't Hamersveld viert eerste lustrum Corri Verduin: „Jammer dat niet beter naar de tegenstanders is geluisterd' Goed bezochte open dag communicatievereniging I le^ïrtpr kw* Commissie A.B.Z. donderdag bijeen Laatste avond Nederlandse Christen Vrouwenbond ZATERDAG 10 MEI BAZAR i" Kledingbeurs brengt ruim f 1700 op Voorlichting „kind in het verkeer" op Montessorischool FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant WOENSDAG 7 ME11980 plaatselijk nieuws 3 vervolg van voorpag. meente. ..Niet ik. maar de jeugdraad heeft uiteindelijk het hoogste cijfer gegeven voor het terrein aan de Mid denweg. Voor Harm Offereins aanlei ding om op te merken dat het dan wel ..het hoogste cijfer" was. maar dan nog altijd wel een ..dikke onvoldoen de". Mevrouw van Amerom (VVD) wilde om een andere reden niet instemmen met het raadsvoorstel Eerst moet er volgens haar duidelijkheid komen wat er gaat gebeuren met de kelder van het gemeentehuis Mevrouw van Amerom vond de gang van zaken waarbij een deel van de raad bezig is met te praten over de inrichting van het gemeentehuis (waarbij een kel der voor jeugdwerk is bestemd) en een ander deel van de raad nu zit te praten over een andere plaats voor een jongerencentrum hoogst eigen aardig Het VVD-raadslid kondigde dan ook aan dat haar fractie niet zal meewerken, zolang B. en W. niet meer duidelijkheid verschaft over de bestemming van de kelder van het te bouwen gemeentehuis. Evelien Blom (CDA) constateerde dat het jammer was dat de boerderij Midden-Krakhorst ooit afgebroken is. Verder wilde zij over het gehele voorstel niet veel zeggen Overleg met haar fractie vond mevrouw Blom in dit geval noodzakelijk. ,,U hoort onze mening wel in de commissie financiën." was alles wat zij er op dit moment over wilde zeggen. ALTERNATIEVEN Corri Verduin (Progressief Leus den) bleek deze keer geheel op één lijn te zitten met Offereins Ook zij vond dat aan de Jeugdraad geen echte keuzemogelijkheid was gege ven. De gemeente heeft zelf een bar rière opgebouwd, zeker in tijd, waardoor de jeugdraad maar één mogelijkheid openbleef, meende mevr. Verduin Zelf zag zij een jeugd centrum liever midden in het dorp. al gaf zij toe dat de besturen van de Til en 't Claeverenblad liever geen 3e centrum direct in hun buurt zagen, dit uit „concurrentie-overwegingen Mevrouw Verduin stelde dan ook voor rustig de tijd te nemen om uit te zien naar een geschikte plaats voor een open jongerencentrum en in die tussentijd een voorlopige voorzie ning te treffen Twee suggesties in die richting had mevr Verduin ook al een boerderij aan de Smoussesteeg, die al in het bezit is van de gemeente en een boerderijtje aan de Zwarte- weg waarop de gemeente een optie heeft. Ook de heer H W. Bor (gemeente belangen). nog niet helemaal bekend met de achtergronden van de ter discussie zijnde materie omdat hij het raadslidmaatschap nog maar korte tijd vervult, bleek niet gelukkig met de gang van zaken ..Ik heb het idee dat de jeugdraad met zichzelf koehandel heeft bedreven en terwille van de tijd maar ingestemd heeft met het voorstel van B W aldus Bor Resultaat van de hele discussie in de commissie Welzijn is nu, dat dui delijk is dat de raad niet zonder meer accoord gaat met de voorstellen van B. en W met betrekking tot de plaats waar het open jeugd- en jongeren centrum moet gaan komen De com missie ruimtelijke ordening is de vol gende instantie die haar oordeel moet geven over de voorstellen ,,Op formele gronden zal die commissie echter wel ja zeggen tegen het voor stel". aldus Offereins Aandachtig luisterde een aantal ouders op de voorlichtingsavond in de Montessorischool hoe zij hun kinderen kunnen begeleiden in het drukke