II.L. Loning clubkampioen Leusden Schakers hadden praatavond SNIKT .eusden heeft weede iridgeclub Zomeravond- voetbal Roda pupillen Voetbal met pils in rust Vrijdag opening jeu de boules- banen Maandag disco in De Moespot Achterveld avond vierdaagse K.P.O. dames 3 juni op reis LTV Lockhorst B-dames kwamen 1 set tekort Zondag 1 juni S.V.A. zeskamp 37e Amersfoortse Avondvierdaagse Voetbalsanering Zelfs In de tijd van Ot en Sien werden er al geboortekaartjes verstuurd Maar vast niet zulke aardige als uit oe enorme kolieklie van de Leusder Krant, want je weet mei wat |e ziet als |e de modellenboeken doorbladert Deze is er in ieder geval bi| Uil de ti|d van Ot en Sien Leusder krant. LeusderVCentrum Rozendaallaan 9. Tel 033-41495 re. Er zijn inmiddels drie heel mooie routes uitgezet van 5,10 en 15 kilo meter. De avondvierdaagse wordt gehou den op 2,3,4 en 5 juni Voor deelname zal op dinsdag 27 mei en donderdag 29 mei kunnen worden ingeschreven tus sen 19.30 en 21.00 uur in de Hervorm de school aan de Walter van Amers- foortstraat 42. Indien men niet in de gelegenheid is op genoemde data te komen inschrij ven is dat ook nog mogelijk voor de start van de eerste avond. De startplaats zal zijn bij Ons Gebouw, tussen 18.00 en 18.30 uur Er zal weer kunnen worden deelgenomen door individuelen, ver enigingen en groepen. De leidster of Sinds 1975 als lid van de SVL, waar hij het best naar zijn zin heeft. Vorig jaar werd de heer Loning win naar van de tweede groep in de onder linge competitie en nu algemeen kam pioen ,,Maar het had net zo goed iemand anders kunnen zijn," aldus Lo- nmgs bescheiden mening. De club kampioen van de Leusdense schaak vereniging houdt er naast zijn teken leraarschap (met veel vrije tijd!) diverse hobby's op na, zoals tennissen, brid gen, schilderen en nog het een en an der. Van tennis en bridge kwam weinig naar buiten, maar een zeer geslaagde proeve van bekwaamheid op artistiek gebied siert onder meer het clubhuis op het Buiningpark, waar een drietal vlotte wandschilderingen vluggertjes" zegt Loning) ieders aandacht trekken. Schaken blijkt echter zijn grootste liefhebberij en dat hij echt wel een loper van een paard kan onderscheiden, is goed te zien aan de fraaie wisselbeker die hem maandag als clubkampioen werd uitgereikt. bekerwinnaars J. A. v.d. Tang, H. Fröberg, N. C. Loning, A. Bunt en J. P. v.d. Moer. ACHTERVELD - Ook In Achtervela oet men dit jaar weer mee aan de oor de Wandeikring Utrecht 't Gooi n omstreken georganiseerde ivondvlerdaagse 1980. De organi- atle van de avondvierdaagse in Achterveld is In handen van de Her- ormde jeugdvereniging Con Arno- leider van een groep die tenminste uit 11 personen moet bestaan moet 18 jaar of ouder zijn. Na afloop van de tocht van de laatste avond zal er weer een défilé zijn, waaraan de muziekvereniging DWS haar medewerking zal verlenen De plaats waar het défilé zal starten en het tijdstip van aanvang worden nog bekend gemaakt Tijdens de wandelin- i gen zal ook de plaatselijke EHBO aan wezig zijn voor eventuele medische verzorging. De plaatselijke commissie bestaat uit de volgende personen Voorzitter E. v.d Lagemaat, Hes senweg 193, Achterveld, tel. 03425- 1702, secretaresse C. van Velthuizen, Eendrachtsweg 55, Terschuur, tel. 03426-1275, penningmeester H ter ACHTERVELD - In verband met het lange weekend is er door Klont op maandag 26 mei een disco-avond ingelast. Deze disco-avond waarvan de mu ziek door Black Power zal worden ver zorgd begint om 20.00 uur. De toegang is voor de Achterveldse jeugd vanaf 14 jaar, eventueel met introducee. De toe gangsprijs is voor deze avond drie gul den. Maaten, Stoutenburgerweg 29, Ter- schuur, tel. 03425-1466. leden M Don selaar, Hessenweg 189a, Achterveld, tel. 03425-1219 en D. Bijl, van Ol- denbarneveltstraat 