l k IS Onderwijs-integratie, bibliotheek en buurthuis kosten 1,3 miljoen Eerste glascontainer in De Biezenkamp E.H.B.O. diploma's uitgereikt vakiiaai; KltAKT Elfl». SIKKING krant „Doet u eens het geluid van een krop sla" IK lilt M2IISIM2K Vierde bouwlaag straks bekijken schoenreparatie Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffi FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Leusder Krant DONDERDAG 22 MEI 12e JAARGANG NO. 9 A980 Verantwoordelijk reda kleun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 -3830 AA Leusden:Ceiilrvm_ Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college zal de raad nog in de raadsvergadering van deze maand voorstellen om over te gaan tot uitbreiding en verbouw van de schoolgebouwen „De Woelige Hoek" en „Loysden" in Leusden- Zuid. Tegen de totale kosten van 1,3 miljoen gulden kan het gebouw van (Van een onzer verslaggevers LEUSDEN - Tijdens de maan dagavond gehouden vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening'' werd aan Gerrit van Tiel, fraktievoorzitter van de WD, een wat ongebruikelijk verzoek gedaan Vanaf de publieke tribune werd Van Tiel verzocht eens het geluid van een krop sla na te doen. Helaas ging de liberaal daar niet op in Aanleiding tot het komische voor val in de commissievergadering was een vraag van wethouder Jan Wagenaar (WD), voorzitter van de commissie Na afloop van het debat over de plaats van het jeugd- en jongerencentrum - dat volgens de raadsleden niet op de plaats van de voormalige boerderij Midden Krak- horst moet komen te staan - vroeg Wagenaar aan een van de sprekers op de publieke tribune of hij mis schien een suggestie had voor wat er dan wel op de plaats van het voormalige Midden Krakhorst zou kunnen komen. De man, woordvoerder van de omwonenden die bezwaar maken tegen het jon gerencentrum op die plaats, kwam met de gedachte om er volkstuinen aan te leggen. Waarop Gerrit van Tiel - overi- qens een notoir strijder voor uitbrei ding van het volkstuinenbestand gekscherend uitriep, dat dat nou toch ook niet zo heel veel uitmaakt, slaplant/es of jongeren daar op de koude grond. ..Doet u dan maar eens het ge luid van een slaplantje, dan laat ik wel het geluid van een jongere ho ren", klonk het ad rem vanaf de pu blieke tribune Die geluidsproef vond echter, bij gebrek aan medewerking van Ger rit van Tiel, niet plaats. „Loysden" geschikt worden ge maakt voor onderwijsintegratie en gedeeltelijk vrijgemaakt worden voor het filiaal van de bibliotheek, terwijl tevens het gebouw van „De Woelige Hoek" wordt omgebouwd tot een sociaal-culturele accommo datie. In de verschillende deze maand gehouden commissieverga deringen hebben de raadsleden grotendeels inhoudelijk met de plannen ingestemd, maar zich wel afgevraagd of het allemaal echt zo veel moet kosten. Met name is de dienst gemeentewerken gevraagd en nog eens kritisch te bekijken of er niet tegen wat minder kosten ver bouwd zou kunnen worden. De verbouw van „Loysden" is een uitvloeisel van een in september vorig jaar door de raad genomen principe besluit en medewerking te verlenen aan de onderwijs-integratie van het protes tant-christelijk onderwijs in Zuid Het plan behelst om in het gebouw van „Loysden" een vierklassige lagere school, een éenklassige kleuterschool en een gemeenschapsruimte onder te brengen Aanvankelijk is er door met name de raadsleden Corn Verduin (PL) en Lilly van Ameron (VVD) nogal wat kritiek geweest op het feit dat er vier klassen voor de lagere school worden ingericht „Loysden" heeft op dit mo ment weliswaar vier klassen, maar zal naar alle waarschijnlijkheid binnen zeer afzienbare tijd nog maar drie klassen omvatten. Waarom dan dat vierde lo kaal, zo vroegen de beide raadsleden zich af, temeer daar juist het vierde lo kaal de verbouw van het schoolgebouw erg duur maakt Maar uit verdere toe lichting is inmiddels gebleken dat dit vierde lokaal juist de realisering van de bibliotheek in het vrijkomende deel van „Loysden" mogelijk moet maken BOEKENMOLEN Zoals de plannen er nu uitzien blijft er dan voldoende ruimte over voor het on derbrengen van „De Boekenmolen" in het gebouw van .Loysden Daar voor is 230 vierkante meter beschikbaar In het leegkomende gebouw van „De Woelige Hoek" ontstaat een opper vlakte van 460 vierkante meter voor het sociaal culturele centrum Voor beide verbouwingen zijn begin deze week schetsontwerpen getoond in de verga dering van de raadscommissie „Ruimtelijke Ordening". De kosten van uitvoering van beide plannen kunnen als volgt worden ge raamd vervolg op pagina 7 De eerste glasccntainer in De Biezen kamp vanaf de Asschatterweg en bij de in gang naar het winkelcentrum vanaf de parkeerplaats aan de Zwarteweg Parkeerverbod op Hamersveldseweg - pag. 3 - Voorlopig ontwerp gemeentehuis pag. b - Vragen bij onderwijs begeleiding pag 7 - Sport - pag. 9 - Winkelopeningen Hamershof pag. 10 -Weekenddiensten pag. 10 - Kantlijn pag. 11 - En tenslotte pag 11 - Film pag- 13 