X I .Kerken zouden lodsdienst- onderwijs :elf moeten betalen" Verkeerssituatie op Hamersveldseweg problematisch Agrarische werkgroep vierkant tegen recreatieplan Eemland Bruinhorst mogelijk in juni in cie. R.O. VMIMAC ii m LEI8BEK KIEMT an Woudenberg: „Te gemakkelijk met mensen omgesprongen E BDU J L br arm Offereins (SGP/GPV): Leusder Krant C O ft 444 44 4 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant SB Verantwoordelijk redakleur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. VRIJDAG 9 MEI 12e JAARGANG NO. 5 -1980 n een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De kerken zouden genlijk zelf de kosten van gods- J enstonderwljs moeten dragen, ettelijk gaat de taak van de ge- eente bij het openbaar onderwijs verder dan het beschikbaar •Hen van tijd en ruimte voor le- nsbeschouwelijk onderwijs en rder is het dan een ,,zaak van eer" or de verschillende kerken om de ichting er van voor hun rekening nemen. Bovendien doet zich de lag voor of subsidiëring van dsdienstonderwijs eigenlijk niet strijd is met de algemene subsi- verordening die in Leusden van icht is. (Idus dinsdagavond Harm Offereins 3P/GPV) in de raadscommissie On wijs Offereins plaatste deze kant- eningen bij het voorstel „Verorde- g tegemoetkoming godsdienst- en mingsonderwijs openbare lagere olen". dat richtlijnen omvat voor fi- iciële ondersteuning door de ge- ente van het godsdienstonderwijs, jngens bleek het raadslid niet tegen voorliggende regeling te zijn - deze bij behandeling in de gemeenteraad steun van de SGP/GPV-fraktie kri|- gen maar Offereins wilde wel op deze voor hem principiële kanten van deze zaak wijzen. Naar het zich laat aanzien zal de ver- ordeninq tezijnertiid zonder veel moeite je raad passeren. Alleen moeten er dan wel enkele kleine wijzigingen in het voorstel worden aangebracht. Het was met name Lilly van Amerom (WD) die aandrong op verruiming van het in het voorstel als maximum per leerkracht opgenomen aantal van 20 kinderen naar 30 kinderen. Daarnaast vroeg Corri Verduin (Progressief Leusden) ook nog om naast de christelijke gods diensten en het humanisme in de ver ordening ook ruimte te laten voor is lamitisch en boeddhistisch onderwijs Commissie-voorzitter Gijs van Woudenberg (wethouder, CDA) zegde toe naar een bredere formulering te zul len zoeken. Rozendaallaan 9 Leusden-C Harm Ottereins (SGP/GPV): „Zaak van eer1' (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De verkeerssituatie op de Hamersveldseweg ter hoogte van het hoofdwinkelcentrum „De Hamershof" wordt met de dag problematischer. Nu er steeds meer winkels in „De Hamershof" open gaan, komen er steeds meer bezoekers in het nieuwe winkelcentrum. Deze op zich voor de neringdoenden gunstige ontwikkeling zorgt voor chaotische verkeerssituaties op de Hamersveldseweg. Onvoldoende wordt gebruik gemaakt van de parkeermogelijkheden op 't Erf, terwijl te veel automobilisten hun voertuig langs de Hamersveldseweg achterlaten. Qua breedte Is die weg daar niet op berekend met alle nare gevolgen van dien. Vooral tijdens de openingsuren van de bibliotheek ontstaan gevaarlijke situaties, wanneer fietsers - onder wie veel kinderen - zich langs de geparkeerde auto's moeten manoevreren. Desgevraagd laat de gemeentelijke voorlichtinasafdellnq weten, dat op dit moment nog geen verkeers maatregelen - zoals bijvoorbeeld een parkeerverbod voor het betreffende gedeelte van de Hamersveldse weg - zullen worden genomen. Eerst wordt de hele verkeerssituatie rond „De Hamershof" aan de orde gesteld In de werkgroep „Verkeersaangelegenheden". Dat gebeurt tijdens de vergadering van dinsdag 20 mei aanstaande. Aan de hand van de resultaten daarvan zullen eventueel maatregelen worden genomen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De plannen voor de aanleg van een werkgelegenheids- terrein langs de Hamersveldseweg tussen het terrein van Pon en de nog te realiseren wijken Claeverenbiad en Wildenburg, zullen zo mogelijk In juni In de vergadering van de raadscommissie „Ruimtelijke Orde" aan de orde komen. Wellicht wordt van die bijeenkomst een gecom bineerde vergaWring met de werk groep „Agrarische aangelegenhe den" gemaakt. Daardoor zou het mogelijk zijn om tegelijkertijd de planologische ei de agrarische as pecten van het plan, aat voorlopig nog Bruinhorst heet, te bekijken. Daarbij zal zeker ook het door de aanwonenden van de Hamers veldseweg geboden alternatieve plan besproken worden. Aldus liet wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) woensdagavond weten als voorzitter van de werkgroep „Agrarische aangelegenheden." Op de agenda voor die bijeenkomst stond vermeld dat er mededelingen over „Bruinhorst" zouden worden gedaan, maar er bleek niet zo erg veel te mel den Volgens de wethouder worden er momenteel „allerlei gedachten ontwik keld" over Bruinhorst Daarbij wordt het door de omwonenden aangedragen alternatief zeker niet vergeten, aldus de wethouder Die mededeling stemde de leden van de agrarische werkg.oep tot tevreden heid Niet alleen de agrarische leden, maar zeker ook in de werkgroep zitting hebbende raadsleden. Evelien Blom (CDA): „Ik hoop echt dat de oorspron kelijke plannen niet zo vastgeroest zit ten dat het alternatief niet serieus over wogen kan worden." Gerrit van Tiel (VVD): „De Hamersveldseweg-bewo- ners denken positief mee over deze plannen en daar hebben we waardering voor." Wanneer de gedachten over Bruinhorst nog onvoldoende zijn uitge werkt voor de juni-vergadering van de R O.