18. Achterveld, tel 03425-2090. De sinds vijf jaar in Leusden wonen de tekenleraar aan het Baarns Lyceum is van huis uit Amsterdammer. Al vroeg in zijn jeugd (en dan hebben wij het over een dikke veertig jaar geleden) maakte hij kennis met het schaakspel en daar beleeft hij nog steeds veel plevier aan. Er kwam echter een lange bijna schaak- loze periode in zijn leven toen hij in het begin van de vijftiger jaren naar Para maribo vertrok Daar bestond en be staat weinig belangstelling voor de sport aan het bord met 64 ruiten en de schaakstukken kwamen maar zelden uit het doosje. Pas na zij terugkeer uit Suriname - de heer Loning vestigde zich toen in Leusden - werden de schaakactiviteiten weer volop hervat. alleen Dames A werd kampioen. Erg jammer was het, dat het B-team maar één set tekort kwam om de titel te pakken. De laatste uitslagen waren: Ludenti B - Lockhorst A 3-1 (1) Rhijnouwen C - Lockhorst B 0-4 (2) Lockhorst C - Hooglanderveen4-0 (2) Lockhorst D - Randenbroek 2-2 (2) Soesterberg - Lockhorst E 1 -3 (2) Weldam - Lockhorst F 2-2 Lockhorst G - Soest E 2-2 (3) Lockhorst H - Eemslag 2-2 (4) Het achter de uitslagen geplaatste cijfer correspondeert met de plaats in de eindrangschikking. Poule A: Manchester U 7 pnt., Arsenal 6 pnt.Ipswich 3 pnt., en Liverpool 0 pnt. (4 wedstrijden) Poule B: Crystal P 6 pnt (3). Southampton 2 pnt (2) en Aston V 0 pnt (3) Poule C: Leeds 6 pnt.t (3). Nottingham 2 pnt. (2) en West Bromwich 0 pnt (3). Poule D: Derby C 5 pnt (3), Everton 3 pnt (3) en Tottenham 0 pnt. (2). Poule E: Sunderland 8 pnt.. Queens Park 4 pntChelsea 4 pnt. en West Ham 0 pnt. (4 wedstrijden). troducees en donateurs een zes kamp gehouden. Dit sportgebeuren zal plaatsvinden op het Kerstensportpark en aanvangen om 14.00 uur Het inschrijfgeld be draagt 2,50 per persoon Vanaf 13.30 uur is er gelegenheid om in te schrijven voor deelname. De organisatoren ho pen dat veel leden en donateurs aan deze zeskamp zullen deelnemen. ACHTERVELD - Dinsdag 3 juni gaan de KPO dames een reisje per bus maken. Het doel van de tocht is Friesland, waar onder andere Mak- kum wordt bezocht. Het belooft een mooie reis te worden, er kunnen in totaal 49 dames mee. De onkosten voor de dag bedragen 55,-. Er is nog plaats in de bus. zodat besloten is dat ook niet KPO leden deze reis kunnen meemaken. Niet-leden kunnen zich, indien zij mee willen, op geven bij mevrouw Van den Berg-van Ruitenbeek, Verjaegde Ruijterweg nr. 18, tel. 03425-2007 Opgave om te kunnen deelnemen aan de reis dient zo spoedig mogelijk te geschieden LEUSDEN/CENTRUM - Een van i (vele) hobby's is schaken, maar maakt zich nooit druk als hij wint verliest. Dat kan op beschelden- Id wijzen of - wie zal het zeggen? - n vorm van onverschilligheid zijn. ivallend en eigenlijk onlogisch is hter, dat hij er gewoonlijk als de >pen bij Is, wanneer de competi- leider de nieuwste ranglijst op het kbord bevestigt. Het interesseert m dus wel en dit jaar bepaald niet onrechte, want ondanks de zeer ote concurrentie - mede van de nstormende jeugd-werd hij club- mpioen van de schaakvereniging usdenl Insiders zal duidelijk zijn, t wij de heer N. C. Loning bedoe- L ACHTERVELD - Door de activi teitencommissie van de SVA wordt op zondag 1 juni voor de leden, in- LEUSDEN/CENTRUM - Krakhorst n niet Hakhorst, zoals abusievelijk Bngekondigd) was maandagavond plaats van samenkomst van een rlntigtal bridgeliefhebbers met annen voor de oprichting van een reede club op het gebied in Leus- in. De eerste - de Bridgeclub lusden - achtereenvolgens actief in de Mof, de Klaveet (wijlen) de Jo- hanneshoeve en het Ros Beyaart, vond uiteindelijk ideale speelgele- genheid in Krakhorst. De plaatsruimte is daar echter niet on beperkt. Grotere liefhebberij voor het edelste der kaartspelen komt op een wachtlijst of verdwijnt naar clubs in de regio en dat is jammer. Ook afgestudeerden van „juf" Betty Zevenboom's Latent Talent-cursus bridge willen graag in clubverband aan de slag. Een tweede speelavond ziet de BCL niet zitten, maar men wilde wel mede werking verlenen aan het tot stand ko men van een tweede vereniging.