Definitieve ijsbaan wordt simpel van opzet „Bavooifwerden diploma's uitgereikt Gospelgroep „Reformation" bestaat tien jaar Uitgebreide recreatiemogelijkheden geschrapt Dinsdag- damestennis Lockhorst Onno Spaargaren jeugd judokampioen Leusdense kinderen crossten Lockhorst- jeugd in opmars Eemelaar Zaterdag 10 mei reünie in Marcuskerk WOENSDAG 7 ME11980 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De ambitieuze plan nen om rond een aan te leggen Ijs baan een heel park te creëren waar men zou kunnen varen, trimmen, wandelen, voetballen, vissen en waar eventueel ook een skate-board baan zou komen gaan definitief niet door. De aanlegkosten van een dergelijke voorziening zouden misschien nog wel te dragen zijn, de onderhouds kosten van een dergelijk park zijn voor de gemeente echter veel te hoog. In de nieuwe opzet wordt ge dacht aan een ijsbaan/waterpartij met rondom heuvels, welke met gras bedekt zijn. De onderhoudskosten van een dergelijk projekt kunnen be perkt worden tot 5.000,— per jaar. Er Is hierbij wel rekening gehouden dat de IJsclub zelf het onderhoud van het terrein voor haar rekening neemt, de gemeente draagt alleen zorg voor de ijsbaan/waterpartij zelf. De aanleg van een behoorlijke ijs baan in Leusden heeft lang op zich laten wachten. In de 12 jaar van haar bestaan is de ijsvereniging „Zwanen burg" verschillende keren verhuisd, elke keer weer naar een andere nood voorziening. De laatste keerverhuis- de de ijsclub in 1977 naar de tegen woordige plek aan de Noorderinslag. Een definitieve baan kon toen nog niet aangelegd worden omdat alle benodigde grond nog niet van de gemeente was. Dit is nu wel het geval, zodat de hele kwestie rond de ijsbaan weer opnieuw ter discussie komt in allerlei gemeentelijke commissies. De plannen van een te realiseren ijsbaan zijn ook vorig jaar al ter spra ke geweest. Gedacht werd toen aan het aanleggen van een park waarin allerlei voorzieningen gemaakt zou den worden om ook in de zomerm aanden van de ijsbaan en het omlig gend terrein gebruik te kunnen ma ken. Omdat de gemeenteraad toen ook al tegen de hoge kosten van een dergelijk plan opkeek en omdat men toen verwachtte dat de provincie niet zou meewerken werd op dat moment nog geen beslissing genomen De procedure met betrekking tot de aanleg van de ijsbaan op het Burgemeester Buiningspark wordt nu weer in werking gezet. WATERSTAND Door het grote verschil van het peil tussen het water op de ijsbaan en de langsstromende Grift (1 40 m) is het water op de ijsbaan niet op een sim pele manier vast te houden. Twee mogelijkheden zijn er om het pro bleem op te lossen. De ondergrond en de omliggende dijken van de ijs baan zouden volkomen waterdicht gemaakt moeten worden. De tweede mogelijkheid is om de waterstand van de ijsbaan gelijk te maken aan die van de Grift. De kosten die gepaard gaan met het uitvoeren van de tweede mogelijkheid zijn beduidend lager dan het maken van een „water dichte bak". De gemeente stelt zich dan ook voor de voor de ijsbaan benodigde grond af te graven tot 50 cm onder het peil van de Grift De uitgegraven grond wordt ge bruikt voor het maken van een heu velachtig terrein rond de