„Woningtoewijzing niet in waas geheimzinnigheid" Johanneshoeve door brand verwoest Fototentoonstelling Tweede Wereldoorlog in bibliotheek I leusJer krant Voorzitter Woningstichting: K.P.J.- activiteiten NCVB-dames vergaderden Receptie U.V.V. verplaatst Niet per uur, maar per avond Emmaüsgangers zaterdag in Achterveld Lezing voor Gereformeerde Bond Leusden LEUSDER KRANT DINSDAG 22 APRIL 1980 plaatselijk nieuws 5 LEUSDEN Tijdens de vorige week donderdagavond gehouden huurdersvergadering van de Wo ningstichting Leusden werd door voorzitter J. van der Weijden een uiteenzetting gegeven over de door de stichting gevolgde procedure van woningtoewijzing. „Wij hebben de Indruk zo zei hij, „dat veel mensen Als Pie tie een broertje ot zusje gekregen heeft dan kan de familie en dan kunnen alle kennissen snel op de hoogte zijn van deze blijde gebeurtenis. Want u kunt uw geboorte kaartjes vlug en gemakkelijk bestellen bij de Rozendaallaan 9, Leusden-C. Tel. 941495. U mag onze modellen boeken thuis rustig eens doorkijken. denken dat die woningtoewijzing ge schiedt in een waas van geheimzin nigheid en dat is zeker niet het geval Door de heer Van der Weijden werd uiteengezet dat de woningen van stichting worden toegewezen aan diegenen die door de toewijzings commissie worden voorgedragen In die commissie hebben vijf leden ACHTERVELD Na de zeer ge slaagde oud ijzer actie van zaterdag staat er voor de K.P.J.-ers nog een aantal activiteiten op het programma. Zaterdag 26 april wort er in samen werking met Klont een disco avond georganiseerd in De Moespot waar stemrecht, waarvan twee leden van de Woningstichting De andere drie stemgerechtigden zijn, aldus Van der Weijden. onafhankelijke burgers Naast deze vijf leden heeft een verte genwoordiging van de gemeente zit ting in de commissie maar deze leden hebben geen recht deel te nemen aan de stemmingen. De beslissingen Blackpower weer de muziek zal ver zorgen. Zondag wordt er deelgeno men aan het Provinciaal volleybal toernooi dat zal worden gehouden in De Beukdal te Soest. Er zullen drie heren en een dames team aan dit toernooi deelnemen. Er wordt die dag natuurlijk ook een groot aantal supporters verwacht Op dinsdag 29 april zal er een tweede kleiavond worden gehouden De eer ste was heel goed bevallen en om nu af te maken waar men mee begonen worden uitsluitend genomen op grond van een puntensysteem, waar bij iedere woningzoekende voor de omstandigheden waarin hij verkeert een aantal punten krijgt 'oegewezen Pas wanneer meerdere gegadigden voor een woning evenveel punten hebben, wordt er gestemd, maar dat komt volgens de heer Van der Weij den niet vaak voor Meerdere aanwezigen toonden zich nogal bezorgd over het toewij zen van woningen aan buitenlanders, die geen enkele binding met Leusden hebben. Volgens de heer Van der Weijden zijn er duidelijke afspraken met de gemeente gemaakt dat een aantal woningen voor dergelijke (nood)gevallen worden gereser veerd De toewijzing voor dergelijke woningen kan ook buiten de toewij zingscommissie om geschieden, maar dit is in de praktijk nog nooit voorgekomen. is, was er nog een tweede avond nodig. Ook deze avond zal worden verzorgd door Ineke van Dijk Vanaf 25 april is er weer voetbal training op het Kerstenssportpark. Deze training is nodig in verband met het voetbaltoernooi dat op 11 mei te Eemnes zal worden gehouden De dames kunnen trainen van 19 00 - 20.00 uur en de heren van 20 00 -21 00 uur Degenen die aan dit voet baltoernooi willen meedoen kunnen zich hiervoor opgeven bij Gijs van Ruitenbeek, tel 1470. LEUSDEN Maandag 14 april hield de NCVB Leusden Centrum haar ledenvergadering. Na een inlei dend woord van de presidente, me vrouw M. P. Kuiper, werden de notu len van de vorige vergadering voor gelezen. Daarna heeft de heer G. D. Marringa uit Woudenberg het een en ander verteld over het wel en wee van de Waddenzee en het wadlopen. Dat