I I E.H.B.O.-examens in Achterveld Eemelaar I kan zondag kampioen worden Veel aktiviteite voor SVA-jeug< 19 MEI BIJEENKOMST ACHTERVELD 600! Broedende duif in erepoort Zondag laatste Frühschoppen Zondag voetbal toernooi Kersten sportpark Oud papier- aktie van De Haaien Singelruiters opnieuw in de prijzen Zaterdag Klont soosavond Tweede bridgeclub in Leusden? Gezellig uit? Naar Waterloo! Avondvierdaagse begin juni Twee winnaars bij Ons Genoegei Rest -Rötisseric Waterloo Achtervelds nieuws VRIJDAG 16 ME11980 ACHTERVELD - Maandag- en dinsdagmiddag vonden er na schooltijd de examens plaats voor die leerlingen van de R.K. basis scholen Onze Wereld en St. Jozef, die deel hadden genomen aan de lessen voor het jeugd E.H.B.O. di ploma. De lessen werden gegeven door mevrouw Kleinveld en mevrouw Van Eist, geassisteerd door enkele da mes van de plaatselijke E.H.B.O. Me vrouw Kleinveld verzorgde het theoretisch gedeelte, terwijl me vrouw Van Eist voor het praktische deel zorgde. Maandagmiddag was het de beurt aan de 27 leerlingen van Onze Wereld. Het examen werd afgenomen door de plaatselijke arts Boersma. hierin bijge staan door de beide instructrices Van deze school werd door 27 leerlingen het examen afgelegd. Zij moesten zowel hun theoretische kennis spuien, alsme de praktische oefeningen doen zoals mond op mond beademing, verbanden leggen en een patient in een bepaalde voorgeschreven houding leggen On danks het feit dat verschillende kinde ren last van hun zenuwen hadden, werd er toch heel goed geantwoord op de theoretische vragen en werd er ook goed praktisch gewerkt Vooral het mond op mond beademen had men goed onder de knie Tot grote vreugde van iedereen bleken dan ook alle 27 leerlingen geslaagd te zijn Dinsdagmiddag was het de beurt aan de St. Jozefschool Hier waren het zes tien leerlingen die onder het mes moesten. Ook hier weer hetzelfde beeld als maandagmiddag Soms veel zenu wen. doch ondanks dat heel goede antwoorden bij de theorie en heel goe de handelingen indepraktiik Het mond op mond beademen en een patiënt in een bepaalde stand leggen hadden ze heel goed onder de knie. Ook het ver band leggen ging ze op beide scholen heel goed af Ook in voorgestelde on gevalssituaties wisten ze zich heel goed te behelpen. Ook de zestien leerlingen van de St. Jozefschool slaagden allen Zo zijn er in Achterveld weer 43 jeugd E.H.B O.-ers bij Dank zij het werk van de genoemde dames en hun assistenten is dit weer bereikt. Ook mag gerust gezegd wor den. dat de leerlingen goed hadden ge studeerd Hun doorzettingsvermogen werd op deze manier heel goed be loond Tijdens de examens kwam ook de voorzitter van de plaatselijke vereniging van zijn belangstelling blijk geven De heer W Hilverts was ook zeer tevreden over de prestaties van de leerlingen ACHTERVELD - Op alle fronten is in de landelijke districtscompetitie door de Eemelaar teams het afgelopen week einde weer fel gestreden Afgelopen zondag wist het eerste seniorenteam bestaande uit Ineke Muns. Marjan Wit- senburg, Henk Eek en Evert-Jan Bos. in en bij Zoetermeer de volle winst bin nen te halen (5-3) Door deze ovenwin ning staat het team weer bovenaan in hun poule met één punt voorsprong op Rhijnauwen IV De Eemelaars hebben het kam pioenschap dus binnen handbereik Een gelijkspel tegen Hilverheide II is n I al voldoende Het wordt aanstaande