ijsbaan, zo dat deze een uitstekende bescher ming tegen de wind krijgt. Een aldus aangelegde ijsbaan gaat de gemeen te ruim 210 000,—kosten. COMMISSIE Vorige week donderdag boog de commissie welzijn zich over het voor stel van B. en W., nadat al eerder de sportstichting zich positief had uitge laten over de gemeentelijke plannen. De sportstichting bleek overigens verdeeld omdat een aantal leden het toch wel erg betreurde dat het hele zomergebeuren uit het voorstel is geschrapt Leden van de commissie welzijn bleken over het algemeen in te kunnen stemmen met het raads voorstel. zij het dat Corri Verduin (progressief Leusden) het voorbe houd maakte om later op de zaak terug te komen. Mevrouw Verduin ziet liever nu eerst een discussie over alle gemeentelijke plannen met be trekking tot de sport, zodat beter een afgewogen beslissing genomen kan worden over alle individuele aanvra gen en behoeften. Wat betreft deze meer principiële zaak werd het pro gressieve raadslid bijgevallen door Harm Offereins (SGP/GPV), die ook de wens te kennen gaf een serieuze discussie te willen hebben over alle sportvoorzieningen in de gemeente. HEK OPEN OF DICHT Alle raadsleden waren van mening dat de ijsbaan er nu toch wel snel moest komen. Met het voorstel als zodanig hadden de aanwezigen dan ook niet veel moeite. Wel vroegen enkele leden zich af of er nu wel zo nodig een hek om het gehele terrein moest komen Liever zagen de com missieleden dat op het aangelegde heuvelterrein rustig gewandeld zou kunnen worden, al merkte Evelien Blom (CDA) wel op dat het ijsbaan terrein geen „hondenuitlaatterrein" moest worden. Tussenoplossing werd ook gevonden: wel een hek, maar niet op slot SVA AFD JEUGDVOETBAL Uitslagen van zaterdag 26 april: Junioren: Acnterveld A1 - SEC A2 1-1 TOV A2 - Achterveld A2 4-4 Hoevelaken B3 - Achterveld B2 0-20 Achterveld B2 is kampioen SEC C1 - ArhtorvAld C1 1-1 Achterveld C2 - Hoevelaken C3 0-7 DIPLOMA B LEUSDEN - In het zwembad „Ba- voort" werd afgelopen zaterdag weer eens „afgezwommen". De or ganisatie was deze keer In handen van Marian Gouw, terwijl de kan didaten beoordeeld werden door A. A. Kraalkamp, J. A. Soek en J Berga mo. Als afgevaardigde van de KNZB was de heer H. Schenk aanwezig. De geslaagden zijn: DIPLOMA A Jomar Bush, Michel Frank van Winters wijk, Joost van Lunsen, Mark Hilhorst, Yvonne M. Kruger, Marte Kuijpers. Cahntal Evers, Marlies ten Hoedt. Koosje Schuurman. Lars Wiggerman, llanke van der Valk, Gerben Meijnen, Vincent Kas, Simone Sybrandy, Leonie Warns, Tasmijn Wagenaar. Sandra Crompvoets, Arjan Schrieders. Sander Knal. Quido Evers, Bastiaan van Wie- ringen, Cindy de Haan, Sanne Peet, Ellis van 't Klooster, Marco Schimmel. Laurens van Raay, Manon van der Puijl, Jeroen Bode. Edwin Kielstra. Michel H. C. Zandvliet, Paul Magendans, Marc Brosius. Astrid van Boheemen, Joost van Royen, Pepijn Opsteegh, Fransje Dekker. Tonnie Wil- ligenburg, Anne M. Smits, Willem Wolf swinkel. Henri B. C. van Nues, Paul van Wegen, Henk van Duinkerken, Frits A. Coert. Ankie Fledderus van der Velde. Betty op 't Einde-de Bruyn, Irena Steenmetz. Gerwin Elands, Barbara van Schaick, Ingrld Blom. Cinthia van