8B Wethouder drukt aanleg wegen er met behulp van raadsleden door in werkgroep „Verkeer" Gracht gegraven nu: 2 keer per week éi> J L tin Is Wagenaar: „Ik kan geen anderhalf jaar gaan zitten wachten" vakimai; INI»» L»IISI»Blt KItANT Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden In verband met Bevrijdingsdag (maandag 5 mei) verschijnt de Leusder Krant volgende week op woensdag en vrijdag. Leusder Krant D« leu* FOTO-KOPIE NODIG? VRIJDAG 2 MEI 12e JAARGANG NO. 3-1980 Verantwoordelijk redakt BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 .3430 AA Leusdea-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Doortrekking van de Groene Zoom in zuidelijke richting en aanleg van een deel van de Zuiderinslag moeten op korte termijn plaatsvinden. Volgens wethouder Jan Wagenaar (VVD) is het niet verant woord om langer te wachten met de aanleg van deze wegen, die hij zegt lïodig te hebben voor de bouw van de wijken Claeverenblad en Wil denburg, deelplannen van de Tweede Fase. Bovendien ontstaat er door de aanleg van deze wegen een betere route voor de cartransporters. die dagelijks bij de firma Pon af en aan rijden. Tijdens de afgelopen dinsdag avond gehouden vergadering van de gemeentelijke werkgroep „Verkeersaangelegenheden" jrlep Wagenaar de in die werk groep zitting hebbende raadsle den te hulp om de doortrekking van de Groene Zoom en de aan- leg van een deel van de Zuiderin slag er met deze argumenten door te drukken. Een steeds kribbiger wordende wethouder slaagde er dlsndagavond met behulp van zijn ambtenaren niet in de vanuit de werkgroep opko mende kritiek op de plannen te weerleggen. Met name de heer J. Venema wees de wethouder er op, dat aanleg van genoemde wegen dermate Ingrijpend voor de gehele verkeersafwikkeling in Leusden is, dat de plannen tot aanleg er van noodzakelijkerwijs deel uit zouden moeten maken van het verkeersplan, tot ver vaardiging waarvan het raadsgevend ingenieursburo DHV op korte termijn opdracht zal krijgen. Venema trok de noodzaak van een zeer snelle aanleg van de wegen in twijfel en zou liever het verkeersplan af wachten om te bezien of door trekking van de Groene Zoom en aanleg van het deel van de Zuiderinslag In de nu voorgesta ne vorm wel nodig en wenselijk is. Op het moment dat een steeds groter deel van de verkeers- werkg roep de kritiek van Venema als zinnig leek te ervaren, schorste Wagenaar de vergade ring voor overleg met de aanwe zige raadsleden Marion Defares (PL), Harm Offereins (SGP/GPV) en Henk Ossendrijver (CDA). Na afloop van het korte, op de gang (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er komt de laatste weken steeds meer leven In het Leusdense hoofdcentrum „De Hamershof'. Wekelijks openen er nieuwe winkels hun deuren en inmiddels zijn ook een aantal woningen boven die winkels betrokken. Ondertussen wordt er ook gewerkt aan de aankleding van het winkelcentrum. Hard wordt er gewerkt aan de bestrating van de parkeerterreinen en de paden voor de winkels. En inmiddels is ook de gracht, die in het verlengde van de Smoussesteeg het hoofdcentrum binnenkomt, uitgegraven. Deze Kooikersgracht zal, nadat ze tezijnertijd met water is gevuld, een markant punt in het hoofdcentrum vormen. Het uitgegraven zand is voor het grootste deel bestemd om de onderlaag te vormen voor de door de deelplannen Zwanenburg, Munnikhove en Bosveld aan te leggen bouWstraat. