Commissie R.O.: Jongeren centrum moet in hoofdcentrum Vrijdag en zaterdag expositie ontwerp nieuwbouw gemeentehuis HÏTT Eventueel tijdelijke oplossing in boerderij èrkweekend i.V.N. in Leusden VANDAAG INDE liGHSIHN KRANT Leusder Krant Reimus&Snel PLANADVIES GROEP KOMT BIJEEN Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTOKOPIE NODIG? Kwekerij G. Stuivenberg tuinplanten en tuinzaden De Leusder Krant: Verantwoordelijk reda kleur. BERT VOS Redaktie an administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 - 3630 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 20 MEI - 12e JAARGANG NO. 8-1980 m (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een permanent gebouw voor het open jeugd- en jongerenwerk moet niet aan de Middenweg komen op de plaats van het voormalige „Midden Krakhorst", maar in het hoofd centrum. Een mogelijkheid daar kan de kelder van het nog te bouwen gemeentehuis zijn, maar ook een nieuw gebouw, waarin dan ook nog andere maat schappelijke diensten onder ge bracht zouden kunnen worden, moet tot de mogelijkheden gere kend worden. Omdat een en an der toch nog wel enkele jaren op zich zal laten wachten, moet er n tijdelijke accommodatie voor het open jeugd- en jongerenwerk levonden worden. Daarbij zou den de gedachten uit kunnen laan naar boerderijen aan de [warteweg of de Smoussesteeg, ie de gemeente in eigendom heeft. Aldus gisteravond de conclusie van de in de raadscommissie ..Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening" zit ting hebbende raadsleden. Zich boven Jan Wagenaar (WD): proce dure had anders gemoeten zich over het collegevoorstel inzake het jongerencentrum, waarin ongewijzigd werd vastgehouden aan het voormalige ..Midden Krakhorst" als de beste plaats Al eerder waren er in de raadscommissie ..Welzijn" ernstige be zwaren tegen die lokatie geuit, terwijl uit de wijk ..De Wetering" protesten te ho ren waren De Jeugdraad had in een eerder stadium ..Midden Krakhorst" al aangeduid als de minst slechte lokatie. TE EXCENTRISCH Gisteravond stond in het debat over het jongerencentrum opnieuw de veel te excentrische ligging van ..Midden Krakhorst" in het middelpunt. Alle frac ties erkenden de bezwaren die aan een zo aan de rand van de gemeente gele gen lokatie kleven: moeilijk bereikbaar, vooral de kleinere kinderen en veel minder sociale controle dan wanneer een dergelijk gebouw in het centrum is gelegen. In dit verband noemde Marion Defares (Progressief Leusden) de door het college voorgedragen lokatie ..vol strekt ireëel" Meer waarheidsgehalte bevat volgens het progressieve raads lid de vrees van omwonenden voor veel overlast van het jongerencentrum ..In Piet Voormolen (CDA): zijn er nog alternatieven? het hoofdcentrum ligt dat heel anders", aldus Marion Defares Ook CDA-woordvoerder Piet Voor molen liet weten ,,niet zo gelukkig" te zijn met de lokatie ..Midden Krakhorst" Overigens bleek Voormolen ook geen voorstander van situering van het jon gerencentrum onder het gemeente huis ..Maar zijn er nog alternatieven", zo wilde Voormolen van commissie voorzitter Jan Wagenaar (VVD) weten Harm Offereins (SGP/GPV) meende er tenminste één te weten De plaats waar in het scholengebied in de Twee de Fase gedacht werd aan de oprich ting van een grafische school, maar waarvan al geruime tijd niets meer ver nomen is .Vanuit oogpunt van ruimte lijke ordening zouden wij daar niet de minste moeite mee hebben, denk ik", aldus Offereins Ambtelijk medewerker J Rog- genkamp wees er echter op dat het be stemmingsplan voor die plaats een an dere bestemming aangeeft Op grond van de bestemmingsplannen is realise ring van een voorziening als een jon gerencentrum maar op twee plaatsen mogelijk, in het plan Valleikanaal (Mid den Krakhorst) of in het hoofdcentrum. ..Maar", zo voegde Roggenkamp daar aan toe, ..de raad kan natuurlijk altijd tot wijziging van een bestemming beslui ten. Maar datzal dan wellicht op proce durele moeilijkheden stuiten KELDER Voorlopig sprak de raadscommissie zich echter uit voor een plaats in het Hoofdcentrum Ook VVD-woordvoerder 3errit van Tiel deed dat expliciet. Waarna wethouder Jan Wagenaar concludeerde dat de kelder onder het gemeentehuis - die hij eerder om bouwkundige redenen minder geschikt had genoemd - ..toch weer duidelijk op de proppen