„Er gebeurt eigenlijk veel meer dan ik dacht" Klumper/Geomini wonnen derde T.T.C.L.-toernooi K.P.O. hield jaarvergadering Stichting Achterveld 600 start met werkzaamheden Plattelands vrouwen over euthanasie (orfbal- eindsprint Wijziging dansavond 30 april (MK3® „De Heerd" sloot krantenprojekt met persconferentie af Uitnodiging DINSDAG 29 APRIL 1980 plaatselijk nieuws (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met een pers conferentie heeft de openbare scholengemeenschap „De Heerd" afgelopen vrijdag een veertiendaags project over de krant afgesloten. Op deze Leusdense school werd vrijdac door drs. A. A. J. W. Thijssen na mens de stichting „Krant in de Klas" een eerste pakket lesmate riaal voor het lager onderwijs ge presenteerd. Een vijftal kinderen uit de bovenbouw vertelde bij de ze gelegenheid aan de landelijke pers over het projekt dat zij achter de rug hadden en over hun erva ringen met kranten in het alge meen. Desgevraagd bleek dat voor de vijf woordvoerders van ..De Heerd de krant na het projekt interessanter was geworden dan daarvoor ..Er gebeurt eigenlijk veel meer dan ik dacht", zei een van hen. terwijl ze alle vijf meldden meer in de krant te lezen dan zij voor het projekt ge woon waren te doen Over het al gemeen kunnen de kinderen wel begrijpen wat er in de krant staat, al zou het toch wel een stuk eenvoudiger voor ze worden, wan neer er minder moeilijke woorden in de krant gebruikt zouden worden. Met name in de verhalen over poli tiek worden te veel onbegrijpelijke termen gebruikt. Zo meldde een van de leerlingen dat hij een artikel over de tegenstand van de PvdA tegen co-produktie van de F 16 maar had overgeslagen. Een ander liet weten dat het hem nog steeds niet duidelijk is, wat nu eigenlijk een fraktieleider is, een woord dat nooit in een krant 2 De Landelijke pers luistert naar drs. Thijssen wordt uitgelegd. Wellicht, zo sug gereerde een van de kinderen, zou er eens een kinderkrant gemaakt kunnen worden. Maar dan wel met ook specifiek nieuws uit de kin derwereld daar in. JALOERS Naar zeggen van de kinderen waren hun ouders best te spreken over het projekt ,Ze vinden het na tuurlijk wel vervelend als ik de krant voor hun neus weggris, maar ik kan nu ook over veel meer dingen met mijn ouders meepraten aldus één van hen. Een ander liet weten dat zijn ouders wel enigszins jaloers op hem waren; „zij hadden vroeger nooit van die leuke projekten." De vraag of televisie nu leuker is dan de krant of andersom, werd niet rechtstreeks beantwoord. „Dat ligt er nogal aan.wat er op televisie is", zo luidde het diplomatieke ant woord. En wanneer op 1 oktober aanstaande het kinderjoumaal van start gaat. dan geldt daarvoor het zelfde als voor de krant; politieke onderwerpen moeten duidelijker worden uitgelegd en er moet vooral aandacht worden besteed aan on derwerpen uit de kinderwereld De kinderen slaagden er echter niet zo één, twee. dne in om aan te geven wat voor onderwerpen dat dan wel precies zijn Voorafgaand aan de pers conferentie was de landelijke pers in de gelegenheid om de tentoon stelling te bekijken, die aan het ein de van de twee projektweken was samengesteld. Duidelijk bleek van uit hoeveel verschillende invalshoe ken het onderwerp „krant" door alle klassen was benaderd. Van de kleuters en de eerste klas - die bij voorbeeld een foto uit de krant moesten uitzoeken en aangeven waarom ze juist die ene hadden ge kozen - tot en met de zesde klas. die een bezoek aan een regionale krant had gebracht. KWARTJESPRIJS Dat alles was voor de redaktie van het VARA-radioprcvamma „Kin deren een kwartje' voldoende reden om de kinderen van „De Heerd" de maandelijkse kwartjesprijs uit te rei ken Met die prijs - vierhonderd kwartjes groot - beloont de redaktie van het ikmderprogramma iedere maand een school die iets bijzon ders hééft gedaan De prijs werd vrijdagmorgen