ïporthuis Berghuizen opende En tenslotte inderfeest bij restaurant •ud Leusden „Weet je weertje" Medaltest bij dansschool Van den Heuvel Kantlijn Zaaltje bespreken? Bij Waterloo! HIT HET jfoPHUTffitRAFWHtT loep op Leusden k uit< ht kijkje in het interieur van Sporthuls Pim Berghuizen. e: -gh reh EUSDEN - Vrijdag 16 mei opende ir het publiek Sporthuls Plm hulzen In winkelcentrum Ha- shof. Olt Is een filiaal van de flr- Berghulzen uit Amersfoort. Deze Bk Is gevestigd aan de Brouwerij 2 de hoek tegenover de toekom- e Kooikersgracht. Het pand heeft een oppervlakte van ongeveer 200 vierkante meter, waarop de klanten zich een indruk kunnen vor men van het mime assortiment van de firma Berghuizen. Langs drie van de vier wanden zijn de artikelen onder gebracht in rekken, ook midden in de zaak zijn langs schoonmetselwerk pi laren dergelijke rekken aangebracht De vierde wand wordt voor een deel in beslag genomen door de ruime toon bank Het personeel werkt afwisselend in de nieuwe Leusdense vestiging en de zaak in Amersfoort COLLEGA'S Als je Rademaker, burgemeester mr J. W. M. nu nog eens goed op de kast wil helpen, dan moet je iets snerends zeggen over de col legialiteit van het college van bur gemeester en wethouders. Marion Defares heeft bij de burgemeester al eens een klem binnenbrandje veroorzaakt door iets in die richting te snieren. Waarom nu zou dat bij Radema ker zo'n zere teen zijn? Ik heb er geen flauwe notie van. Want volgens mij is het helemaal zinloos om iedere keer weer op die collegialiteit terug te komen, wanneer je aan het hoofd staat van een dermate ongedisci plineerd meutetje. Er is namelijk helemaal geen collegiaal college. Als mijn collega's zich zo gedroe gen jegens mij als de ene wethou der in het Leusdens college ten op zichte van de ander, dan zou ik on middellijk solliciteren als gemeen telijk voorlichter in Chaam, om maar eens een aantrekkelijke job te noe men. De heer Rademaker heeft thans zijn plaats op de kast ingenomen. En hoort van daar af mij verder keuvelen. Neem nu bijvoorbeeld eens de wijze waarop Jan Wage naar, collega namens de WD, maandagavond in zijn commissie OWRO het jeugd- en jongeren centrum aan de orde heeft gesteld. Op tafel lag een voorstel van het collegiale college om in het kader van de verdere verfraaiing van de wijk ,,De Wetering" op de plaats waar eens de boerderij Midden Krakhorst" stond, nu een jongeren centrum te vestigen. Een model- voorstel Goed onderbouwd, de voor- en nadelen van alle veertien mogelijkheden keurig afgewogen, overzichtje van de financiële kon- sekwenties en één heldere con clusie. als we nu in Leusden ten minste één ding goed willen doen, dan moet het jongerencentrum daar tegenover het woonwagencentrum komen. Wat doet Wagenaar nu? Gaat een beetje staan pingelen, laat zich op enkele meters voor het doel de bal afhandig maken, waarna een han dige combinatie tussen Defares, Van Tiel en Offereins de ver bouwereerde doelman Gijs van Woudenberg volslagen kansloos maakt. En niks geen spijt of veront schuldigingen, nee, scherpe toe schouwers schijnen hem zelfs nog een knipoogje naar zijn fans op de tribune hebben zien maken. Als je niet beter wist, dan zou je denken dat hij het er om deed Nu wil ik me niet te zeer met het open jongerencentrum bemoeien - ik ben geen lid van de JOVD -, maar ik wilde het wel even als voorbeeld noemen. Om aan te tonen dat de FC .Collegialiteit" zijn naam toch niet