fdeling Leusden van VN bestaat twintig jaar Jeugdraad boog zich over plaats jongerencentrum Geen geld om feest te vieren Vrouwenraad vergaderde )laatseli[k'r)ieuws o£ treden, niet alleen met infor matiestands, maar ook met daadwerkelijke aktiviteiten. De landelijke VVN-organisatie heeft wat dat betreft tal van sug gesties te bieden. Dat alles kost echter geld en dat is de grote handicap van de Leusdense af deling: geld. Het is er niet. Daarom op deze plaats een pleidooi voor een betere subsidiëring van de plaatselijke VVN-afdeling. Een pleidooi ook voor een grotere samenwerking tussen ge meente en VVN. Verandering van de verkeersmentaliteit gaat niet vanzelf. Daar moet iets aan gedaan worden. Het zou wat al te gemakkelijk zijn van de over heid om dat over te laten aan een goedwillende vereniging, die de financiële armslag mist. Een jubileumgeschenk in de vorm van een behoorlijke jaarlijkse subsidie aan deze uiterst nuttig plaatselijke vereniging zou dan ook het minste kunnen zijn, wat de gemeente op dit moment (om te beginnen) zou kunnen doen. Ter overweging. Bert Vos 2 VRIJDAG 16 ME11980 eniging laat het jammer genoeg niet toe om dit 20-jarig bestaan op grootse wijze te vieren Een receptie is financieel voor de afdelingskas niet haalbaar Mochten er echter personen die ondanks dat toch en blijk van belangstelling willen geven door een eventuele financiële bijdrage, dan kan dat Het afdelingsbe stuur zal daar zeer zeker erg dankbaar voor zijn Het gironummer is 599857 t n v penningmeester VVN afdeling Leusden. G Mattijsen. Brinkhorst 21, Leusden Zal het op een later tijdstip toch mogelijk zijn nog iets te organiseren dan zal er te zijner tijd nog op worden teruggekomen Om u alvast een voor proefje te geven ziet u bij de invalswe gen een nieuwe poster aangebracht, die op eigen initiatief van de afdeling Leusden is ontstaan Deze poster is het werk van B van der Beek. Wanmolen 1 Leusden Het is de wens van de vereni ging. en van de afdeling dat iedere weggebruiker bij het zien van deze poster (en nog veel vaker) zijn eigen weggedrag eens kritisch gaat bezien. TWINTIG JAAR WN LEUSDEN De afdeling Leusden van Veilig Verkeer Nederland be staat twintig jaar. Voor een zo verkeersgevoelige gemeente als Leusden zou dat heugelijke feit best eens gevierd kunnen worden met wat feestelijke ak tiviteiten, al dan niet in samen werking met andere groeperin gen, die het veilig verkeer een warm hart toedragen. De ver eniging zelf heeft geen geld in kas. Dat is eigenlijk al jaren het geval. De gemeentelijke subsi die is zeer minimaal en ook daar zou best eens iets aan gedaan kunnen worden. Op het gebied van veilig verkeer ligt in het al gemeen. maar ook of zeker in Leusden nog heel wat terrein braak. De gemeentelijke autori teiten in Leusden hebben re gelmatig de mond vol van „ver keersmentaliteit" en ..opvoe ding van de verkeersgebruiker" maar als daar verder niets aan wordt gedaan, dan blijven het loze kreten. Je kunt je afvragen wat de waarde is van verkeersopvoe- ding'en „verandering van de verkeersmentaliteit" maar in andere gemeenten wordt in ieder geval regelmatig iets ge daan. In Leusden blijft het bij woorden. Dia-presentaties van veilige schoolroutes op de scholen be horen elders tot de gebruikelijke aktiviteiten en de plaatselijke VVN-afdeling. Het is maar een voorbeeld. Er zijn tal van andere aktiviteiten te noemen. Natuur lijk, het is natuurlijk niet alleen de schuld van de gemeente, dat er in Leusden eigenlijk op dat gebied weinig tot stand komt. Ook de plaatselijke, nu jubile rende, VVN-afdeling zou best eens wat aktiever op kunnen LEUSDEN - In Groot Krakhorst kwamen de afgevaardigden van alle vrouwenorganisaties bijeen om een lanqe aaenda af te werken ter afsluiting van het seizoen Mevr Dania opende de vergade ring In vlot tempo werden diverse