uitgereikt door Ruud ter Weijfiten van Studio Sport en de VARA-radio maakte van de prijs uitreiking'opnamen, die een dag la ter werden uitgezonden. Ook wer den er enige gesprekjes met kinde ren van ,JDe Heerd" opgenomen. Het pakket lesmateriaal, dat vrij dag in ,JD)e Heerd" gepresenteerd werd. is het eerste dat „Krant in de klas" heeft vervaardigd voor het la ger onderwijs Tot nog toe richtte de in 1976 van start gegane stichting, die zich ten doel stelt „het helpen ontwikkelen van de vaardigheid tot lezen en hanteren van het dagblad bij leerlingen van 10 tot 18 jaar", zich vooral op het middelbaar onderwijs Het lesmateriaal omvat nu een boekwerk voor de leerkrachten, met daarin tientallen suggesties voor het gebruik van de krant in de klas. Daarnaast is er een werkmap voor de leerlingen. Geïnteresseerden kunnen voor nadere informatie kontakt opne men met de stichting „Krant in de klas". Joh. Vermeerstraat 14, 1071 DR Amsterdam, tel. 020- 763366, tst. 26. De Leusder Krant maakte ook deel uit van de tentoonstelling. ACHTERVELD Dinsdag 22 april hield de K.P.O. afdeling als slot van het seizoen de jaarlijkse ledenverga dering. Bij de opening door voorzit ster mevrouw v. d. Berg bleken er 52 dames op de vergadering aanwezig te zijn. Mevrouw v. d. Berg verwel komde allen heel hartelijk en zij hoopte dat het een prettige vergade ring en ook een gezellige avond zou worden Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek dat er weer een actief jaar achter de rug was. In het afgelopen seizoen is er een aantal activiteiten geweest dat zeker geslaagd ge noemd kan worden Onder dankze- ging voor het gedane werk werd het jaarverslag zonder op of aanmerkin gen goed gekeurd. Uit het jaarverslag van de penningmeesteresse bleek dat deze de eindjes goed aan elkar had weten te knopen en wel zodanig, dat er nog een klein batig saldo over was Dit werd door de aanwezigen met een hartelijk applaus beloond Hierna werd door de voorzitster nog maals de aandacht gevestigd op het reisje naar Makkum. Er was nog plaats dus degeen die alsnog mee wil. kan zich tot uiterlijk 15 mei opge ven. Daar mevrouw van Nimwegen-v. d Hengel haar functie als bestuurslid beëindigde moest er een verkiezing worden gehouden voor een nieuw lid. Door het bestuur werd voorge steld mevrouw Eggenkamp-van Burgsteden Daar er geen tegenkan didaten waren ingebracht werd zij met algemene stemmen in het be stuur gekozen Na deze verkiezing werd afscheid genomen van het scheidende bestuurslid en van het bestuurslid mevrouw Van Hamersveldv d Burgwal In de plaats van laatstgenoemde was bij een vorige vergadering reeds een nieuw betuurslid gekozen doch was er door onvoorziene omstandighe den nog geen afscheid van haar ge nomen. De voorzitster dankte de beide da mes voor hun werk zal betuurslid voor de vereniging gedaan In het bijzonder dankte zij hen voor de zeer fijne en geweldige samenwerking die er steeds was geweest. Als dank werd hen een cadeaubon en een bos bloe men aangeboden. Tijdens de rond vraag werden er door enkele leden wel enige vragen gesteld betreffende de plaats gehad hebbende bestuurs verkiezing. De voorzitster die deze vragenstelling heel redelijk vond. gaf een duidelijke uitleg betreffende de ze kwestie Dit tot volle tevredenheid van de leden. Na de pauze volgde er nog een heel gezellige bingo onder leiding van Frans Kerkhof De bingo werd vlot gespeeld waarbij een aantal zeer mooie prijzen door een aantal leden werd gewonnen Voor enkele dames ging het blijkbaar te snel waardoor zij met een valse bingo naar voren kwamen en een boete moesten betalen inplaats van een prijs in ontvangst te kunnen nemen Na afloop van de bingo dankte de voorzitster de heer Kerkhof voor zijn medewerking. Zij sloot de bijeen komst met een dankwoord aan alle aanwezigen voor hun opkomst en voor de medewerking deze avond weer verleend