Koffie- concert Leusde- naren bij troons wisseling D.V.V. receptie goed bezocht Cindertoneelgroep Eendracht op de planken PARKET...? APOTHEEK LEUSDEN SLA 2 grote kroppen 85 GROTE KOMKOMMER 4- JONGE KOMIJNEKAAS 00<* RADIJS/ANANAS- SALADE 200gram1 50 HOLS ook uw groenteman. Uitslagen Klaverjasclub Leusden Troef dorpscafé „de swartesteegh" *v.', 30 april en 5 mei zijn wij open 1 vanaf s morgens 10 uur. 033 941662 DINSDAG 29 APRIL 1980 Loep op Leusden 11 Bij Euron Houten Vloeren natuurlijk! Vraag gratis informatie-pakket of bezoek onze showroom, waar u zult ontdekken dat een kleine specialist heel groot kan zijn! Openingstijden: Di.-vr. van 14 tot 17 uur za. van 10 tot 15 uur, do. koopavond. Liendertseweg 70a, Amersfoort. Tel. 033-752295 (b.g.g. 03425-1671). Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening Meerjarenbegroting dinsdag 13 mei, expositieruimte Zwarteweg 16a, aanvang 20 00 uur Commissie Financiën (meerjarenbegroting) woensdag 14 mei. raadszaal ge meentehuis. aanvang 20 00 uur Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening maandag 19 mei raadszaal gemeen tehuis aanvang 20 00 uur Werkgroep Verkeer dinsdag 20 mei. expositieruimte Zwarteweg 16a, aanvang 20 00 uur Commissie Financiën woensdag 21 mei. raadszaal ge meentehuis. aanvang 20 00 uur Plan Advies Groep woensdag 21 mei. commissiekamer Burg de Beaufortweg 63. aanvang 20.00 uur BEATRIXBOOM IN HAMERSHOF Ter gelegenheid van de inhuldi ging van Koningin Beatrix op 30april a s zal burgemeester Rademaker om 17 00 uur voorde bibliotheek Nieuw- Langenbeek een herdenkingsboom planten. Het is traditie dat hiervoor een linde wordt uitgekozen Rond de stam van de linde zal een bank wor den geplaatst Woensdag 30 april en maandag 5 mei :s de apotheek geopend als op zondag. Uitsluitend voor spoedgevallen van 14.00 - 14.30 uur en van 17.30 18.00 uur. Geldig van di. 29/4 tot di. 6/5. per stuk kilovan 960 voor O O V Rauwkost: DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode tot en met 24 april 1980 zijn: GEBOREN: 3 apr 1980 Marieke Hillechonda. d.v A J Kranenburg en H te Velde 5 apr 1980 Wijnanda Wilhelmina. d v G T A van Dijk en J C Baars 12 apr 1980 Dave, z v H G van de Burgwal en M G Lammers 13 apr 1980 Arnoud Eelke Christi- aan, zv H G Punt en A H Koop- mans. 14 apr Davy, z.v L Stolk en J. van Vulpen 15 apr 1980 Wilco Peter, z.v W P Kruijswijk en G G W Wind 17 apr 1980 Arjan Aloys, z.v A van den Berg en E H van den Heuvel OVERLEDEN: 14 apr 1980 Hulshof, Hugo, wedn van W van der Ben oud 70 jaar 16 apr 1980 Prins, Evert wedn van W C Spies oud 89 jaar 21 apr 1980 van Wimersma. Greida- nusHermanusTheodorus wedn van C. E C A E Jaeger oud 84 jaar GEHUWD: 18 apr 1980 W L C de Vetteen J M van de Burgwal 18 apr 1980 V G V Kloosterboeren C K. van Es. 21 apr 1980 F Y Leung en M S Choi 23 apr T H P Reijmer en H J Wil- kens. LEUSDEN Vorige week donder dagavond werd er door de leden van Klaverjasclub Leusden Troef ge speeld voor de huiscompetitie. De uitslagen van de deze avond gespeelde wedstrijden zijn als volgt pnt Mevr Klein 5286 Hr. Veerbeek 5235 Mevr Pouli 4836 Hr Grimberg 4817 Hr v.d Berg 4766 Stand per 24-4-'80 Hr Plattel 15399 Hr Veerbeek 15130 Hr. v.d. Berg 14854 Mevr Pouli 14281 Hr Dijker 14252 Hr v Waterschoot 14108 Mevr v.d. Heiden 13891 Mevr Hondorp 13403 Hr Bolt 13320 Mevr Grimberg 13273 van basisscholen. Voor de voorstel ling behoeft men