w b_cA y-j OU Geschikte plaats voor jongerencentrum moeilijk te vinden woner van Leusden ishandeld en beroofd VAN»A AG IK m uinsm ItKMT W iesprek met leugdraad iver plaats ingeren- mtrum Locatie aan Middenweg niet acceptabel krant; Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Kwekerij G. Stuivenberg tuinplanten en tuinzaden Reimus&Snel RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN WOENSDAG 28 MEI 12e JAARGANG NO. 10 -1980 Y'V'V?'.» <Q> cT^-v - Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktle en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 .-3830 AA Leusdan.Centrym Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 10,50 perkwsrlesl. Uitgave B.D.U. B.V. n één onzer medewerkers) LEUSDEN Ook voor de leden an dé commissie financiële en eco nomische zaken, welke vorige week woensdag vergaderden, is een een- rum voor open jeugd- en jongeren werk aan de Middenweg een niet te ccepteren zaak. Er werd dan ook osloten om geen voorbereidings- rediet ter hoogte van f 25.000,— uit «trekken. Dit bedrag zou nodig zijn >m een architect schetsontwerp en Mn kostenbegroting op te kunnen •ten stellen. De totale stichtingskos- sn op basis van het door de jeug- Iraad opgestelde programma van ei- werd door het college van burge- ister en wethouders op 880.000,— geraamd. een jongerencentrum op de ats waar ééns de boerderij „Mid- -Krakhorst" stond, definitief van baan lijkt, zal opnieuw gezocht ten worden naar een plaats waar aHe partijen het mee eens zijn. De door het college genoemde alterna tieven zijn voor veel betrokkenen nauwelijks het overwegen waard. Omdat de commissies welzijn en ruimtelijke ordening zich al eerder in negatieve bewoordingen hadden uit gelaten over de voorgestelde plaats van het jongerencentrum werd vanaf de publieke tribune j I woensdag gevraagd of het nog wel zo nodig was het voorstel ook nog in de commissie financien te behandelen Voorzitter J.J Mandemaker vond dat de stem ming in andere commissies hem er niet van kon weerhouden de hele kwestie ook nog in de commissie financien te brengen Of de plaatsbe paling van het jongerencentrum als voorstel in de komende raadsverga dering zou komen is een zaak voor het college, meende de wethouder Bij voorbaat wilde de heer A W Wis man (CDA) al wel kwijt dat hij geen behoefte had aan behandeling in de raad. R Bloemhof (Profressief Leusden) vond het niet nodig de kwestie rond het jongerencentrum in de commis sievergadering te bespreken, nu de voorgaande behandelingen in ande re commissies al duidelijk hadden gemaakt dat niemand enthousiast was over het raadsvoorstel. VVD- raadslid R Bergsma vond het daar entegen een zaak van behoorlijk be stuur om het voorstel in alle betref fende commissies ter sprake te bren gen. hij wilde het dan graag aan B. en W. overlaten om de zaak al of niet in de raad te brengen KELDER Nu de plaats voor een jongeren centrum aan de Middenweg van de baan lijkt te zijn. wilde de heer Bergs ma wel graag van de jeugdraad we ten. hoe zij denkt over een voorzie ning in het nieuw te bouwen gemeen tehuis Naar de mening van het college van B. en W. zou de kelder van het te bouwen gemeentehuis namelijk ge schikt te maken zijn als accommoda tie voor het open jeugd- en jongeren werk. Een tweede mogelijkheid, nu het terrein aan de Middenweg niet doorgaat, is een ruimte in een nog te realiseren gebouw voor ..sociaal-cul turele doeleinden"' Omdat beide mogelijkheden voor de jeugdraad nog enkele jaren wachten betekent, adviseerde de heer Bergs ma het college uit te kijken naar een tijdelijke voorziening Bij voorbaat kondigde hij aan dat zijn fractie posi tief zou staat tegenover een voorstel om geld te fourneren voor dit doel R Bloemhof wilde beslist niet vooruitlopen op de discussie of de kelder van het nieuwe gemeentehuis nu wel of niet geschikt is voor het jongerenwerk Naar zijn mening moet er tegelijkertijd gekeken wor den naar andere mogelijkheden Eén conclusie bleef er voor wethouder Mandemaker over Ook de commis sie financiën wijst het voorstel af om aan de Middenweg een jongerencen trum op te richten JEUGDRAAD Met deze conclusie lijkt het wel haast zeker dat het voorstel niet ter behandeling komt in de raad. waar mee de Jeugdraad dus weer net zo ver is als enkele maanden geleden toen wethouder van