komt" Overigens moest de wethouder er kennen dat de procedure die het col lege tot nu toe heeft gevolgd bij de plaatsbepaling voor het jeugd- en jon gerencentrum niet de meest glanzende is, die men zich kan voorstellen Wage naar ..Het blijkt toch vaak moeilijk te zijn om op het juiste moment de es tafettestokjes van de ene commissie naar de andere door te geven In dit Harm Offereins (GPV/SGP): scholengebied Tweede Fase geval hadden we veel beter eerst een aantal plaatsen kunnen uitzoeken en die dan aan de commissie Welzijn voorleggen." Die opmerking werd van diverse kanten beaamd, alhoewel door Marion Defares wel getypeerd als „mosterd na de maaltijd" De vraag is nu wat het college gaat doen. Daar werd vanaf de publieke tribune ook heel concreet naar geïnformeerd bij wethouder Wage naar. Trekt het college dit voorstel in en komt het met een ander of het handhaaft het toch zijn voorstel om het jongerencentrum aan de Mid denweg te bouwen? De wethouder hield het er op, dat men nu wel met een nieuw voorstel zal komen. Wa genaar: „Het zou toch een wat al te gekke toer worden om er opnieuw mee in de raadsvergadering te ko men en dan maar het nee, nee, nee van de raadsleden af te wachten". LEUSDEN - De I.V.N. afdeling Re- |lo Utrecht organiseert op 31 mei en |unl een werkweekend In Leusden. let Instituut voor Natuur- leschermlngseducatle, zoals het voluit heet, houdt zich onder meer bezig met het kopen van natuur- Eiden die voor de ondergang in te worden behoed. Ook het ren van deze gebieden behoort tot de taken van het I.V.N., evenals bet vastleggen van de toekomstige bestemming van deze terreinen. Daarnaast Is een van de belang rijkste aktlvltalten van het I.V.N. het geven van voorlichting aan en het bewust maken van het publiek als net om het voorzichtig zijn met ons laatste restje natuur gaat De werkgroep voor "kampstafleden, een van de werkgroepen binnen het n.V.N., organiseert regelmatig werk- lagen en werkweekends. Ook stelt de- e groep veel in het werk om die men iën die al eens aan een zomerkamp rebben deelgenomen actief bezig te touden voor het beschermingswerk ran het I.V.N. Deze werkgroep bestaal voornamelijk uit jongeren. Tijdens het komende weekend in .eusden gaan zij de landbouw onder de oep nemen. Voor de eerste wereld- lorlog viel die landbouw namelijk onder tatuurbeheer. Door de na-oorlogse tatuurbeschermings- en landbouw- Jolitiek zijn natuur en landbouw steeds verder van elkaar verwijderd geraakt Waarom dat zo is gedaan, wat de nade lige gevolgen zijn voor de bossen, wat de alternatieven zijn voor de huidige landbouwmethoden en om hier voor beelden van te zien gaan de leden van de groep voor kampstafleden 31 mei en 1 juni werken bij boer Hein Brouwer in Leusden. Brouwer is al acht jaar bezig zijn be drijf om te schakelen naar biologische landbouw en veeteelt. Zo wordt in plaats van een tractor een paard ge bruikt en wordt het weiland niet gespo ten en komt er ook geen kunstmest op. Zijn veestapel wordt deels gevoed met zelfgeteelde maïs Iedereen die belangstelling heelt voor de aktlvltelten van het I.V.N. of de werkgroep voor kampstafleden kan een kaartje sturen naar Rob Vleemlng, postbus 249 In Baarn. Hij kan voor alle Informatie over het ko mende weekend van de werkgroep In Leusden zorgen. AANVRAGEN VERGUNNING RIJBEWIJS OEFEN- MOTOR- Regelmatig vervoegen zich per sonen bij de politie te Leusden-Zuid voor het aanvragen van een oefen vergunning voor het motorrijbewijs. De politie wijst er echter op, dat der gelijke vergunningen alleen kunnen worden afgegeven op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Het komt nog altijd voor dat aanvragers van dergelijke vergunningen zich in de avonduren of in de weekends tot de politie wen den. LEUSDEN - Ter gelegenheid van het gereedkomen van het voorlopig ontwerp van het nieuwe gemeente huis in Hamershof is in de gemeen telijke expositieruimte, Zwarteweg 16a een tentoonstelling ingericht die een compleet beeld geeft van de plannen van het architectenbureau E.D. uit Amersfoort. Dit bureau ont ving vorig jaar oktober van het ge meentebestuur de opdracht het nieuwe gemeentehuis te ontwerpen. Hierbij treedt de heer ir. L. J. Heydenrijk namens het bureau E.D. als verantwoordelijk architect op. Het voorlopig ontwerp is vooraf ge gaan door een