huishoudelijke zaken afgehan deld De voorzitter stond even stil bij het 10-jarige bestaan van de UW, waar alle organisaties voor waren uitgenodigd Een van de le den mocht de hartelijke gelukwen sen in ontvangst nemen omdat er een dochter was geboren FINANCIEN De financiële omstandigheden van de Vrouwenraad zien er na de ontvangst van diverse subsidies wat beter uit Uitvoerig zijn ver schillende zaken zoals een kader dag voor het algemeen bestuur besproken Op de ze kaderdag die bestemd is voor het algemeen be stuur van de vrouwenraad, zal uit voerig het beleid en de visie van de vrouwenraad onderwerp van ge sprek zijn Deze dag is gepland op 9 of 16 oktober De mogelijkheid die de ont vangst van subsidie voor een avond experimenteel toneel biedt zal uitvoerig worden onderzocht en aan criteria onderworpen om zo een verantwoorde keuze te ma ken Ook zal in het nieuwe seizoen een aantal cursussen worden op gezet De VHOM-cursus krijgt een vervolg en zeker is dat ook een cursus diskussietechniek op het programma staat Mocht blijken dat er op andere gebieden be hoefte is om een cursus te organi seren. dan zal de vrouwenraad er op inspelen VERTEGENWOORDI GINGEN De vrouwenraad is vertegen woordigd in verschillende com missies Op dit moment is de plan- groep actueel Mevrouw M Schwencke heeft tijdelijk zitting genomen in de plangroep voor de vrouwenraad Er is nu een nieuwe kandidate voorgedragen. De ver gadering besloot zich door deze kandidate te laten vertegenwoor digen maar omdat de vrouwen raad uit zo'n groot aantal ver schillende organisaties is samen gesteld zal er nog iemand worden aangezocht om met een steungroep uit de achterban, zo goed mogelijk 800 vrouwen te kunnen vertegenwoordigen ENQUETE De enquete is klaar Dat wil zeggen al het cijfermate riaal en inschrijvingen van al de verhalen die op veel formulieren voorkwamen Na uitvoerige dis- kussie wat nu het vervolg moet zijn is unaniem besloten, dat de enquete werkgroep een visie gaat schrijven hoe de vrouwenraad hier op in kan spelen, werken of door verwijzen Dit zal allemaal op korte termijn haar beslag krijgen, zodat over niet al te lange tijd de enquete met de visie van de vrouwenraad gepresenteerd kan worden Evelien Blom, die vier jaar het secretariaat heeft vervuld, heeft deze taak overgedragen aan me vrouw Van Dalen. Calabriè 18 Wel zal ze het dagelijks bestuur blijven versterken „Natuurlijk praat ze niet, als de stekker er niet in zit." zijn over dit onderwerp en waaruit veel leuke punten naar voren zijn gekomen Voor haarzelf hadden deze vergaderin gen ook positief gewerkt Het gaf haar een beter inzicht in de groepen die zij in de plangroep vertegenwoordigt. Ver schillende jeugd- en jongerencentra hebben behoefte aan vorming en waar iedereen mee zit is dat alle organisatie op een klein groepje mensen neerkomt Over de vergadering van de plangroep zelf kon zij meedelen, dat op de laatste vergadering de SKL (Stichting Kin dercentra Leusden) aan bod gekomen was. Voor de wijkraden die deze avond ook aan de beurt waren, wordt een ex tra vergadering ingelast wegens tijd gebrek Corrie Verduin stelde voor om de plangroep te verzoeken twee afgevaar digden voor de jeugdraad in de- plangroep te laten werken omdat even als bij de vrouwenraad een afgevaar digde in feite een veel te grote achter ban heeft in vergelijking tot de andere groeperingen De jeugdraad vond dit een goed idee Pim van Esch. de am bulante jeugdfunctionaris, in dienst van de jeugdraad, heeft voor zi|n huisves ting een notitie gemaakt waarin hij ge schreven heeft, het liefst een werk ruimte te hebben, samen met iemand die een andere vorm van dienstverle ning in Leusden onderhoudt om zo bij voorbeeld eikaars telefoon aan te kun nen nemen en niet altijd alleen te zitten Het probleem is echter dat Pim tot 1 juni bij iemand thuis werkt