zondag op het gezellige Eemelaarpark dus een spannende dag. en wie idee heeft de ploeg aan te moedigen om het laatste punt binnen te halen is van harte welkom Een grote groep supporters werkt natuurlijk altijd stimulerend' In de districts-zaterdagcompetitie heeft het heren-A team. bestaande uit Rob Langereis. Jos Plijnaar. Nol Wes- sels en Piet Noortman, ook nog kam pioenskansen. alleen dient er nog één overwinning behaald te worden Helaas is dit geen thuiswedstrijd, maar wordt deze gespeeld in Cothen tegen de Kamp A Winst was er ook voor senio ren A en B. maar helaas zijn er voor deze teams geen kampioenskansen DE UITSLAGEN WAREN: 6 mei: Dames A-HL/TC A 1-3 Lockhorst C-Dames B 4-0 10 mei: Heren A-Bosch en Duin C 4-2 Geldermalsen A-Heren B 3-3 Gooiland B-Heren C 4-1 Heren D-Vechtlust D 0-6 Soest Z A-Senioren A 1-4 Fléhite C-Senioren B 2-3 Senioren C-Hoogland A 2-3 Jeugd A-Hoogland B 1-4 Jeugd A-Hoogland B 1-4 Jongens t/m 15-Randenbroek A 0-8 Jongens t/m 17-Soesterberg A 3-5 11 mei: Zoetermeer V-Senioren 1 3-5 Senioren ll-Eemslag II 3-5 Soesterberg-Heren I 3-3 Heren II-Soest 0-6 Larsheim ll-Heren III 6-0 Jeugd-Ned Vel LTB. 3-5 ACHTERVELD - Na het suc cesvolle optreden In de wedstrijden te Maarn, werd er door een aantal ruiters van de rijvereniging De Sin gels zaterdag 10 mei deelgenomen aan de 2e kringwedstrijd te Bun schoten. In de ochtenduren waren het de ruiters te paard die hun kunnen moes ten tonen. Door drie Singelruiters wer den er drie prijzen in de wacht gesleept In de M-dressuur was het Annelies Dersjant oie met Jeile v. d. bremen een 2e plaats behaalde met 123 punten. Mevrouw Els Manuel behaalde in de B dressuur op Johanna een 2e plaats met 128 punten terwijl Majorie Verhoef ook in de B dressuur op Revival even eens een 2e plaats behaalde met 123 punten. In de middag was het de beurt aan de ponyruiters Ook nu werd er door de Singelruiters een aantal prijzen in de wacht gesleept In ring 1 was het Caro line Schimmel die in de B dressuur op haar pony Katinga een 2e prijs behaal de met 131 ounten Claudi van Dort behaalde in ring 8 in de L 1 dressuur met zijn pony Ca- nouska een 4e prijs met 123 punten terwijl in ring 10 Aafke Bouma in de L2 dressuur met haar pony Miranda een 5e prijs behaalde met 123 punten Bij het B springen werd een 3e prijs behaald met twee winstpunten met haar pony Judi ACHTERVELD - Zondag 18 mei zal voor de laatste maal In dit seizoen In D'Ouwe Peerdestal het Frühschop pen worden gehouden. De muziek zal ook nu weer worden verzorgd door de Hinterfelder Musikanten. Het belooft een gezellige morgen te worden met een mooi programma De aanvang is om 11 30 uur Gezien het feit dat het Frühschoppen ook buiten het dorp steeds meer in de belangstel ling komt. wordt aangeraden te zorgen op tijd binnen te zijn. daar anders het vinden van een plaatsje problemen zou kunnen geven. ACHTERVELD - Zondag 18 mei wordt door de S.V.A. het Ker- stenstoernooi georganiseerd. Aan dit voetbaltoernooi, dat zal plaatsvinden op het Kertenssport- park, zal door acht ploegen worden deelgenomen. Er wordt in twee poules gespeeld. In poule A zijn In gedeeld de elftallen van Barneveld, Roda 46, Uni v.v. en Achterveld. In poule B zijn dat de elftallen Biltho- ven, Veensche Boys, Scherpenzeel en Hooglanderveen. Aanvang van de wedstrijden in poule A ACHTERVELD - Door de jeugd