ten alle tijde eer aan doet en dat er wel een hele knappe trainer aan mag gaan staan om dat clubje so listen weer enigszins in het gareel te krijgen. Dat was punt één. Voor punt twee kunnen wij nog even in de commis sievergadering van maandag avond blijven en met name bij de eerder genoemde wethouder Wa genaar. Meer dan één keer venti leerde Wagenaar maandagavond zijn mening dat het contact tussen de raadscommissies onderling niet geheel soepel verloopt. Daar moesten we het bij de evaluatie van het ..commissiegebeuren" (drie keer woordwaarde) nog maar eens over hebben. Zeker, dat doen we. Maar voor uitlopend op de diskussie zou ik graag iets op willen merken, me neer de voorzitter, en wel dit: wat bedoelt u nu eigenlijk? Rammelt het in de fracties? Is de communicatie binnen het college niet wat je opti maal zou kunnen noemenWordt er door de ambtenaren langs elkaar heen gewerkt? En indien u een of meerdere vragen met „ja" beant woordt, hoe lang dan al? Want voorzover ik mij kan herinneren hebben we al geruime tijd dit com missiesysteem - zij het dat het pas de laatste anderhalf jaar zich in openbare vergaderingen afspeelt, maar dat is geen wezenlijke veran dering van het systeem. Daar gaat de zwarte piet reeds van hand tot hand. Alleen Harm Of fereins en Wim Bor spelen het spel buiten mededinging mee; zij fun geren als intermediair. Houden we nog genoeg deelnemers over die op de een of andere wijze betrok ken zijn bij het misgaan. Niet in de laatste plaats de wethouder zelf, denk ik. Voortdurend roepen dat in zijn commissie alleen de ruimtelijke ordenings-aspecten bekeken moeten worden. Wat afgezien van het feit Hat het niet kan - als je het over de contouren van een gebouw hebt, dan praat je ook over de bin nenkant - ook niet gebeurt. Onge veer 64 keer heeft Jan Wagenaar gezegd dat de argumenten van de Jeugdraad, zijnde dat en dat en dat, hem niet interesseerden, want hij hield zich alleen met de ruimtelijke ordening bezig. Ondertussen dus 64 keer de argumenten wel noemende en ze af en toe ook in houdelijk bestrijdende. Wat van mij mag, want natuurlijk telt de mening van de Jeugdraad zwaar, wanneer je de plaats r.o.) van een jon gerencentrum bepaalt, maar dan moet je niet net gaan zitten doen alsof niet. Ten derde. Geloof ik dat ik mijn lot voor wat betreft de Leusdense en cyclopedie (intekenen, intekenen toch maar in handen leg van het buro Arnhem. Ik heb ze maandag avond even in aktie gezien en ik had meteen de indruk dat die jongens lezen én schrijven kunnen. En als het moet ook meer dan drie let tergrepen achter elkaar ..Kristalli satiepunt" floept die ene meneer er uit alsof hij slechts lichtjes hoefde te hikken. Maar ook het taalgebruik van de gewone man werd door die meneer niet geschuwd. ,,U hoeft niet zo'n stampij te maken", zei hij op een gegeven moment tegen Marion Defares, en die verstaat dat, want die heeft jarenlang in jon gerencentra gewerkt. Maar ik geef natuurlijk wel een kader aan. En ik wil ook niet zomaar dat er een aandachtsgebied wordt afgeperkt. Dan gooi ik er liever een paar centen extra tegenaan, maar dan pakken we ook alles in één keer mee ook. Zou ik ook voor subsidie in aan merking komen? Het wordt zeer educatief en ik beloof niks over het IKV te schrijven. Ik zal me eens aanmelden bij de Planadviesgroep voor de Welzijnsplanning, die mij al als „bewoner van dit huis" heeft aangeschreven over iets Belang rijks, het gaat om mijn welzijn!! Hier blijft Stoutenburg overigens buiten mededinging, want die woonkern staat op het groene enquête-for mulier niet vermeld. Maar die van Stoutenburg krijgen in het kader van de sportieve recreatie nu net een fietspad, dus die mogen voor lopig niet meer zeuren. Wring ik me ondertussen wel in de categorie Leren buiten school verband" of amateuristische kunst". En ik hoef echt geen 1,3 miljoen of een grasvlies kaftje om mijn boekwerk. Hoewel, als ik het dan eens goed verzeker K. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Vrijdag 23 mal, 19.30 uur: Klont, film avond De Moespot, leeftijd v a 12 jaar Zaterdag 24 mei, 20.00 uur: Klont Dis co-avond De Moespot leeftijd v.a. 14 [aar. Maandag 26 mei, 20.00 uur: Klont, Discoavond De Moespot leeftijd v.a. 14 jaar uinsdag 27 mei, 9.00 uur: Welfareclub De Zonnebloem, Ons Gebouw. Dinsdag 27 mei. 19.30 uur: Hervorm de school inschrijven avondvierdaagse Donderdag 29 mei, 19.30 uur: Her vormde school inschrijven avond vierdaagse Donderdag 29 mei, 13.30 uur: bejaar- densoos. Ons Gebouw. LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Donderdag 22 mal, 20.00 uur: bijeen komst alleenstaanden in Leusden, Waarden 48 Donderdag 22 met, 20.00 uur: verga dering Schoolraad Donderdag 22 mei, 20.00 uur: verga dering werkgroep Midden- en Kleinbe drijf in de raadszaal van het gemeente huis. Hamersveldseweg 2. Kerkdiensten LEUSDEN - Woensdagmiddag werd ter gelegenheid van de afron ding van de verbouw van restaurant Oud-Leusden een kinderfeest georganiseerd op het grote grasveld rond dit restaurant. De aanwezige jeugd kon daar een aantal droomwensen in vervulling laten gaan zoals het zitten in een echte brandweer- en wegenwachtauto. Ook werd er een ruilbeurs georganiseerd, waar de kinderen dingetjes die ze toch kwijt wilden zoals stripboeken, ra diootjes en posters konden ruilen. Mede dankzij het mooie weer werd de middag druk bezocht, waarvan bijgaande foto getuigt ACHTERVELD R.K. Kerk: zaterdag 24 mei aanvang 19.00 uur H Mis; zondag 25 mei aan vang 8.30 uur H. Mis. aanvang 10.30 uur Hoog Mis Ned. Herv. Kerk: zondag 25 mei aan vang 9.00 uur kandidaat Schuitemaker uit Bennekom. LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: zaterdag en zondag voor ganger B. ter Bekke, predikant F. Over- beek za. 19.00 uur dienst m.m.v. da meskoor. zo. 09.00 uur dienst m.m v gemengd koor; 11.00 uur dienst met volkszang Herv./Geref. Marcuskerk: 09.00 uur gerei woorddienst, ds. J. J. Kooman; 10.30 uur herv. woorddienst, ds J. S Ridderbos; 17.00 uur geref./herv. ves per; 19.00 uur geref./herv woorddienst, ds. J Weernekers. LEUSDEN-ZUID Don Bosco-Kapel: zaterdag en zon dag voorganger A. Goes, za. 19.15 uur dienst; zondag 10.00 uur dienst m.m.v. „Vivace". Dorpskerk: 09.00 uur geref./herv woorddienst, ds. J S. Ridderbos; 10.30 uur: geref./herv woorddienst ds J Weernekers; 18.30 uur: (G.B.) herv. woorddienst, ds. A. Tromp te Renkum. Geref. Kerfc (Vrljgem.): 09.30 uur: ds M. Nap; 16.45 uur: ds. H. J. Meijerink. WIJZIGING HUISVUIL OPHALEN LEUSDEN/CENTRUM - Niet alleen voor organisatoren of bezoekers van sportwedstrijden, maar feitelijk voor ledereen, die belang heeft bij mooi (of slecht) weer, heeft de Rabobank dezer dagen een boekje uitgegeven onder de titel „Weet je weertje". Aangezien ook wij liever met goed weer naar wedstrijden of andere ma nifestaties gaan kijken, hebben wij ons ook maar laten voorzien van zo'n