Vanaf 1 juni in het boerderijtje aan de Hamers- veldseweg kan gaan zitten maar er na korte tijd al weer uit moet Op deze ma nier is het moeilijk iets op te bouwen, wanneer je geen vast werkadres hebt. In het raadsbesluit werden voorwaar den aangegeven waarin onder andere staat, dat de gemeente voor huisves ting zal zorgen. Er gaat nu een brief uit van de jeugdraad aan b. en w om zo spoedig mogelijk een permanente werkruimte voor Pim van Esch te be werkstelligen Peter Ystma. afgevaar digde in de jeugdraad namens het Claeverenblad. stond als eerste op het programma om verslag uit te brengen van de aktiviteiten van zijn eigen jeugdcentrum Het Claeverenblad is eigenlijk een onderdeel van de gereformeerde jeugdraad in Leusden. hoewel iedereen het over „Het Claeverenblad" heeft. De meeste aktiviteiten worden in de schuur van deze boerderij gehouden. Verga deringen worden in een vergaderruimte van de Marcuskerk gehouden en in Zuid worden de aktiviteiten in het Tref punt georganiseerd. De soos op de za terdagavond is een belangrijke aktivi- tert Liever zag de hervormde jeugdraad de soos meer volgens hun eigen ka rakter, maar wil ie ieuqd trekken, dan moet je toch op de disco-toer Er is een intensief systeem met pasjes, waar de hervormde jeugdraad niet erg gelukkig mee is Buiten deze soos wordt er ge dacht aan een praatsoos op zondag avond Waar veel energie in gestopt wordt is het clubwerk. Daar kan nog in uitgebreid worden, maar het probleem is leiding en goede accommodatie Verder is er een aktiviteitencommissie die incidentele aktiviteiten organiseert zoals de jeugdweek in september, filmmiddagen, puzzelrit. dauwtrappen in combinatie met andere verenigingen enmet de kerst kindercarroussel ook in combinatie. Gericht op de jeugd van de kerk worden er jeugddiensten georga niseerd. gesprekskringen gehouden en is er de gospelgroep ..Reformation" Het bestuur van de hervormde jeugdraad is officieel gekoppeld aan de beide kerkraden, hoewel zij eigen ver antwoordelijkheid heeft op het gebied van het bepalen van aktiviteiten Het bestuur regelt de algemene zaken. Het dagelijks bestuur springt in waar dit no dig is en onderhoudt de kontakten met de kerkeraden. De kerkeraden zijn de rechtspersonen Landelijk is de her vormde jeugdraad niet gekoppeld aan de kerkeraad afhankelijk nieuwsblad or de gemeente Leusden rschijnt elke dinsdag donderdag idaktie: irt Vos, Marnix Kreijns en Peter n Meenen srantwoordelijk redakteur: ïrt Vos. 'bestellen foto's: e meeste in de Leusder Krant ge- ibhceerde foto's kunt u nabestel- n (met uitzondering van archief- i historische foto's), bij vooruitbe- ling van 5 - per exemplaar (for- aat 13 x 18 cm) op giro: 871441 i v de BDU b v te Barneveld met üdelijke vermelding van gewenste to, aantal, nummer van krant, pa- na waarop de foto werd geplaatst kunt ook kontant betalen op ons intoor. Rozendaallaan 9, Leus- in/centrum ngeveer drie tot vier weken na italing ontvangt u de gewenste to s thuis. LEUSDEN - Ingelast op de agenda van de vergadering van de jeugdraad donderdag 8 mei werd de plaatsbe paling van het open jeugd- en jon gerencentrum. Op zich kan de jeugdraad op het moment weinig doen, maar Corrie Verduin (raadslid) lichtte de zaak nog even toe. Alle fracties zijn niet gelukkig met de procedure van de plaatsbepaling In ieder geval kan het voorstel zoals het nu op tafel ligt niet doorgestuurd worden naar de commissie Ruimtelijke Orde ning Op zeer korte termijn moet er een nieuw voorstel komen waar ook alle fracties van doordrongen zijn Zelf had Corrie Verduin het voorstel gedaan om het open jeugd"- en jongerencentrum voorlopig, zeer voorlopig, te huisvesten in een bestaand gebouw om vandaaruit naar een ruimte te zoeken voor een permanent gebouw Wil Verbart. afgevaardigde voor de jeugdraad in de plangroep gaf verslag van twee