SIHHCT Haaien zwommen snel krant: Niet zo somber! /-> VRIJDAG 16 ME11980 9 beurt. Ook hier was het en thousiasme groot en de jury had het moeilijk om de resultaten goed op een rijtje te zetten. De uitslag van de ochtendwedstrijden was: Meisjes 6-7 A-riiveau: 1Arigele Bunnik 2 Vivienne van Yden 3 Iris Cornelissen en Annemieke Ui- tenbroek Meisjes 6-7 B-niveau: 1 Manon Scheper 2. Nadiene den Herder 3. Esther v d Meel Meisjes 8-8 A-niveau: 1Mandi Raayen 2 Willemijn Halsema 3. Helen Vorwerk EUSDEN/CENTRUM - Zaterdag ld de afdeling gymnastiek van >ala haar jaarlijkse onderlinge istrijden in sportzaal de Meent, m 350 kinderen hebben laten wat ze in het afgelopen jaar hebben geleerd. Rond 10.00 uur opende voorzitter R. Kullboer de happening met een welkomstwoord tot de kinderen en de zeer vele be langstellenden op de tribune. Daarna werd gestart met de meisjesgroepen 6-7 jaar op twee banen met een achttal toestellen. Er werd over het algemeen goed gewerkt, al speelden de zenuwen toch ook een woordje mee. Tegen 11.30 uur kwamen de meisjes in de groep 8-9 jaar aan de Meisjes 8-9 jaar B-niveau: 1 Mirjam de Jong 2 Lizette Veldhuizen 3. Irene Kalleveen De middagwedstrijden begonnen om 13.30 uur en hier beten de meisjes van 10-11 jaar het spits af Vervolgeps kwamen nog de meisjes van 11-12 jaar en van 14 jaar en ouder aan de beurt en tenslotte de jongens de keurgroep Aan het einde van de turnwedstrijd kregen de toeschouwers nog een demonstratie te zien van de afdeling ritmische gym nastiek van Impala Die sloea bnzonder goed aan Er werd. hoewel de afdeling nog maar kort bestaat, zeer goed ge werkt. en het publiek waardeerde dat met een uitbundig applaus De resulta ten van de middagwedstrijden waren: Meisjes onder 14 jaar en ouder: 1 Ellen Holsbeeke 2 Fenna van Zwol 3. Caronline Sweep Idem B-niveau: 1Claudia Beijer 2. Sandra Walter Jongens 6-8 jaar A: 1 Bob Basies 2 Sander Zaal I 3 Frank Basjes Idem B-niveau: 1 Harald Luyten 2. Peter Smid 3 Onno van Kampen en Daniël Lem- stra Jongens 9-12 B: 1 Huib van Alpen 2 Wouter van Dijk 3. Joris Binkhorst Jongens 13 jaar en ouder B: 1 Paul Bos 2 Marco Bosmans 3 André Kuppens Bij de keurgroepen werden de prijzen als volgt verdeeld Keur-klein: 1. Jolanda Koopman, 2. Kitty Walter, en 3. Monique van Wierin- gen Keur-groot: 1 Astrid Traa. 2. Henny Kruisbergen en 3. Jeanine van Opijnen. Meisjes 10-11 A-niveau: 1 Carina Boersma 2 Pierette Gaasbeek 3. Catrine v d. Brink Meisjes 10-11 B-niveau: 1 Petra Mosterdman 2. Els Schonewille 3. Caroline van Maurik Meisjes 12-13 A-niveau: 1 Helen Visser 2. Jackeline Harlaar 3. Jolanda Houwers Meisjes 12-13 B-niveau: 1 Andjelka Tolboom 2 Carmen Pierik 3 Elma Bunnik Met 34 1 punten behaalde Astrid Traa het hoogste aantal punten en dat leverde haar een mooie trofee nn Ter afsluiting van de geslaagde dag werden de voorturnsters .en de leiding verrrast met een presentje en bloemen. Het slotwoord van voorzitter Kuilboer kreeg van het publiek een hartelijk applaus LEUSDEN-centrum - Een volk, dat tientallen guldens uitgeeft aan vuurwerk bij de jaarwisseling, tienmaal zoveel wijn drinkt als enkele jarên ge leden en dat een jeugd heeft, die jaar lijks meer dan een miljard gulden be steedt aan snoep en sigaretten, moet in staat en bereid zijn een beetje te mati gen. Deze alleszeggende woorden sprak professor doctor J van Hulst, fractie-voorzitter van het CDA in de Eerste Kamer, onlangs op een verga dering van de CHU-unieraad. Nog krasser was enige dagen later het ant woord van staatssecretaris Hazekamp op vragen uit de Tweede Kamer i.z. de nota consument en consumptie. „De Nederlandse jongen tussen 6 en 20 jaar