commissie en de Activiteiten-commis sie van de voetbalvereniging Achter veld worden weer een aantal activitei ten georganiseerd. De eerste is vrijdagmiddag (dus vandaag). Alle pu pillen worden om 16.30 uur op het sportpark verwacht. Er zullen dan een aantal spelletjes worden gedaan Daarna zullen ze gezamenlijk met de jeugdleiders in de kantine blijven sla pen Het eten en drinken zal door de vereniging worden verzorgd. De deel nemers dienen wel diverse eigen spul len mee te brengen zoals slaapzak, luchtbed, washandje, handdoek, zeep en spellen. Het belooft een zeer leuke bijeenkomst te worden, die zal worden afgesloten op zaterdagmiddag 17 mei om ongeveer 16 30 uur Na enige jaren zal er dan ook weer een zeskamp worden georganiseerd voor dejeugdvoetballers van S.V.A. Dit, omdat een dergelijk evenement nog steeds in de belangstelling staat. De zeskamo bestaat uit de volqende onderdelen 50 of 75 meter hard lopen, hoogspringen, verspringen, mast- klimmen. hindernislopen en doel- schieten. Deze zeskamp zal worden gehouden op zondag 8 juni. Het begint om 9.30 uur en de afsluiting is ongeve 16.30 uur. De lunch zal door voetbalvereniging verzorgd worde Voor iedere leeftijdsgroep zijn drie p zen beschikbaar en voor iedere de nemer is er natuurlijk een herinnerinc vaantje Bovendien zijn er ook 3 wiss bekers De leeftijdsgroepen zijn A. t 11 jaar. B. t/m 14 jaar en C. vanaf jaar en ouder. Voor de A1 en A2 junioren, die a deze zeskamp mee willen doen zal na afloop van de zeskamp een bijzc dere attractieve wedstrijd worden c speeld. Er worden die dag veel oude en supporters op het sportpark vi wacht. Ook voor de E en F pupillen is nog een leuke dag georganiseerd. C ze aktiviteit zal zich in het dierenpark Amersfoort afspelen. Het belooft e bijzondere plezierige spelmiddag worden. De datum is 11 juni en m vertrekt om 13.30 uur vanaf I Kerstenssportpark De organisator hopen dat er deze middag ook vi ouders zullen meegaan Als er jongens zijn die ge inschrijfformulier voor deze acti teiten hebben ontvangen dan ki nen zij deze alsnog afhalen bij C van Marwijk, Bisschop van Die straat 5. \99 99 ACHTERVELD - In verband met het feit dat Achterveld in 1982 haar 600-jarig bestaan hoopt te vieren, werd er voor het organiseren van dit feest een Stichting in het leven ge roepen. Het bestuur van deze stich ting bestaat uit C. Blom - voorzitter, W. Hilverts - secretaris, J. de Jong - penningmeester, leden A. van Dalen - Born, G. Schouten - Verhoef, W. van Middelaar, Hans Ossendrijver, T. van Kalshoven, en M. Belderok. Na de oprichting van de stichting en de be noeming van het bestuur, heeft het bestuur al een aantal vergaderingen achter de rug. Daar het organiseren van een derge lijk feest nogal wat tijd vergt en men alles op tijd klaar wil hebben, is men reeds nu met de werkzaamheden be gonnen Door het bestuur is inmiddels aan alle verenigingen, scholen en per sonen die zich bij de oprichtingsverga dering hebben opgegeven de uitnc ging verzonden om op 19 mei om 20 uur aanwezig ter zijn in Ons Geboi om te komen tot de oprichtingsver dering van diverse afdelingen. Het stichtingsbestuur heeft aan volgende afdelingen gedacht: optot aankleding dorp. historische optcx cultuur, braderie, lunapark, schol jeugd, bejaarden sport Indien er een vereniging door o standigheden geen uitnodiging h( ontvangen, dan