niet in het bezit te zijn van een toegangskaartje. De toe gang is dan ook geheel gratis. Verwacht mag worden dat de uitvoe ring van 3 mei ook weer een groot succes zal zijn voor de kinderafdeling van „De Eendracht", temeer daar men alles in het werk zal stellen de geluidskwaliteit te verbeteren. ACHTERVELD Woensdag 30 april, 20.00 uur: kaar ten D'Ouwe Peerdestal Woensdag 30 april, 20.00 uur: dansen Ons Gebouw leeftijd 12-18 jaar Donderdag 1 mei, 13.30 uur: bejaar- densoos Ons Gebouw LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Donderdag 1 mei, 20.00 uur: verga dering Commissie Welzijn Donderdag 1 mei, 20.00 uur: verga dering Stichting Jeugdraad Leusden. Zaterdag 3 mei, 14.00 tot 21.00 uur: open dag Communicatievereniging Leusden in De Hakhorst Dinsdag 6 mei, 14.00 tot 21.00 uur: gecombineerde vergadering werk groep en commissie onderwijs in de raadszaal van het gemeentehuis. Ha- mersveldseweg Woensdag 7 mei, 19.45 uur: slotbij eenkomst Interkerkelijke Vrouwen in de Marcuskerk LEUSDEN - Galerie Leusden, Ar dennen 11 in Leusden-centrum, start met een nieuw initiatief. Cees van Rijk en Jan Teengs hebben het duo Fettich - Bally bereid gevonden in hun galerie een recital te geven Ma ria Fettich speelt viool György Bally speelt cello. Op zondag 4 mei geven zij tussen 12 00 en 14.00 uur een koffiekonsert in Galerie Leusden Tijdens de pause wordt een kopje koffie geserveerd Het konsert zal door ongeveer vijftig be langstellenden kunnen worden bijge woond Méér mensen kon de galerie niet bevatten' De violiste Maria Fettich en de cellist György Bally zijn beiden in Hongarije geboren Zij studeerden en behaalden hun solistendiploma aan de Franz Liszt Muziekakademie in Boedapest. Fettich en Bally waren beiden lid van het Opera- en Filharmonisch Orkest van Boedapest Thans zijn zij verbonden aan het Omroeporkest van de NOS Het duo brengt een zéér gevariéerd programma ten gehore Vóór de pauze werken van Lassus (16e eeuw). Torelli (einde barok). Al- brecht Berger (18e eeuw) en Seiber (modern Hongaars). Na de pauze zul len zij stukken spelen van Reeth en Henk Badings. Een héél plezierige gebeurtenis in Leusden. zo n „huiskonsert"! Cees van Rijk en Jan Teengs zullen zeker voor een prettige ambiance zorg dragen U kunt tijdens de galerie openings uren informatie over de kaartver koop krijgen onder nr. 033-942027. A.M. LEUSDEN Tot de genodigden die in Amsterdam aanwezig zullen zijn bij de feestelijkheden rond de troonswisseling behoren ook een in woonster en een inwoner van Leus den, nl. mevrouw W. van der Gouwe- Hogenbirk en de heer B. Oldewarris. Zij maken deel uit van de deputatie die op 30 april de bevolking van de provincie Utrecht vertegenwoordigt. De samenstelling van de deputatie heeft plaatsgevonden door loting tussen personen die op of omstreeks 31 januari 1938 (geboortedatum van prinses Beatrix) of op of omstreeks 6 september 1948 (inhuldiging konin gin Juliana) zijn geboren. |kje tijdens de naar Lisidunahof uitgeweken U.V.V. receptie. abentruus v.maanen zwartewegö leusden c \\V •ESTPROGRAMMA IN ET KORT april, vanaf 18.30 uur: inschrijven ssejacht vanaf Chr Basisschool, ysden aan de Prinses Beatrixlaan april, 7.00 tot 7.30 uur: reveille, stellen bij Chr Basisschool Loys- n in Leusden-Zuid en De Til in usden-Centrum april, 8.15 uur: opstellen voor kin- roptocht bij De Til aan de Hamers- Idseweg april, ongeveer 9.00 uur: zanghul- met medewerking van Lisiduna bij t gemeentehuis april, 20.00 uur: Oranjebal in de •sttent mei, 16.00 uur: opening van de rmis op het terrein naast de feest tent aan de Centrumweg 3 mei, 9.30 uur: tweede optreden van de kindertoneelgroep van De Een dracht voor de jeugd aan de basis scholen. 