verkeer. LEUSDEN De leden van de com- j missie algemene bestuurszaken ver gaderen donderdag 8 mei In de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2. De vergadering begint om 20 00 uur en op de agenda staan de volgende zaken: 1. Opening; 2 Mededelingen; 3. Informatie betreffende: - ontwerp van een nieuwe politiewet, - concept-ontwerp brandweer wet 1979; 4 Vaststelling verslag vorige verga dering; 5. Rapport betreffende financiële Analyse 1981-1984; 6. Evaluatie nieuwe commissie structuur; Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur Abonnementsgeld: 40- per jaar, 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-6141. na vijf uur: 03420-4679 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5.- per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9. Leus den/centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. 7 Wijziging samenstelling commis sies/werkgroepen; 8 Rondvraag. 9. Sluiting. De voor 19 mei aanstaande geplande vergadering van de commissie alge mene bestuurszaken komt te verval len. LEUSDEN Volgende week maandag 12 mei vindt de laatste bij eenkomst van dit seizoen plaats van de leden van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond. De avond wordt gehouden In het Dienstencentrum aan de Burgemeester De Beaufort- weg en begint om 19.45 uur. Deze avond zal mevrouw Bouw man uit Stroe de leden iets leren over het zogenaamde ..Staphorster stip- werk". De dames worden wel ver zocht zelf materiaal mee te brengen zoals spijkers, spelden en verfdoek- jes en uiteraard ook het voorwerp dat beschilderd moet worden. Dit dient dan wel van te voren zwart gelakt te worden LEUSDEN Montessorischool 't Ronde organiseerde donderdag 1 mei een avond die in het teken stond van „het kind in het verkeer". Hiervoor was mevrouw Hans Winkel, vertegenwoordigster van Veilig ver keer Nederland uitgenodigd. Er werden dia's getoond en aan de hand daarvan werd de ouders verteld hoe zij hun kind al heel jong kunnen trainen zich zo veilig mogelijk in het verkeer te bewegen. Bijvoorbeeld een scnooiroute die gegaan moet worden eerst goed sa men met het kind door te nemen voordat het kind er alleen op uitge stuurd wordt, iets wat maar al te vaak te vroeg en te jong gebeurd Voor de pauze werd het onderwerp kind. lo pend in het verkeer behandeld en na de pauze het kind. fietsend in het verkeer. Ook was er de mogelijkheid om vragen te stellen, waar dan ook dui delijk behoefte aan bestond Een belangrijke opmerking was dan ook ..we moeten niet alleen het kind aan het verkeer aanpassen, maar ook de hele verkeerssituatie binnen de bebouwde kom zo veilig mogelijk maken" LEUSDEN - Verzorgingshuis 't Hamersveld bestaat dit jaar vijf jaar. Een lustrum in huis: dus een feest in huis. Om die reden leek het leuk om een bazar te houden. Direktrice mevrouw T Zeeman zegt: ..We hebben het er met elkaar over ge had, en al pratende kwam bij bewoners Rozendaallaan 9 Leusden-C (van één onzer medewerkers) LEUSEN Het veel besproken grasvliesveld van de mixed hockey club „Leusden" dat vorig jaar onher stelbaar werd beschadigd wordt niet gerepareerd. De ervaringen opged aan met het grasvliesveld In de afge lopen jaren zijn van dien aard, dat de speelfrequentie In tegenstelling tot de indertijd gewekte verwachtin gen niet veel hoger is dan bij een „normaal veld". Ook blijft het veld erg glad, zodat vooral gastspelers zich erg moeten aanpassen aan het veld, de grip van de spelers op het veld is In feite onvoldoende gebleken, de dop pen van de schoenen kunnen er niet indringen. Het opnieuw aanleggen van een grasvliesveld vinden B. en W. van Leusden dan ook niet meer ver antwoord. Het college van B. en W. stelt