boekje. Al ras bleek, dat alleen het bezit ervan nog geen garantie is voor goed weer. Jan H. Pelleboer, die het samenstelde, zegt duidelijk, dat het weer in ons land erg gevarieerd en wisselvallig (zeg maar: wispelturig) Is. Dat maakt voorspellen ervan zo moeilijk, maar ook boelend. Pelleboer, één van de erkende „weervoorspellers" in ons land. geeft een heleboel mogelijkheden aan om - soms met succes - het KNMI te becon curreren omdat u plaatselijker en meer „bij de tijd" aan het werk kunt gaan. Als u. om een voorbeeld te noemen, de zwaluwen laag over het land ziet sche ren, kunt u met enige geluk „voorspel len", dat er wel eens een flinke regenbui kan komen, zodat u beter kunt thuis blijven of op zijn minst een paraplu en regenkleding dient mee te nemen De ze „oude methode" is echter minder betrouwbaar, dan de waarnemingen, die u kunt doen aan de hand van een baro-, een thermo-, een hydro- en een windmeter, om maar te zwijgen van de apparatuur (satellieten, radar, com puters. e.d.). waar de weermakers in De Bilt zich van bedienen U moet er na tuurlijk wel mee om kunnen gaan en of e e a klopt is ook dan nog niet altijd zeker, maar een feit is. dat „Weet |e weertje" u een heel eind de goede weg op kan helpen om een nat pak te voor komen. LEUSDEN - Op vrijdag 16 mei en zondag 18 mei konden de cursisten van dansschool Van den Heuvel het ge leerde toetsen door middel van de be kende medaltest Examinator was de heer De Haan uit Maarssen Op 7 juni wordt het dansseizoen be sloten met een eindbal voor leerlingen en oud-leerlingen. De beste resultaten werden geboekt op vrijdag door: dames Chantal Pais Brons Ballroom. Astrid Sparreboom Zil ver Ballroom. Valja Lak Goud Ballroom. Helen Kleijn Brons Latin. Astrid Spar- reboom Zilver Latin, Valja Lak Goud Latin. Heren Hans van Roode Brons Ball room. Peter Brouwer Zilver Ballroom, Edw Schallenberg Goud Ballroom. Niels Heyting Brons Latin, Ludovic Hoytema van Konijnenburg Zilver Latin, Edw Schallenberg Goud Latin De beste resultaten bij de gehuwden op zondag dames: mevr. Van Game ren Brons Ballroom, mevr C. Liemburg Zilver Ballroom, mej. M. Boersen Brons Latin, mevr C Liemburg Zilver Latin. Heren: dhr H Sparreboom Brons Ballroom, dhr R. Liemburg Zilver Ball room, dhr. Hilverts Brons Latin en dhr. R. Liemburg Zilver Latin. Bij Waterloo kunt u diverse zaaltjes bespreken voor zakenlunches, vergaderingen, recepties of familie-bijeenkomsten. Onze verfijnde keuken en de sfeervolle entourage zijn een garantie voor het welslagen. Rest .-Röüssene Waterloo Doornseweg 18 (tegenover Leusderhei) V3832 RL Leusden - Tel. (033) 1 51 77 KADAVERMELDING TIJ DENS PINKSTER WEEK EINDE In verband met Pinksteren is de melding van kadavers als volgt ge regeld: zaterdag 24 mei en op maan dag 26 mei is het Slachthuis geslo ten, er zijn geen meldingen mogelijk. In verband met Pinksteren wordt op maandag 26 mei geen huis en grofvuil opgehaald. Dit zal gebeuren op dinsdag 27 mei, tegelijk met de wijken waar normaal op dinsdag het huisvuil wordt opgehaald. Men dient er rekening mee te hou den dat de ophaaltijden gewijzigd zijn. Het is dan ook raadzaam het huisvuil op deze dag voor half acht 's ochtends aan de straat te zetten. POSTBUS GEPLAATST Deze week hebben de posterijen hun dienstverlening in Leusden weer wat uitgebreid. In de Wierick- wljk werd een postbus geplaatst die sinds woensdag op de aangegeven tijden wordt gelicht. BRANDJE LANGS