Ipnieuw opticien in „De Biezenkamp Vrouwen moeten meepraten over midden- en kleinbedrijf Kunstwerken in aanbouw rond St. Jozefschool STICHTINGSBESTUUR „ACHTERVELD 600" VERGADERDE iemeente ontstemd over handelwijze pandeigenaar Slechts 25 bezoekers expositie gemeentehuis I larcel van Dam spreekt in Leusden Ouders helpen in vrije tijd K.P.J. naar voetbal toernooi Twee inbraken in Achterveld Vakantie voor Avanti-groepen gewijzigd baldadigheden in het weekend Kampweekend voor S.V.A.-jeugd WOENSDAG 28 ME11980 van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Leusden krijgt er bin- enkort een tweede opticiën bij, hoe- vei daar volgens de deskundigen in en gemeente van deze omvang el- enlijk geen plaats voor is. Maar oordat de eigenaar van het pand De lezenkamp nummer 17 zich niet aan ien met de gemeente gemaakte af- praak gehouden zou hebben zal eusden binnenkort toch twee optie- en rijk zijn. In het pand De Biezenkamp 17 was )t voor kort optiek 't Centrum van ed Bokma gevestigd. Die verhuisde orige week naar De Hamershof. aar hij vrijdag zijn nieuwe bedrijf pende. Met de eigenaar van het and De Biezenkamp 17. de heer A. an de Hoef. had de gemeente afge- >roken dat er in overleg met de gemeentelijke brancheverdelings- Dmmissie naar een nieuwe huurder oor het pand gezocht zou worden. Van die afspraak lijkt Van de Hoef zich echter weinig aangetrokken te hebben Zonder overleg met de ge meente kwam bij tot overeenstem ming met optiecién Stots uit Amers foort. die nu in De Biezenkamp een filiaal zal vestigen Voor een tweede optiek is in Leusden geen plaats, zo menen de deskundigen, en boven dien werd er door de gemeente in het kader van een evenwichtige branche verdeling in De Biezenkamp ook al de voorkeur aan een andersoortig be drijf gegeven BOOS Pikant detail in het geheel is dat de afspraak om de invulling van het pand De Biezenkamp 17 in overleg met de gemeente te regelen onder deel uitmaakte van een overeen komst die de heerVan der Hoef enige tijd geleden met de gemeente sloot Van der Hoef kreeg van de gemeente een zaak in het nieuwe gedeelte van De Biezenkamp toegewezen waar hij nu een groente- en fruitzaak in heeft als hij dan het reeds in zijn eigendom zijnde pand in De Biezen kamp maar in overleg zou verhuren. Die afspraak is echter nergens zwart op wit vastgelegd en bovendien zijn er in het geheel geen sancties op niet-nakoming gesteld. Het was vooral het VVD-raadslid Gerrit van Tiel die zich donderdag avond in de vergadering van de werk groep Midden- en Kleinbedrijf erg boos maakte over deze gang van zaken. ..Diep treurig", noemde Van Tiel de handelwijze van Van de Hoef. die hij er van beschuldigde de ge meente voor de gek gehouden te hebben Van Tiel ..Ik vind dit heel ernstig Met die man kun je dus geen zaken meer doen en dat zal ik hem zelf wel vertellen ook" Ook wethouder Jan Mandemaker (PL), voorzitter van de werkgroep. toonde zich duidelijk ontstemd over het optreden van Van de Hoef Man demaker ..De afspraken waren vol komen duidelijk, daar kon echt geen misverstand over bestaan Het verve lende is echter dat we geen sactiemo- gelijkheden hebben en dat Van der Hoef de gemeente voor een fait ac compli heeft gesteld Toen ons dit verhaal ter orde kwam, hebben we onmiddellijk een brief naar Van de Hoef gestuurd Als antwoord daarop heeft hij laten weten dat met de firma Stots alles al in kannen en kruiken was en dat daar niets meer aan veran derd kon worden", aldus de wethou der. Van Tiel daarom nogmaals ..Voor mij is het gewoon een vorm van eenzijdige contractbreuk, ook al stond er dan niks zwart op wit. Ik vindt dit heel erg jammer Het is een dissonant in het plezierige overleg dat we altijd met de middenstand hebben", aldus Gerrit van Tiel De teleurstelling van Van Tiel is des te begrijpelijker als men weet. dat het liberale raadslid zich de afgelopen maanden al meerdere malen heeft ingespannen om moeilijkheden rond het pand De Biezenkamp 17 op te lossen Het ging toen vooral om het tijdstip waarop Ted Bokma met zijn optiek het pand zou moeten verlaten IN GEBREKE De heer Van de Hoef is het er volledig mee oneens dat hij geen overleg gepleegd zou hebben met de gemeente Als er al iets fout is geg aan. dan is dat de schuld van de gemeente, zo meent Van de Hoef ..ik heb de gemeente wekenlang ge vraagd om met een lijst te komen van branches, die bij hun de voorkeur hadden voor het pand Die lijst heb ik. plaatselijk nieuws terwijl ik er iedere veertien dagen over belde, nooit gekregen. De ge meente is wat dat betreft gewoon in gebreke gebleven. Nadat ik eerder al een gegadigde dat was een da mes- en herenkapsalon door dat geemmer met Bokma was kwijtge raakt. heb ik op een gegeven moment zelf maar het initiatief genomen Ik dacht daar in die situatie goed aan te doen. want de gemeente kwam toch maar niet met die lijst", aldus Van de Hoef. De eigenaar van het pand is er bovendien van overtuigd dat hij de Leusdense middenstand een dienst heeft bewezen door een filiaal van Stots naar Leusden te halen. Ver- hoeg ,,De firma Stots heeft versch rikkelijk veel klanten uit Leusden Wanneer die