College nandhaaft roorstel ongeren- centrum Bazar't Hamersveld brengt ruim f 5.600 op Voorstel tot aanleg twee hockeyvelden teruggenomen Winkelcentrum Hamershof nadert voltooiing Let op! Av.1, ewegwijzering rordt itgesteld Problemen met verzekering krant Iffi Centrumweg en Hamershof op agenda werkgroep Verkeer" Commissie en werkgroep „Onderwijs" vergaderen VASIIAAi; IN BE LEIISIIEIt KRANT OFFICIËLE OPENING DONDERDAG 18 SEPTEMBER BDU 6 J L Dinsdag 20 mei ledenvergadering D'66 afd. Leusden Leusder Krant 444 44 4 br Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geranium en perkplantenmarkt bij Eurofleur. Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? 2 keer per week SB Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. VRIJDAG 16 MEI - 12e JAARGANG NO. 7 1980 ran één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgens bur- emeester en wethouders Is de ilaats waar vroeger aan de Mid- lenweg de boerderij „Midden rakhorst" stond toch de beste Dkatie voor een permanent open >ugd- en jongerencentrum. In de en w.-vergadering van Dngstleden dinsdag besloot het ollege om het voorstel om het mgerencentrum daar te reali- eren niet te wijzigen. Aanstaande maandag komt iet voorstel ongewijzigd aan de irde in de vergadering van de aadscommissie „Openbare Verken en Ruimtelijke Orde- ing". Wel zal in die bijeenkomst erslag worden gedaan van de p donderdag 1 mei jongstleden de raadscommissie „Welzijn" emaakte opmerkingen. Ook zal sn toelichting worden gegeven p de in die commissie genoem- e alternatieven. Hetzelfde ge- eurt twee dagen later in de ver- adering van de raadscommis- le „Financiën", waar het open ugd- en jongerencentrum ook eer aan de orde zal komen. Zoals bekend is lang niet ie- ereen gelukkig met de door het allege voorgestelde plaats voor et open jeugd- en jongeren- entrum. Allereerst erkent ook et college zelf dat er nadelen en de lokatie „Midden Krak- Drst" verbonden zijn. Ook de ugdraad heeft te kennen gege- en dat de plaats voor haar op jn hoogst als „de minst slech- gekarakteriseerd kan wor- en. Daarnaast hebben omwo- enden uit de wijk „De Wetering" een duidelijk protest bij het emeentebestuur laten horen, n tenslotte waren het ook de in e commissie „Welzijn" zitting ebbende raadsleden die het aorstel van het college kriti- ïerden. Het college wacht nu de stand- unten van de fracties af, zoals e aanstaande maandag en onderdag in de commissiever- aderingen naar voren zullen orden gebracht. LEUSDEN - De uitgroei van Leus- n maakt het nodig de ANWB-be- sgwijzering in en rond Leusden n te passen en uit te breiden. Door Dienst Gemeentewerken is in erleg met de ANWB hiervoor een Bn opgesteld, dat binnenkort zal Drden voorgelegd aan de Werk- bep Verkeersaangelegenheden en commissie Ruimtelijke Ordening Openbare Werken. LEUSDEN - De vorige week zater dag in verzorgingstehuis 't Hamers veld aan de Asschatterweg gehou den bazar heeft het mooie bedrag van 5.669,80 opgebracht. De bazar werd gedurende de gehele dag door een flink aantal belangstellenden bezocht, in de ochtenduren was het er zelfs bijzonder druk. De recreatiezaal op de eerste verdie ping van het gebouw was ingericht voor de verkoop van handwerkartikelen, tweedehands kleding en tweedehands goederen Voor dat laatste was er zelfs een specieIp rommelmarkt In de hal op de tweede verdieping was een restau rant ingericht, waar de bezoekers van de bazar onder het genot van een kopje koffie even tot rust konden komen. Ook werden er spelletjes georganiseerd zoals sjoelen, het raden van de naam en geboortedatum" van een pop en was er een loterij. Bij het sjoelen sleepte de heer A van Kampen, Gagelhof 10, zowel de eerste als de tweede prijs in de wacht, hij be haalde 89 en 84 punten De derde prijs ging naar mevrouw R van Hamersveld, Margrietlaan 