de Waddenzee een uniek stuk je natuurgebied is. liet de heer Mar ringa na de pauze zien door middel van dia's die de mooie maar ook de gevaarlijke kanten van het wadlopen lieten zien ..Daarom is het noodza kelijk dat er een ervaren gids mee gaat, die hier een speciale opleiding voor gehad heeft", aldus de heer Marringa De vergadering werd besloten met het zingen van psalm 36 2 LEUSDEN In verbanü met de brand die in de nacht van vrijdag op zaterdag de Johanneshoeve in de as legde, is de receptie die de U.V.V. afdeling Leusden er aanstaande don derdag in verband met het tienjarig bestaan zou houden verplaatst. De receptie zal nu plaatsvinden in het Verpleeghuis Lisidunahof, Ba- voortseweg LEUSDEN Gedurende de peri ode van 1 tot en met 24 mei wordt er In de bibliotheek aan de Hamersveld- seweg een fototentoonstelling ge ëxposeerd, welke is samengesteld door de Anne Frank Stichting. Deze tentoonstelling verhaalt over het ont staan en verloop van de Tweede We reldoorlog en bestaat uit ongeveer 200 foto's, voorzien van verklarende teksten In het Nederlands, Duits, En gels en Frans. Belangstellenden kunnen de ten- LEUSDEN In het artikel over de Oppascentrale Leusden in ons num mer van vorige week donderdag is een onjuistheid geslopen. De vergoe ding die mevrouw Hassink van de oppashulpen ontvangt bedraagt niet twee kwartjes per uur maar per avond dat er opgepast wordt. Overigens kunnen belangstellen den die er iets voor voelen het werk van mevrouw Hassink over te nemen nog steeds kontakt met haar opne men Zij is telefonisch te bereiken op nummer 943132 ACHTERVELD Zaterda 26 april zullen de Emmaüsgangers weer een bezoek aan Achterveld brengen. Zij zullen met hun auto staan op de parkeerplaats ter hoogte van hotel De Roskam. Ze zullen er nu langer staan dan voorgaande jaren, de tijd dat men nu gedragen kleding en schoeisel bij de Emmaüsgangers kan brengen is 's morgens van 10-12 en 's middags van 14.30-16.30 uur. ledereen die gedragen kleding en/of schoeisel op te ruimen heeft kan dat zaterdag bij hen afgeven. Hoe meer u brengt hoe liever het hem is. Alles wat zij ontvangen wordt door hen gesorteerd waarna zij zorgen dat veel mensen in arme landen van schoeisel en kleding zullen kunnen worden voorzien toonstelling bezoeken tijdens de openingsuren van de bibliotheek, de ze zijn dinsdag en vrijdag van 14 00 tot 17 30 en van 18 30 tot 21 00 uur. woensdag van 10 00 tot 12 30 uur en van 14 00 tot 17 30 uur. donderdag van 18.30 tot 21 00 uur en zaterdag van 10 00 tot 12.30 uur Mocht u met meerdere personen buiten de openingsuren de tentoon stelling willen bezoeken, dan kan daarvoor telefonisch een afspraak worden gemaakt, op tel 942417 LEUSDEN Vrijdag 25 april zal ds. G. S. A. de Knegt uit Barneveld voor de afdeling Leusden van de Gereformeerde Bond een lezing hou den in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg. Aanvang van de lezing is om 20.15 uur. Het onderwerp van deze avond te houden lezing is ..De gemeente van Laodicea. een drievoudige raad ont vangend". naar aanleiding van Open baringen 3; 13-22 leder belangstel lende is deze avond hartelijk welkom. Voorzitter Van der Weijden: „toewijzing is puntenkwestie". Husqvarna heeft haar prijzen aangepast Interessant dat u voor 699.- al een échte Husqvarna kunt bezitten Keuze uit vele modellen (h) Husqvarna Kwaliteil uitZwedpn AMERSFOORT TEN HAGEN Arnhemsestraat 5 Tel. 033-14796 Tussen Kei en Varkensmarkt EDE: NAAICENTRUM KOENDERS Maanderweg 6-12. Tel. 08380-14876 Naast Hubo t.o. politiebureau BARNEVELD v. d. BROEK Langstraat 43. Tel. 03420-2718. NIJKERK MIDDELKOOP Langestraat 9. Tel. 03494-52785. vervolg van pagina 1 arriveerden zowel het Leusdense als het Achterveldse korps. Volgens ad judant Van Doorn van de Leusdense politie was het gebouw op dat mo ment al reddeloos verloren: „het rie ten dak stond enkele momenten na dat de brandmelding binnen kwam al