Zwartkruitschieten op Leusderhei Herkansing Leos volleybal- dames Zaterdag gymnastiek- wedstrijden Impala Swartesteegh sloot kaart- seizoen af VOKTItAL VOOItSI'EL Snelschaak- toernooi S.V. Leusden Uitslagen Ons Genoegen v.d.Donk& Romeyn L LTV Leusden aan (de) slag Lockhorst-dames spelen gelukkige competitie Laatste ronde Singelruiters opnieuw in de prijzen Bert van Hamersveld in prijzen bij districtskampioenschappen atletiek LEOS ASP.B kampioen! 0awfcf Huisvrouwen- tennis geeft het keuken- ideeënboek kado! LEUSDEN - Vrijdag en zaterdag worden op de Leusderhelde Inter nationale „zwartkruit"-schiet- wedstrljden gehouden als selectie voor de wereldkampioenschappen, die In september worden georgani seerd In de Verenigde Staten. Een grote ploeg Engelsen (circa 20 man sterk), drie formaties Duitsers, een team uit Zweden, een aantal Fransen en een individuele Spanjaard ont moeten In Leusden twee Nederland se equipes, een ploeg van de SV Leusden en nog wat buiten teamver band deelnemende Nederlanders. Er wordt geschoten met (echt) antieke wapens en replica's en naar ver wachting zullen harde knallen en een evenredige rookontwikkeling niet van de lucht zijn. Voor belangstel lenden een niet alledaags schouw spel. Gescholen wordt met revolvers over 25 meter, met geweren (achter- en voorladers) en voorts met dat uit-de- tijdse schiettuig op hedendaagse kleiduiven. Tevens vindt ter plekke een .gunshow" plaats (een expositie van apparatuur, waarmee onze voorvade ren schoten). Vrijdag begint het spek takel om 13.00 uur met een schot uit een antiek kanon (een z.g. éénponder) en zaterdag worden de wedstrijden voortgezet van 09.00 tot circa 17.00 uur vrijdagavond houdt de organisatie - de KNSA LTC Zwartkruit m.m.v de SV Leusden - van 19 30 tot 21.30 uur een receptie in hotel Waterloo voor of ficials en genodigden Een schutter laadt zijn revolver. LEUSDEN/CENTRUM - Op zater dag 3 mei hebben de leden van de LTV Leusden de handen flink uit de mouwen gestoken. Hoewel de ver harde banen nog maar enkele jaren oud zijn, vond de accommodatie- oommissie het toch nuttig de kunst- stofbanen een extra-onder houdsbeurt te geven. Het was bo vendien een mooie gelegenheid om het doe-het-zelfwerk in teamverband uit te proberen. Als binnen af zienbare tijd de bouw van het nieuwe clubhuis in de eindfase komt, Ifgt daar nog veel zelfwerkzaamheid op de verenigingsleden te wachten. Onder het motto ..Voorkomen is be ter dan genezen" werd met deskundige supervisie een nieuwe kunststof-coa ting aangebracht. Niet alleen het aan zien van de banen is weer optimaal, maar ook de afdekking, hetgeen eigen lijk het belangrijkste is. omdat wordt voorkomen, dat ultra-violet zonlicht kan inwerken op de banen en zodoende een vroegtijdige veroudering van het materiaal wordt tegengegaan. Onder zeer goede weersomstandigheden hebben de ..werkende" leden de LTV Leusden een goede dienst bewezen door het kostbare verenigingsbezit van een nieuw ..jasje" te voorzien en voor hen. die er (nog) niet waren ,,Het was -nogvgezellig ook1" LEUSDEN/CENTRUM - Op 10 mei zal in sporthal De Zanderij te Bussum een na-competitie worden gehouden voor één (misschien twee) plaats(en) in de 3e divisie D voor dames Leos 1in de districtsklasse 3e geworden met slechts 1 punt minder dan nummer 2 - Sportcentrum, Hilversum - mag daaraan deelnemen, aangezien Sport centrum zich heeft teruggetrokken De twee andere ploegen zijn Nivoc (Nieuwegein) en Vono (Amsterdam). Het wedstrijdschema voor de na-com- petitie is: 11 00 uur (a) Leos - Vono. 13.00 uur verliezer a - Nivoc. 