Oranjevereniging presenteert bijna twee weken durend feestprogramma Achtervelds Oranjeprogramma voor 30 april, 4 en 5 mei plaatselijk nieuws DINSDAG 22 APRIL 1980 Discjockey Jan Steeman, 1 op 25 april in de feesttent met AVRO's Top-pop discoshow. beschikbaar gesteld en ieder kind ont vangt een herinnering. De deelname is gratis. Ook dit jaar laat de kas van de Oran jevereniging het toe alle kinderen uit Leusden een traktatie aan te bieden. Zoals het er nu naar uitziet, zal dit oo deze dag gebeuren. Wegens de troons afstand van koningin Juliana zal dit jaar aan alle kinderen een blijvende herinnering worden aangeboden door het gemeentebestuur. Kinderen die wel in Leusden wonen, maar hier niet naar school gaan, kunnen hun traktatie en herinnering krijgen door zich uiterlijk 26 april aan te melden bij W. Schoon- derbeek, Hamersveldseweg 20, of bij mevrouw Dijkstra, Oranjelaan 14 Deze kinderen kunnen traktatie en herinne ring dan afhalen op dinsdag 29 april tussen 18 00 en 20.00 uur. Deze rege ling geldt alleen voor kinderen tot en met 13 jaar. WOENSDAG 30 APRIL (KONINGINNEDAG) Woensdag 30 april gaan in Leusden de vlaggen al vroeg uit. Van 7 00 tot 7.30 uur wordt er reveille gehouden, waarbij de deelnemers alles mee kun nen nemen wat maar geluid maakt, be halve uiteraard motoren. Voor deelna me aan de reveille kan worden opge steld op de volgende plaatsen: Leus den-centrum. voor het gedeelte ten westen van de Hamersveldseweg bij jongerencentrum De Til en voor het ge deelte ten oosten van de Hamers veldseweg aan de Asschatterweg tus sen de scholen De Vallei en De Bon gerd. In Leusden-zuid kan worden op gesteld bij de Christelijke Basisschool Loysden aan de Prinses Beatrixlaan. Na de reveille wordt er al vroeg - om 8.15 uur - een kinderoptocht gehou den Alle kinderen worden opgeroepen, verkleed of met versierde wagentjes, aan deze optocht deel te nemen Er zijn ook hier verschillende prijsjes te win nen. Aansluitend aan deze optocht is er de zanghulde Voor deelname aan de optocht dienen de kinderen zich op te stellen bij jongerencentrum De Til, Ha mersveldseweg 30 Om ongeveer 8 45 uur zal de optocht vertrekken richting gemeentehuis. Na opstelling aldaar volgen een woord van dank en geluk wens, uitgesproken door de voorzitter van de Oranjevereniging, waarna bur gemeester J W M Rademaker een toespraak zal houden. Tenslotte wordt met muzikale begeleiding van Lisiduna een aantal liederen gezongen en wordt de vlag bij het gemeentehuis gehesen. 's Avonds is er vanaf 20.00 uur een groot Oranjebal in de feesttent, waar de muziek zal worden verzorgd door de Lavida's. De toegangsprijs voor dit bal bedraagt 5.- per persoon voor niet- leden. Leden van de Oranjevereniging betalen voor deze avond 2,50 Per lidmaatschapskaart hebben echter slechts twee personen tegen geredu ceerde prijs toegang. VRIJDAG 2 MEI Op vrijdag 2 mei wordt om ongeveer 16.00 uur de kermis geopend. Het ker misterrein is gelegen naast de feesttent, er staan ongeveer 15 attrac ties. Het kermisterrein zal vanaf van daag tot en met woensdag 7 mei iedere dag op de gebruikelijke uren toeganke lijk zijn. Vanaf 19 00 uur is het deze avond mogelijk gezellig samen te zijn in de feesttent. Feestklanken verhogen ook deze avond de gezelligheid ZATERDAG 3 MEI Deze dag wordt 's morgens om 9.30 uur de tweede voorstelling gegeven door de kindertoneelgroep van De Eendracht van het stuk ..Koning Toer malijn verliest zijn pijn". Deze voorstel ling is bedoeld voor die kinderen, die een week eerder niet in de gelegenheid waren het stuk te zien Om 18 30 uur vangt op het terrein naast de gebouwen van de firma v. d Berg aan de Noorderinslag de Zes kamp aan. waaraan wordt deelgeno men door 9 teams bestaande uit 4 vrouwen en 6 mannen De deelnemen de teams zijn LEOS. KC Antilopen, Roda '46. De Til, Toneelvereniging De