Kunnen wij de rol van kernwapens terugdringen? Ook Eurofleur in nieuw jasje Ook Ster damesmode in Hamershof E I AMITSI r «icm Boni opende zestiende filiaal leusder i krunt Open Deurdienst Donderdag discussie avond I.K.V. Diskussie-avond in de Hakhorst Film in het vrouwencafé LEUSDER KRANT LOEP OP loep op Leusden gevonden en verloren ingezonden In een boekje over de kernbewa pening dat eind 1979 is uitgege ven door de synode van de Neder landse Hervormde Kerk staat de vraag is het aanvaardbaar dat de samenleving haar veiligheid zoekt in een veiligheidssysteem dat uit eindelijk berust op.de mogelijk heid tot het beëindigen van de menselijke geschiedenis? EÉN VAN DE GROOTSTE BEDREIGINGEN Die vraag geeft de beklemmende ernst aan van één van de grootste bedreigingen waarvoor de mens heid vandaag staat. Er zijn min stens 40 000 kernwapens in de wereld, met in totaal een vernieti gend vermogen van 1,2 miljoen maal de bom op Hiroshima Het gaat om wapens die oorspronke lijk werden ontwikkeld vanwege hun enorme explosieve kracht en die nu óók aangemaakt vanwege hun dodelijke straling (denk aan de neutronen-bom) Alleen al in de verenigde Staten komen er gemiddeld per dag drie kernwapens bij Ook Rusland blijft niet stilzitten De beide grootmachten jagen elkaar op. En wie denkt dat de jarenlange SALT-besprekingen tussen beide landen gaan over beperking van kernwapens denkt verkeerd in die besprekingen is alleen maar aan de orde de vraaag in hoeverre de aanmaak van nieuwe wapens be perkt kan worden In december van het vorige jaar werd de politieke diskussie in ons land ook beheerst door vragen rond de modernisering en statio nering van kernwapens. Er was veel deining over. Het kabinet leek in gevaar. Inmiddels lijkt de rust teruggekeerd NIET WAKKER LIGGEN Men zegt wel eens dat de meeste mensen niet wakker liggen van het kernwapenvraagstuk. komt dat misschien doordat zij zich geen voorstelling kunnen maken van het onvoorstelbare'? Van wat de Amsterdamse fysikus prof. Blok eens heeft genoemd ,,het welbewust organiseren van een hel op aarde als aanvaardbare mogelijkheid in het geval van uiterste dreiging" Sommige men sen menen het gebruik van kern wapens valt alleen te voorkomen als wij bereid zijn hardop te zeg gen dat wij ze - zo nodig - zullen gebruiken. Anderen zeggen kernwapens zijn zo immoreel dat ze moeten verdwijnen, ongeacht de gevolgen. Het kernwapen- vraagstuk is een probleem waar alle mensen mee te maken heb ben, ongeacht hun godsdienstige of politieke overtuiging. BIJDRAGE IN DE MENINGSVORMING Om een bijdrage te leveren in de meningvorming over dit vraag stuk organiseert de plaatselijke werkgroep Interkerkelijk Vredes beraad (IKV) op donderdag 8 mei a.s. in Leusden een diskussie- avond. Majoor A. A Andriese uit Oirschot, beraadslid J.K.V. na mens de Nederlandse Hervormde Kerk, zal op die avond in een inleiding een aantal aspekten van het kernwapenvraagstuk belich ten De plaatselijke afdelingen van D'66, Partij van de Arbeid en V V D hebben hun medewerking toegezegd Vertegenwoordigers van deze partijen krijgen de gele genheid hun opvattingen naar vo ren te brengen. Zij zullen ook meedoen aan een forumdiskussie die onder leiding zal staan van pastoor Jan ter Laak van het R K. Omroeppastoraat te Amersfoort. De plaatselijke afdeling van het C.D.A is op de uitnodiging van het Interkerkelijk Vredesberaad op deze avond ook haar medewer king te verlenen niet ingegaan. Het Interkerkelijk Vredesberaad hoopt dat vele leusdenaren die willen meedenken en meepraten over de wenselijkheid om de rol van de kernwapens terug te drin gen en over de mogelijkheid om dat te bereiken de diskussie- avond zullen bezoeken De avond wordt gehouden in ,,De Hakhorst" en begint om 8.00 uur. IKV-afdelmg Leusden WAYFARER'S STEAKS U hebt nodig. 