Centrumweg waarschijnlijk over één jaar aangelegd j Wagenaar: j i „Liever i i schietclub" i Tussen Hamersveldseweg en Noorderinslag Wanneer over vier weken parkeerterrein klaar is FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant plaatselijk nieuws (Van een onzer verslaggevers) i LEUSDEN/CENTRUM - Wel- I houder Jan Wagenaar (WD) is per- soonlijk geen voorstander van een open jongerencentrum in de kelder van het nieuw te bouwen gemeen- B tehuis. Dat liet de wethouder, als i voorzitter van de raadscommissie .Openbare Werken en Ruimtelijke I Ordening", maandagavond weten in een vergadering van die commissie. Wagenaar zei er in een gesprek j met gemeentewerken-directeur J Pais van overtuigd te zijn geraakt! dat de kelder minder geschikt is voor een dergelijke voorziening. ,,Als je alleen al denkt aan de voorzienin gen die je zult moeten treffen voor J het verversen van de lucht", aldus I de wethouder Nee, zo'n kelder zou best geschikt j te maken zijn als accomodate voor bijvoorbeeld een biljartvereniging, j zo meent Wagenaar Waar hij grijn- I zend aan toevoegde ,,Of voor een schietvereniging" i Rozendaallaan 9 Leusden-C Vanaf dit punt in de Bouwstraat moet de Centrumweg worden doorgetrokken in de richting van de Noorderinslag (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Naar verwachting zal over één jaar het gedeelte van de Centrumweg tussen de Hamers veldseweg en Noorderinslag gereed kunnen zijn. Volgens wethouder Jan Wagenaar (VVD) is er nog een pro cedure van ongeveer acht maanden nodig alvorens daadwerkelijk met de aanleg van dit belangrijke weg gedeelte van start kan worden ge gaan. De aanlég zelf zal ongeveer vier maanden in beslag nemen, zo dat de Centrumweg er over één jaar kan liggen. De Centrumweg vormt een zeer belangrijke schakel in het Leusden- se wegennet. De weg zal voor een belangrijk deel de functie moeten overnemen die de Hamersveldse weg nu nog heeft. Vanaf de Cen trumweg kan het autoverkeer straks op een tweetal plaatsen de Hamers hof inrijden, alwaar men aansluiting zal vinden op een nog te creëren zoekroute. De Hamersveldseweg zal ^an nog slechts deel uitmaken van de zoekroute en in geen geval be rijdbaar zijn voor doorgaand verkeer in de noord-zuid richting. Langs het nog aan te leggen ge deelte van de Centrumweg komt aan de westzijde - dus aan de kant van de Hamershof - een gescheiden fiets route te liggen. Op de aansluiting van de Centrumweg op de Noord erinslag komt een verkeerslich tinstallatie te staan. Ook komt er een verkeerslichtinstallatie te staan op de plaats waar de Smoussesteeg - de belangrijkste ontsluitingsroute voor langzaam verkeer vanuit de Tweede Fase - de Centrumweg snijdt. Volgens wethouder Jan Wagenaar is het zaak om dit weggedeelte zo spoedig mogelijk te realiseren, met name in verband met de problemati sche verkeerssituatie op de Ha mersveldseweg tussen Noorderin slag en Centrumweg. De wethouder tracht in de raadsvergadering van augustus met een voorstel hierover te komen. DONDERDAG 22 ME11980 Deze gemeentelijke kaart geeft een beeld van het wegenplan rond de Hamershof. Rechts (in lichtgrijs) de aan te leggen Centrumweg. In donkergrijs is een gedachte over de zogeheten „zoekroute" aangegeven, waarvan ook de Hamers veldseweg deel uitmaakt. Op die Hamersveldseweg kan een parkeerverbod worden ingesteld zodra het parkeerterrein waarin aangegeven ,,68p" is gerealiseerd. De aansluiting Hamersveldseweg/Centrumweg is op deze tekening afgesloten. Voorlopig blijft die open. Redaktie én administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur Abonnementsgeld: 40- per jaar, 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-6141. na vijf uur 03420-4679. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro. 871441 t.n.v. de BDU b v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. Parkeerverbod op Hamers veldseweg bij Hamershof Hamershof. Vooral de verkeerssituatie zoals die zich nu voordoet op de Ha mersveldseweg ter hoogte van de bi bliotheek en het nieuwe winkelcentrum is vaak zeer chaotisch. Daarbij is het. zoals vaker allereerst de fietser die in het gedrang komt Daarom nu allereerst het parkeerverbod. Vervolgens zullen er - maar in welke vorm is nog niet bekend - maatregelen genomen wor den om de Hamersveldseweg onaan trekkelijk te maken voor doorgaand verkeer De in vergadering gedane suggesties omvatten onder meer het plaatsen van plaatjes, bloembakken en het aanleggen van verkeersdrempels Ook wethouder Wagenaar en zijn ambtelijk adviseurs konden zich in het aanbrengen van dergelijke obstakels wel vinden. Maar daarnaast verwacht