3 mei, 18.30 uur: Zeskamp op het terrein naast de gebouwen van de firma v. d Berg aan de Noorderin slag. Na afloop prijsuitreiking en dansen in de feesttent. 5 mei, 9.00 uur: opstellen voor op tocht bij sporthal aan de van Harden- broek van Lockhorstlaan in Leusden- Zuid. 5 mei, 10.45 uur: ontsteken van het bevrijdingsvuur bij de bejaardenwo ningen aan de Hamersveldseweg- hoek Noorderinslag 5 mei, 13.00-20.00 uur: braderie op de Noorderinslag tussen de Hamers- veldseweg en de Rossenberglaan en een klein deel van de Hamersveldse- weg ten zuiden van de Noorderin slag 5 mei, 20.00 uur: muziek in de feest tent. 5 mei, 22.30 uur: vuurwerk aan de Smoussesteeg 6 mei, 19.00 uur: muziek in de feest tent 7 mei, 20.00 uur: muziek in de feest tent OPENBARE COMMISSIE- EN WERKGROEP VERGADERINGEN IN DE MAAND MEI In de maand mei zullen de volgende openbare commissie- en werkgroep vergaderingen worden gehouden. Commissie Welzijn donderdag 1 mei. raadszaal gemeen tehuis, aanvang 20 00 uur Werkgroep Onderwijs dinsdag 6 mei. raadszaal gemeente huis. aanvang 20 00 uur. Commissie Onderwijs dinsdag 6 mei, raadszaal gemeente huis. aanvang na afloop van de werk groep onderwijs Werkgroep Agrarische Aangelegenheden woensdag 7 mei. Commissie Algemene Bestuurszaken donderdag 8 mei, raadszaal gemeen tehuis, aanvang 20.00 uur De verga dering van 19 mei komt te vervallen. Commissie Onderwijs/Welzijn (be handeling meerjarenbegroting) maandag 12 mei, raadszaal gemeen tehuis, aanvang 20 00 uur USDEN De receptie vanwege I tienjarig bestaan van de UW, nderdag 24 april, heeft ondanks de andering van plaats, van de Jo- ineshoeve naar Lisidunahof, geen óelige invloed ondervonden. De receptie werd erg druk bezocht Afvaardigingen van alle vrouwenver enigingen, vrouwenraad, bejaarden centra en ziekenhuizen waren aan wezig. Verder waren er burgemees ter. wethouders, ambtenaren en an dere genodigden Het geheel was een zeer geanimeerde ochtend. „Gezellig en ongedwongen", zoals een bestuurslid desgevraagd mee deelde an één onzer medewerkers) LEUSDEN In het kader van de susdense Oranjefeesten bracht de Indertoneelgroep van ,,De Een- racht" voor de jeugd van Leusden itsprookje „Koning Toermalijn ver- est zijn pijn". Het gebeuren vond iterdagmorgen plaats in de feest ent van de oranjevereniging en werd [gewoond door zo n 200 kinderen. Vorig jaar nam de algemene leden- ergadering van de toneelvereniging De Eendracht" het besluit om een ogmg te wagen weer een kinderaf- eling te starten. De vaste regisseur n de toneelvereniging, de heer G Pieters. kon vorig jaar herfst >t een groep van veertien kinderen n start gaan om een stuk in te ideren Na maandenlang repete- »n was het voor de kinderen, allen in leeftijdsgroep van 8 tot 12 jaar ver, het eerste echte optreden voor qn kritisch, jeugdig publiek. De to- elvereniging had er alles aan ge- aan om het optreden tot een succes maken De decors, gefabriceerd or Aad v.d. Berg en Gerard Boog- èns zagen er eenvoudig, doch zeer zorgd uit De kinderen kenden n rol over het algemeen erg goed. aar het eens mis dreigde te gaan ;eg men