X 33 Veel bedenkingen tegen open jongerencentrum Middenweg ik m: „Toch vertrouwen op overeenstemming met grondeigenaren" Commissie „Welzijn" komt er niet uit VAKIIAAE IrEIISIIER KRAKT Jeugdraad vergadert donderdag J L «FF Wethouder Wagenaar over fietspad langs Horsterweg: Werkgroep Agrarische aangelegenheden vergadert Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden DE LEUSDER KRANT: FOTOKOPIE NODIG? OVERALLS Kwekerij G. Stuiven berg tuinplanten en tuinzaden. tapijten meubelen WOENSDAG 7 MEI 12e JAARGANG NO. 4 -1980 o^7 Verantwoordelijk redakieur BERT VOS Radaktie an administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 -3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. LEUSDEN/ACHTERVELD - „Herdenkt de vierde mei; viert de vijfde mei". Dat motto is in Leusden en Achterveld volledig gerespecteerd afgelopen zondag en maandag. Voor een ver slag van do herdenkingen en de feestelijkheden in deze ge meente zie de pagina 7 en 9. Op de foto: burgemeester Radema ker tijdens de kranslegging bij het monument in het voormalige kamp Amersfoort. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Zag het er aanvanke lijk naar uit dat het centrum voor open jeugd- en jongerenwerk op de plaats zou komen waar eens de boer derij Midden-Krakhorst aan de Mid denweg stond, na de vergadering van de commissie Welzijn lijkt het echter allemaal niet meer zo vanzelfspre kend. De raadsleden welke zitting hebben in de Welzijnscommissie lie ten vorige week donderdag duidelijk merken dat ze niet erg gelukkig zijn met de gang van zaken rond het tot stand komen van het jongerencen trum. Harm Offereins (GPV/SGP) anders nogal gematigd in zijn uit spraken gaf het college van B. W. „een onvoldoende" voor de voorstel len waarmee zij kwam. Al jarenlang pleit de Leusdense jeug draad voor een open-jeugd- en jon gerencentrum in onze gemeente. Al in 1977 verklaarde de gemeenteraad bereid te zijn haar medewerking te verlenen. Probleem was echter het vinden van een geschikte plaats. Aan de boerderij Midden-Krakhorst is ook al gedacht in de tijd dat er in Leusden een commissie functioneer de die een bestemming moest geven aan oude boerderijen. De boerderij is inmiddels echter afgebroken, in het bestemmingsplan staat de plaats van de voormalige boerderij echter nog wel als ruimte voor sociaal-culturele activiteiten vermeld. De jeugdraad vindt de plaats aan de Middenweg zeker geen ideale plaats, liever ziet zij een jongerencentrum in of nabij het hoofdcentrum. Omdat dit laatste te duur is of niet op redelijk korte ter mijn te realiseren is, heeft de jeug draad aan het college van B. W geschreven dat haar voorkeur uitgaat naar een definitief centrum aan de Middenweg. Voor de raadsleden in de commissie Welzijn bleek deze he le gang van zaken niet zonder meer acceptabel, de commissieleden wa ren dan ook niet bereid accoord te gaan met het voorstel van B.&Wom in te stemmen met de bouw van een permanente accommodatie op het terrein aan de Middenweg. PLAATSBEPALING Situering van een open jongeren centrum is naar de mening van B. W. slechts mogelijk op een drietal plaatsen. In de eerste plaats het ter rein van de voormalige boerderij, ten tweede de kelder van het nieuw te bouwen gemeentehuis en in de derde plaats in het hoofdcentrum in een daar gepland gebouw voor sociaal- culturele doeleinden In laatstbe doeld gebouw zou een gedeelte ge reserveerd kunnen worden voor het jongerenwerk De jeugdraad heeft met betrekking tot een geschikte plaats een aantal criteria opgec1?' v a) het centrum moet dicht bij een woongebied gelegen zijn, zodat het voor de jeugd van 6-12 jaar - Wethouder Van Woudenberg gemakkelijk bereikbaar is b) het centrum dient via hoofdwegen buiten de woonwijk om bereik baar te zijn, zodat bewoners geen hinder van het verkeer ondervin den c) het centrum dient niet in de on middellijke omgeving van de be staande jeugdcentra (De Til en 't Claeverenblad) te liggen d) het centrum zou op korte termijn gerealiseerd moeten worden Alleen de plaats aan de Middenweg voldoet aan dit verlanglijstje van de jeugdraad Wel vindt de jeugdraad dat een plaats meer naar het centrum van de gemeente geschikter zou zijn Omdat de gemeente echter geen be hoorlijke andere alternatieven biedt, gaat de jeugdraad accoord met de nu voorgestelde plaats Weliswaar is de jeugdraad nu accoord, de raadsleden lijken dat nog allerminst te zijn. Ook de bewoners van huizen in de nabij heid zijn niet erg gelukkig met de komst van een jongerencentrum naar de Wetering Tijdens de vergadering van de commissie Welzijn liet