Eendracht. Gospelgroep Reformation. De Gouden Klomp. PJGU en LR en PC Nimmerdor. Na afloop van dit sportieve gebeuren zal de prijsuitreiking plaatsvinden in de feesttent. Hier zal de groep The Summertimes voor de muzi kale begeleiding zorgen, ook is er gele genheid tot het maken van een dansje, de toegang is geheel gratis. MAANDAG 5 MEI Deze dag wordt het feit herdacht dat Nederland 35 jaar geleden werd be vrijd In Leusden gebeurt dit door mid del van een grote optocht en het ontste ken van het bevrijdingsvuur De optocht vertrekt om ongeveer 9 30 uur vanaf de sporthal aan de Van Hardenbroek van LEUSDEN - Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana, haar troonsafstand en de inhuldi ging van koningin Beatrix, alsmede de herdenking van 35 jaar bevrijding, heeft de Oranjevereniging Leusden een uitgebreid feestprogramma op stapel staan. Het hele feestpro gramma omvat een periode van bijna twee weken, beginnend op vrijdag 25 april met AVRO's Top-pop disco show in de feesttent die staat aan de Centrumweg naast De Hamershof en eindigend in diezelfde feesttent op woensdag 7 mei met muziek van Oc casion. In chronologische volgorde ziet het hele programma er als volgt uit: VRIJDAG 25 APRIL AVRO's Top-pop discoshow in de feesttent aan de Centrumweg Aan vang van deze avond is om 19.30 uur, de toegangsprijs bedraagt 6- per persoon. De discoshow zal worden ver zorgd door de AVRO discjockeys Cees van Zijtveld en Jan Steeman ZATERDAG 26 APRIL MAANDAG 28 APRIL Op maandag 28 april wordt het feestprogramma voortgezet met een kleuterprogramma Vanaf 16.00 uur treden voor alle Leusdense kleuters clown Huppie en zijn zusje Nel op in de feesttent De toegang is deze middag helemaal gratis DINSDAG 29 APRIL Toeschouwers zal ook dit jaar de modder weer om de oren spatten tijdens de grote autocross. ACHTERVELD In verband met de kroningsplechtigheid op 30 april heeft ook het feestcomité voor die dag een ingekort feestprogramma. Woensdag 30 april zal het feest weer beginnen met de traditionele reveille. Het feestcomité rekent dit jaar op de volle medewerking van de Achter- veldse jeugd, dit ook wat betreft het niet op de wegen komen met brom fietsen zonder uitlaat. De reveille be gint om 7.00 uur. Om 8.30 uur zal de kinderoptocht van start gaan bij de R.K. basisschool Onze Wereld. De optocht wordt begeleid door de muziekvereniging. D W S Alle kin deren van de basisscholen kunnen aan deze optocht meedoen Men kan meedoen als enkeling, met paren, groepen en met of zonder wagen Het is natuurlijk wel de bedoeling dat de deelnemers verkleed zijn en dat de eventuele wagens versierd zijn Er zullen weer verschillende prijzen te winnen zijn voor de origineelst ver klede eenling, het leukste paar. de mooiste groep en de mooist versier de wagen De route is als volgt Start basisschool Onze Wereld. Walter van Amersfoortstraat. Jan van Arkelweg. Verj Ruyterweg, Hessenweg, rich ting Stoutenburg tot aan de aanne mer van Ruitenbeek, Hessenweg tot aan huize St. Joseph en vandaar naar Ons Gebouw In Ons Gebouw zal de prijsuitreiking plaats vinden terwul alle kinderen een verrassing krijgen Om 9 00 uur zal bij hotel de Ros kam de Oranjerit van start gaan geor ganiseerd door de A M B C Dit be loofd een mooie rit te worden en niet moeilijk zodat iedereen daar aan mee kan doen Om iedereen in de gele genheid te stellen de plechtigheden te Amsterdam op de televisie te kun nen volgen zal er dan niets meer te doen zijn voor 's avonds 20.00 uur Op dat tijdstip zal er in Ons Gebouw dansen zijn voor de jeugd van 12-16 jaar De muzikale medewerking wordt deze avond verleend door Oebi Doebi Ook zal er om 20.00 uur voor iedereen een kaartavond worden ge organiseerd in D'Ouwe peerdestal Er zal zowel geschut- als geklaverjast kunnen worden. Zondag 4 mei zal de dodenherden king plaatsvinden met een gezamen lijke kerkdienst