4 entrecötes 130 gr. per stuk, vers gemalen peper, paar blaadjes marjoraan, beetje tnijm, peterselie en salie, 1 teentje kno flook en 2 dl rode wijn Leg de steaks in een platte pot en strooi er vers gemalen peper over. Maak alle kruiden fijn en strooi ze ook over het vlees. Giet er dan de wijn over en laat het vlees rusten, in ieder geval 3 uur Maak daarna het vlees iets droog en grill het. Geef er gebakken champignons bij en to maten. Eet smakelijk' Japieja. LEUSDEN - Vorige week donder dag 1 mei opende ook Ster dame smode haar zaak in de Hamershof Deze vestiging is het derde filiaal van de firma Ster, beide andere zaken zijn te vinden in Soest Wie de zaak door een van beide ingangen betreedt, valt het direkt op dat de ontwerpers hun uiterste best hebben gedaan een zo rustgevend mogelijk interieur te creëren, wat hen dan ook uitstekend gelukt is. Als meest gebruikte kleuren in het inte rieur noemen we muisgrijs, zwart en bordeaux-rood, kleuren die het fleu rige Ster assortiment in een wat rus tig kader plaatsen. Centraal in de nieuwe zaak staat een grote toon bank. er zijn zes paskamers langs de wanden aangebracht De verkoo pruimte heeft een oppervlakte van ongeveer 200 vierkante meter. In het nieuwste filiaal van Ster mode wer ken drie personeelsleden, waaronder bedrijfsleidster mevrouw L. van Ros senberg. Het interieur van Ster damesmode Onze redaktionele mede- werk(st)ers: Frits van Breda, Asschatterweg 63. Leusden-centrum, tel. 033-941757 I (alg.). Dick en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18, Achterveld, tel. 03425- 2090 (Achtervelds nieuws) Peter Op den Camp, Finnmark 32. Leusden-centrum, tel 033-941380 (sport) Alex Fieseler, Lindenlaan 34, I Leusden-centrum, tel 033-942553 (alg Anco de Knijff-Mali, v Har- denbroek v Lockhorstlaan 30, Leusden-zuid. tel 033-940273 (kunst, algemeen) Tea Middelkoop, Waarden 20, Leusden-centrum, tel. 033-943724 (alg Verder werken regelmatig njee: C Ph Spaans en W. Boelhouwer. LEUSDEN Maandagavond 12 mei draait in het vrouwencafé de amerikaanse speelfilm ..girlgriends" van Claoudia Weill uit 1978. Deze film beschrijft het rijpings proces van een amerikaanse fotogra fe waarin veel vrouwen gebeurtenis sen zullen herkennen. Overigens is het geen .zware" film maar is Claudia Weill er in geslaagd op een humoristische en gevoelige manier, het emancipatieproces van een jonge vrouw te verfilmen Kaartjes f 6.— zijn te krijgen bij Noortje. Marterhoeve 56. Cato, Vlas tand 15 en Riet Melafier 7. Het vrouwencafé is open vanaf 20.00 uur en de film begint om 20 30 uur (lengte 90 min). Voor informatie kun je bellen naar Riet van Heerewaarden 943689 LEUSDEN Vorige week donder dag, 1 mei, opende in Leusden het zestiende filiaal van Boni Supermark ten B.V., waarvan het hoofdkantoor in Amersfoort is gevestigd. Ook deze zaak vond een plaats in het nieuwe winkelcentrum Hamershof aan de Hamersveldseweg. Donderdagoch tend om 9.00 uur gingen de deuren voor het winkelend publiek open en er bestond direkt al een redelijke belangstelling voor de nieuwe aan winst. De smaakvol ingerichte zaak van Eurofleur in de Hamershof. Deze nieuwste Leusdense super markt hee*t een oppervlakte van on geveer 350 vierkante meter waarop onder andere aparte afdelingen voor de verkoop van groenten en fruit en vleeswaren te vinden zijn. De inrich ting van de zaak iszoalsjedie van een moderne supermarkt mag verwach ten. overzichtelijk en efficiënt Het interieur werd voornamelijk geschil derd in de kleuren blauw en geel In dit nieuwe Boni filiaal werken 19 personeelsleden, bedrijfsleider is de heer G. van Heezel. LEUSDEN Op dezelfde dag waar op ook supermarkt Boni opende, vo rige week donderdag 1 mei, gingen de deuren van de nieuwe Eurofleur- vestiging open. Vergeleken bij de oude zaak aan de Torenakkerweg is ook deze nieuwe zaak een enorme vooruitgang, zowel voor het winke lend publiek als voor het verkopend personeel. De nieuwe zaak heeft een oppervlak te van 130 vierkante meter, waarop centraal een toonbank is geplaatst. Opvallend is het houten zwevend plafond dat de zaak siert, evenals de wanden van rode steen. Bij Eurofleur, sinds zes jaar in Leusden aktief en eigendom van de heer H J.J Hen driks. werken in totaal 13 personeels leden, waarvan er sinds vorige week donderdag drie de kopers in de nieu we zaak in winkelcentrum De Ha mershof ten dienste zullen staan WOENSDAG 7 ME11980 I0RBEREIDINGSBESLUIT kTUURGEBIEDEN 31 mei 1979 heelt de gemeente- <t een voorbereldingsbesluit ge nen voor de natuurgebieden die I niet In een bestemmingsplan zl|n lenomen. Het betreft hier de loolsteegbosjes, het Lockhorster- i en een gebied ten oosten van de llgenbergerbeek. De genoemde Heden zl|n gelegen In het aan- ihtsgebled voor het nieuw te ont- kelen structuurplan. Als Pietje een broertje of zusje gekregen heeft dan kan