LUN- TERSE BEEK Maandag 19 mei werd bij de politie gemeld dat de berm langs de Lunterse beek in brand stond Het brandie kon door de brandweer in zeer korte tijd worden geblust. Waarschijnlijk is het vuur ontstaan ten gevolge van de grote droogte de laatste dagen, waardoor bos, heide en bermen bijzonder snel vlamvatten. GEVONDEN/VERLOREN IN ACHTERVELD Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1607, zijn de volgende goede ren als verloren en gevonden opgege ven Het gemeentelijke jongeren beleid gaat naar de kelder 4" 4" „Wij zijn de baas van de ge meente", zei Marion Defares fier. Is dat zo? En sinds wan neer dan? 4" 4" 4" Kaasboer vindt kaas een le vend wezen, lees ik in mijn lijf blad Hij praat er natuurlijk re gelmatig mee: kommunikaas- ie. 4" 4* De ANWB kan alvast gaan be ginnen met de aanmaak van nieuwe borden: Leusden- Noord 4" 4" 4" Zit er ook een klaagmuur in het ontwerp voor het nieuwe ge meentehuis? 4" 4* 4" Als je Wagenaar hoort zou je denken, dat ie een fikse premie krijgt voor elke in Leusden ge realiseerde parkeerplaats 4" 4" 4" De CAI-centrale mast kan vol gens deskundigen niet ver plaatst worden naar de andere kant van het dorp wegens „storende elementen". Zou den ze daar de Wetering bewoners mee bedoelen? 4" 4" Als we de inrichters van de ex positie voor het nieuwe ge meentehuis moeten geloven, krijgen alle ambtenaren straks een lekker jogging-pak. Heb ben ze wel een extra grote maat voor de nieuwe ge meente-secretaris? 4" 4" 4" Die kelder onder het gemeen tehuis was eerst te duur, maar die wordt nou natuurlijk ge sponsord door de Leusdense middenstanders 4" 4" Hoe zit dat nou met dat gras- vliesveld? Moet de verzekeringsmaatschappij nou eerst nog de gaatjes tellen? 4* 4- 4- Straks mogen we met z'n allen alleen met groene autootjes over de Groene Zoom om het tenminste nog een klein beetje groenig te houden 4" 4" 4" Gerrit van Tiel schijnt nu al ge weldig veel succes te hebben met z'n sla-imitatie(K) Die bocht in de Heiligen- bergerweg o, déér zouden we het niet meer over heb ben Een boerderij onder het ge meentehuis. zou dat waf zi/n voor het open jongerenwerk? (K) 4-4-4- Het is op de Hamersveldseweg nu zoeken geblazen. Het wachten is op de route van Wagenaar 4"4"4- Medewerker van Buro Arnhem; „Die mevrouw Defares is voor ons eerlijk gezegd ook wel een vraagpunt" (K) De gemeente heeft in Rozen- daal nu gele strepen gezet. Helpt niet Wat zouden ze den ken van gele paaltjes? 4- 4- 4- Stoutenburger: „Maar goed, dat ze het Valleikanaal net een stuk breder hebben gemaakt." 4-4-4" Konijntje in de Wetering: „En als die Van Tiel één keer een wortel probeert na te doen, dan grijp ik hem!" (K) 4-4- De kroon op het werk: „De Groene Zoom als interlokale zoekroute 4-4-4- Dankbare automobilist: „Die Wagenaar heeft een sterke band met het verkeer, dat blijkt telkens weer V. Gevonden: autoped: zonnebril, rood bloesje; fototoestel Verloren: zilveren armband. GEVONDEN Gouden oorbel met twee steentjes, sleutelring waaraan onder andere een Honda autosleutel. VERLOREN/WEGGELO PEN Deense dog van ongeveer 5 jaar; bruine poedel met rode halsband, on geveer 7 jaar en luisterende naar de naam Bino; grijs/zwart katertje, luiste rend naar de naam Nasja: bos sleutels; bruine jjorlemonnee. inhoudende on geveer 10,-; zwarte glacé dames handschoen. zilverkleurig dameshorlo ge, 2 bankbiljetten van 25-

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11