hoopt het bestuur i die vereniging 19 mei toch aanwezig, zijn Voorts worden alle Achtervelc die in een van de genoemde afdelinj mee willen doen en mee willen werk uitgenodigd Veel werk zal er nog verzet moe worden, wil men tot het slagen het feest komen. Het bestuur ho deze avond veel medewerkers medewerksters te kunnen begr ten. 11.00-11.30 Barneveld - Roda 46 11.00-11.30 Uni v.v. - Achterveld 12.10-12 40 Barneveld - Achterveld 12 10-12 40 Roda '46 - Uni v.v. 13.20-13.50 Roda '46 - Achterveld 13.20-13 50 Barneveld - Uni v.v. Aanvang wedstrijden in poule B 11.35-12.05 Bilthoven - Veensche Boys 11 35-12.05 Scherpenzeel - Hooglan derveen 12.45-13 15 Bilthoven - Hooglan derveen 12 45-13.15 Veensche Boys - Hoog landerveen 13 55-14.25 Bilthoven - Scherpenzi De finale wedstrijden om de 1 e en 3e en 4e plaats zullen aanvangen 15 00-15 30 nummer 1 poule A - nu mer 1 poule B 15.00-15 30 nummer 2 poule A - nu mer 2 poule B De prijsuitreiking zal plaats vim om 16.30 uur. Achterveld zal deze dag wel zijn ste beentje voor moeten zetten Dit tal moet de beker verdedigen die zi 1979 gewonnen hebben ACHTERVELD - Teneinde de jeugd vanaf 14 jaar, die zaterdag avond niet goed weet wat te doen, te vermaken wordt door Klont een soosavond georganiseerd. Alle Achterveldse jongeren vanaf 14 jaar zijn deze avond welkom. Degenen die de soos al bezocht heb ben weten dat het er gezellig is Voor degenen die er nog nimmer geweest zijn, is het zeker aan te bevelen zater dag de soosavond eens te bezoeken WIELRENNEN De tweede Ronde van Hoogland, georganiseerd door de Amersfoortse Pedaalridders, werd in een lange en felle eindsprint door Wim Pater (Barneveld) ge wonnen vóór de Leusdenaar Dick Mlligenburg De winnende tijd was 1.55.2 over 80 km VOETBAL De voor het nederlaag- tournooi van de SVA gespeeioe wedstrijd Achterveld 2-Roda 2 eindigde? HANDBAL. Impala (heren) heeft de wedstrijd tegen SV Verbruggen met 18-13 gewonnen De treffers wer den vrijwel gelijk over beide wed strijdhelften verdeeld Voor de rust bracht Impala het toch tot 9-7 en daarna tot 9-6. VOETBAL In het Roda-tournooi voor reserve-elftallen won SIOS (10 pnt. en beter doelgemiddelde) de hoofdprijs. Roda (10 pnt Achter veld (9 pnten Hoogland (7 pnt.) volgden daaronder Vrijdag 16 mei: 12.00 uur: start 24-uurs hardloopes tafette in Apeldoorn met deelname aan het Squash Rackets Genootschap Leusden 19.00 uur snelschaken bij de SV Leus den op het Buiningpark Zaterdag 17 mei: 09 15 uur: Leos jeugdvolleybaltoernooi in de Koppel. Amersfoort Laatste ronde tenniscompetitie op het Burning-, vallei en Kerstenspark Zondag 18 mei: 1100 uur: Kerstens-voetbaltoernooi SV Achterveld op het Kerstenssport park. Laatste ronde tenniscompetitie op het Buininq-, Vallei- en Kerstenspark. LEUSDEN-CENTRUM - Twee oor zaken hebben geleid tot de a.s. op richting van een tweede bridgeclub in Leusden. Op de eerste plaats het feit, dat de Bridgeclub Leusden - an no 1972 - er reeds geruime tijd een flinkte wachtlijst op na moet houden, omdat op de donderdagse club avond in de Hakhorst slechts plaats is voor maximaal 68 kaarters. Voorts heeft de bridge-cursus van Latent Talent o.l.v. Betty Zevenboom weer een aantal „afgestudeerden" opge leverd en ook deze „schoolverla ters" willen graag regelmatig aan de slag. Een tweede speelavond van de BCL biedt onvoldoende uitkomst en