de raad dan ook voor om twee nieuwe velden die de hockeyclub nodig heeft op de traditionele wijze aan te leggen. ..De hockeyclub heeft toendertijd duidelijk voor een grasvliesveld ge kozen. Nu krijgt ze als beloning zelfs een veld extra." merkte een lichtelijk verontwaardigde Corri Verduin (PL) tijdens de vorige week gehouden ver gadering van de commissie Welzijn op De hele geschiedenis rond de aanleg van het dure hockeyveld in 1976 was haar nog goed bijgebleven. In de eerste, door haar als raadslid bijgewoonde vergadering stond het voorstel voor de aanleg van een gras vliesveld namelijk op de agenda. De notulen van die vergadering had ze donderdag zelfs meegenomen Ze citeerde het toenmalige AR-raadslid dhr van Maanen die gezegd zou hebben ..Leusden heeft nu wel de primeur, maar of ze ook de victorie heeft is de vraag". Corri Verduin be treurde het dat toendertijd niet beter LEUSDEN Vorige week zaterdag organiseerde de in oprichting zijnde Communicatievereniging Leusden en Omstreken een open dag in de Hakhorst om zo belangstellenden de gelegenheid te bieden zich wat meer te verdiepen in de mogelijkheden die het gebruik van amateur zendappa ratuur biedt, wat voor apparatuur er te koop is en natuurlijk ook wat de Communicatievereniging Leusden en Omstreken gaat doen. De hele dag, de open dag duurde van 14.00 tot 21.00 uur, liepen belangstellen den binnen om zich op de hoogte te stellen. Binnenkort, om precies te zijn op dinsdag 20 mei. zal de officiële op richtingsvergadering van de vereni ging plaatsvinden in de Krakhorst Deze vergadering begint om 20.00 uur en heeft een overvolle agenda, die voor 23 00 uur afgewerkt moet zijn. Die agenda luidt 1 Opening door de voorzitter van de initiatiefgroep 2. Voorstellen van de initiatiefne mers. 3 Voorstellen kandidaten voorzitter en bestuursfuncties. 4. Stemmen Voorzitter Communica tievereniging Leusden e/o. 5 Stemmen vier bestuursleden 6 Kiezen van de kascommissie Pauze. Opening oprichtingsvergade ring door de gekozen voorzitter Statuten wijzigen cq. goedkeu ren. Huishoudelijk regelement wijzi gen cq goedkeuren. Sektie Algemene Zaken Sektie Aktiviteiten Rondvraag Sluiting van de vergadering. naar de tegenstanders is geluisterd Het grasvliesveld dat/ 245.000,—ge kost heeft (het totale hockeyvelden terrein kostte 680 000.—) is nu een te kostbare affaire gebleken Verder kon het progressieve raadslid zich niet aan de indruk onttrekken dat de vereniging met de minste nood nu bevoordeeld wordt. In dit verband wees zij op de veldennood bij Roda en de Antilopen. NOODVELDEN B en W. stellen aan de raad voor het terrein van de hockeyvelden in het sportcomplex nabij het valleika naal uit te breiden met twee velden en later het grasvliesveld zodanig te be handelen dat het weer een normaal speelveld wordt. De kosten van één veld zullen geheel voor rekening van de gemeente komen, het andere veld kan betaald worden uit de gelden die de gemeente als schadevergoeding zullen ontvangen van de verzeke ringsmaatschappij die opdraait voor het vernielde grasvliesveld: Ook het te herstellen terrein kan waarschijn lijk nog uit deze pot betaald worden De vrijkomende hockeyvelden aan de Middenweg zullen door de uitbrei ding van het ..eigen" sportcomplex van de hockeyclub vrijkomen voor Roda en/of de Antilopen. De twee velden waar het om gaat kunnen door hun te kleine afmeting slechts als noodveld gebruikt worden. Alleen de pupillen en de C-junioren zullen van de velden gebruik kunnen maken omdat de afmetingen van de velden onvoldoende zijn voor het gebruiken als voetbalveld Mevrouw N A. van Amerom (VVD) bleek duidelijk wat minder moeite te hebben met het raadsvoorstel om de hockeyclub