15 00 uur: Nivoc - winnaar a Volleybal en andere vrienden van het Leusdense damesteam zijn zeer wel kom als supporter! Es, Fred Heil. Robbie de Koning en Bernard Krikke o.l.v coach Maarten Scholtus districtskampioen. Weer een week later bij de voorronden om de ge sloten clubkampioenschappen te Enk huizen bereikte het ploegje Leusdena- ren een gedeelde 1e plaats en dat gaf de jongelui het recht tot deelname aan de eindronde, die op 10 mei plaatsvindt in Baarn LEUSDEN/CENTRUM - De v.v.l.o.s. Impala (afdeling gym nastiek) houdt op zaterdag 10 mei haar jaarlijkse onderlinge wedstrij den in de Leusdense sportzaal de Meent. Ruim 300 kinderen in diverse leeftijdsgroepen zullen strijden om de prijzen. Om 10.00 uur beginnen de wedstrij den voor de meisjesgroepen van 6-7 en 8-9 jaar Om 14.00 uur komen de oudere meisjes en de jongens aan de beurt Ter afsluiting van deze sportdag zal om circa 17.30 uur door de meisjes een demonstratie moderne ritmische gymnastiek worden gegeven. Voor be langstellenden zijn al deze wedstrijden gratis toegankelijk. ASPIRANTEN-B PIOEN KAM- Op 19 april werd het Leos-jon- gensaspiranten B-team kampioen van de regio Amersfoort. Een week later werden Nico Vossebeld, Eric Tetteroo. Michiel en Reinier Wesseling. Peter van LEUSDEN - Het café „De Swar testeegh" aan de Zwarteweg. is in enkele jaren uitgegroeid tot een echt dorpscafé. Een groep min of meer vaste bezoekers en bezoeksters van de „Swartesteegh" kwam vanaf september vorig jaar, elke maand twee maal bijeen om te zien wie het best kan klaverjassen. De jongste deelnemer was 17 jaar oud. de oudste 82. Na veertien maal gekla verjast te hebben kwam men afgelo pen dinsdag bijeen om een vriend schappelijk partijtje te kaarten en om te horen wie uiteindelijk de competi tie had gewonnen. Van de veertien avonden spelen werden de resultaten van de tien best gespeelde avonden opgeteld voor het bepalen van de einduitslag De wis selbeker. die deze avond voor de vierde maal werd uitgereikt, werd in ontvangst genomen door Hans van de Groote- vheen. die met 52 197 punten de onbe twiste winnaar werd De overige uitsla gen waren als volgt mevr T van Breda 50 007, dhr H Kok 49 614. dhr W Wernsen 47.856, dhr H v d Berg 47.700, dhr K. Blaauw 47.664. dhr. F van Breda 47 614, dhr J. Sleeking 47.201dhr A Kreikamp 46 0478. dhr. N Blom 45.891, mevr B Sleeking 45.501. dhr. J v.d Berg 44.507, mevr. H Verheyen 44 438. dhr. J. Verhoef 44 412, mevr T Blom 44.341mevr C Roos 43 734. dhr J Roos 40 344 en dhr J v.d. Belt 40 241 punten De nrs. 17 en 18 hebben slechts 9 avonden gespeeld LEUSDEN/CENTRUM - De dames van de LTV Lockhorst spelen dit seizoen, vooral wat de resultaten betreft, een gelukkige competitie. Dinsdag