met medewerking van De Glind Deze dienst zal aan vangen om 19.30 uur De herdenking van de bevrijding op maandag 5 mei zal aanvangen met het ontsteken van het vreugde vuur bij het monument Bijna Vrij. Het vre- devuur zal door een estafetteploeg afgehaald worden in Wageningen Deze estafetteploey zal in Wagenin gen starten om 6 00 uur en niet om 3 uur zoals in het programmaboekje is vermeld Het vuur zal dan om 9 00 uur in Achterveld arriveren Burgemees ter Rademaker zal een toespraak houden en er zullen bloemen bij het monument worden gelegd Ook hier zal de muziekvereniging D.W.S haar medewerking verlenen Het feestco mité hoopt dat er van de zijde van de bevolking veel belangstelling voor dit evenement zal zijn Om 10 uur zal deze dag Ons Ge bouw een fietspuzzeltocht van start gaan De route zal worden uitgezet door de mooie omqeving van Achter veld Op de Kerkdijk zullen om 16 00 uur ballonnen worden opgelaten Dit is voor alle kinderen tot 12 jaar Ook hier zijn mooie prijzen aan verbon den De winnaars van de prijzen zul len in de eerste week van juli bekend worden gemaakt Deze dag zal dan worden besloten met een dansavond voor de ouderen in Ons Gebouw Deze avond, waaraan de Aviola's hun medewerking verlenen, begint om 20 00 uur De zaal is open vanaf 19 30 De kinderen van de Achterveldse basisscholen krijgen een kaartje Dit kaartje zal ingevuld aan de ballon worden bevestigd Kinderen die door welke omstandigheid ook niet in het bezit zijn van een kaartje, kunnen dit alsnog afhalen bij Willem van Midde laar. Jan van Arkelweg nr 31, tele foon 2001 Om 9.30 uur start het kinderprogram ma voor de jeugd van de basis scholen al met een optreden van de kindertoneelgroep van ,,De Een dracht", gespeeld wordt dan het stuk ..Koning Toermalijn verliest zijn pijn" Er worden voor deze voorstelling geen kaartjes verstrekt, de kinderen kunnen zelf kiezen of zij deze voorstelling be zoeken of naar de herhaling op 3 mei gaan. Om 12 45 uur vangt de jaarlijkse au- locross aan die wordt gehouden op een terrein aan de Smoussesteeg, te berei- I ken via de Centrumweg Aan deze cross wordt door maar liefst 72 j coureurs deelgenomen De toegangs- j prijzen bedragen 6- I van 13 jaar en ouder, 3,- ren van 7 tot en met 12 jaar. kinderen F beneden 7 jaar hebben onder geleide gratis toegang. De voorverkoop van de toegangsbewijzen voor de autocross vindt op maandag 21 april van 19 00 tot 21 30 uur plaats in de showroom van garage Buitenhuis te Leusden-zuid en in jongerencentrum De Til in Leusden- centrum. In de voorverkoop zijn de res pectievelijke toegangsprijzen 5,- en I f 2,50 Leden van de Oranjevereniging 1 kunnen op vertoon van hun geldige lid- maatschapskaart kaarten krijgen voor n- Zaterdagavond wordt vanaf 20.30 uur in de feesttent door de leden van de PJGU afdeling Leusden opgevoerd de i klucht ,,ln 't vrolijke weerhaantje" De toegangsprijs bedraagt deze avond 2.50. Voor de jeugd wordt dinsdag 29 april een vossejacht gehouden, waarvoor zij zich kunnen aanmelden bij de Chris telijke basisschool Loysden aan de Prinses Beatrixlaan. Aanmelden kan geschieden tussen 18.30 en 19 00 uur, aanvang van de vossejacht is om 19.00 uur Er worden verschillende prijsjes De jaarlijkse aubade op 30 april, ditmaal om ongeveer 9.00 uur, bij het gemeentehuis. is de feesttent vanaf 19 00 uur geopend, uiteraard is er ook nu muziek WOENSDAG 7 MEI Vandaag is het de laatste dag waarop de kermis geopend is In de avonduren wordt het programma in de feesttent besloten met een optreden van de groep Occasion De aanvang van dit optreden is om 20 00 uur FEESTPROGRAMMA IN HET KORT 25 april, 19.30 uur: AVRO's Top-pop discoshow m de feesttent. 26 april, 9.30 uur: kinderprogramma kindertoneelgroep De Eendracht voor jeugd basisscholen 26 april. 12.45 uur. grote autocross op het terrein aan de Smousse steeg 26 april. 