hulp van de souffleuses Tijmensen en Ans Rutten Een ripliment is zeker op zijn plaats )r de kleding welke door ouders is vaardigd foor de mensen die maandenlang zig zijn geweest met het instude- i van het toneelstuk moet het een iurstelling zijn geweest teconsta- en dat het geluid in de feesttent t goed overkwam In de eerste plaats gaat veel geluid verloren in de enorme tent, in de tweede plaats bleek één microfoon op het toneel totaal onvoldoende te zijn om het gesprokene goed te doen overko men. Ondanks het feit dat niet alles goed hoorbaar was voor de tweehon derd aanwezige kinderen, heeft de jeugd zich met het sprookje toch geamuseerd SPROOKJE Het verhaal op zich sprak de kinde ren wel aan. Een koning. Toermalijn genaamd, wordt al lange tijd gekweld door zeer pijnlijke eksterogen Al 39 artsen hebben geprobeerd de koning van zijn kwaal af te helpen, niemand slaagde echter De nrs 38 en 39, dokter Kietel en de Chinese arts dr Nogablok ondergaan na het misluk ken van hun behandeling het lot van hun voorgangers, zij verdwijnen in de gevangenis Uiteindelijk lukt het een simpele kamerdienaar Jodocus, de koning te helpen, nadat hij van een oud vrouwtje een „wonderzalfje" had gekregen Zoals zo vaak met sprookjes het ge val is, eindigt ook dit verhaal met een „happy end" De koning is van zijn ellendige eksterogen af. Jodocus trouwt de prinses, de 39 artsen wor den vrijgelaten en Petronella. het ka mermeisje wordt benoemd tot hofda me SPELERS Alle kinderen deden geweldig hun best hun rol zo goed mogelijk te kinderen in de zaal genoten zichtbaar van de verrichtingen op het toneel. Een kijkje op het toneel tijdens de vorige week zaterdag door de kindertoneelgroep van De Eendracht gegeven uitvoering van het stuk Koning Toermalijn verliest zijn pijp. spelen Het is de verdienste van re gisseur N Pieters dat hij de kinderen goed geselecteerd heeft zodat de rol goed bij ieder kind paste Voor de heer Pieters moet het een teleurstel ling zijn dat hij door ziekte de voor stelling niet kon bijwonen Dicky Rep heeft zijn taak de laatste weken ech ter goed en met plezier overgeno men Zonder iemand tekort te doen, moet gezegd dat Steven Wiegman in zijn rol als de kamerdienaar Jodocus erg goed overkwam Steven bewoog zich erg gemakkelijk over het toneel en had duidelijk, mede doorzijn rol. de sympathie van de toeschouwers. De overige rollen werden gespeeld door Rob Vos (Koning Toermalijn). Miranda de Herder (Koningin Geisil- de). Marianne van Dijk (Prinses Ara bella) Het hofpersoneel bestond uit Willem Aard v.d Heijden (Minister Macaroni). Barbara Rep (Freule Hak tot Hak) en Angela Meeuwessen (het kamermeisje Petronella) De onge lukkige geneesheren werden ge speeld door Ciska Steman (dr. Kie tel) en Elsje Teman (dr. Nogablok) In het verhaal kwamen ook nog twee schurken voor, vertolkt door Arnold Bosveld (Robbeknol) en Ronald Kru- ger (Ramenas) Een oud vrouwtje werd gespeeld door Joke Baars, haar hulpje was Erwin Pas. Tenslotte noe men we nog Nadine de Herder die er erg fraai uitzag in haar lakei-kos tuum. De grime werd verzorgd door de dames Gerda v.d. Hengel en Ali Tijmensen 3 MEI Voor de kinderen in Leusden die er zaterdagmorgen niet bij waren, be staat er de gelegenheid om op zater dagmorgen 3 mei om 9.30 uur het toneelstuk te zien. Het kinderpro gramma is bedoeld voor kinderen

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11