waardoor het een nut tige doch ook een prettige bijeen komst was geworden. Zij wenste al len een goede reis naar huis en een tot ziens voor het reisje op 3 juni naar Makkum LEUSDEN/CENTRUM Voor de derde maal organiseerde de tafelten nisclub Leusden haar dubbeltoer- nooi. Dat gebeurde zondag met 34 deelnemers (van 12 tot ruim 50 jaar) [in het clubhuis op het Buiningpark. De aanwezigheid van leden uit Zuid- ^frika en Monaco gaven aan het gebeuren een klein internationaal tintje. De bij loting gevormde dubbels kwamen via diverse verrassingen in een winnaars- resp. verliezerspoule. Bij de „verliezers" bereikten J. Cas- pers en E. Scholten (na de in halve eindstrijd P. van Schaick/J. Smeer en A. van Klompenburg/E. Escanasie te hebben uitgeschakeld) de finale met S. v.d. Braak en Ilse Korpel (die P. v.d. Bree en M. v.d. Berg verdere door gang hadden belet). Caspers en de inmiddels uit zijn broek gebarsten Scholten bleken uiteindelijk het per (winnaars van vorig jaar) voor een jaar in het bezit van de door onze krant beschikbaar gestelde wisselbe ker. Voorzitter W. Verhoeven had echter nog meer weg te geven, zoals een fles wijn aan alle winnaars en de nummers 2, een presentje aan de barbezetting en lovende dankwoor den en een bos bloemen aan organi sator P. v.d Bree. Er rest dit seizoen de TTCL-ers nog de feestelijke slot- avond op 14 juni a s ACHTERVELD In verband met het feit dat Achterveld in 1982 haar 600-jarig bestaan hoopt te vieren werd er voor het organiseren dit feest een Stichting Achterveld 600 in het leven geroepen. Het bestuur van de ze stichting bestaat uit C. Blom, voor zitter, W. Hilverts, secretaris, J. de Jong, penninmeester, A. van Dalen- -Born, G. Schouten-Verhoef, W. van Middelaar, Hans Ossendrijver, T. van Kalshoven en M. Belderok leden. Na de oprichting van de Stichting en de benoeming, heeft het bestuur al een aantal vergaderingen achter de rug. Daar het organiseren van een derge lijk feest veel tijd vergt en men alles op tijd klaar wil hebben is men nu reeds met de werkzaamheden be gonnen. Door het bestuur is inmid dels aan alle verenigingen, scholen en de personen die zich bij oprich tingsvergadering reeds hebben op gegeven een uitnodiging verzonden om op 19 mei aanwezig te willen zijn om 20.00 uur in Ons Gebouw om te komen tot een oprichtingsvergade ring van diverse afdelingen. Het Stichtingsbestuur heeft aan de na volgende afdelingen gedacht. Optocht. Aankleding dorp-Histori- sche kleding, Cultuur, Braderie-Lu napark. Scholen-Jeugd-Bejaarden. Sport Indien er een vereniging door on voorziene'omstandigheden geen uit nodiging ttot het bijwonen van deze bijeenkomst heeft ontvangen, dan hoopt het bestuur dat deze vereni ging die .avond toch aanwezig zal zijn Verder worden ook alle Achter- velders die in een van de genoemde afdelingen mee willen doen en zo mee willen werken aan het opbou wen van het feest uitgenodigd om op deze avond in Ons Gebouw aanwezig te willen zijn Veel werk zal er nog verzet moeten worden, wil men tot het slagen van kunnen komen Daar om iedereen die mee wil werken graag op de vergadering van 19 mei aanwezig Het bestuur hoopt deze avond veel medewerkers en mede werksters te mogen verwelkomen. sterkst. In de winnaarspoule hadden D. de Haan en R de Haas in de halve finale afgerekend met M Muller/S. Ettenen F. Rave/D. letswaard en W Klumper en M Geomini met R. de Boer/B. Verhoeven en R Mouw/A v.d Berg Klumper en Geomini grepen de eer ste prijs en komen na Nel Kleefstra en Frans Rave (de winnaars van 1978) en Cobi Middelkoop en Dick Schip- LEUSDXEN Nadat de leden van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen tot hun grote schrik hoordentfat de Johanneshoeve afge brand was. kostte het gelukkig niet veel moeite de Marcuskerk voor de maandelijkse bijeenkomst te huren. Deze avond, maandag 21 april waren veel dames aanwezig. Het