Braderie trok publiek uit wijde omgeving Antilopen won O.L.V. zeskamp Mede door goede weersomstandigheden WOENSDAG 7 ME11980 plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) zeer grote belangstelling verheugen. gezellige boel werd op de Noorderin- Niet alleen Leusdenaren maar ook slag, Hamersveldseweg en het ker- LEUSDEN Begunstigd door mooi mensen van buiten de gemeente had- misterrein. Vooral de plaatselijke ver voorjaarsweer mochten de braderie den de weg naar de beide attracties enigingen hebben zich uitgesloofd en de kermis zich maandag in een weten te vinden zodat het een echt hun beste beentje voor te zetten. In Veel bezoekers, wellicht ook door het mooie weer, trok de kermis. De dansmariekes van de Gouden Klomp bakten pannekoeken. de meeste gevallen niet alleen om zich te presenteren, maar ook om tegelijkertijd hun clubkas te spekken. Op de Noorderinslag en de Ha mersveldseweg stonden een vijftigtal marktkramen opgesteld waar allerlei zaken gekocht konden worden of waar men de één of andee activiteit kon bedrijven De korfbalclub ,,de Antilopen" verkocht loten om met de opbrengst daarvan spelmateriaal voor de jeugd te kunnen kopen Een korfbal in een mandje gooien kon men ook bij deze club. de meeste belangstelling ging echter uit naar het flessen gooien bij deze vereni ging. Zag men kans drie flessen in drie worpen kapot te gooien, dan kwam men in het bezit van een fles rode wijn Vlakbij de korfbalclub wa ren de leden van de carnavalsvereni ging te vinden De praalwagen, 's morgens nog gebruikt bij de op tocht deed 's middags dient als mo biele biertapmstallatie Voorde jeugd was de andere kraam van ..de Gou den Klomp interessanter Men had van het zojuist gestarte circus Kuke leku een fraaie kar geleend waarop pannekoeken gebakken konden wor den. De opbrengst was hier bestemd voor nieuwe pakjes voor de dansma- rikes. De meisjes zelf waren zo druk met verkopen dat men niet aan het aangekondigde optreden toe kwam Ook een andere Leusdense vereni ging had het in de etenswaren ge zocht. De ..Haaien" verkochten war me worst. Ze vonden gretig aftrek bij het publiek niet in de laatste plaats omdat het haast onmogelijk was voorbij te gaan aan de heer Fieseler die gedurende de hele dag zijn waren luidkeels stond aan te prijzen I SCHIETEN Twee Leusdense verenigingen had den kennelijk de indruk dat Leusden een schietgraag publiek zou zijn. Zo wel Roda als toneelvereniging ,,de Eendracht" hadden een schiettent ingericht Bij de P J G.U. konden de namen van twee geitjes geraden wor den en kon men sjoelen, pijltjes gooi en en bussen omver werpen. DeK.PO Vrouwenbond was de hele middag druk met het bakken en ver kopen van poffertjes De afd. Leus den van de Ned Bond van Platte landsvrouwen. deed het wat rustiger aan. zij iet in haar kraam zien wat zoal de activiteiten zijn van deze vrouwen club. Opvallend was het werk wat één van de leden, Regma van Kooten demonstreerde. Zij liet zien het nodi ge opgestoken te hebben bij één van de cursussen van de vrouwenbond Hindelopen schilderen VOLKSDANSEN Ook Blijhof was met een kraam verte genwoordigd waar kinderen hun fan tasie konden uitleven bij het versie ren van een beschuit. Veel belang stelling trok de demonstratie volks dansen van de speel- en rekreatiever- eniging. Onder leiding van Nona van den Burg lieten drie groepen kinderen en één volwassengroep zien wat ze het afge lopen seizoen geleerd hadden. Om dat deze middag voor wat betreft de volksdanscursussen de afsluiting van het seizoen betekende, kregen de kinderen een certificaat overhan digd Bij drie dansen kreeg ook het publiek de gelegenheid om mee te dansen. Veel Leusdense middenstanders maakten van de gelegenheid gebruik hun waren onder de aandacht van het publiek te brengen Enkele kraamp jes hadden het extra druk omdat zij iets bijzonders brachten. Herman en Gerda v. d. Hengel lieten voorbijgan gers één van hun specialiteiten pro beren: vruchten op brandewijn Ook kon men bij de stand van de slijterij terecht voor „Leusder Kippenfruit" en ..Leusder Spul" Ook bakker van de Hoven was druk in de weer. hij verkocht allerlei lekkernijen en bakte voor de liefhebbers flensjes BIER Zoals te verwachten was mochten vooral de biertapinstallaties zich ver heugen in een grote belangstelling van de wat oudere jeugd. Cafetaria ..Midi" had het extra druk, het was hier dan ook echt gezellig toeven, mede omdat hier een dansorkestje speelde. Het waren de „Vatencrae- kers", een geheel uit muzikanten van Lisiduna bestaande, 9 man sterke formatie. Slagerij gebr van Kooten en eigenaren van de binnenkort te openen cafetaria Verhagen deden samen, de één verkocht saté, de an der leverde daar een drankje bij. De fa. v. d. Berg nam op de braderie Een