één van de bewoners, de heer Roos, duidelijk merken grote bezwaren te hebben tegen een jongerencentrum op korte afstand van zijn woning. De heer Roos sprak er onder meer zijn verba zing over uit dat in de hele 2e fase geen voorziening voor de jeugd is gepland, maar dat nu in de betrekke lijk kleine wijk de Wetering gedacht wordt aan een tweede bovenwijkse voorziening, op 100 meter afstand van het geplande jongerencentrum staat namelijk ook al het sociaal-cul tureel centrum Groot-Krakhorst ONVOLDOENDE Voorzitter wethouder G. van Wou denberg verklaarde zelf ook niet erg gelukkig te zijn met een open jonge rencentrum in de Wetering, liever zag hij het centrum ook meer in een centraler gelegen deel van de ge- vervolg op pagina 3 Hamersveld viert eerste lustrum Pag. 3 Leusden vierde bevrijding Pag. 5 Achtervelds nieuws Pag. 7 SportPag. 9 en 11 Tien jaar Reformation Pag. 11 Hamershof groeit Pag. 13 ...tweemaal per week vuurwerk. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wa genaar (VVD) vertrouwt er op dat hij met de grondeigenaren langs de Horsterweg toch nog tot overeen stemming kan komen over de aan koop van grond die nodig is voor de aanleg van het fietspad tussen Stoutenburg en Leusden-centrum. „Het kan haast niet anders", spfak de wethouder dinsdagavond hoop vol tijdens de vergadering van de werkgroep „Verkeersaangelegen- heden". Op de agenda van die bijeenkomst stond onder meer dat er mededelingen gedaan zouden worden over de stand Jan Wagenaar van zaken met betrekking tot de recon structie van de kom in Stoutenburg en het daarmee nauw verband houdende fietspad Wagenaar liet weten dat de inmiddels van start gegane reconstruc tie van de kom naar verwachting over drie maanden voltooid zal zijn en dat hij nog steeds hoopt dan meteen verder te kunnen gaan met de aanleg van het fietspad buiten de bebouwde kom Wa genaar: ,,lk heb vorige week een laatste gesprek gehad met de betrokken agra- riérs en duidelijk gemaakt dat ik op zeer korte termijn antwoord wil hebben op de voorstellen die ik gedaan heb. Ik hoop dat dat antwoord positief is, zodat we meteen door kunnen gaan met het fietspad. Anders moeten we over gaan tot onteigenen en dan zal het langer duren." In de raadsvergadering van vorige week donderdag heeft de raad inmid dels besloten voor alle zekerheid maar vast een onteigeningsprocedure in gang te zetten LEUSDEN De leden van de Stich ting Jeugdraad Leusden vergaderen donderdag 8 mei in de Til, Hamers- veldseweg 30. Aanvang van de verga dering is om 20.00 uur en op de agenda staat een achttal onderwer pen, waarvan het voorstel voor werk ruimte voor de Jeugdraad waar schijnlijk de meeste aandacht zal krij gen. De agenda voor de avond ziet er als volgt uit 1 Opening; 2. Verslag vergadering van 13-3-1980, 3. Verslag plangroep, 4. Financiële jaarstukken/- beqroting; 5 Voorstel voor werkruimte Jeugdraad - wat is de funktie daarvan, - hoe in te richten e.d.; 6 Verslag begeleidings kommissie, 7. Mededelingen over de themadag; 8. Verslag aktiviteiten van 't Claeverenblad. LEUSDEN De leden van de werk- 1 groep agrarische aangelegenheden 2 vergaderen woensdag 7 mei aan staande in het gemeentelijk voorlich- 3 tingscentrum aan de Zwarteweg. 4 Op de agenda van de vergadering die om 20.00 uur begint staan de volgen de onderwerpen 5 opening; inventarisatie vragen publieke tribune. verslag vorige vergadering; mededelingen - brief Stichting Vrije Recreatie, - ontwerp-bestemmingsplan Bruinhorst; Recreatiebasisplan Eemland; 6. Pré-advies aan de gemeenteraad, inzake de vaststelling van een nieuwe kapverordening en brief van de Gewestelijke raad voor Utrecht van het Landbouwschap dd. 21-3-1980. inzake de kapverordening; 7 rondvraag; 8. sluiting. baars'womi^nlw Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden C telefoon 033-943880 1 Rozendaallaan 9 Leusden-C Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes t 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- I lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge- lopend. Zaterdags gesloten. 3e grote mode: adviesprijs 149,- Alleen donderdag, vrijdag en zaterdag Amersfoort, Utrechtsestraat 15 Barneveld. J. v. Schaffelaarstraat 14 Nijkerk, Singel 14 Nleuwstraat 62, Scherpenzeel. Vooral uw Nu ook weer geraniums en fuchsia's In groot assortiment. Tevens meer dan 30 soorten perkplanten (nu ook Franse geraniums). voor vakkundig advies kamp 79 amenfoort Hoek begin Kamp. Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-6141, na vijf uur; 03420-4679

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1