werden de districtwedstrij den met vier overwinningen, drie ge lijke spelen en een nederlaag afge sloten. Groot was echter de teleur stelling bij het B-team, dat nog on geslagen was, maar nu in Doorn met 3-1 verloor van Ludenti. Lockhorst A staat er nu het beste voor met drie gewonnen wedstrijden en een gelijkspel. C en E draaien ook goed met drie overwinningen en een nederlaag. De uitslagen waren: Lockhorst A-Vleuten/De Meern C 4-0 Ludenti-Lockhorst B 3-1 Lockhorst C-Eemelaar B 4-0 Soest-Lockhorst D 1-3 Flehite-Lockhorst E 0-4 Lockhorst F-Soest Zuid 2-2 Lockhorst G-Leusden 2-2 Weldam-Lockhorst H 2-2 A.s. zondag kunnen in de landelijke competitie rond Lockhorst enkele be slissingen vallen Lockhorst 1 moet naar Dongen en ziet het degrada tiespook al dansen. Lockhorst 2 moet thuis tegen Oudenrijn 1 met fiks verschil winnen om in de 3e klasse te blijven Het derde team speelt thuis tegen Alta 5 en misschien kan de vlag uit voor het vierde team na de wedstrijd in Leersum tegen Larsheim. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag wordt de laatste ronde gespeeld in de zaterdagse 1e klasse B van de KNVB- afdeling Utrecht (de zondag-collega's hebben inmiddels voetbalvakantie) en die omvat de navolgende wedstrijden WJ-Puem (1-2) JSV-Lopik (1-1) Griftboys-Sperwer (0—1 Benschop-Roda (0-3) Vitesse-Brederodes (2—0) Uit de Leusder Courant" van 8 mei 1970: TTCL 1 promoveerde naar de 1e en TTCL 3 naar de 2e klasse. Vrijdag 9 mei: 13 00 uur: ..zwarlkruit "-schieten op de Leusderheide (s.v Leusden) Zaterdag 10 mei: 09.00 uur: „zwar1kruit"-schieten (ver volg) 10 00 uur: onderlinge gymnastiekwed- strijden Impala voor de jongste leden. Om 14 00 uur komen de ouderen aan bod 14 30 uur: voetbal Benschop - Roda (competitieslot) 16 00 uur: korfbal Antilopen - DKV (laatste competitiewedstrijd) op het Buiningpark. 20.15 uur slotavond Roda in het club huis, BB-park. Zondag 11 mei: 10 30 uur: demonstratie met Duitse herdershonden bij Don Bosco (kring groep de Speurder) 10 00 uur voetbaltournooi Roda voor reserve-elftallen op het BB-park Eminent Boys is reeds uitgespeeld. De enige wedstrijden, die nog van be lang zijn - voor de beslissing inzake degradatie - worden door VVJ (thuis tegen stadgenoot Puem) en Bredero- I des (tegen kampioen Vitesse in Breukelen) gespeeld. De Jaffa's staan er op dit moment het minst rooskleurig voor. maar of dat aan het einde van de rit ook het geval is. valt niet te voorspel len Roda gaat voor een „formaliteit" naar Benschop In september a s. gaat de nieuwe competitie vol hoop en vrees weer van start De tweede wedstrijd om het afde lingskampioenschap tussen de korfbalclubs Woudenberg en An tilopen (de eerste bleef met 4-4 on beslist) werd in Putten met 6-5 gé- wonnen door de Woudenbergers, die daarmee promoveerden De voetbalwedstrijd Roda-Unitas vond geen doorgang vanwege het niet verschijnen van de scheids rechter De Haaien wonnen de internationale zwemzeskamp in Soest Het Duitse „Wasserfreunde" werd 2e WEDSTRIJDEN RODA'46 Zaterdag 3 mei afd. Junioren: Roda A2-Achterveld A1 3-0 C.S W. B1-Roda B1 0-0 Roda B3-VVOP B2 2-4 CJVV Cl-Roda C1 5-2 Roda C3-VVZ '49 C2 