vergaderingen die voor de jongerencentra in Leusden gehouden afdeling Leusden/Achterveld van Veilig Verkeer Nederland organiseert rlijks (als er tenminste voldoende belangstelling is) een verkeerskursus. er de uitreiking van de diploma's door burgemeester Rademaker. Op de itergrond een glunderende VVN-instrukteur Dick Bijl, die de kursussen in 79 in Achterveld verzorgdde. JSDEN/ACHTERVELD - Dit jaar is 20 jaar geleden dat de afdeling jsden van Veilig Verkeer Nederland d opgericht. Een jubileum om wel n stil bij te staan In de afgelopen 20 heeft de vereniging, waaronder ook iterveld en Stoutenburg ressorteren, diverse manieren van zich doen eken Op braderieën, jaarmarkten, ontbrak ook de VVN-stand niet. e Leusdenaren, Stoutenburgers en itervelders. en mensen uit de wijde geving, hebben heir hun ogen laten len of namen deel aan de verkeers- s Zij konden zich dan ook op de igte stellen van diverse activiteiten deze plaatselijke afdeling Zo wer- er borden geplaatst langs de be- irijj^gte toegangswegen met de be de „pakkende teksten' zoals bv idsje op laat je rijden. Goed zicht, :ht '~Ook het jaar van het kind ging ongemerkt voorbij Er werden enden affiches van „Kinderen in verkeer" verspreid (U laat ze toch rgaan). ooral de wintermaanden zijn hoog- rioden voor de afdeling Veelal in samenwerking met de Rijkspolitie wer den er fiets- en bromfietstochten ge houden bij de jeugd Dit was enkele malen zo'n succes dat er kinderen wa ren die vrij direct na de gehouden con trole een nieuwe fiets kregen met alles er op en eraan Ook niet te vergeten de verkeerscode-cursusSen voor iedereen die „alles al weten" en diegenen die hun verkeerskennis nog eens wilden geven bij mej M. Jansen. Trekerweg 173832 RS Leusdentel 03498-1415. dit voor de deelnemers uit Leusden- Zuid of -Centrum Voor Stoutenburg en Achterveld kan dit bij D Bijl, Van Ol- denbarneveltstraat 18. 3791 AK Ach terveld. tel 03425-2090 Heeft men idee om lid te worden, dan bent u van harte welkom Voor een luttel bedrag per jaar bent u lid en ontvangt u het maandelijks het tijdschrift „Weq Wiis Hierin worden veel actuele verkeers problemen behandeld Beslist de moeite waard Vermeldenswaard is zeker het feit opfrissen Ook deze winter zullen er weer verkeerscode-cursussen worden gehouden Hebt u zien om mee te doen? Men kan zich dan nu reeds op dat de heer Wuf Schoonderbeek vanaf de oprichting van de afdeling lid was van de afdeling en is en ook al die jaren tevens bestuurslid De kas van de ver- Een van de aktiviteiten van de VVN-afdeling Leusden is het plaatsen van suggestieve borden, die de verkeersgebruiker tot nadenken moeten stem men. Hier een beeld van de plaatsing van een van deze borden, in december 1978 op de Noorderinslag. levering kopij en advertenties: or het dinsdagnummer tot uiterlijk aandagmiddag 12 uur. voor het inderdagnummer tot uiterlijk lensdagmiddag 12 uur Klaktie en administratie: Kan- Dr Leusder Krant. Rozendaallaan Leusden-centrum Op werkdagen opend van 09 00 tot 12 00 uur en n 13.30 tot 17.00 uur >onnementsgeld: 40- per ar. 20.50 per half jaar. 10.50 r kwartaal Nieuwe WN-borden bij de invalswegen van Leusden. Het is een ontwerp van de Leusdenaar B. van Beek achten bezorging: s abonnee dient u de krant voor isdag- of donderdagavond 18 00 ir te hebben ontvangen Is dat niet it geval, neem dan kontakt op met ize hoofdagent bezorging, (dins- ig en donderdag tussen 18 30 en 30 uur), tel. 033-940691 I geen gehoor kunt u kontakt op- imen met onze inspekteur bezor- ig. overdag 03420-6141 na vijf ir 03420-4679 E LEUSDER KRANT is een uit- ave van de BDU-krantenkom- nalie Ie Barneveld. Jan Kuijpers is jarenlang voorzitter van de plaatselijke VVN-afdeling geweest. Hier is hij op de diploma- uitreikingsavond van vorige jaar aan het woord.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3