1Hoevelaken, zij wist 82 punten te behalen ue naam van de pop die moesl wor den geraden was Beatrix" Deze naam werd gerader door mevrouw R Rijnders, kamer 211 van 't Hamersveld en door mevrouw J van Driel, As schatterweg 2a De ..geboortedatum" van de pop was 1 april 1975 en werd geraden door mej H. van de Berkt, Wiggeruslaan 8 In de loterij vielen de prijzen op de nummers 307 (schilderij) en 51 (sprei) Alle winnaars kunnen de gewonnen prijzen af komen halen aan de receptie van 't Hamersveld, Asschatterweg 34 LEUSDEN - Burgemeester en wethouders hebben besloten hun voorstel tot aanleg van twee hockey velden in het sportpark Valleikanaal voorlopig terug te nemen. Het is de bedoeling de aanlegkosten gedeel telijk te betalen uit de vergoeding die de gemeente ontvangt voor de scha de die vorig jaar tengevolge van een misverstand bij het onderhoud van het grasvliesveld is ontstaan. Hoewel met het door de verzeke ringsmaatschappij van de onder- houdsfirma aangestelde taxatie- en expertisebureau overeenstemming is bereikt over de hoogte van het schadebedrag, te weten 308.570,-, bestaat er op dit moment nog geen absolute zekerheid over de uitbeta ling van het schadebedrag, omdat de verzekeringsmaatschappij formeel nog geen beslissing t.a.v. de aan sprakelijkheid heeft genomen. In verband hiermee achten B en W het bij nader inzien minder juist reeds nu de bestedino van de te ontvangen LEUSDEN - Dinsdagavond 20 mei houdt de afdeling Leusden van D'66 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden I BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: (Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- I lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge- dopend. Zaterdags gesloten. een ledenvergadering in de kleine zaal van Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. Op deze vergadering komen de vol gende onderwerpen aan bod. 1. Opening; 2 Vaststelling agenda. 3 Verslag vorige vergadering, 4 Verslag raadslid/fractievoorzitter. 5. Verslag schaduwfractie/secreta- riaat; 6 Verslag besturenoverleg/financieel verslag, 7 Contacten met het IKV., 8. Discussie progressieve samen werking nu en in de toekomst, 9. Sluiting. Het is de bedoeling dat de avond om ongeveer 22.30 uur wordt besloten Voor nadere informatie kunnen belang stellenden zich wenden tot secretaris P. C Geljon, Koningin Julianalaan 64, telefoon 945219. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. Zie pag. 2. 55 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwar- teweg 16a vergadert aanstaande dins dag om 20.00 uur de werkgroep .Ver keersaangelegenheden". Belangrijkste agendapunten voor deze bijeenkomst vormen de aanleg van de Centrumweg en verkeersmaatregelen rond de Ha mershof Daarnaast is ook het ver- keerslichtenplan op de agenda van de werkgroep teruggekeerd. Eén en ander wordt in onderstaande volgorde be handeld 1 Opening/mededelingen/informatie. 2. Verslag vergadering 15-4 en 29-4 3. Verzoek aanleg extra parkeerplaat sen op Meidoornhof. 4. Verkeerslichtenplan. 5. Aanleg Centrumweg 6 Verkeersmaatregelen rond De Ha mershof 7 Rondvraag 8. Sluiting De vergadering is openbaar. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aanstaande dinsdag (20 mei) vergaderen de werkgroep Onderwijs" en de raadscommissie „Onderwijs". Beide vergaderingen vinden plaats in het Gereformeerd Dienstencentrum aan de Burg. de Beaufortweg. De bijeenkomsten vinden na elkaar plaats. Eerst, vanaf 20.00 uur, vergadert de onderwijs werkgroep, aansluitend de raadscommissie. De agenda's voor beide bijeenkom sten zien er als volgt uit: verzekeringsgelden aan de orde te stellen. Zodra hierover zekerheid bestaat zullen B en W hieromtrent opnieuw een voorstel aan de raad doen. De kosten van aanleg van het gras vliesveld hebben in 1977 - het jaar van aanleg - 360.000 - bedragen, inclu sief de beregeningsinstallatie Behalve I het grasvliesveld is toen ook een con ventioneel hockeyveld in het sportpark Valleikanaal aangelegd De totale kos ten van de aanleg van beide velden in clusief het maken van de afrasteringen, het aanbrengen van beplanting en de Met de komt u niet lussen de wal en hel schip terecht. Rozendaallaan 9 Leusden-C WERKGROEP ONDERWIJS 1 Opening. 