meer velden te geven. Zij zei blij te zijn met het voorstel en hoopte dat hiermee de problemen van zowel hockey, voetbal als korfbal zouden worden opgelost. Een op merking die bij Corri Verduin overi gens ook niet goed viel: ..Het is een oplossing voor de hockeyclub. Roda krijgt een druppeltje mee" antwoord de ze. Ook Evelien Blom (CDA) zag het vrijkomen van twee te kleine vel den voor Roda niet zitten als een oplossing voor deze voetbalclub ..We moeten Roda niet over het hele dorp verspreiden", meende zij. Wel denkt de gemeente aan het opstellen van een provisorische kleedaccommodatie bij de velden aan de Middenweg, zo bleek uit de woorden van wethouder G van Wou denberg Het streven blijft echter om Roda voldoende ruimte te geven op Corri Verduin het Burgemeester Buiningpark. om dat nog steeds niet alle benodigde grond in eigendom is bij de gemeente is het aanleggen van nieuwe velden op dit park nog altijd onmogelijk 50 TEAMS Op dit ogenblik neemt de mixed hockey club Leusden met 15 senior en 35 jeugdteams. Totaal telt de ver eniging op het ogenblik 630 leden, de verwachting is dat per 1 januari 1982 dit aantal zal zijn uitgegroeid tot 730 Uitgaande van een norm van 100 spelers per veld komt de vereni ging op dit ogenblik één veld tekort, in vergelijking met andere verenigin gen beschikt de vereniging echter over een redelijke speelaccommoda- tie Als de raad accoord gaat met de aanleg van twee nieuwe velden be schikt de vereniging naast het ver nielde grasvliesveld over 5 normale velden Het grasvliesveld kan op dit ogenblik niet meer bespeeld worden, het kunststof doek steekt op verschil lende plaatsen boven het gras uit. De verwachting is dan ook gerechtvaar digd dat de hockeyclub nog dit jaar zal moeten overgaan tot het herstel len van het veld. Hiertoe zal de kunst stoflaag met het ertussendoor groei ende gras moeten worden verwijderd en daarna worden vernieuwd. Het bestaande beregenings- en draina- gesysteem zal kunnen worden ge handhaafd en personeel de wens boven om ee bazar te gaan houden De bazar lijkt mij groots van opzet te worden'' Zaterdag 10 mei wordt de bazar ge houden Van 9.45 tot 11.45 uur. en van 13.45 tot 16 15 uur ..We hebben onze handwerkartike- len", vertelt mevrouw Zeeman, ..die door onze eigen dames zijn gemaakt. Er is een rijk assortiment hand werkmateriaal. Daarnaast hebben we grote hoeveelheden tweedehands goederen, waarmee we een enorme rommelmarkt gaan opzetten De tweedehands goederen zijn we momenteel aan het sorteren en prijzen. Er is tweedehands- kleding. serviesgoed, glaswerk, er zijn tweedehands schoenen, tassen, boe ken en alle mogelijke huishoudelijke goederen Hoe 't Hamersveld daaraan komt? Die krijgen ze, van alle kanten. Die lo pen als een trein binnen In de schoon maaktijd ruimt men veel op. en 't Ha mersveld is blij met alles De bewoners, het personeel en de kinderen daarvan brengen van alles bijeen. In de grote rekreatiezaal zal alles ten toon worden gespreid 't.Hamersveld hoopt alles kwijt te raken. Dat lukte de vorige keer - in 1978 - fantastisch goed Toen kon 't Hamersveld voor de opbrengst van de bazar tuinstoelen ko pen voor het ritje Een zelf gehaakte sprei zal bij opbod worden verkocht. Er zullen ook met liefde gekweekte plantenstekjes te koop zijn Het rad van avontuur zal draaien Er kan gesjoeld worden, geprikt, er kan geraden worden met een pop Er is een grabbelton. Er zullen envelopjes zijn met wel of niet een prijs. Die envelopjes zullen verbor- ben zitten in de hoepelrok van een eta lagepop. die 't Hamersveld ter leen krijgt. Heel indiskreet mag men die en velopjes uit de rok trekken Een gedeelte van de rekreatiezqal zal als restaurant