de wethouder dat de Hamersveldse weg toch wel onaantrekkelijk zal wor den als doorgaande route. Wagenaar liet weten dat overwogen om het ge deelte van de Zwarteweg tussen Ol menlaan en Larikslaan voor autover keer onberijdbaar te maken. Daarmee wordt beoogd het doorgaande verkeer over Centrumweg en Groene Zoom te leiden. In die situatie zal iemand die vanuit het zuiden over de Hamers veldseweg rijdt niet meer recht door het dorp rijden, wanneer hij alleen maar de bedoeling heeft om door te gaan, zo redeneert de wethouder. Een van ob stakels voorziene weg, waar men ver der in het noorden toch weer af moet wijken zou dermate onaantrekkelijk zijn, dat dan liever voor de andere route gekozen wordt. In die situatie wordt de Hamersveldseweg slechts gebruikt als onderdeel van de zoekroute van de Hamershof en als ontsluitingsweg voor een deel van Groenhouten. Wagenaar liet wel de mogelijkheid open om tot nog verder gaande maatregelen over te gaan in de toekomst, wanneer het ver keer zich anders gaat afwikkelen dan nu gedacht wordt. Daarbij zou kunnen worden gedacht aan afsluiting van de Hamersveldseweg aan de zuidkant, al kleven ook daar bezwaren aan GROENSTROOK Daarnaast liet wethouder Wagenaar nog weten, dat er gedachten bestaan om in de groenstrook langs de wijk „Groenhouten" (aan de westzijde van de Hamersveldseweg) tot een bepaald verkeersroute te komen Deze zou aan de achterzijde van de huidige en toe komstige bebouwing aan die zijde van de Hamersveldseweg moeten komen te liggen Concreet zijn die plannen nog niet. wel is een en ander al aangekaart bij de provincie Door een van de aanwezige Ha- mershof-winkeliers werd er nog op ge wezen dat er waarschijnlijk ook een bij drage aan de oplossing van de par keerperikelen kan worden geleverd door een betere bvewegwijzering rond de Hamershof Op dit moment is onvol doende duidelijk hoe de tijdelijke par keergelegenheid op 't Erf bereikbaar is Wethouder Wagenaar zegde toe dat duidelijker zal worden aangegeven hoe vanaf de Centrumweg dit parkeer terrein bereikbaar is Dit gedeelte van de Zwarteweg zou on berijdbaar voor autoverkeer moeten worden. Daarmee wordt beoogd het doorgaand verkeer te dwingen over de Groene Zoom te rijden. Op dit moment is het vrachtverkeer al gedwongen deze route te volgen (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Over ongeveer vier weken zal er een parkeer verbod worden ingesteld op het gedeelte van de Hamersveldse weg tussen de Noorderinslag en de Centrumweg. Dan wordt een begin gemaakt met het oplossen van de uiterst problematische situatie op deze langs het nieuwe winkelcentrum „De Hamershof" lopende weg. Pas over een jaar, wanneer het gedeelte van de Centrumweg tussen de Hamers veldseweg en de Noorderinslag is gerealiseerd, zal er sprake kunnen zijn van een meer we zenlijke aanpak van het knoop punt dat dit deel van de Hamers veldseweg thans vormt. Tot zo ng zullen een parkeerverbod en verdere maatregelen om dit deel Hamersveldseweg voor het onaantrekkelijk te maken mogelijk de problemen moeten wegnemen. Hier moet over enkele weken een par keerterrein aan de Hamersveldseweg liggen. Daar kan pas over een week of vier mee worden begonnen, om dat er eerst voldoende parkeer gelegenheid in de directe omge ving van de Hamersveldsaeweg gecreëerd moet zijn. Vandaag of morgen wordt gestart met de aanleg van een parkeerterrein voor 68 auto's aan de oostzijde van de Hamersveldseweg tussen de Dissel en de Koningshof. Wanneer dat parkeerterrein klaar is, wordt het parkeerverbod op de Hamersveldseweg van kracht. Dat is de concrete maatregel, die op korte termijn genomen gaat worden naar aanleiding van de diskussie over de verkeCTsproblematiek rond de Ha mershof. zoals die dinsdagavond ge- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur voerd werd in de gemeentelijke werk groep „Verkeersaangelegenheden". Minder vast staat wat er op de langere termijn gaat gebeuren. Wellicht de in voering van éénrichting verkeer op een deel van de Hamersveldseweg, wellicht ook nog het afsluiten van de Hamers veldseweg voor het autoverkeer op de aansluiting met de Centrumweg. Maar de verantwoordelijke wethouder Jan Wagenaar (WD) is daar op dit moment nog geen voorstander voor. Liever wil hij eerst het effect van de op korte ter mijn te nemen maatregelen én de ver anderingen die gaan optreden wanneer de Centrumweg klaar is afwachten. CHAOTISCH ledereen was het dinsdagavond in de verkeerswerkgroep over eens dat er wat gedaan moet worden aan de verbe tering van de verkeerssituatie rond de

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3