20 30 uur opvoering klucht ,,ln 't vrolijke weerhaantje door PJGU 28 april. 16 00 uur: kleuter programma met clown Huppie en zijn zusje Nel in de feesttent 29 april, vanaf 18.30 uur inschrijven vossejacht vanaf Chr Basisschool Loysden aan de Prinses Bea trixlaan. 30 april, 7.00 tot 7.30 uur: reveille, opstellen bij Chr. Basisschool Loys den in Leusden-zuid en bij De Tl in Leusden-centrum 30 april, 8 15 uur: opstellen voor kinderoptocht bij De Til aan de Ha mersveldseweg 30 april, ongeveer 9 00 uur zang- hulde met medewerking van Lisidu na bij het gemeentehuis 30 april. 20.00 uur: Oranjebal in de feesttent 2 mei, 16.00 uur: opening van de kermis op het terrein naast de feesttent aan de Centrumweg 3 mei, 9 30 uur tweede optreden van de kindertoneelgroep van De Eendracht voor de jeugd aan de ba sisscholen 3 mei, 18.30 uur: Zeskamp op het terrein naast de gebouwen van de firma v d Berg aan de Noorderin slag Na afloop prijsuitreiking en dansen in de feesttent. 5 mei. 9.00 uur: opstellen voor op tocht bij sporthal aan de van Har denbroek van Lockhorstlaan in Leusden-zuid 5 mei. 10.45 uur ontsteken van het bevrijdingsvuur bij de bejaardenwo ningen aan de Hamersveldseweg- hoek Noorderinslag 5 mei. 13.00 - 20 00 uur: braderie op de Noorderinslag tussen de Ha mersveldseweg en de Rossenberg- laan en een klein deel van de Ha mersveldseweg ten zuiden van de tNoorderinslag. 5 mei. 20.00 uur muziek in de feesttent 5 mei, 22.30 uur: vuurwerk aan de Smoussesteeg 6 mei, 19 00 uur: muziek in de feesttent. 7 mei, 20 00 uur: muziek in de feesttent De schiettent, een van deattrakties op de kermis, te vinden naast de feesttent aan de Centrumweg. Lockhorstlaan in Leusden-zuid Vanaf 9 00 uur is er daar gelegenheid op te stellen De route voor deze optocht is van Lockhorstlaan - van Ammerstol- laan - Oranjelaan - Kon. Sophialaan - Stadhouderslaan - de Roo van Alder- wereltlaan - Bavoortseweg - Cen trumweg - Groenhouten Z. - Landweg - Groenhouten N - Rossenberglaan - Bavoortseweg en Hamersveldseweg Om ongeveer 10 45 uur is de stoet dan aangekomen bij de bejaardenwo ningen aan de Hamersveldsweg - hoek Noorderinslag, waar het bevrijdings vuur wordt ontstoken. Hiervoor is een brandende fakkel van Wageningen door een estafetteploeg naar Leusden gebracht, waar burgemeester J. W M Rademaker die fakkel in ontvangst zal nemen om er het vuur mee aan te ste ken Het bevrijdingsvuur zal de hele dag blijven branden. Nadat het vuur is ont stoken trekt de optocht verder lanos de volgende route. Noorderinslag -Toren- akkerweg - Asschatterweg - Hamers veldseweg - waarna ontbinding van de stoet in de omgeving van De Til zal plaatsvinden Maandagmiddag wordt om 13.00 uur de braderie geopend, die wordt gehou den op de Noorderinslag tussen de Hamersveldseweg en de Rossenberg laan en een klein gedeelte van de Hamersveldseweg ten zuiden van de Noorderinslag Voor deze braderie hebben reeds 48 standhouders inge schreven met een breed scala van aan biedingen, waaronder antiek en cu riosa Ook de Leusdense middenstand is met verschillende stands vertegen woordigd, de Oranjevereniging zelf is eveneens met een stand op de braderie aanwezig. Tijdens de braderie zullen er optredens plaatsvinden van de Dans mariekes van De Gouden Klomp en wordt er een aantal demonstraties volksdansen gegeven door Blijhof. De braderie duurt tot 20.00 uur, terwijl deze dag ook de kermis op volle toeren draait en de feesttent geopend is. In die feesttent treedt vanaf 20.00 uur de groep The Summertimes op Rond 22.30 uur wordt een groot vuurwerk ontstoken aan de Smoussesteeg DINSDAG 6 MEI Ook deze dag draait de kermis op het terrein naast de feesttent en 's avonds Voor deelname aan de kinderoptocht kan de jeugd zich op 30 april vanaf 8.15 uur opstellen bij De Til aan de Hamersveldseweg.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7