3-1 Afd. Junioren Toernooien 10 mei: Limvio Roda A1 v 09.30 Hoevelaken-Roda A2 v 09.00 Limvio-Roda B1 v 09.30 De Glmd-Roda B4 v 13.00 S.D O-Roda C1 v 09.00 S.D.O -Roda C2 v 09 00 Afmelden junioren op vrijdagavond tus sen 7 en 8 uur op tel. 944100, t.n.v. Albert Blankenstijn Pupillentoernooien 10 mei: Maarssen-Roda D6 v 11.30 Maarssen-Roda D7 v 12.30 Maarssen-Roda D8 v 12.30 Maarssen-Roda D4 v 12.00 Maarssen-Roda D9 v 12.00 De Glind-Roda D6 v 08 45 Afd Pupillen 3-5 80 Spakenburg Dl-Roda D1 0-1 Roda D2-Hoogl.veen D1 1-5 Roda D3-Soest D3 1-0 Soest D4-Roda D4 5-5 Roda D5-Eemdijk D1 0-4 WZ '49 D4-Roda D6 3-5 Amersf. Boys D4-Roda D7 0-0 Roda D9-Roda D8 3-1 Roda E1-Hoevelaken E1 2-2 Hoogland E2-Roda E2 1-2 Hoogland E3-Roda E3 1-2 Roda E4-KVVA E4 7-0 Baarn E5-Roda E5 0-3 WZ '49 E5-Roda E6 0-4 Roda E7-Quick E6 1-2 Benschop 1-Roda 1 15 15 Roda 4 naar toernooi NSC 12.00 vertrek 11 00 uur Roda 6 en 7 toernooi op B.B. park aan vang 10.00 uur. Overige elftallen vrij. LEUSDEN/CENTRUM - Het unieke „5-minuten snelschaaktoernooi" van de schaakvereniging Leusden - vaak geïmiteerd, maar nooit geëve naard in de regio - staat weer voor de deur. Het wordt m.m.v. de Bonds spaarbank voor de zevende maal gehouden op vrijdag 16 mei a.s. (aanvang 19.00 uur precies) in het clubhuis op het Burg. Buiningpark. Verleden jaar telde dit „vluggertje" 86 deelnemers Door de uitbreiding van de accommodatie kunnen thans maximaal honderd schakers meespe len Het inschrijfgeld is 2 - voor de jeugd tot 18 jaar en 4 - voor senioren Gespeeld wordt volgens het de laatste jaren gebruikelijke systeem en om prij zen in natura Terwille van een vlotte organisatie wordt vóór-aanmelding aanbevolen. Dat kan geschieden bij de heren E. Halkes (telf 940205) of J van Santen (telf 941332) siwrr U mag er natuurlijk anders over den ken, maar ik heb de indruk gekregen, dat voor menige huisvrouw de laatste jaren een aangename gewoonte goeddeels buiten gebruik is geraakt. Ik bedoel de gezellige koffie-babbel met buurvrouw en/of vriendin tussen het opmaken van de bedden en de stof- zuigerij. Niet alleen op grond van ..ca lorische'' nadelen - koffie-zönder is niks en koffie-mèt geen uitgesproken slankmaker - maar vlak de prijs van de koffie niet uit. Sherry is goedkoper en smaakt, als je er aan gewend bent, ze ker niet slechter. Dat drankje is ook goed voor ye imago en met name in een wat groter gezelschap Een nette gelegenheid voor het ge bruik van het al dan niet uit Jerez af komstige spul is het doorsnee-ten- nispaviljoen. U denkt aan een grapje? Niks hoor. het is bittere ernst, maar ik wil er wel onmiddellijk aan toevoegen, dat niet alle tennissende huisvrouwen aan de sherry zijn begonnen mét tennis als dekmantel, maar het één is wel vaak het gevolg van het ander Niet te ont kennen valt, dat de sport met racket en bal ontzettend populair is geworden. Populair niet alleen in de letterlijke be tekenis. maar ook in de figuurlijke zin van het woord en vooral het huis- vrouwentennis is in een stroomversnel ling geraakt. Weliswaar op doorde weekse dagen (dat verandert nog wel eens') omdat in de weekends de al gemene behoefte aan