kijkje in de KPO-kraam. met zijn expositie van tuinmeubelen een opvallende plaats in De enige Tijdens het vorige week woensdag gehouden vuurwerk aan de Smousse- steeg verscheen deze voor zichzelf sprekende tekst. LEUSDEN/CENTRUM Na een ware nek-aan-nek-race met de PJGU heeft Antilopen de OVL-zeskamp met zeven onderdelen en acht deel nemende teams gewonnen. De „rode draad" heeft uiteindelijk de doorslag gegeven: de plattelandsjongeren ble ken geen uitgesproken gewichttrek kers te zijn en dat heeft hen de das omgedaan. Onder grote belangstel ling vond zaterdag het altijd aantrek kelijke kijkspel plaats op een terrein aan de Noorderinslag. Wellicht ver dient het aanbeveling om voor een andere gelegenheid uit te kijken naar ruimere mogelijkheden (wij denken aan het Roda-terrein met tribunes) om het publiek meer gelegenheid te geven de strijd te overzien. Het zonnetje scheen nog wel tij dens de wedstrijd, maar het is beslist overdreven om te zeggen, dat het warm was en dat zou de deelnemers bij de twee laatste (vochtige) onder delen nog opbreken Voorafgegaan door de harmonie Lisiduna en de animeermeisjes - zo noemde presen tator Piet Wendel de majorettes - kwamen de rivalen de arena binnen. Leos had op het laatste moment moe ten afhaken, maar de Til. de Een dracht, de PJGU, Antilopen. Refor mation. Nimmerdor. de Gouden Klomp en Roda '46 gaven acte de présence De pickup-race werd een zege voor de PJGU, die ook de kruiwagenrace wist te winnen, maar dan wel ex aequo met Antilopen. Nimmerdor verraste vriend en vijand bij het skilo pen en de Eendracht kon het best overweg met de langpijpige overall's met bijna eindeloze mouwen en na deze onderdelen had de PJGU de leiding in het voorlopige klassement vóór Antilopen, de Eendracht en Nimmerdor Roda stond, zoals ge bruikelijk, in de middenmoot en de gospelgroep Reformation, de cara- vallisten en het jeugdcentrum van de Hamersveldseweg streden alleen nog maar om de poedelprijs Nimmerdor won vervolgens ook de strandballenrace en wie gedacht had. dat de gemeentelijke brandweer alleen voor spek en bonen aanwezig was, kreeg ongelijk. De fikkieblus- sers namen de watervoorziening t b v. de laatste twee onderdelen voor hun rekening Dat betrof eerst het watergotenspel (door de PJGU ge wonnen) en vervolgens de zeer voch tige waterwip, die de drijfnatte Antil opers op hun conto wisten te schrij ven. Inclusief de rode draad was het eindresultaat 1. Antilopen 2 PJGU 3 Nimmerdor 4 Eendracht 5. Roda '46 6 Gouden Klomp 7. Refornation 8 De Til 53 pnt 47 pnt. 44 pnt 40 pnt 37 pnt 23 pnt 22 pnt 16 pnt Touwtrekken, een van de onderdelen van de zeskamp. tijd geleden gehouden expositie moest binnen gehouden worden om dat het de hele dag regende, nu kon men buiten zien wat voor een gewel dige collectie tuinmeubelen deze fir ma in huis heeft. Naast de vele kraampjes waren men zaken als gramofoonplaten, planten, stroopwafels, curiosa, sieraden, wol etc kon kopen vielen vooral de men sen op die op een creatieve manier in Leusden bezig zijn. De nu één jaar oude pottenbakkerij van Marian in 't Veld verkocht, bijgestaan door enke le leerlingen, zelf vervaardigd potten- bakkerswerk Publiek kon ook zelf aan de gang op een bij de kraam geplaatste pottenbakkersschijf Han- ny van Peursen, is een naam die misschien weinig Leusdenaren iets zegt Voor Hanny had ,,'t Wolbaaltjen een klein stukje kraam beschikbaar gesteld. Wat daar tentoongesteld werd is uniek te noemen: fraai uitge voerde poppetjes, gemaakt van brooddeeg. STENEN Tussen alle activiteiten en marktkra men was er een klein plekje tevinden dat niet in het draaiboek van de oranjevereniging gestaan zal heb ben De 14 jaar oude Meine Mans en zijn even oude vriendje Niels de Wijze waren „gewoon ergens gaan zitten" Zij verkochten allerhande, vaak door hen zelf gevonden sierstenen Ook kon men bij de jongelui terecht voor door hen zelf gefabriceerde sieraden. Desgevraagd verklaarden de jonge lui één en ander niet uit winstbejag te doen maar meer om hun dure hobby te kunnen bekostigen Gezien de be langstelling die de jongens kregen kunnen ze voorlopig weer heel wat ruwe stenen aankopen. Goed teamwerk is een eerste vereiste wil je dit onderdeel van de zeskamp redelijk volbrengen. De handicaprace. Husqvarna heeft haar prijzen aangepast Interessant dat u voor 699- al een échte Husqvarna kunt bezitten Keuze uit vele modellen <H> Husqvarna Kwaliteit uil Zweden AMERSFOORT TEN HAQEN Arnhemsestraat 5. Tel. 033-14796 Tussen Kei en Varkensmarkt EDE: NAAICENTRUM KOENDERS Maanderweg6-12. Tel. 08380-14876. Naast Hubot.o. politiebureau 6ARNEVELD v. d. BROEK Langstraat 43. Tel. 03420-2718 NIJKERK MIDDELKOOP LangestraaO. Tel. 03494-52785.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5