- Daartoe werd maandag besloten BCL- voorzitter Jan Elsackers gaf na zijn openingswoord allerlei informatie en al snel werd^i spijkers met koppen ge slagen. Rinus Belderok, Martin Jeths, Pieter Koeten. Marty Bragaar en An- nelies van Rooijen zullen als voorlopig bestuur de nodige voorbereidingen treffen om in augustus het nieuwe seizoen meteen goed te beginnen. De algemene verwachting is, dat het le dental van circa 30 tegen die tijd ver dubbeld zal zijn. Dan worden ook alle zaken definitief op een rijtje gezet. Zoals de clubavond (maandag in Krak horst). Het entreegeld 10,-), de con tributie 8 - per maand), de naam van de club, enz. Op 2 juni wordt een drive georganiseerd in Krakhorst (aanvang 20.00 uur) en voor alle informaties, aanmeldingen en wat dies meer zij, kunt u dagelijks na 13 00 uur terecht bij Annelies van Rooijen, Rietgors 1 (tel. 943670) - De heer N. C. Loning. LEUSDEN/CENTHUM - Ook voor de dames van de LTV Lookhorst is de tennlscompetltle op dinsdag voorbl|. De oogst vlei wat tegen. Weliswaar degradeerde geen enkel team, maar LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag eld de schaakvereniging Leusden Bn buitengewone ledenvergadering n hoewel voorzitter J. van Santen In jn openingswoord de verwachting tsprak, dat „het niet al te lang zou ehoeven te duren", werd het toch eer een uitgebreide praatavond, chakers zijn per definitie zeer om- lchtige mensen en beoordelen eerst Ie varianten voor de zet wordt ge- aan. Twee elementen beheersten vergadering en met name de oorbije en komende competities en e goedkeuring van het vernieuwde uishoudelijk reglement. Over dat latste, als zijnde een interne aan- loianonhoiw kunnen wij kort zijn. werd de materie punt punt doorgenomen en dat roeg van de schakels nogal wat tijd. Vlotter kwam de zeer goed bezochte vergadering door het competitiege- beuren In de huiscompetitie kwam vrij onverwacht - ook voor de winnaar - de heer N. C. Loning als nummer 1 voor de dag na een eindsprint met de heren J. A. M. Boemaars en J. v.d. Weyden (kampioen 1978-1979) Opvallend hoog eindigden de jeugdige schakers Herman Fröberg (4), Rogier Zelle (5) en Allard Tonneman (6), gevolgd door de heren P W. Karis. E. J Halkes, A Bunt, T. K. Zijlstra en de overige 44 senioren. Herman Fröberg werd winnaar van groep 2. de heer A Bunt van groep 3, Tang van groep 4 en Jan-Peter v.d. Moer van groep 5. Zij ontvingen de wis selbeker en een herinneringsmedalje Uit het verslag van wedstrijdleider B. Uneken over de bondscompetitie bleek, dat Leusdens eerste tiental op de vierde plaats in de 2e klasse is geëindigd (de verwachtingen waren hoger), de Re- serves, ook in de 2e klasse, hebben alleen Nijkerk 1 voorrang moeten ge- ven. In de 3e klasse heeft Leusden 3 zich goed gehandhaafd a De heer T. Zijl stra van dat tiental won de beker voor de beste persoonlijke score (SVa uit 8) in de SGScompetitie. Leusdens vierde garnituur, aan het begin van de wed strijdenreeks bij keuze alsnog gepro moveerd naar de 3e klasse, heeft die beslissing volledig waargemaakt. Het streven in het seizoen 1980-1981 is ge richt op promotie van Leusden 1 en handhaving van de overige posities. De resultaten bij de jeugd, die met drie teams in de competitie speelde, waren niet voldoende voor promotie maar ruim genoeg om niet te degraderen LEUSDEN/CENTRUM - De tussen standen (met tussen haakjes het aantal gespeelde wedstrijden) van de zomer avondcompetitie bij de Roda-pupillen