-kommissie, dan komt dit onder werp in augustus aan de orde. - Dlskussie over regionale onderwijsbegeleiding uitgesteld pag. 3 - Blijhof viert jubileum pag. 5 - Overste Floor verlaat de landmachtpag. 7 -Tankslag nu ook In Leusdenpag. 8 - Nieuwe maatschappelijk werksterpag. 9 -Sportpag. 11 - Loep op Leusdenpag. 13 - Filmpag. 15 DOKTERSDIENST: Weekend en Hemelvaartsdag: 033-943300 DE LEUSDER KRANT: voor probleemloze recreatie... i een onzer verslaggevers) EUSDEN - De werkgroep rarische aangelegenheden" vierkant tegen het recre- baslsplan Eemland, zoals dat 3geleden werd gepresen- d. Tijdens de vergadering deze gemeentelijke werk- ip afgelopen woensdag ble- nlet alleen de agrarische le- maar ook de In de werk- ~ep zitting hebbende raadsle den fel gekant tegen de recre atieplannen. Unaniem twijfelde men niet alleen aan de noodzaak van uitbreiding van de recre atiemogelijkheden maar was men het ook niet eens met de in het basisplan aangegeven uit werking van de gedachten. Bo vendien vroegen veel werk groepsleden zich af of het geld dat er met de realisering van het recreatieplan zou zijn gemoeid - er is sprake van zo'n tien miljoen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: I Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- I lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge- i opend. Zaterdags gesloten. gulden - niet beter op een andere wijze zou kunnen worden be steed. Werkgroepslid Gerrit van Tiel (raads lid, WD) zette zijn bezwaren nog eens op een rijtje, zoals hij dat eerder had gedaan in de jongste vergadering van de gewestraad Eemland Van Tiel: „Eigenlijk heb ik daar gezegd laat de onderzoekers hun huiswerk maar over doen Voor mij is de bittere noodzaak van uitbreiding van de recre atiemogelijkheden in het geheel niet aangetoond Ook is voor mij die te grote druk op De Treek, waar alsmaar sprake van is, nog niet aangetoond Bovendien is er helemaal niet gekeken naar alter natieve plaatsen voor uitbreiding van de recreatiemogelijkheden. Er zijn voor mij al met al nog zoveel vraagtekens, dat ik hier alleen maar „nee" tegen kan zeg gen." HEEL HARD Ook wees Gerrit van Tiel er nog op dat hij zeer betreurde dat voor de pre sentatie van de tamelijk ingrijpende plannen nog geen contact is opgeno men met de direkt betrokkenen. In eer ste instantie gaat het om vijf agrariërs wier bedrijfsvoering ernstig wordt be dreigd als het tot uitvoering brengen van de plannen aan de westzijde van De Treek zou komen. Die behelzen ter hoogte van Lookhorst onder meer een aantal dagrecreatievoorzieningen. .Met die laatste opmerking van Van Tiel kon werkgroepvoorzitter Gijs van Woudenberg (wethouder, CDA) het van harte eens zijn Van Woudenberg: „In die plannen zijn bepaalde mensen ge won weg getekend Dat komt voor die mensen heel hard en heel vervelend voor. omdat zij daar tevoren nooit over zijn ingelicht. Zelfs als die plannen niet door zouden gaan, dan nog blijft zoiets voorlopig als een levensgrote dreiging boven het hoofd van die mensen han gen. Dat is werkelijk eenheel groot pro bleem. Ik betreur het dan ook zeer dat er zo gemakkelijk met mensen wordt omgesprongen." Ook de overige kritiek van Van Tiel deelde de wethouder in grote lijnen Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679 Wie ook de kapitein van de huwelijksboot zal zijn, de trouwkaarten bestelt u natuurlijk bij de Leusder Krant. Met de komt u niet tussen de wal en het schip terecht. Gerrit van Tiel (VVD) - Gijs van Woudenberg Evenals Harm Ottereins (raadslid, SGP/GPV), die niet alleen twijfelde aan de vermeende druk van recreanten op De Treek, maar ook niet zag, hoe die eventuele druk door de voorliggende plannen zou kunnen worden weg genomen Offereins: „Het gaat om to taal verschillende vormen van recreatie en ik denk daarom niet dat deze plan nen een oplossing bieden voor mogelij ke problemen." Dirk Verbeek, in de werkgroep woordvoerder van de landbouworgani saties. herinnerde eraan dat de land - bouworganisaties al een bezwaar schrift tegen het recreatiebasisplan hebben ingediend. Ook bij hem leefde de grootst mogelijke twijfel aan de noodzaak van aanleg van deze voor zieningen; „voor wie doen we het eigenlijk." zo vroeg Verbeek zich af En over de kosten van het projekt zei Ver beek: „Dit zou dan tien miljoen gulden moeten gaan kosten Maar laat ze liever eerst een fatsoenlijk fietspad langs de Heiligenbergerweg aanleggen." Al met al kon wethouder Van Woudenberg concluderen dat de ag rarische werkgroep unaniem tegen de plannen is. Hij zal er voor zorgen dat die mening ter bestemder plekke gehoord wordt.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1