speelruimte het grootst is. Deze tennis-explosie had nog veel uitbundiger kunnen zijn, als de Bankgiro-centrale en andere werk gevers naast werk ook een doorbe taalde tennisochtend zouden geven Desondanks zijn de damescompeti ties geen lolletje meer maar een vol ledig bedrijf Met alleen al in Leusden een twintigtal teams (of zijn het er meer?) worden op diverse dagen rake meppen uitgedeeld op het gravel. Dat zijn er nu rees heel wat meer dan het aantal herenteams in de zaterdag- en zondagcompetitie. Wie nu nog vol houdt dat de dames beter bij hun kof- fie-praatje hadden kurjnen blijven, heeft niets begrepen van emancipatie. PC. SCHAKEN In Bunnik won het eerste tiental van de SV Leusden met 3-7 van de plaatselijke reserves. Het Leusdense tweede garnituur won met 3-6 een afgebroken partij) de uit wedstrijd tegen Den Dolder 1 en in Hil versum verloor Leusden 3 een 64 van De Pion 3 HANDBAL. De herenploeg van Im pala heeft de wedstrijd tegen EMM met 8-11 verloren, hetgeen degradatie uit de 1e districtsklasse betekende voor de Leusdenaren ACHTERVELD - Maandag 5 mei d er door een aantal leden van de Iverenlglng De Singels deelgeno- n aan het concours Hlppique te arn. Dit concours werd georganl- d door de Maarnse ruiters In de dafgraving. De wedstrijden von- plaats onder een stralende zon. «mmer was wel dat er die dag heel wind was hetgeen tot gevolg had het zand erg stoof. Aan de wed- Ijden werd in totaal door 350 zowel rden als ponyrulters deelgeno- n. Ondanks die grote deelname amen de singelruiters niet alleen veel zandstof naar huls, maar met een aantal prijzen. Bij de rden werden er drie prijzen be id. Mevr. Els Manuel behaalde in de B assuur in ring 2 met het piaard Johan- een 3e prijs met 128 punten In de L dressuur in ring 5 was het Andries van Bentum die met Johanna een 5e prijs behaalde met 124 punten Mevr. An- nelies Dersjant wist in ring 7 in de M dressuur met Jelle van Bremen een 4e prijs te behalen met 123 punten Ook de ponyruiters lieten zich niet onbetuigd Astrid van Dijk behaalde in de A dressuur in ring 16 met Stroof een 1e prijs met 95 punten terwijl Anita Rutte ook In ring 16 in de A dressuur met Heon een 1 e prijs behaalde met 85 punten. In de B dressuur in ring 9 wist Simone van Wieringen met Pita ook be slag te leggen op een 1e prijs met 127 punten. Ook in ring 13 in de L-dressuur vielen er twee 1 e prijzen Anje Schim mel behaalde een 1e prijs met Judi met 128 punten en Claudi van Dort wist met Canouska ook een 1 e prijs te be machtigen met 121 punten. Anja Schimmel viel die dag tweemaal in de prijzen Bij het B springen reed zij een foutloos parcours en behaalde met 2 winstpunten voldoende. Bij het L springen reed ook Aafke Bouwma een foutloos parcours waardoor ook zij 2 winstpunten behaalde en voldoende. ACHTERVELD - Niet alleen bij de bobsleewedstrijden komt men Bert van Hamersveld tegen, doch ook bij diverse atletiekwedstrijden. Bert die lid is van de Amsterdamse at- letlekclub A.A.C. heeft voor zijn club deelgenomen aan de districts- kampioenschappen van het district Noord-Holland-Utrecht. De wed strijden vonden plaats op de kunst- stofbaan te Haarlem