Witsen, Michel Spitsbaard, Lia Polhout, Steef van den Berg. Marije Koopman, Raymond Roest, Anneke Kruithof. Riet Herder, Suzanne van Dijk, Mireille van Nunen. Marcel van Heerwaarden, Bas Spall, Katinka Stienen, Marco Hollaar, Peter van Moerveld. Richard Nijhoff, Robbie Steenkamp. Jeroen Kelder, Barbara S de Ruiter, Roelof Paul den Otter, Arnoud Luijten, Frauke Jongsma, Timo J A Veenendaal, Lodewijk Kort land, Cindy Tamara Hogenbijl, Freek Mosterman, Helena A. Witte, T. A. Walter de Boer. Olaf Smits, Don van Zijtveld. Louise Thomas. Gerlinda Moesbergen. Tobias van Vuuren. Pupillen: Achterveld D1 - Quick D1 3-0 Achterveld D2 - Quick D3 7-0 Achterveld D3 - Hoevelaken D5 1-6 SEC E1 - Achterveld E1 2-2 Hees E2 - Achterveld E2 0-2 Hoogland E4 - Achterveld E3 5+ Baarn F1 - Achterveld F1 3-0 Kirsten van Zalinge, Conny Osnabrug- ge, Margot Streefkerk, Marcelle Os- nabrugge, Harry van de Haar, Mark Bakker, Pascal Evers, Esther Klok. Art hur Albert Jan de Boer, Wouter Bos man, Harald Westerman, Skander Reichert, Piotr Quelle, Bas Bolderman, Arjen van der Tol, Robbert A H. Kraan, Remco van Meëgen, Judith van de Berkmortel, Marco Mundt, Karin Mor sing. Angelique Kok, Birgitt K Noot- eboom, Mare Daniël van Vliet, Sandra vah Hunnik, Willem Marlijn Brilstra, Nesda van Nieuwkerk, Ynze Stofkoper, Ewald van de Bremer, Elja Keijzer. Ed- son-Mike Paays, Bas Ebbelaar, Yvette van Diest. Jeanette Oudshoorn, Erwin Mulder, Norbert Couwenberg, Gabrielle Boerkamp, Petra Liphuijsen. Femke Otten, Mark Bakkennes, Co van Loo van Dalsum, Truus van Dljk-Froon, Trudy Coert. ZWEMVAARDIGHEID I C Alette Mulder, Esther van Dijk, Clemen- tien Roest, Judith van Dijk, Mare Wiegman, Frederika van den Hoogen, Sandra Overbeek, Astrid letswaard LEUSDEN/CENTRUM Drie over winningen, twee gelijke spelen en drie nederlagen boekten de dames van LTV Lockhorst dinsdag in de districts-competitle. Het B-team, met in totaal driemaal winst, doet het uitstekend. Betty Zevenboom, Ineke Kiesling en Gerry de Jonge wonnen tien van hun twaalf partijen. Goede tweede in de rij, met twee overwinningen en nu een gelijkspel tegen Ludenti, is het A-team o l.v. Ank Küh C en E hebben op hun conto twee gewonnen en een verlo ren wedstrijd. Verleden week werd de eerste zege van Lockhorst H gemeld. maar helaas was het tegen Randen broek een 0-4 nederlaag en deze week kwam daar nog een verlies tegen Eemslag bij Mies de Bondt, captain van Lockhorst E vondt het eigenlijk jammer, dat zo gemakkelijk met 4-0 over Soesterberg werd geze gevierd en Wil van Putten heeft het met het G-team erg moeilijk. Tegen Hooglanderveen moest zij met twee invalsters de baan op Er werd hard geknokt, maar helaas toch verloren. De uitslagen waren Lockhorst A - Ludenti B 2-2 Lockhorst B - Rhijnouwen C 4-0 Hooglanderv A - Lockhorst C 1-3 Randenbroek - Lockhorst D 2-2 Lockhorst E - Soesterberg 4-0 Lockhorst F - Leusden 0-4 Soest - Lockhorst G 3-1 Eemslag - Lockhorst H 3-1 Zondag worden in Leusden gespeeld Senioren 4 -Randenbroek 7. Seni oren 1 -Vleuten/De Meern en Heren 2 -Vinkeveen. Zaterdag staan voor toe schouwers de terrasstoelen klaar bij Senioren A-Breukelen, Heren A- Randenbroek en Heren C-Weldam LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag hebben de jeugd-judokamploen- schappen van Leusden plaats gevon den in de gymzaal Berkelwljk. Bij de oudste jongens werden Onno Spar garen (zwaargewicht) en André Riet veld (lichtgewicht) kampioen. Alle deelnemers ontvingen een spaken- flitser met judo-mascotte en me vrouw Rombouts, vertegenwoordig ster van Leusden in de Amersfoortse Budo-raad, reikte de prijzen uit. De wedstrijdleiding was in handen van trainer J. Dotinga en verzorger J. Blom. Uitslagen: 6-7 jaar licht 1 Barry Voeten; 2. Niels Rozendaal; 3. Elmarv d. Brug; 4. Gaby Vroomen zwaar: 1 Harold Profitius; 2 Reinier v.'Beek; 3 Ivar de Ruiter; 4 Marco v d Berg. 8-9 jaar licht 1. Micha Ploeger; 2. Jeroen Kiesling; VEENENDAAL Op bevrijdingsdag zijn onder grote belangstelling wed strijden gehouden op de fletscross- baan te Veenendaal. Een dozijn jeug dige Leusdenaren bevond zich onder de ruim honderd deelnemende jon gens en meisjes. Een overwinning zat er voor hen (nog) niet In - dat kan ook niet zonder trainingsgelegenheid - maar wel werden drie ereprijzen mee naar Leusden genomen. Olaf Hlkke won als derde bij de 13-jarigen een cross-shirt, Paul Cirkel een medaille als derde bij de 8-jarlgen en Robbert Kreber crosste zich met een tweede plaats bij de 7jarigen ook naar een medaille. In Leusden wordt druk onderhandeld over de aanleg van een locale cross- fietsbaan en zodra die gereed is (dat I schijnt al op korte termijn het geval te 3. Robin Stevens, 4. Mark Schurmga zwaar 1. Mark Miedema, 2. Edith Blom; 3. Jeroen Overing, 4. Olaf Lensink. 10-11 jaar licht: 1. Gordon Neyssen; 2. Erik Cornelis- sen; 3 Edwin Cornelissen; 4. Emile Hoekstra, zwaar 1 Arthur Rombouts; 2. Thom Wuts, 3. Mark v. Doorn; 4 Edward op 't Einde. 12-13 jaar licht: 1Bart Borgman; 2. Rob Boersema; 3. Ronald Bleeker; 4 Bob Mobach. zwaar 1. Eelco Koekoek, 2. Rob Boersema. 3 Ronald Bleeker; 4 Bob Mobach. 14 jaar licht: 1 André Rietveld, 2 Gerard Blankes- tijn; 3. Leo Melissen; 4. Jos Boerse ma zwaar: 1. Onno Spaargaren; 2 Dio Neyssen; 3. Kees v. d. Velde, 4. Paul Tijssen kunnen zijn) organiseert de flets- crossvereniging Leusden - ter nade re kennismaking met deze nieuwe sport - leuke wedstrijden. Als hoofd prijs wordt een echte crossflets be schikbaar gesteld. KLAVERJASCUB LEUSDEN TROEF LEUSDEN Door de leden van klaverjasclub Leusden Troef werd vorige week donderdagavond voor de interne competitie gespeeld. Deze avond kwam mevrouw Bolt als win nares uit de bus, het klassement wordt aangevoerd door de heer Veer beek. De totale uitslagen en stand luiden: 1Mevr. Bolt 5411,2 Mevr Knol 5091 3 Mevr. Hondorp 5037, 4 Hr Grim berg 4920 en 5. Hr Veerbeek 4884 punten Stand per 1-5-'80 1 Hr. Veerbeek 20014. 2 Hr v. d. Berg 19323, 3 Hr Plattel 18786, 4 mevr. v d Heiden 18719, 5. Mevr Pouli 18650, 6. Hr. v. d Heiden 17854, 8 mevr. Bolt 17836. 