hebben meer dan vijf miljard gul den te besteden Een deel van dat be drag, vooral bij de jongeren, gaat op aan ijs, snoep, frites, frisdranken en grammofoonplaatjes. Oudere tieners besteden hun geld meer aan kleding, j lectuur, brommers en muziekappara- tuur en 20% van de jongens tussen 18 i en 20 laar heeft een auto!" Waarom echter zo somber? Geld moet immers rollen, werd altijd be weerd. Dat zou goed zijn voor de eco nomie en de werkgelegenheid. In Leusden wordt blijkbaar ook zo ge dacht. Kijk maar eens naar de recon structie van allerhande kruispunten en naar de sport. Wat dit laatste betreft staat tegenover het failissement van de Leusdense schoolsportdagen - een I uitvinding overigens uit grootvaderstijd - een enorme winst. Impala krijgt een I nieuw handbalveld (al is de vaart daar een beetje uit na een voortvarende start) en het tweede veld van Roda een geweldige face-lift. De Buiningparker voetbalclub heeft plannen om met F- pupillen te gaan beginnen (dan komen de roodzwarten misschien toch nog eens in de KNVB?) en krijgt wellicht mede daardoor meer kleedlokalen ter beschikking. Voorts wordt gewerkt aan het lang geleden beloofde hekwerk rond de npodvelden om ballenrapers van een verdrinkingsdood te redden. Wij zijn er nog niet. Zwanenburg krijgt eindeli/k de langverwachte definitieve ijsbaan. Wel wat soberder dan het oor spronkelijke Miranda-achtige ontwerp, maar met de zak van Dijkstra. De hoc keyclub (als beloning voor de promotie i van Heren 1 naar de 1e klasse?) krijgt I eerst twee nieuwe velden en zodra die gereed zijn, wordt het eens zo bejubel- de grasvlieveld - de miskoop van het I jaar 1977 - vervangen door een puur natuurlijk ordinair gazon De LTV Leus den wordt binnenkort verrast met een spiksplinternieuw paviljoen (op wo ningwetbasis) en voor de pas opge richte fietscrossclub wordt naarstig gezocht naar een locatie voor een baan De jeudeboulesballegooiers mogen niet mopperen, want zij hebben reeds de beschikking over een drietal banen. Op wat langere termijn bestaan plannen voor accommodatie tb.v een golfclub i.o. en wie weet krijgen de schutters misschien ooit ook nog eens een eigen stek U zult verder nog heel wat beleven als het Buiningpark kan worden uitgebreid. O ja, ik zou het bijna vergeten, maar er zijn ook nog plannen voor een squash- en tennishal en voor een sporthal in Leusden. Als ze daar mee bezig zijn blijft er misschien nog genoeg materiaal over voor een wat kleiner halletje in Achterveld Geld hoeft daarbii geen rol te spelen nu de de eerder geplande skateboardbaan niet meer nodig blijkt te zijn. PC. LEUSDEN/CENTRUM - Het begrip „meerkamp" werd zaterdag bij een zwemwedstrijd in het Leusderbad wel erg vrij vertaald. Tot de deel nemers behoorden naast Haaien al leen AZ&PC-ers, resp. met 76 tegen 38 starts. Ondanks deze 2-1 over macht zwommen diverse Leusde- naren hun wedstrijden zeer gemoti veerd. Neem bijvoorbeeld Gerlach Jacobs eri Harold Hulst op het zesde prog ramma-onderdeel 200 meter school slag Zij hebben elkaar zo opgejut dat ze allebei het clubrecord op dat num mer hebben verbeterd. Gerlach bracht zijn oude tijd van 2 51.9 (bij de heren) tot 2 48 4 terug en Harold de zijne voor jongens o/16 tot 2.50 5 (was 2.52.9) Op het slotnummer (200 meter rugslag) herhaalde zich deze tweestrijd en op nieuw sneuvelden twee clubrecords. Gerlach kwam op 2.34 4 (was 2.35.6) bij de heren en Harold op 2 37 3 bij de jongens o/16 Ook bij de jongens o/10 op de 100 meter rugslag werden leuke j tijdsverbeteringen geboekt, o m voor Jeroen Hattink, Ramon van Zoeren en I Ewout Doddema

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9