Q Mandemaker weet niet wanneer busje tussen Centrum en Zuid gaat rijden Reinigingsrechten gaan fors omhoog vanbaai; in bb lbhsbrr kitant Proef is nog niet eens zeker lok Leusden naar AVR Aktie in De Wetering tegen open jongerencentrum l nnuiDëR Bloemhof (PL): Samenspraakje met CDA BDU Leusder Krant Horlogeverkopers aktief in Leusden Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Leusder Krant op dinsdag en vrijdag FOTO-KOPIE NODIG? Vlaggen, wimpels en stokken nu in vele maten voorradig. LIESHOUT 2 keer per week SB Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 WW" LeusdeQ-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.O. B.V. DONDERDAG 24 APRIL - 12e JAARGANG NO-1 -1980 (Van een onzer verslag gevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Mandemaker (Progressief Leusden) blijft volhouden dat de start van een proef met een busje tussen Leusden-Cen- trum en -Zuid alleen nog maar afhangt van „een paar hand tekeningen". Anderzijds kan de wethouder in het geheel nog niet zeggen, wanneer dat busje dan zou gaan rijden en moest hij maandagavond zelfs toegeven dat het eigen lijk nog helemaal niet zeker is óf er wel een dergelijke bus verbinding gaat komen. Let terlijk zei Mandemaker jongstleden maandagavond: „Het ziet er naar uit dat die bus er gaat komen. Zekerheid kan ik daar over niet geven. Het is nog een kwestie van een paar handtekeningen". Dat is nogal in tegenstelling tot wat de wethouder, die ook openbaar vervoer in zijn por tefeuille heeft, eerder dit jaar beweerde. Tijdens „Leusden- se Kringen" - een door Pro gressief Leusden in januari georganiseerde nieuwjaarsbijeenkomst wekte Mandemaker de indruk dat het vast stond dat er een proef met openbaar vervoer tussen Centrum en Zuid ge houden zou worden en dat dat zelfs op vrij korte termijn zou gebeuren. De proef waar Mandemaker beide malen op doelde be helst het laten rijden van een mini-busje tussen Centrum en Zuid op dinsdag en vrijdag. Dat zijn de dagen waarop er in Leusden-centrum markt ge houden wordt. Voor een der gelijke proef is niet alleen toe stemming nodig van de be trokken instanties, zoals het Ministerie van Verkeer en Wa terstaat. Ook zal er een onder nemer gevonden moeten worden die de verbinding wil onderhouden. Voor wat het eerste betreft: de zogeheten „Vervoerscommissie" heeft dezer dagen een positief ad vies uitgebracht over het Leusdense busplan, zodat het in ieder geval een stapje dichterbij is gekomen. Maar het doorgaan van de proef is daarmee bepaald nog niet ze- Mandemaker: bellen". „Iedere week ker geworden. Ook valt op geen stukken na te zeggen, wanneer de proef eventueel gehouden zou kunnen wor den. Het enige dat Mandema ker concreet kon zeggen was: „We zullen er iedere week over opbellen". Met wie ver meldde hij niet. - Nu stort de gemeente Leusden haar huisvuil nog deze stortplaats in Bunschoten. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De reinigingsrechten zullen in Leusden binnen afzienbare tijd fors omhoog gaan. Dat is een ge volg van het feit dat deze gemeente met ingang van 1 september aan staande het huisvuil gaat afvoeren naar de Afval Verwerkkring Rijn mond (AVR). Tot nog toe werd het Leusdense huisvuil afgevoerd naar stortplaatsen, lange tijd in Maarsbergen en later in Ermelo en Bunschoten. De kosten daarvan lig gen aanzienlijk lager dan die van af voer naar de AVR. Alleen al het aan bieden van het vuil kost meer dan het dubbele van wat er nu betaald wordt en daar komen dan nog eens hogere transportkosten bij. Aangezien er in Leusden voor wat betreft de huis vuilafvoer wordt gestreefd naar een kostendekkend tarief, zal deze ont wikkeling onvermijdelijk leiden tot een aanzienlijke verhoging van de reinigingsrechten, die thans 100,- bedragen. Dat alles valt af te leiden uit medede lingen, die wethouder Jan Mandemaker (Progressief Leusden) afgelopen maandag deed tijdens de jaarvergade ring van Progressief Leusden. De wet houder legde verantwoording af voor het door hem gevoerde beleid en bracht daarbij ook de huisvuilafvoer ter sprake, die in zijn portefeuille zit. Mandemaker gaf een kort overzicht van de manier waarop Leusden in het verleden zijn huisvuil is kwijtgeraakt en benadrukte daarbij dat het altijd vrij goedkoop heeft gekund. Ook nu is dat nog steeds het geval Om één ton vuil af te mogen le veren op de stortplaats in Bunschoten betaalt de gemeente 37,50. Voor af levering van één ton vuil bij de AVR moet straks 76,- betaald worden Daarbij dan nog eens de hoge trans portkosten. Mandemaker: ..al met al zal het voor Leusden een extra druk van zo n drie a vierhonderdduizend gulden betekenen.'' Het ophalen en afvoeren van het huisvuil kost de gemeente nu zo'n 3.5 ton per jaar. In de nieuwe situatie zal dat bedrag op z'n minst verdubbeld wor den. Die kosten moeten gedragen wor den door de Leusdense bevolking, zo deelde wethouder Mandemaker mee Alleen valt nog te bezien of daarbij de huidige verdeelsleutel gehandhaafd moet blijven. Die vind ik tamelijk onge nuanceerd (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de wijk „De Wete ring" is dezer dagen een aktie