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. BIJ kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00.uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag, resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. gevoerde beraad deelde Wage naar mee, dat men „als gemeen teraad'' niet langer kon wachten met aanleg van de beide wegen. Zijn voorstel luidde om volgens de planning de wegen aan te leg gen, maar met „de franje zoals kruispunten en fietspaden" dan maar te wachten op adviezen van de zijde van DHV. Wagenaar: „We kunnen hiermee geen pas op de plaats maken. Laat ons alstublieft doorgaan. De aanleg van deze wegen is een essentieel onderdeel van het plangebeu- ren." Er restte de verkeerswerk- groep op dat moment weinig an ders dan zich bij deze beslissing van Wagenaar en de raadsleden neer te leggen, al liet de heer Venema duidelijk blijken dat daaruit niet mocht worden afge leid dat hij aki' d zou zijn ge gaan met de plannen. gehad zouden hebben Maar we heb ben hier echt niet als een kip zonder kop zitten werken We zijn al zeven jaar be zig met DHV. U onderschat de proble men volkomen Claeverenblad staat op de rol, daar moeten we mee door" SCHIP KEREN Venema handhaafde zijn bezwaar dat je in feite met een ingevulde zaak naar DHV toegaat, wanneer je eerst deze wegen aanlegt en dan vraagt om een verkeersplan op te stellen Als die wegen er dan snel moeten geven, geef dan voorrang aan het verkeersplan, zo stelde Venema Anders laat je weinig ruimte voor adviezen Venema: ..Straks komt DHV misschien met heel andere structuren dan ons nu voor ogen staat." Wagenaar ,,Dat zou kunnen Maar u moet niet vergeten dat je een schip op de Rijn niet kunt keren als het langer is dan de rivier breed is. Ik bedoel: we hebben in Leusden gekozen voor een beoaald stramien Die keuze was ge baseerd op adviezen van deskundigen - Jan Wagenaar: „U moet niet doen alsof hier nooit een beleid gevoerd is." gen van wegen zoals die dinsdagavond aan de orde waren ALLEEN TRACÉ Harm Offereins liet daarop weten dat het hem niettemin onmogelijk leek om de woningbouw stil te leggen in af wachting van een verkeersplan Maar ook hij had zijn twijfels bij het gehele voorliggende plan Net als wethouder Wagenaar overigens, die in zijn inlei ding al had laten weten niet tot in alle details met het voorstel gelukkig te zijn Offereins stelde voor om het tracé van de beide wegen als zodanig nu aan te leggen, maar de verdere uitwerking vervolgens te doen plaatsvinden in het kader van het verkeersplan an DHV Dat was dus uiteindelijk ook het voorstel waarmee Wagenaar na de schorsing terug kwam Maar voor het zover was deed Wa genaar eer. h^'oep op ambtelijk mede werker J. Roggenkamp. Ook oie bena- INGRIJPEND De plannen waarbij dinsdagavond in de verkeerswerkgroep zoveel vraagte kens werden geplaatst, behelzen een doortrekken van de Groene Zoom van af de Centrumweg tot aan de kruising Roo van Alderwereltlaan - Maanweg Deze weg moet parallel aan de Ba- voortseweg komen te liggen. Ongeveer tegenover het Burg. Buiningpark komt er een weg vanuit het oosten op uit. de Zuiderinslag. De plannen omvatten niet louter het weerleggen van deze wegen, maar ook de realisering van drie kruispunten, een beveiligde spoorwe govergang, fiets- en wandelpaden en parkeervoorzieningen bij het sportpark Al met al voor werkgroepslid Venema reden om de plannen .ingrijpend" voor de Leusdense verkeersstructuur te noemen en zich af te vragen of iets der gelijks nu geen onderdeel moet zijn van het op te stellen verkeersplan. Het zal nog wel zo'n anderhalf jaar duren alvo rens dat verkeersplan op tafel ligt, maar is het dan werkelijk noodzakelijk om die twee wegen zo verschrikkelijk snel - in het voorstel staat om met aanleg medio dit jaar te beginnen - te realiseren, zo vroeg Venema Die opmerkingen schoten Wagenaar al duidelijk in het verkeerde keelgat. Wagenaar ,,lk word daar toch een beetje kribbig van U zit nu net te doen alsof we jarenlang geen verkeersplan Natuurlijk moet je het model dat je hebt up to date houden Maar dat betekent niet dat daar plotseling een weg als de Groene Zoom uit weg te denken zou zijn." Venema ..Dat beweer