de familie en dan kunnen alle kennissen snel op de hoogte zijn van deze blijde gebeurtenis. Want u kunt uw geboorte kaartjes vlug en gemakkelijk bestellen bij de 'r op 31 mei het thans geldende irbereidingsbesluit verloopt en op datum er nog geen bestemmlngs- ^nen gereed zijn, zullen b. en w. raad voorstellen opnieuw een 'rbereldlngsbesluit te nemen, ten- de de genoemde gebieden tegen lewenste ontwikkelingen te be- «rmen. Rozendaallaan 9, Leusden-C. Tel. 941495 U mag onze modellen boeken thuis rustig eens doorkijken. LEUSDEN - Bij de Rijkspolitie in Leusden (tel 944444) zijn de navol gende voorwerpen opgegeven als ver loren: een fotomapje met 25 foto's, diamanten broche, zwart leren por temonnee met 200,- er in, kin derfietsje, sleutelhanger met drie sleutels, sleutelbos met vijf sleutels, handtas met daarin fototoestel en een rode tas met gymspullen. Gevonden werd een bruine kin derportemonnee Weggelopen, bruin-zwarte hond. LEUSDEN/ZUID In de Dorps kerk in Leusden-Zuid wordt zondag avond een Open Deurdienst gehou den. Thema van de dienst, die om 18.30 uur aanvangt, is Moeder - Kind". Ds. Jac. Verboom uit Zeist gaat voor in deze dienst, terwijl de kindercantorij onder leiding van me vrouw H. J Nobel medewerking ver leent. Organist Is Pieter Leebeek LEUSDEN Donderdag 8 mei wordt door het Interkerkelijk Vredesberaad een discussie-avond belegd In de Hakhorst. Tijdens deze avond zal het vraagstuk van de kernbewapening aan de orde worden gesteld. Het Interkerkelijk Vredesberaad hoopt dat vele Leusdenaren die wil len meedenken en -praten over de rol van kernwapens en het terugdringen van die wapens de vond zullen be zoeken. Aanvang van de avond is om 20.00 uur. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE VO COLLECTE IN DE (EEK VAN 19 TOT EN (ET 25 MEI Voor de tweede maai zal in Leus- in de A.V.O. collecte worden ge louden. Dit jaar zullen de zakjes Horden opgehaald door ruim 100 edewerksters. Op 13 mei aanstaan- e zal er voor alle belangstellenden en A.V.O. film worden vertoond, (Barin te zien Is wat er met de op- engst van deze colecte wordt ged- in. De filmvertoning wordt gehou- m in de Marcuskerk, aanvang van e avond is om 20.00 uur. VO-NEDERLAND, vereniging voor belds- en welzijnszorg voorgehan- capten, wordt jaarlijks overstelpt let hulpvragen. Het gaat hierbij zo- el om hulpvragen om materieel als i adviserend gebied, a ondermeer het invoeren van de gemene Arbeidsongeschikthei- vet (AAW) had deze organisatie irwacht, dat er minder hulpvragen buden komen. Ook thans bestaat er >g een grote behoefte bij de gehan- capten aan gespecialiseerde en rofessioneie hulp. haar 53-jarig bestaan heeft AVO- EDERLAND ervaring en deskun- gheld opgedaan om aan de vele ulpvragen te kunnen voldoen, chter op één gebied schieten haar Igen mogelijkheden te kort en wel p financieel gebied. Door de jaar- (se colecte is zij deels in staat aan vele vragen tegemoet te komen, ok nu weer doet zij een dringend troep op uw financiële hulp. EN W BESLUITEN zijn vergadering van 29 april j.l. left het college van burgemeester wethouders ondermeer het Igende besloten: EVR. E.M. BLOM- DE GROOT 'GEVAARDIGDE iMEENTEBESTUUR VOOR •T GECOÖRDINEERD JDERENWERK voordracht van de commissie dzijn hebben b. en w. het raadslid vrouw E.M. Blom- de Groot be emd als lid van het voorlopig be- ur voor het gecoördineerd oude- ^werk. LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Donderdag 8 mei, 20.00 uur: discus sie-avond I.K.V over kernbewape ning in De Hakhorst. Donderdag 8 mei, 20.00 uur: oprich tingsvergadering J.O.V.D. in het Ros Beyaart Donderdag 8 mei, 20.00 uur: verga dering commissie Algemene be stuurszaken in de raadszaal van het gemeentehuis. Donderdag 8 mei, 20.00 uur: jaarver gadering Wijkorgaan Groenhouten in De Til. Donderdag 8 mei, 20.00 uur: verga dering Stichting Jeugdraad Leusden in De Til. Donderdag 8 mei, 20.00 uur: bijeen komst alleenstaanden in Leusden, Esdoornhof 24 Zaterdag 10 mei, 15.00 tot 17.00 uur: open huis gospelgroep Reformation in de Marcuskerk Maandag 12 mei, 19.45 uur: bijeen komst N C.V.B. in het Dienstencen trum aan de Burgemeester De Beau- fortweg. Maandag 12 mei, 20.00 uur: vergade ring commissies welzijn en onderwijs in de raadszaal van het gemeente huis.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 13