vergroot slechts de organisatori sche problemen. Jan Elsackers Co (de „oude" club) vinden het zinniger en in het belang van de bridgesport om de loslopende liefhebbers van het edelste der kaartspelen afzonderlijk te bundelen en bieden de nieuwe vereniging i.o graag de helpende hand Zij beleggen op maandag 19 mei in de Hakhorst een bespreking (aanvang 20 00 uur) die moet leiden tot de oprichting van een tweede bridgeclub voor inwoners van de gemeente Leusden Omdat de maandagse clubavond van de LTV Lockhorst i.v.m. het gereedkomen van het gerenoveerde tennispaviljoen nu ter beschikking komt, kan de nieuwe ver eniging daarvan gebruik maken Van een onderdakprobleem is derhalve geen sprake en dat is in Leusden al heel wat Indien de oprichtingsvergadering op 19 mei vlot verloopt, kan na afloop daarvan nog een robbertje worden ge bridged om vast wat te wennen aan het spelen in groter verband. ACHTERVELD - In verband met de inhuldiging van de nieuwe koningin en de herdenking van de bevrijding, werd door de bewoners van de Klet- tersteeg, behorende tot de gemeente Barneveld, op die steeg een erepoort gebouwd. Deze bewoners, ook wel de Barneveldse Achtervelders ge noemd, behaalden met deze poort een 2e prijs van de gemeente Bar neveld. Toen men een dezer dagen de poort Maandag 19 mei: 20.00 uur oprichting 2e bridgeclub in de Hakhorst Dinsdag 20 mei: 19.30 uur: finale bandstoten-B in het clubhuis van de BV Leusden (Zwar- teweg) Op 2123 en 24 mei vervolg wilde afbreken kwam men tot de ont dekking dat er in een gedeelte van de poort een duif zijn nest had gemaakt en er zat te broeden Teneinde de duif tij dens dit broeden niet te storen, heeft men besloten dit deel van de poort maar te laten staan tot de eieren zijn uitge komen Fijnproevers komen ruimschoots aan hun trekken in ons sfeervolle restaurant met verfijnde keuken Voor een kopje koffie, een avondje uit of een receptie: Doornseweg 18 (tegenover Leusderhei) V 3832 RL Leusden - Tel. (033) 1 51 77 LEUSOEN - De Zwem- en waterpoli- tievereniginy De Haaien houdt weer de gebruikelijke oud papier-aktie ten bate van de verenigingskas Het komende weekeinde (zaterdag en zondag) staat bij het zwembad Bavoort daartoe weer een papier-container opgesteld, leder een, die de Haaien een goed hart toe draagt kan daarin zijn of haar (pa- pier-)bijdtage kwijt Namens de Haaien, bedankt ACHTERVELD - Ook dit jaar za in Achterveld een avondvierdaaj worden georganiseerd, jeugdvereniging Con Amore zal nu de organisatie verzorgen. Ue avondvierdaagse zal worden houden in de eerste week van juni zijn vier mooie parcoursen uitgezet, data waarop deze vierdaagse zal den gehouden en de datum waarop inschrijving zal plaatsvinden zullen dig in deze krant worden bekend maakt ACHTERVELD - Ditmaal wen door 19 leden deelgenomen aai onderlinge schietwedstrijd van I Genoegen. De heren B. Voskuiler P. van Nimwegen wist beiden maximaal aantal te behalen pu van 50 te schieten, gevolgd doo Voskuilen met 49 punten. De verdere uitslagen waren: van Daatselaar 48.5. J. Voskuiler 6. W. J. Lagerweij 46,7. F. Koenel 8. A. Vlug 45,9. J. E. van Hamers' 45, 10. J. van Nimwegen 45, 1' Kommer 45,12. G. Tolboom 44,1 van Rossum 44, 14. J. Voorburg 43,15. H. Hols 43,16, P. Smink 43 J. Blom 40,18. W. Wittebrood 4I 19. T. Vos 39 punten.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 8