De wedstrijden vonden plaats met ACHTERVELD - De belangstelling voor de onderlinge schietwedstrijd was vorige week niet zo groot. Slechts elf schutters namen aan de ze wedstrijd deel. Het hoogste aantal punten dat ditmaal werd behaald was 48. De uitslag was: 1 W Wittebrood 48; 2. W J. Lagerweij 48; 3. G Tolboom 47; 4. J. Kommer 46; 5 H. J. van Ruitenbeek 45; 6. J. van Nimwegen 45; 7 A van Daatselaar45; 8. J E. van Hamersveld 45; 9 A. Vlug 44; 10 P. Smink 44; 11 J Voskuilen 43 en 12. W. v.d. Kletersteeg 43 punten. Ook werd er weer geschoten om de Johan van de Hengel bokaal. Het was de vijfde ronde die in dit seizoen voor deze bokaal werd geschoten. Een aantal schutters hebben alle ronden niet mee kunnen schieten Jammer ge noeg vallen zij hierdoor nu buiten de kanshebbers om de laatste maal te kunnen meeschieten om in het bezit van deze bokaal te komen Er zijn mo menteel nog achttien kanshebbers De stand na vijf ronden is nu: 1. J E. van Hamersveld 850; 2. P van Nimwegen 862; 3 J van Rossum 858; 4. P Smink 830. 5. Fr. Koenen 834; 6 W. Voskuilen 875; 7 H Hols 801; 8 J. Voskuilen 742; 9 W Wittebrood 776; 10 A. Vlug 873; 11. A. van Daatselaar 879. 12. G Tolboom 867, 13. J Lager weij 855; 14 B H Voskuilen 897; 15. J Blom 775; 16 J Kommer 808; 17 J. Voorburg Gz 829 en 18. T. Vos 841 punten. De puntentelling was zodanig dat el ke schutter een kans maakte De iets zwakkere schutter maakte net zoveel kans als de goede. Gisteravond werd de laatste ronde geschoten. De uitrei king van de bokaal zal plaatsvinden op de nog nader bekend te maken voorjaarsvergadering. zonnig weer, maar met veel wind. Op een van de rechte stukken had men veel wind tegen hetgeen de snelheid niet bevorderde. De zaterdag liep hij mee op de 1500 meter Hij verbeterde hierbij zijn eigen persoonlijk record. De ze afstand liep hij in de bid van 3.55.8 minuten hetgeen een snelneid was van gemiddeld 25 km/u. Op deze afstand veroverde hij een 2e plaats Zondag kwam hij uit op de 800 meter. Er werden op deze afstand drie series gelopen. Bert liep in de snelste serie en werd 2e met een tijd van 1.56 4. Door deze prestatie kwam hij in de finale In deze finale verbeterde hij weer een persoon lijk record. Hij werd in deze finale2e met een tijd van 1.55 4 hetgeen overeen kwam met een snelheid van 31 km/u. Gezien deze prestaties doet hij nog aan verschillende wedstrijden mee Zondag 11 mei doet Bert van Hamers veld mee aan de wedstrijden te Nijme gen Hij komt hier voor zijn club uit op de 1500 meter De week daarop vertrekt hij naar Spanje waar hij in Madrid deel zal nemen om de Europa Cup voor club teams. Bert kan aan deze wedstrijd met zijn club deelnemen omdat zijn club Nederlands kampioen is geworden. Havenweg 5 I Amersfoort Tel.. 033 - 1 69 46 I Openingstijden showroom: dagelijks: 9 00 12.00. uur 13 30- 17 00 uur zaterdags: 10.00-12.00 uur gekruid met 400 kleurige illustraties, voorbeeldtoto's, indelingsplattegronden, inricht- ideeën, waardevolle tips en een unieke checklistDit werkelijk grootse keukenideeënboek ligt voor u klaar in onze showroom. Even ophalen dus.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11