praatplan en - naar aanleiding van de hierop geleverde in spraak en de stedebouwkundige toe tsing - door een tweede praatplan. Evenals dit met de beide praatplannen is gebeurd, zal ook het voorlopig ont werp worden voorgelegd aan de In- spraakgroep Gemeentepersoneel. de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML en de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. Bo vendien biedt de expositie belangstel lende burgers de gelegenheid zich van het nieuwbouwplan op de hoogte te stellen en er desgewenst op te reage ren Daartoe wordt de expositie bege leid door een informatie- en in- spraakbrief. Reacties op het voorlopig ontwerp dienen uiterlijk 30 mei bij de Beleidscommissie Nieuwbouw Ge meentehuis binnen te zijn. De expositie is geopend op vrijdag 23 mei van 19 30 uur tot 21.30 uur en op zaterdag 24 mei van 10 00 tot 15.00 uur Onder meer de volgende leden van de Beleidscommissie Nieuwbouw Ge meentehuis zullen aanwezig zijn voor het geven van toelichting: de bur gemeester. de raadsleden Pekelharing. Bloemhof en Van Dijk, gemeentesec retaris Brouwer en projectcoördinator Van Gooi Ook tijdens de vergaderin gen van de werkgroep Ruimtelijke Or dening van het CML op dinsdag 27 mei. 20 00 uur en van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Or dening op 3 juni. 20.00 uur bestaat er gelegenheid om van de expositie ken nis te nemen. In genoemde vergaderin gen wordt het voorlopig ontwerp aan de orde gesteld. Voor de 5e en 6e klassen van de lagere scholen bestaat er op woensdag 28 en donderdag 29 mei gelegenheid om de expositie te bezoeken. Het is namelijk de bedoeling voor de leerlin gen van de 5e en 6e klassen een te kenwedstrijd te organiseren met als on derwerp het nieuwe gemeentehuis. De tekeningen van de deelnemende leer lingen zullen op de expositie van het definitief ontwerp in augustus worden tentoongesteld Van de mooiste teke ning zal een vergroting worden ge maakt en deze zal als wandversiering een plaats krijgen in het nieuwe ge meentehuis Van woensdag 21 mei t/m vrijdag 23 mei bestaat er voor de ambtelijke me dewerkers van de gemeente gelegen heid afdelingsgewijs de expositie te be zoeken ter voorbereiding op de verga dering van de Inspraakgroep Ge meentepersoneel. die op dinsdag 27 mei om 9.30 uur in de expositieruimte wordt gehouden De verwerking van de inspraak op het voorlopig ontwerp moet uitmonden in het definitief ontwerp, dat eind juli/begin augustus tegemoet kan worden gezien Ook aan het definitief ontwerp zal een expositie worden gewijd Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUI m\ Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: (Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- I lljks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge- jopend. Zaterdags gesloten. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-943880 i Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek' adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og Nieuwstraat 62, Scherpenzeel. Vooral uw Nu ook weer geraniums, fuchsia's en zware stamfuchsia's. Tevens meer dan 30 soorten perkplanten (nu ook Franse geraniums). Toma ten, komkommer, paprika enz. Opnieuw: vraagpunten nota Structuurplan Pag. 3 Commentaar Pag. 3 Demonstratie Volks schilderkunst Pag. 5 Kazen keren Mens in z'n werk Pag. 5 SportPag. 7 en 9 Loep op Leusden Pag. 13 Kunst kijkenPag. 18 Boeken Pag. 19 twee keer per week een alternatief LEUSDEN De planadviesgroep welzijn komt woensdag 21 mei a s om acht uur bijeen in de commissie kamer (burg de Beaufortweg) De agenda ziet er als volgt uit 1 Opening 2. Verslag van 16 april j I. 3 MededeJingen/post 4, Tijdsplanning plan en programma (20.15-20.45 uur) 5 Instellen van een werkgroep ge spreksbijeenkomsten (20.45- 21 15 uur) 6 Informatie over de enquête van de Vrouwenraad 7 Rondvraag en agenda voor de volgende vergadering 8 Sluiting hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Zeist. Slotlaan 122 Culemborg. Markt 20 's-Herlogenbosch, Hinthamerstraal 42 Ermelo, Stationsstraat 110 Barneveld.J v Schaffelaarstraat 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 15 Veenendaal, Hoofdstraat 75 Wageningen. Hoogstraat 48 Ede, Grotestraat 29 Tiel. Waterstraat 6 (passage) Nijkerk, Singel 14

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1