9 Hr Grimberg 17832 en 10 Hr Bolt 17657 punten LEUSDEN/CENTRUM De seni oren van de LTV Lockhorst laten het die seizoen danig liggen op het gra vel, maar de jeugd is geweldig in opmars. In de landelijke competitie zegevierde zondag het jonge ge mengde team weer met grote cijfers. Ditmaal over Randenbroek 7 en het kampioenschap kan Lockhorst 4 bij na niet meer ontgaan. Ook in de districtscompetitie op zaterdag weert de jeugd zich goed. Leidster Ronny de Koning kondigde optimistisch het kampioenschap voor het A-team reeds aan. Ook de B- en C-teams wonnen weer met klinkende cijfers en zijn nog steeds ongeslagen. Voor het eerste team in de zondagscompetitie ziet het er somber uit. Thuis werd nu met grote cijfers verloren van Vleuten/De Meern. Éven somber zijn de geluiden over Lockhorst 2, dat in Utrecht ver loor van STVU. Alsof het afgespro ken was verloor ook Lockhorst 3 met 1-7 Bij Lockhorst 4, aldus Tino Scherpenzeel. ging het zo gemakke lijk dat men in de mixed de tel kwijt raakte en hij met Odette Snijders twee games extra speelde, waardoor zij met de vreemde uitslag 6-0en 8-0 wonnen. Beide herenteams in de zondagcompetitie boekten tot nu toe twee verlies- en twee winstpartijen en het zal er om spannen. Ook diverse goede resultaten in de zaterdagcom petitie over Senioren A en B en Heren A nam revanche op een eerdere ne derlaag tegen Randenbroek. De uit slagen waren: Zondag 4 mei: Senioren 1 - Vleuten/De Meern 1 1-7 STVU 1 - Senioren 2 7-1 Diemen 1 - Senioren 3 7-1 Senioren 4 - Randenbroek 7 8-0 Hooglanderveen - Heren 1 5-1 Heren 2 - Vinkeveen 3 6-0 Zaterdag 3 mei: Senioren A - Breukelen A 3-2 Soest B - Senioren B 2-3 Heren A - Randenbroek A 5-5 Flehite - Heren B 2-4 Heren C - Weldam B 1-5 't Stort A - Mixed-jeugd A 1-4 Mixed-jeugd B - Weldam B 5-0 Eemnes B - Mixed-jeugd C 1-4 Jongens t/m 17 - Soest Zuid 6-2 ACHTERVELD De uitslagen van de tennisvereniging „De Eemelaar" van de laatste speeldagen zijn als volgt: Landelijke competitie 4 mei Senioren I - Rhijnauwen IV 5-3 Flehite VI - Senioren II 7-1 Heren I - Flehite II 0-6 Leusederpark - Heren II 6-0 Heren III - Soest-Z. Ill 0-6 Odijk III - Jeugd I 5-3 Districtcompetitie dinsdag 29 april Dames A - Soest A 0-4 Weldam C - Dames B 3-1 Districtcompetitie zaterdag 3 mei Baarn C - Heren A 4-2 Heren B - Kockengen A 4-2 Heren C - Randenbroek B 1-5 Doordraaiers D - Heren D 4-2 Senioren A - Manger Cats B 3-2 Senioren B - 't Laer C 1-4 Randenbroek C - Senioren C 2-3 Flehite D - Jeugd A 4-1 Hoogland B - Jongens t/m 15 8-0 Jongens t/m 17 - Volta A 8-0 plaatselijk nieuws dat op 10 mei - „we gaan er een heel gezellige middag van maken" - niet al leen oud-leden, maar ook belangstel lenden naar de Marcuskerk zullen ko men. „Met die oud-leden hopen we ook wat liederen uit het oude repertoire te zingen en hen de dia's te laten zien die naar aanleiding van het 10-jarig be- "staan van oude foto's zijn gemaakt en die een beeldarchief vormen van onze groep." Een groep, die door de jaren heen zelf ook diverse concerten heeft georganiseerd, o.a. ten bate van de Dorpskerk in Leusden-Zuid, waar het 10 jaar terug allemaal begon, die naast de dirigenten die reeds ge noemd zijn, van 1976 tot 1978 onder leiding heeft gestaan van de heer A. Zevenbergen, die nu onder Jacque- lien Verra het jubileumjaar met een reunie/open huis gaat beginnen! heer J. A. op 't Hof, die 4 jaar dirigent was, uitgegroeid tot een gospelgroep. Een gospelgroep, die pas onder de vol gende