onderwerp was een (discussie over euthanasie. Mevrouw Van Dorp uit Tricht leid de deze avond. Zij begon met ee inleiding over dit toch zeer moeilijke onderwerp Het woordenboek geeft, zo lichtte mevrouw Van Dorp toe. als betekenis van euthanasie aan 1 Zachte dood, zonder veel lijden 2 Toepassing van middelen om de doodstrijd te verlich ten. ook een eind maken aan onmen selijk lijden Daarna las een van de leden een verhaal voor van mevrouw Reyen- dam, dat gaat over euthanasie van een zwaar lichamelijk gehandicapte baby Men luisterde ontroerd en aandachtig naar dit verhaal Hierna verdeelde men zich in groepjes en besprak samen vragen over euthana sie. Aan de hand van de antwoorden kwam een levendige discussie tot stand en eigenlijk was de avond te kort om op alle problemen in te gaan Een goede avond om eens over dit moeilijke onderwerp na te denken en te praten. LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag tpeelde Antilopen in de domstad de voor beide teams belangrijke wed- 'Irljd tegen staartclub HKC. De Leus- lenaren 2 punten achter bij het eidende Kameo moesten winnen om bij een misstap van de concurrent ilsnog aansluiting te krijgen en HKC ocht voor vrijwel de laatste kans op 'et ontlopen van de zeer dreigende ^gradatie. De eerste Antilopen-aan- 'a' (Anita van Buren, Yolanda Ver leg, Rob Geutjes en Gert Graaf- ^d) kwam pas na de openingstref- er van HKC tot scoren via Graafland, tok het tweede Antilopenaanvals- *artet (Margret Versteeg, Marian Buren, Frans ter Maten en Pieter [raaikamp) kwam slecht op gang. 'ovendien moest Kraaikamp met een "kelblessure voor een minuut of vijf 311 het veld, maar zijn terugkomst ,erde hij met een doelpunt van af- itand (1-2). Langzaam maar zeker kwamen de eusdenaren beter in hun spel Frans ter Maten benutte voor de rust nog een strafworp Na de hervating voer de de derde aanval (Frouke Geutjes. Karin Osnabrugge, Gert Nieuwen- huis en Bart Hueting) de voorsprong flink op. Gert Nieuwenhuis (uit een strafworp) en Frouk Geutjes (met haar specialiteit van achter de korf) brachten Antilopen op 1-5 HKC kwam een doelpunt dichterbij, maar Rob Geutjes bracht met een door loopbal het verschil weer op vier treffers. Twee doeltreffende acties van Frans ter Maten en een doelpunt van Derk Hueting en Gert Graafland brachten de eindtand op 2-10. Met nog twee wedstrijden voor de boeg (Kameo tegen HKC en Revival heeft het iets gemakkelijker dan Antilopen tegen Revival en DKV) worden de kansen op de titel voor de Leusdena- ren steeds kleiner, maar zolang er leven is. bestaat hoop. De overige Antilopenuitslagen waren Amersfoort 4 - Antilopen 2 3-8 Antilopen 3 - Revival 3 12-2 Doorn 3 - Antilopen 4 4-2 Antilopen J1 - Telstar J1 6-7 Antilopen A - Meeuwen A 5-1 Sparta J2 - Antilopen J2 15-3 Dalto G - Antilopen D 1-1 Antilopen P1 - Dalto P1 0-1 Tovers P2 - Antilopen P2 0-1 SKF P3 - Antilopen P3 0-2 ACHTERVELD In hei kroqram- maboekje van het feestcomité te Achterveld staat vermeld dat het op 30 april om 20.00 uur dansen zal zijn in Ons Gebouw met medewerking van Oebi Doebi. De leeftijd was van 12-16 jaar. Hierin is door het feit dat Oebi Doebi dergelijke avonden niet meer verzorgt een wijziging geko men. Het zal nu op die avond dansen zijn in Ons Gebouw met medewerking van Black Power. De aanvang is ge bleven om 20.00 uur. maar de leeftijd is van 12-18 jaar In het programmaboekje staat het telefoonnummer van het lid van het feestcomité mevr A. Bijl fout ver meld Het telefoonnummer is niet 1657 maar 2090. voor een hernieuwde kennismaking een nieuwe naam voor een oud bedri|f mei een enthousiast team bliivende medewerkers en een nieuwe direktie. pieter Arnhemsestraat 28, Amersfoort, 033-10449. Geopend: dinsdag t/m vrijdag 9.00-18.00 iuur, donderdagavond 19.00-21.00 juur, zaterdag 9 00-17.00 uur

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5