In het gemeen telijke voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg, aanvang 20 uur. U bent natuurlijk ook welkom.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1