AMERSFOORT - Van maandag 9 t/m donderdag 12 juni wordt de 37e Avondvierdaagse in de keistad ge houden. De organisatoren rekenen op tussen de zes- en zevenduizend deelnemers. In de totale organisatie van de Sticht Gooise Wandel sportbond wordt de miljoenste wan- delaar(ster) uit de reeks van 37 jaren verwacht. Dat kan iemand uit Amersfoort of omgeving zijn. Op de gelukkige ligt een waardebon van 200,- te wachten. De start en finish van dit grootste jaarlijks terugkeren de sportevenement in Amersfoort is weer nabij het sportpark Nimmerdor aan de Keesoomstraat. Alleen de aankomst van de laatste avond vindt plaats in de Jan v.d. Heydenstraat. De inschrijving van de deelnemers geschiedt ook nu in d'Oranjeboom aan de Leusderweg en wel op donderdag 29 en vrijdag 30 mei vanaf 18.30 tot 20.00 uur en op zaterdag 31 mei van 09 00 tot 12 00 uur. Voor wandellief- hebbers uit Leusden en Hoogland zijn extra inschrijfmogelijkheden op dins dag 27 mei van 18 30 tot 20 00 uur res pectievelijk in sportzaal De Meent en sporthal De Bieshaar. PARKOERSEN Op maandagavond 9 juni voert het parkoers door Den Treek Dinsdag wandelt de jeugd via de Bokeduinen en het Soesterkwartier terug naar Nim merdor De senioren nemen de Vlasak kers Woensdag trekt de jeugd via het Vermeer- en het Stadkwartier naar De Liendert en de senioren gaan naar Schothorst. Vervolgens lopen beide groepen door Schuilenburg en Ran denbroek naar de finish. De slotavond speelt zich hoofdzakelijk af in het Ver meer- en Leusderkwartier en het défilé vindt plaats bij het Randenbroekerbos aan de Bisschopsweg. Verzamelpunt is de Ringweg Dorrestein Om 19.45 uur start van daaruit de feestelijke intocht. LEUSDEN/CENTRUM - Hoewel het voetbalseizoen in feite voorbij is, werd maandagavond op het Pon stadion toch nog een wedstrijd ge- I speeld. Wellicht om niet meer dan een kratje pils of aangemoedigd door de KNVB-bekerfinale - met 5 gele kaarten, 2 strafschoppen (waar- I van slechts 1 werd benut) en 3-1 voor de Rotterdammers als uitslag - betraden de stamploegen van De Meent en Midi (voor leden: twee plaatselijke horeca-etablissemen- ten) het droge gazon. Precies op het afgesproken tijdstip van 19.00 uur en ook dit is wat bijzonders in Leusden. Scheidsrechter Gerrit X, onder een vlot zomerhoedje, had het niet moeilijk met de ploegen, waarvan de Midi's blauw waren (althans hun shirtjes) en De Meent in de bekende tricots van de al even bekende Alfred Heineken speelde Opvallend was het grote aan tal semiprofs. dat gewoonlijk aan de kant van de Bavoortseweg speelt en ondanks tot de vaste klandizi van beide M-kroegen behoort. Met pils i.p.v. slap pe thee in de rust werd het treffen tijde lijk onderbroken De verrassend vele toeschouwers hebben niet te klagen gehad over een gebrek aan vermakelij ke momenten, al vonden de spelers dat juist onbegrepen (door wie?) schijnbe wegingen Beide partijen hebben een deel van de wedstrijd gewonnen. Midi nam de meeste corners voor zijn reke ning en De Meent de vijf doelpunten. LEUSDEN/CENTRUM - Op vrijdag 23 mei om 20.00 uur zullen bur gemeester J. W. M. Rademaker en wethouder G. van Woudenberg de officiële openingswedstrijd spelen op de jeu de bouleebanen bij de Hak horst De onlangs in Leusden opgerichte boulesballengooiersclub - officieel Jeu de Boules Club Leusden - had daartoe het volledige college van B. en W. uit genodigd. doch de beide overige wet houders bleken wat beters te doen te hebben of vindt de wethouder van l ruimtelijke ordening het complex niet ruim genoeg en heeft zijn collega van financiën bezwaar, dat de „boulodro- me" niet door de gemeente is be taald? De Leusdense vereniging telt inmiddels een 70-tal leden (meer dan bij de oprichting verwacht was) en de aansluiting bij de landelijke bond is be- t reid aangevraagd. Wie