dirigent, Minnie Vis-Kleinjan, de naam Reformation kreeg, nu bestaat uit ongeveer 20 man als men het combo er bij telt „We hebben een vaste kern, die een normaal verloop heeft, gelet op onze leeftijdsgroep." Jacquelien, die in Am sterdam muziek studeert, en Marja zeggen, dat de meeste leden van de gospelgroep rond de twintig zijn. „We hebben één lid van 14 en de oudste is 27." Jonge mensen dus, die met hun mu ziek en hun stemmen vaak een bijdrage leveren aan de kerkdiensten in de Mar cuskerk, daarnaast ook steeds meer gevraagd worden om in andere ge meenten op te treden, meestal in jeugd- of „open deur"-diensten Recent was men nog in Austerlitz, Nijkerk en Arnhem, waarbij opvalt, dat men in Amersfoort „naar verhouding niet zo gek veel" optreedt en dat terwijl toch eigenlijk verwacht zou mogen worden, dat „Reformation" daar - gelet op de afstand - bekend is en veel ge vraagd zou worden. Want „Refor mation" is geen gospelgroep, die spe cifiek aan de Marcuskerk gebonden is, hoewel daarmee toch wel nauwe ban den bestaan, al was het alleen maar omdat men er 's zondags na de tweede kerkdienst - dus om ongeveer kwart voor twaalf - repeteert, althans het koor Het combo, dat zich van piano, slagwerk, dwarsfluit, gitaar en hobo be dient. doet dat door de week afzonder lijk. Marja Reineking vertelt hoe de gos pelgroep ook optreedt in diensten voor geestelijk gehandicapten, jaarliiks naar LEUSDEN - In september bestaat d« gospelgroep „Reformation" tien jaar. Om aan dat feit wat accent te geven houdt deze gospelgroep, waarvan de wieg stond in de oude dorpskerk In Leusden-Zuid, op za terdagmiddag 10 mei van 3 tot 5 uur een reunie/open huls in de Mar cuskerk aan de Asschatterweg in Leusden-Centrum. Want sinds 4 jaar is die Marcuskerk de basis waarin en van waaruit „Reformation" opereert. De huidige dirigent, Jaquelien Verra. en Marja Reineking, de secretaresse van de gospelgroep, vertellen hoe in september 1970 op initiatief van ds J. Weernekes een aantal jongeren uit Leusden-Zuid, dat toen nog alleen maar Leusden heette, een combo vormden, dat in de kerkdiensten optrad. Dat combo is onder de leiding van de het vakantieoord „de Seinpost" in IJ- muiden gaat waar geestelijk en li chamelijk gehandicapten verblijven, dan ook „buiten het eigenlijk repertoire" zingen, want Putten, waar men de er varing op deed, dat een gospelgroep toch ook de ouderen aan kan spreken, herinnen aan april 1975 toen men in het Duitse Cronenberg aan een kerkdienst meewerkte, aan de banden die vroeger bestonden met het Jongenshuis in Hoenderloo, waar men vaak de hele dag bleef „Over het algemeen vindt men uei erg fijn als we komen. We krij gen veel reakties. men roemt de kwali teit. de toehoorders zijn vaak erg en thousiast Dat zijn ook de leden van de gos pelgroep, die onderling een heel gezel lige band hebben, elk jaar gezamenlijk een weekend weg gaan, een feest avond hebben, op 3 mei meedoen aan de „Zeskamp" in Leusden, graag zou den zien, dat ze wat aanwas kregen van jongeren „Er bestaat kennelijk wat „drempelvrees" en daarom hoopt men, Reformation to bezetting van het koor In 1975.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11