ge start tegen de lokatie van een open jongerencentrum op de plaats van de voormalige boerderij „Midden Krakhorst". Het college van bur gemeester en wethouders nam kort geleden het principe-besluit om al daar een permanent gebouw voor het open jongerenwerk te realiseren, kosten ongeveer zes ton. Op dat principe-besluit moet tezijnertijd een raadsbesluit volgen en enkele ini tiatiefnemers in De Wetering vinden nu het tijdstip gekomen om in aktie te komen. Ria van Heusden en Gert de Weerdt, beiden woonachtig aan de Herikhof, hebben daarom een tweeledige aktie gestart. Enerzijds hebben zij een stencil in de wijk rondgestuurd om de stem ming over de vestiging van het jon gerencentrum te peilen Sympathisan ten kunnen met de beide initiatiefne mers contact opnemen Daarnaast hebben zij een uitvoerig schrijven ge stuurd aan een aantal instellingen en groeperingen in Leusden In die brief tonen zij aan dat de door het college aangewezen plaats in hun ogen een geheel verkeerde is voor een jongeren centrum. De brief is gericht aan het college, de gemeenteraad, de raadscommissies, de werkgroep Verkeersaangelegenhe- den, de Jeugdraad, de CML-werkgroe- pen R O en Welzijn, politieke groepe ringen, de aktiegroep ..Veilig Over", G.S. van Utrecht, omwonenden en de pers. BDUj Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. In verband met Koninginnedag, woensdag 30 april, verschijnt de Leusder Krant volgende week op dinsdag en vrijdag. Kopij en advertenties voor het dinsdagnummer dienen - zoals gebruikelijk - uiterlijk maandag middag 12.00 uur in ons bezit te zijn. Kopij en advertenties voor het vnjdagnummer op donderdag middag 12 uur. Bij voorbaat dank voor uw me dewerking. Redaktie en administratie Leusder Krant. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Makkumer aardewerk van Tichelaar, een schitterende belegging van uw zilvergeld. \t r iy Met zilveren guldens betalen en 10 x zoveel Makkum halen rV.vkensmarkl 17-19 Amersfoort Tel (033)19461 LEUSDEN - PL-fraktievoorzitter Rinze Bloemhof voelt wel wat voor „een samenspraakje met het CDA." Onderwerp van gesprek zou daarbij de onroerend-goedbelasting moe ten zijn. Kennelijk heeft de progres sieve fraktieleider parallelle belan gen tussen zijn fraktie en die van het CDA ontdekt, waar het dit onderwerp aangaat. Bloemhof gooide het balletje op tij dens de jaarvergadering van Progres sief Leusden, waar onder meer door de fraktie verantwoording voor het in het afgelopen jaar gevoerde beleid werd afgelegd Bloemhof maakte melding van de strubbelingen die er recentelijk zijn geweest in de raad over de on roerend-goedbelasting Progressief Leusden kreeg van de rest van de raad een motie van afkeuring aan de broek, omdat zij zich niet gehouden zou heb ben aan het begin van deze „regeerpe riode" gemaakïe afspraken. Bij de op stelling van „Samen Onderweg" werd overeengekomen, dat in deze periode niet gesleuteld zou worden aan de fak- tor „economische ligging," die thans neutraal is PL zou daar wat aan willen veranderen, de WD uitdrukkelijk niet Maar ook binnen het CDA zijn er lie den die wat aan de ontroerend- goedbelasting zouden willen verande ren Vooral het agrarische deel van de christen-democratische achterban is over een aantal facetten in de o.g.b. niet bijzonder te spreken. Zo zouden be drijfsgebouwen te zwaar worden belast en wordt het onredelijk geacht dat niet op de riolering aangesloten bedrijven geen belastingverlichting kunnen krij gen Over dat alles zou Bloemhof eens met het CDA in contact willen treden Rinze Bloemhof - Hoe kerkelijk is IKV? pag. 3 - WT wordt verruimd pag. 3 - CML/RO huiverig pag. 5 - Tien jaar UW in Leusdenpag. 7 Sportpag. 9 - Jongens leren leven op Snoekheuvelpag. 10 - Loep op Leusdenpag. 11 - Avondscholengemeenschap in Amersfoortpag. 12 - Expositie in Ploeghhuls pag. 12 - Films in Amersfoort pag. 13 DOKTERSDIENST: Weekend: 033-944223 30 april: 033-945735 DE LEUSDER KRANT: ...tenminste één ding dat zeker is... LEUSDEN - De laatste weken ko men er regelmatig meldingen bij de Leusdense politie binnen dat onbe kenden trachten huis aan huis hor loges te verkopen. De te koop aan geboden uurwerken zijn, aan de buitenkant, perfecte imitaties van echte merk-horloges, maar blijken in de praktijk waardeloos te zijn. De politie adviseert iedereen dan ook dergelijke aan de deur aangeboden uurwerken niet te kopen Bij, onher roepelijk binnen enige maanden vol gende mankementen blijkt de verkoper namelijk „gevlogen" en is er niemand waar men verhaal kan halen Hamersveldseweg 22 Tel. 033-941331. bi) u In de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang da krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel iaar bedraagt 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U hum des bon tn «en open envelop (zonder postzegel) zenden neer Administratie Leusder Krent. Antwoordnummer 211. 3800 ka Leusden T Xï?n bil de Leueder Krent, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-c 101. 033-941495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren "«Wimiii 'mi-'ijl'

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1