morgen zijn i neen om naar de opening te komen kij- ken, is uiteraard welkom. De eerste kogel - om het in een enorme financiële nood geraakte be taald voetbal van de totale ondergang te redden - is door de kerk. Het is overigens nog maar een erg klein ko geltje en niemand is er zeker van, dat het op de jongste algemene leden vergadering van de KNVB met veel moeite bereikte besluit, werkenjK af doende zal blijken te zijn. Van de 37 (semi) profclubs m Nederland staan er 32 „rood"' en feitelijk had het voetbal- parlement beter kunnen besluiten om 32 clubs op te doeken inplaats van de 5, die men thans op het oog heeft Er zijn legio clubs met veel meer schuld dan de zwarte Pieten. De bedoeling is, dat de 5 slachtoffers van de (eerste) sanering vrijwillig hun (semi) prof status opgeven en als ama teurvereniging verder gaan. Slechts éénzelfmoordgeval" is thans bekend. De FC Vlaardingen wil wel terug. Tot de overige kandidaat-spijtoptanten wordt door velen ook de SC Amersfoort gere kend, hoewel de financiële positie van de keistedelingen nog niet eens zo slecht schijnt te zijn als de organisatori sche rotzooi doet vermoeden en het handjevol toeschouwers op Birkhoven laat veronderstellen. Ik wacht maar af, wat de firma Eric Vilé Co in petto heeft. Het is ondertussen wel zo, dat de totale schuld van het betaald voetbal circa f 35.000.000,- (vijfendertig mil joen gulden) bedraagt en dat dit be drag jaarlijks groter wordt. Naar ver wachting kan het nimmer afgelost wor den. In het normale zakenleven waren reeds lang de nodige faillissementen aangevraagd. Ik zou zo één-twee-drie geen pas klare oplossing kunnen bedenken maar een geheel andere financiële aanpak lijkt beslist nodig. Denk alleen maar eens aan de absurd hoge trans ferbedragen (je reinste slavenhandel, wordt niet ten onrechte beweerd) en aan de even abnormale ..handgeldjes" (profvoetballers worden niet voor niets .zakkenvullers" genoemd). Van de te- nng naar de nering zetten heeft de be taalde voetbalwereld kennelijk geen weet. Ik hou mijn hart vast als betalen misschien over een tijdje ook gebruike lijk wordt bij de amateurs (al gebeurt dat nu ook wel, maar dat is dan „zwart" en derhalve verboden). Je moetje eens voorstellen: twee of drie ton - om maar wat voorbeelden rond Roda te noemen - voor aankomende talentjes als Peter de Knijf of Roland de Haas en wellicht wat minder voor wat boven de voetballeeftijd uitgegroeide sterren (ik durf te wedden, dat mannen als Ko de Kruif of les Hoogendam „ja" zeggen als een ton wordt geboden). Uit de ..Leusder Courant" van 22 mei 1970: Bij de opening van de overigens zeer geslaagde schoolsportdag zei burgemeester F J H Schneiders o m het jammer te vinden, dat er in Leus den-Zuid nog geen sporthal bestond Er is in dat deel van de gemeente inmid dels wel een gymnastieklokaal gereali seerd. maar op de toen al gewenste sporthal zit heel Leusden 10 jaar later nog te wachten De SV Achterveld organiseerde een puzzelrit voor automobilisten, motor rijders en fietsers. In de uitslag van de A-categorie vonden wij Wout Meinten op de 10e positie als eerste Achtervel- der De Haaien openden de zomer-com- petitie met een 0-2 nederlaag tegen Poseidon 1 Toernooien junioren 17 mei; WOG - Roda B2 en B4 1e prijs WOG - Roda B3 4e prijs Hoevelaken - Roda C2 1 e prijs Odin - Roda C3 4e prijs Toernooien pupillen 24 mei: Buinerveen D1 (vertrek 23 mei) v. 17.00 Unicum D2 t/m D6 v 9.30 Hooglanderveen E2 v. 8.30 Toernooien junioren 24 mei: Zwart A1 v 8 00 's Graveland B1B2 en B3 v 12.30 's Graveland C1C2 en C3 v 8 00 Odin B4 v 9.45 (afmelden vrijdag 19.00/20 00 uur telf 944100) Senioren (zat.) 24 mei: Toernooi Woudenberg met Roda 3 en 4 (10 00 uur), Roda 5 (10 45) en Roda 6 (11.30).

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9