DOKTERSDIENST: 033-941210 LEUSDEN - Bij wijze van proef zijn op woensdag 21 mei zes glasbakken in de gemeente Leusden geplaatst Deze proef hangt samen met een nog uit te brengen nota over de toekom stige verwerklnn var> het Leusdens huisvuil. De giftü-orkkten vormen de eerste stap naar het gescheiden in zamelen van huisvuil. Tol nu toe geeft iedereen het afvalglas samen met het andere huisvuil mee. Twee belangrijke voordelen van het ge- schelden inzamelen zijn: de grondstoffen kunnen opnieuw gebruikt worden (recycling) zodat veel minder van de grondstof zand nodig is voor de productie van nieuw glas. Het milieu wordt hierdoor ont zien; en de hoeveelheid af te voeren huisvuil wordt minder. Dit betekent ook dat er minder hulsvullzakken gebruikt behoeven te warden. De glasbakken zijn geplaatst in de buurt van de winkels nl in Leusden- centrum De Biezenkamp bij de ingang De Hamershof, voorlopig op de parkeerplaatsen bereikbaar vanaf de Hamersveldseweg in Leusden-zuid bij het winkelcentrum „De Bieshaar' in Achterveld, nabij het kruispunt Jan van Ark-' /Hessenweg. De gemeente Leusden gaat er vanuit dat tenminste 25% van het glasafval naar de containe. wordt gebracht Dit betekent dat per jaar 150.000 kilo glas wordt verzameld Bep Pasier tijdens de diploma-uitreiking LEUSDEN - Dinsdagavond wer den In de schaapskooi van boerderij BOUi Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leuscan Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. Groot Krakhorst de EHBO diploma's aan een groot aantal geslaagden uit gereikt. Alvorens tot uireiking werd overgegaan sprak adjudant Van de Put over het werk van de politie en de samenwerking tussen EHBO en po litie bij onder andere autocrosses en wielerronden. Na de pauze die om ongeveer 21.00 uur werd gehouden, werden door Bep Pasier de di ploma's aan de geslaagden uitge reikt Allen ontvingen naast hun di ploma de hartelijke gelukwensen en het EHBO speldje. De leden van het bestuur kregen als dank voor hun werk van de cursisten een fraai boeket bloemen aangeboden De namen van de geslaagden zijn mevr. Arlar, hr. Bannink, mej. v.d Bie zen. mevr. Bloemink, mevr. v. Dijk, mej. Eikenaar. hr v.d Gaauw, hr v. Holst Pellekaan, mevr Janse, hr de Jong mevr. v. Keken, hr. v. Keken, hr. Kinds, mej Kinds, mevr. Lagemaat, hr Lage- maat, mevr. Nieuwenburg, mej. Renes, hr, de Rijk, mevr Rijswijk, mevr Schu ring, hr Smink, mej. Smits, mevr Smits, hr Visser, mevr. v Zanen en mevr. Zwebe Rozendaallaan 9 Leusden-C. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „De vraagtekens die gerezen zijn met betrekking tot een vierde bouwlaag kunnen bij het pre senteren van het schetsontwerp wellicht beter worden beoordeeld, temeer daar bij het schetsontwerp een maquette zal worden tentoon gesteld" Aldus laat de beleidscommissie nieuwbouw gemeentehuis weten aan de werkgroep „ruimtelijke Or dening" van het CML In zijn verga dering van 22 april jongstleden had de werkgroep onder voorzitterschap van Ten Berge haar twijfels over een mogelijke vierde bouwlaag geuit Deze is gepland als uitbreidingsmo- gelijkheid in de toekomst. Ten aanzien van de in CML/RO gedane suggesties om de trouwzaal naar de oostzijde van het nieuw te bouwen gemeentehuis te verplaat sen - dicht bij de secundaire ingang - laat de beleidscommissie weten deze suggestie van de hand te wij zen „De navolgende argumenten lig gen hieraan ten grondslag - de afstand hoofdingang trouwkamer bedraagt slechts 25 meter, - door verplaatsing trouwkamer wordt de relatie met het plein teniet gedaan, - door verplaatsing krijgt de „nood 'ingang teveel accent, - in de trouwkamer wordt een deur naar buiten aangebracht voor eventueel zeer slecht ter been zijn de bruiloftsgasten De in de herzienbare praatprent opgenomen langere looplijnen on derschrijven wij, doch zijn uit organi satorisch oogpunt aanvaardbaar, mede in verband met de aanwezig heid van een documententran- sportinstallatie Ten aanzien van de verkeersaf wikkeling merken wij nog op, dat dit een zaak is die tot de competentie van de commissie Openbare Wer ken/Ruimtelijke Ordening en het college van Burgemeester en Wet houders behoort Uw opmerking terzake hebben wij aan bedoelde organen doorgegeven", aldus de Beleidscommissie ■Wie ook de kapitein van de huwelijksboot zal zijn. de trouwkaarten bestelt u natuurlijk bij de Leusder Krant. Met de komt u niet tussen de wal en het schip terecht. Openingstijden Eib Sikking REPARATIEWERKPLAATS WINKEL 's Maandagsmiddags v.a. 13.00 tot 18.00 uur. 's Maandags gehele dag gesloten. Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 18.00 uur. Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot Vrijdag van 9.00 tol 21.00 uur. 18.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur. Uw reparaties vandaag brengen. Za,erta9 van 9.00 tol 16.00 uur. morgen Halen. schoenen huis Komenii 4 - Winkelcentrum Hamershot Leusden-C. - Tel. 033-944119

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1