Woudenberg stelde dat de jeugdraad zelf met voor stellen moest komen Omdat de jeug draad in feite slechts de mogelijkheid werd gelaten te kiezen uit drie loca ties. werd uitgesproken voor de ran één onzer verslaggevers) LEUS DEN - De gemeente gaat op ite termijn met het bestuur van de Chting „Jeugdraad"' praten over de Bts voor het open jongerencentrum rt gemeentezijde wil men graag van e Jeugdraad weten, hoe men staat te- nover de diverse mogelijkheden in l hoofdcentrum voor een permanent gerencentrum. terwijl ook mogelijke Blijke voorzieningen onderwerp van iprek zullen zijn. Het college van burgemeester en houders acht een gesprek met de gdraad nodig geworden, nu duide lijk is dat er voor de lokatie ..Midden - Krakhorst" in de gemeenteraad geen meerderheid te vinden zal zijn Resteert als alternatieve lokatie het hoofdcen trum, waar in principe twee mogelijkhe den zijn: de kelder van het gemeente huis of een apart gebouw. In het laatste geval zou een jongerencentrum waar schijnlijk onderdeel gaan vormen van een gebouw, waarin ook andere maat schappelijke diensten onderdak kun nen krijgen. Van de Jeugdraad wil men bij de gemeente nu weten, hoe men tegenover deze mogelijkheden staat. De tijd waarbinnen één en ander ge realiseerd zal kunnen zijn, zal daarbij ongetwijfeld het grote knelpunt zijn Het gemeentehuis is pas over een jaar of twee gereed, terwijl een apart gebouw in het hoofdcentrum ongetwijfeld nog langer op zich zal laten wachten. Daar om zullen in het gesprek ook de moge lijke tijdelijke oplossingen aan de orde komen Zoals bekend zijn inmiddels verschillende boerderijen genoemd als mogelijkheid Ondertussen worden bij de ge meente ook de kosten van de ver schillende mogelijkheden én de tijd die voor realisering nodig is onderzocht Het college zal aan de hand van de resultaten van het gesprek met de Jeugdraad en de ambtelijke adviezen tezijnertijd met een nieuw voorstel aan de raad komen Vrijdagavond hebben leden van het college van B en W de jeu de boules-banen bij de Hakhorst officieel geopend. Op de foto is het de beurt aan wethouder Mandemaker, waarbij burgemeester Rademaker toeziet. Voor verslag zie pag. 9. LEUSDEN Een inwoner van iden is in de nacht van zaterdag zondag door een tweetal jeugdige itsgenoten ernstig mishandeld en iolen. Het slachtoffer moest met itige verwoningen naar het St. bethziekenhuis in Amersfoort len vervoerd, belde verdachten len worden ingesloten. Het slachtoffer was zaterdagavond een bar aan de Appelmarkt in ersfoort in contact gekomen met j groep bestaande uit zes zeven gens. om ongeveer 01.45 uur werd *>r een van de jongens voorgesteld ör een andere horecagelegenheid I gaan. Het slachtoffer meende niet meer in staat te zijn zijn auto te besturen en vond het juister naar huis te gaan waarna een van de jongens voorstelde het voertuig te besturen Toen de groep eenmaal in de auto zat. werd door een van de verdachten rechtstreeks naar Birkhoven gere den. waar het slachtoffer door de twee verdachten, de ruim 20-jarige F en A.. werd gedwongen zijn zuto te verlaten. Hier werden hem de eerste klappen toegebracht en moest de man zijn geld afgeven Toen bleek dat hij slechts enkele guldens bij zich had, werd besloten naar zijn woning in Leusden te rijden Onderweg werd gestopt om de vijf jongens die niet aan de mishandeling en beroving hadden deelgenomen uit de auto te laten stappen. Toen het overgebleven tweetal met het slacht offer bij diens woning arriveerde, werd het huis door een van de ver dachten doorzocht Daarbij werd een geldbedrag van ruim f200.— buitge maakt en ook verdween een waarde volle oude munt Voor de woning werd door de an dere verdachte samen met het slacht offer gewacht, wat werd opgemerkt door de bemanning van een surveil lancewagen van de politie die juist passeerde Toen beide agenten stop ten en een onderzoek instelden, gaf de verdachte zich direkt over. Op dat moment kwam de tweede verdachte uit de woning, doch vluchtte hier snel weer in toen de politiemannen in zijn richting liepen Via een slaapkamer raam aan de achterzijde van de wo ning wist de jongeman zich in vrijheid te stellen Die vrijheid duurde echter slechts kort want de bemanning van een zogenaamde „hondenwagen" van de rijkspolitie ontwaarde enige tijd later op de Burgemeester de Beaufortweg en vroege wandelaar. Toen werd ge stopt om te vragen of men de man ergens mee van dienst kon zijn vroeg deze om een lift Via de politieradio bleek al spoedig dat het hier de tweede verdachte betrof Beide jongemannen zijn ingeslo ten en een onderzoek naar het ge beurde wordt inmiddels ingesteld door leden van de groep Leusden van de Rijkspolitie in samenwerking met de recherche. IBDU Onafhankelijk nieuwsblad J_J voor de gemeente Leusden O—11 Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend, Zaterdags gesloten. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. Nleuwstraat 62, Scherpenzeel. Vooral uw Nu ook weer geraniums, fuchsia's en zware stamfuchsia's. Tevens meer dan 30 soorten perkplanten (nu ook Franse geraniums). Toma ten, komkommer, paprika enz. Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties bvmakelaarcJjog hamersveldseweg 26 leusden, tal. 033-944569 Bo»os»-9L TnPPef777950 Levi s 'ie Amersfoort. Utrechtsestraat 15 Barneveld. J v. Schaffelaarstraat 14 Nijkerk, Singel 14 plaats aan de Middenweg. Immers, de andere twee mogelijkheden bete kende voor de jeugdraad nog enkele jaren wachten Duidelijk wasecht wel dat ook de jeugdraad het terrein van de voormalige boerderij Midden- Krakhorst niet ideaal vond Toen ook een aantal omwonenden bezwaar maakte tegen de vestiging van een jongerencentrum op deze plaats werd duidelijk dat er naar alternatie ven gezocht moest gaan worden. Tot op heden zijn er door het college geen voor de jeugdraad acceptabele mogelijkheden genoemd Wel noem de raadslid Corri Verduin (Progres sief Leusden) tijdens de onlangs ge houden vergadering van de commis sie welzijn twee mogelijke plaatsen voor een tijdelijke voorziening Om dat het hier gaat om twee boerderijt jes die naar de mening van mevrouw Verduin snel ter beschikking gesteld kunnen worden, zou de jeugdraad snel van start Kunnen gaan met een centrum voor open jeugd- en jonge renwerk Naar een definitieve voorziening zou dan in een later stadium gezocht kunnen worden Het lijkt erop dat de suggestie van het progressieve raadslid nu ook weerklank heeft ge vonden bij de VVD-fractie. gezien de uitlating van dhr Bergsma dat ook hij positief zal staan tegenover een voor stel om geld ter beschikking testellen voor een tijdelijke voorziening - CML hield discussie avond pag. 3 Twijfels over regionale onderwijsbegeleiding pag. 3 - Opnieuw opticien in Biezenkamppag. 5 Sportpag. 7 - Mens in z'n werk pag 9 - Klein Ongerief pag. 9 DE LEUSDER KRANT: kent z'n plaats... LEUSDEN Donderdag 29 mei vergadert de raad in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldse- weg 2. Aanvang van de vergadering is om 19.30 uur. Op de agenda staat een 24-tal punten Deze punten zijn 1. Opening 2. Installatie van de heren H van der Sloot en J C. van Dijk 3. Mededelingen 4 Notulen 5 Ingekomen stukken 6. Eervol ontslag gemeentese cretaris 7. Benoeming gemeentesecreta ris 8 Wijziging samenstelling com missies/werkgroepen e d 9 Evaluatie nieuwe commissie structuur 10 Voorbereidingsbesluit natuur gebieden 11a Verbouw Chr. lagere school „Loysden". Pr Beatrixlaan 13. Leusden-zuid b 27e begrotingswijziging 1980 algemene dienst en begro tingswijziging nr 5a gemeen tewerken 1980 12 Wijziging woonruimteverorde ning 13 Krediet t.b.v. bergruimte jon gerencentrum „De Til" 14a. 15a 16a. 17 18 19 20. 22. 23. 24. Subsidie t.b.v. alcoholbestrij- ding 31 begrotingswijziging alge mene dienst 1980 diversesub sidies Subsidie Vrouwen Acvies Commissie voor de woning bouw afd Leusden 31e begrotingswijziging alge mene dienst 1980 diverse sub sidies Subsidie Vrouwenraad Leus den 1980 31e begrotingswijziging alge mene dienst 1980 diverse sub sidies Aanleg ijsbaan Vaststelling ..Verordening in zake de toekenning van ge meentelijke studiebeurzen" oprichting en subsidiëring Stichting Regionale Onder wijsbegeleidingsdienst Eem- land Vaststelling verordening tege moetkoming godsdienst-en vormingsonderwijs openbare lagere scholen Aanleg Groene Zoom en ge deelte Zuiderinslag Krediet bouwrijpmaken Zwa nenburg Rondvraag Sluiting. baars woningen by. Bemiddeling bij aankoop an verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a. 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880.1

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1