in lichterlaaie", aldus de adjudant. Door de politie werd gedurende de nachtelijke uren en een deel van de ochtend een deel van de omgeving van het brandende gebouw afgezet, om nieuwsgierigen op een veilige afstand te houden. De brandweerkorpsen van Leus den en Achterveld hebben het vuur met tien stralen bestreden, wat tot ongeveer half acht heeft geduurd Daarna heeft men zich nog tot half elf zaterdagochtend beziggehouden met het nablussen Direkt na het beëindigen van de nablussingswerk- zaamheden is de technische recher che gestart met een onderzoek naar het ontstaan van de brand. Dit onder zoek wordt echterernstig bemoeilijkt 'WC'?»-»/1 C1 -7WÊ3 MCkp De brandweercorpsen van Leusden en Achterveld bestreden het vuur met tien spuiten. doordat vrijwel alles verloren is ge gaan Gisteren was omtrent de oor zaak van de brand dan ook nog niets met zekerheid te zeggen De schade aan het gebouw, dat eigendom is van de R.K. parochie bedraacjt ongeveer vier a vijfhon derdduizend gulden Voor dat be drag was de parochie overigens ver zekerd Er waren al geruime tijd plan nen het gebouw te verkopen, wat er nu met de grond waarop de Johan neshoeve stond gaat gebeuren zou in een vergadering die gisteravond werd gehouden worden vastgesteld Behalve het gebouw zelf is ook een flink deel van de inboedel in de vlam men verloren gegaan, alleen het ar chief van het schoolbestuur kon door de brandweer nog uit het brandende gebouw worden gered. Onder de gedupeerden van de brand zijn nogal wat Leusdense clubs die regelmatig bijeenkomsten organiseerden in de Johanneshoeve John Visser die de boerderij huurde en de boekingen verzorgde vindt het triest dat iets dergelijks heeft kunnen gebeuren „Omdat ertoch al plannen waren de boerderij te verkopen, werd er steeds voor niet meer dan drie maanden vooruit geboekt", vertelde de heer Visser, „maar dat betekent dat voor tal van clubs toch tot in de zomer een vervangende accommo datie moet worden gezocht." De ge dupeerde verenigingen zullen nu zo veel mogelijk worden ondergebracht in het Ros Beyaart en waar dat niet mogelijk is, zal worden geholpen bij het vinden van een ander onderko men Boerderij De Johanneshoeve, die naam werd er overigens pas in 1974 na de verbouwing tot ontmoetings centrum aan de boerderij gegeven, werd rond 1750 gebouwd en heette vanouds boerderij Oud Rossenberg De laatste boer die er nog zijn bedrijf uitoefende was Gijs van Eijden. hij woonde en werkte er ongeveer veer tig jaar en is er in 1972 vertrokken Het oude bedrijf had een oppervlakte van ongeveer 5 hectare Aan het eind van de jaren zestig werd de boerderij door de gemeente gekocht en in het begin van de jaren zeventig geruild voor een stuk grond dat men nodig had. Die grond was eigendom van de R.K parochie, die op deze wijze de boerderij in bezit kreeg Al spoedig rezen er plannen de boerderij te ver bouwen tot ontmoetingscentrum. Die verbouwing begon half april 1974. wijlen pastoor Kitselaar wilde toen niet langer meer wachten op plannen van de gemeente De ver bouwing werd uitgevoerd door de firma Van de Bremer uit Amersfoort De nu door het vuur verwoeste boer derij heeft reeds twee maal eerder in brand gestaan, toen echter met heel wat minder catastrofale gevolgen U kunt de hanger(s) bestellen door overmaking van resp. '189,50 offl29,50 op postgiro nr. 4459556 t.n.v. Koninklijke Begeer te Voorschoten. (I ontvangt de hanger(s) franko ongeveer 3 weken na ontvangst van uw betaling, verpakt in een kaai geschenkdoosje. Inlichtingen tel. 01717-2975. Koninklijke Begeer heeft de hand weten te leggen op een beperkt aantal originele zilveren Juliana-guldens. In eigen atelier worden deze guldens in een sierlijke muntrand gevat en aan een bijpassend 50 cm. collier gehangen. Het geheel leverbaar in 2 uitvoeringen: 23 krLgoud op zilver f 189,50 geheel zilver f 129,50

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5