ik ook niet Maar het is wel zo, dat inmiddels niet alleen de opvattingen over het verkeer zijn gewijzigd, maar dat ook de situatie gewijzigd is De grootte van Leusden waar toentertijd van uit werd gegaan is een andere dan waar we nu naar toe gaan Bovendien hebben we inmiddels een aktiegroep als „Veilig Over" Wagenaar:We moeten nu niet gaan zitten doen alsof „Veilig Over" als eerste de verkeersmentaliteit aan de orde zou hebben gesteld. Daar zijn wij al acht jaar mee bezig." Venema: „Kennelijk waren er toch nogal wat ongenoegens Wagenaar ..Ook als die aktiegroep er niét geweest was, waren we wel doorgegaan op de weg die we nu be wandelen." Venema: „Dat klopt toch niet hele maal De nota van „Veilig Over" die hier in de vorige vergadering aan de orde is geweest, is op een aantal punten on derschreven Die nota staat een duide lijke ombuiging van het beleid voor, waarbij er meer prioriteit gegeven wordt aan het langzaam verkeer dan in het verleden het geval is geweest." Venema herhaalde dat het in zijn ogen weinig zin heeft om op grond van gewijzigde inzichten opdracht te geven tot het maken van een verkeersplan en onderwijl door te gaan met het aanleg- drukte dat het onmogelijk zou zijn om met de aanleg van beide wegen te wachten op de uitkomsten van het ver keersplan Roggenkamp: „Het vergt anderhalf a twee jaar alvorens dat ver keersplan er is en het zou echt beteke nen dat je de woningbouw moet stilleg gen als je zolang wilt wachten met de aanleg van deze twee wegen Maar misschien kunnen we een voorlopig advies krijgen van DHV We zouden hen kunnen vragen of aanleg van deze wegen inderdaad frustrerend werkt voor het door hen te maken verkeers plan of dat zij dat anders zien Die suggestie viel bij de werkgroep in goede aarde. Werkgroepslid Jan Ja cobs vroeg daarop of het misschien niet beter was om eerst die gegevens af te wachten en dan volgende keer con creter op de plannen terug te komen Daarop kondigde een danig geïrriteerde wethouder Wagenaar aan het noodzakelijk te achten de vergadering te schorsen. Alvorens dat te doen zette hij de zaken nog een keer op een rijte. Wagenaar: ,,We hebben gekozen voor een bepaald Commentaarpag 3 Vijf Leusdenaren onderscheidenpag. 5 Koninginnedag in Leusden en Achterveldpag. 8 en 9 Sportpag. 11 Agenda, politieberichten en Klein Ongsrlefpag. 12 Spaans, Kantlijn en Mens in z'nwerk pag. 13 Filmpag. 15 DOKTERSDIENST: Weekend: 033-944541 5 mei: 033-944600 DE LEUSDER KRANT: ...zit de wethouder ook niet op te wachten... stramien, we hebben gekozen voor een bepaald plan, we hebben geko zen voor een bepaalde ontsluiting. De Groene Zoom is daar een onder deel van. We hebben u toegezegd dat we het langzaam verkeer zullen be kijken. Maar we zitten met de bouw van Claeverenblad en met die car transporters. U mag al die kruispunten en alles om die wegen heen ter diskussle stellen. Maar die wegen zelf niet. die zijn aangeno men. En Ik ben echt niet van plan om de aanleg dan anderhalf jaar op te gaan zitten houden totdat DHV zijn el gelegd heeft. We moeten door." Wie ook de kapitein van de huwelijksboot zal zi/n, de trouwkaarten bestelt u natuurlijk bi/ de Leusder Krant. Met de komt u niet tussen de wal en het schip terecht. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang da krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel jaar bedraagt 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Rozendaallaan 9 Leusden-C Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In Mn open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211,3000 XA Leusden V b" Leusder Kr*n'. kantoor Rozsndaailaan 9. Leusden-C Tel. 033-941495. (Dit aanbod geldt allMn voor hen. die gedurende de laatste 4 meenden OMn abonnee waren

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1