worden ingericht. Zó dat het publiek, moe van het ronddwa len op de bazar van hapjes en drankjes zal kunnen genieten uit de eigen keu ken van 't Hamersveld Mevrouw Zeeman. ..Het grootste ge deelte van ons personeel stelt die dag weer geheel vrijwillig ter beschikking De mensen leveren een heel of een halve dag in om de bazar te kunnen realiseren. Ik hoef maar te vragen, en ze zeggen ..Rekent u maar op mij". Dat is toch enig. Ik vind dat een wonder in 1980. Ja. toch? Wat ook belangrijk is. de op brengst van de bazar is bestemd voor wat in dit huis niet aanwezig is: een bezinningsruimte. In ons huis hebben we rooms-katho- lieke. protestants-christelijke en buitenkerkelijke mensen We zijn een algemeen verzorgingshuis Eén maal in de week wordt er in ons huis een mis opgedragen Voor de protestants christelijke mensen is de Marcuskerk aan de overkant. Éénmaal in de maand wordt er een bijbelkring gehouden. Éénmaal in de twee maanden wordt er een heilig avondmaal gehouden. Voor deze aktiviteiten hebben wij geen ruimte Al deze aktiviteiten vinden nu plaats in de zaal. waar ook gehand werkt wordt. Daar liggen poppetjes en balletjes, waar je niet tegen aan moet hoeven te kijken, als je je wilt bezinnen. De opbrengst van de bazar zal een aanzet voor zo n bezinningsruimte zijn De mensen verheugen zich er erg op De dames, die gehandwerkt hebben, zijn erg druk bezig geweest, en hebben er heel wat uurtjes en dagen in gesto ken. Misschien ook. zal er nog een bewo ner van ons huis eigen schilderijen te koop aanbieden, waarvan hij een ge deelte van de opbrengst aan de bazar zal afstaan". De verwachtingen in 't Hamersveld zijn hoog gespannen Gaat u op zater dag 10 mei in groten getale van kwart voor tien tot kwart voor twaalf, en van kwart voor twee tot kwart over vier naar 't Hamersveld 't Zou fijn zijn. als er ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van dit huis. een goede aanzet zou kunnen worden gegeven voor de be zinningsruimte. die daar zo nodig is! Druk „tokkelende" jeugd tijdens de vorige week zaterdag gehouden open dag van de Communicatievereniging. De kledingbeurs die op 23 april in het Trefpunt werd gehouden is erg goed verlopen Er was zo n grote hoeveel heid kleding dat de verkoop er van ook nog buiten plaatsvond De opbrengst was 1732,25. Dit bedrag werd be stemd voor het verzenden van kleding naar Zuid-Afrika. een tehuis voor ver laten kinderen in Laos, een trottoir- school in Calcutta voor kinderen, kle ding en schoeisel voor een jongensin ternaat in Guinea Bissao en de stichting Mensen in Nood De belangstelling tijdens de kleding beurs was groot Linnen lakens gingen weer naar een Leprakliniek, de Heygraeff werd geholpen met nacht kleding Ook ging er een hoeveelheid kleding naar het Lotjeshuis in Surina me. De kleding die toen nog over was werd opgehaald door de stichting Men sen in Nood te Den Bosch Hoewel het een enorme organisatie is geweest, geeft het toch voldoening dat er op deze wijze zoveel mensen geholpen zijn. De organisatoren bedanken alle gevers en afnemers van kleding. Tevens dank aan alle vrijwilligers en vaste krachten die geholpen hebben met het sorteren van de kleding ONSGENOEGEN ACHTERVELD - Vijftien schutters namen deel aan de onderlinge schietwedstrijd op de binnenbaan van de schietvereniging Ons Ge noegen. De beste schutters van deze avond met een totaal van 50 punten waren A. van Daatselaar en P. van Nimwegen, direct gevolgd door W. J. Lagerweij met 49 punten. De uitslag van de overige schutters was: pnt. 4. W. Voskuilen 48 5 W Wittebrood 48 6 J. Voskuilen 47 7. J E van Hamersveld 47 8 J. van Rossum 46 9. P Smink 45

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3