2 Notulen Vaststelling van bijgevoegd verslag van de vergadering van 6 mei 1980. 3 Mededelingen. 4 Commissie Onderwijs Bespreking van het verslag van de vergadering van 2 april 1980 5. Groot-hoofdenberaad. Bespreking van het verslag van de vergadering van 1 mei 1980, alsme de van de agenda van de te houden vergadering op 29 mei 1980 6. Oprichting en subsidiering Stichting Regionale Onderwijsbegeleidings dienst Eemland Bespreking van het ontwerp- raadsvoorstel. directie- en grondkosten bedroegen 667.000,- De intrekking van het raadsvoorstel laat het voornemen van burgemeester en wethouders onverlet om de raad op korte termijn de raad voor te stellen tot aanleg van één hoc keyveld over te gaan Hiervoor is op de investeringsstaat 1980 105.000,- opgenomen. Wie ook de kapitein van de huwelijksboot zal zijn, de trouwkaarten bestelt u natuurlijk bij de Leusder Krant. 7. Rondvraag 8. Sluiting. 1 Opening. 2 Notulen Vaststelling van bijgevoegd verslag van de vergadering van 6 mei 1980 3. Mededelingen 4 Oprichting en subsidiëring Stichting Regionale Onderwijsbegeleidings dienst Eemland Bespreking van het ontwerp- raadsvoorstel. 5. Rondvraag. 6. Sluiting Afdeling Leusden VVN 20 jaar Pag. 3 Jeugdraad over jongerencentrum Pag. 3 Vraagpuntennota Struktuurplan LeusdenPsg. 5 Nieuw winkels geopend in Hamershof Pag. 7 Sport Pag. 9 en 11 Loep op Leusden Pag. 13 De mens in zijn werk Pag. 1 De mens in zijn werk Pag. 13 Afrikaanse kunst in Gereformeerd DienstencentrumPag. 14 Film Pag. 15 Doktersdienst: 03425-1222. LEUSDEN - Ook deze week was het in het winkelcentrum Hamershof een drukte van belang wat betreft het aantal winkelopeningen. Zo open den slagerij Van Kooten, drank- en tabakhandel Gall en Gall en de firma Blokker. De firma Jensma, die twee zaken heeft in de Hamershof opende onlangs reeds zonder daar veel op hef over te maken haar gram mofoonplatenzaak, volgende week volgt de zaak met elektrische ap paratuur. Om een greep te doen uit de binnenkort volgende openingen noemen we onder andere Cen- tramarkt/Wahle, bakkerij v.d. Hoven en dameskapsalon Pierre. Inmiddels neemt ook het aantal be woners van de woningen in de Ha- mersfhof vrijwel dagelijks toe. Voorlopig moeten zij zich evenals het winkelende publiek nog even behelpen met wat on geplaveide straten en paden maar als alles volgens planning verloopt, zal ook dat ongemak binnen enkele weken ver holpen zijn. In ieder geval zal het hele centrum op 1 september gereed zijn. inclusief bestrating, parkeervoorzie ning, en gracht Ruim twee weken na het gereedkomen zal de officiële ope ning plaatsvinden ,en wel op donderdag 18 september Omtrent de festiviteiten die rond deze opening zullen plaatsvinden is op dit moment nog niets bekend, binnenkort zal echter een uitge breide presentatie van deze plan nen plaatsvinden. bi) u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang da krant 1 maand gratis. (Het abonnemenisgeld vooreen heel jaar bedraagt I 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt der, bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden neer Administratie Leusder Krent, Antwoordnummer 211.3800 XA Leusden t 611 ('®>"u»Oor Krent, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C 101. 033-941495. (Ou eenbod oeldl alleen voor hen. die gedurende de Helste 4 maanden 0«en abonnee waren

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1