mensen voor een bril naar Amersfoort gaan. dan doen ze daar ook andere boodschappen Dat kooplek gaat nu gedicht worden" Voor wat betreft de vraag of er in Leusden wel plaats zou zijn voor twee opticiens, wijst Van de Hoef er op dat het altijd in de bedoeling van de gemeente heeft gelegen om in De Hameshof. naast de bestaande op tiek aan De Biezenkamp. een opti cien te vestigen Van de Hoef ..Er waren indertijd vijf aanschrijvingen en toen is Bokma er in gesprongen, die als Leusdens bedrijf voorrang kreeg Maar het is altijd al de bedoe ling geweest dat er twee opticiens zouden komen", aldus Van de Hoef (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeentelijke werkgroep Midden- en Kleinbe drijf zit dringend verlegen om vrouwelijke leden. Maar reeds voor één enkele dame zitting heeft genomen in deze club verschillen de heren al van mening over de vraag, welke belangen eventuele vrouwelijke leden in de werkgroep zouden moeten vertegenwoordi gen. In een voorstel aan de werk groep liet wethouder Mandema ker onlangs weten dat hij bij vaca tures in de werkgroep die graag opgevuld zou zien door vrouwelij ke leden. De wethouder, die bij financiën ook al zo n herenclubje moet voorzitten, is van mening dat in de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf een bedrijfstak waarin ook in Leusden honderden dames werkzaam zijn de vrou wen niet mogen ontbreken. Dat vindt ook Rinze Bloemhof, fractievoorzitter van Profressief Leusden en lid van de werkgroep. Hij zou het op prijs stellen als vrouwen als gebruikers van de winkels zouden meespreken in Midden- en Kleinbedrijf. De con sumenten zijn in Midden- en Kleinbedrijf niet vertegenwoor digd en dat zou eigenlijk moeten, meent Bloemhof. En komt er een vertegenwoordiging, dan moet die uit vrouwen bestaan. Zoals er bijvoorbeeld ook een vrouwenad viescommissie voor de woning bouw is, aldus nog steeds Rinze Bloemhof. Onzin, vindt Ad Wisman, raads lid voor het CDA en eveneens lid van de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf is niet bedoeld voor consumenten en hun mogelijke perikelen. In deze werkgroep on derhoudt het midden- en kleinbe drijf zijn contacten met de ge meente en dat is andere koek dan consumenten-problematiek. Daar was de Achtervelder Kleinveld, als ondernemer lid van de werkgroep, het mee eens. Bo vendien, zo zei Kleinveld, kunnen consumenten, wanneer ze dat wil len, altijd op de publieke tribune plaats nemen. De vergaderingen zijn openbaar en het publiek heeft spreekrecht, aldus Kleinveld. Het kon Bloemhof niet van zijn gedachte afbrengen, die hij de voorzitter gaarne ter overweging meegaf. OEZE WEEK IN DE GEMEENTE Achterveld Donderdag 29 mei, 13.30 uur bejaar- densoos Ons Gebouw Donderdag 29 mei, 19.30 uur. in schrijven Avondvierdaagse Her vormde School Leusden Centrum en Zuid Donderdag 29 mei, 19.00 uur: verga dering raad in de raadszaal van het gemeentehuis. Hamersveldseweg 2. Vrijdag 30 mei, 20.00 uur: officiële opening nieuwbouw Blijhof aan de Ansfriduslaan. Zaterdag 31 mei. 11.30 uur: kinder feest bij Blijhof in verband met het 20-jarig bestaan van de speeltuinver eniging Maandag 2 juni, 20.15 uur: Marcel van Dam spreekt in De Til, Hamers veldseweg 30. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Slechts 25 Leusdena- ren hebben de afgelopen vrijdag en zaterdag van de gelegenheid gebruik gemaakt om de expositie betreffende het voorlopig ontwerp van het nieu we gemeentehuis te bezichtigen. Volgens de gemeentelijke voorlich tingsafdeling viel die zo geringe be langstelling wat tegen. Overigens blijft de expositie nog tot en met 3 juni aanstaande in het gemeentelijk Voorlichtingscentrum. Deze week kunnen schoolklassen de plannen voor het gemeentehuis gaan bekijken. Ook tijdens de vergadering van de raadscommissie ..Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening", aanstaande dinsdag (3 juni) is de expositie nog geopend Wie tussen tijds nog een kijkje in het voorlich tingscentrum zou willen nemen, kan daarover contact opnemen met het buro Voorlichting van de gemeente, tel. 941247 -it ACHTERVELD Vorige week 'erd er tweemaal een inbraak ge leegd. Toen donderdagmiddag het htpaar T. van de Emelaarseweg luis kwam, bleek dat er ongewenst zoek In de woning was geweest, ie bezoekers hadden door middel van het forceren van een achterdeur de woning binnen weten te komen. De gehele woning was doorzocht. Er was geen geld in huis, wel werden 70 eieren, een brood en wat vleeswaren meegenomen. Verder werd er niets vernist. Ook de heer v. V. aan de Jannen- dorperweg kwam tot de onaangena me ontdekking dat er ongewenste bezoekers in zijn woning waren ge weest. Terwijl hij in de onmiddellijke omgeving van zijn woning aan het gras maaien was, hebben onbekende kans gezien de woning binnen te gaan en daar een geldbedrag van f 400,mee te nemen. Door de poli tie wordt een onderzoek naar de mogelijke daders ingesteld. ACHTERVELD In verband met e avondvierdaagse op 2, 3, 4 en 5 Jnl gaan de lessen gymnastiek en ninivolleybal op deze dagen niet Dor. Dat betekent voor deze groe- ?n dat de laatste les in de week na inksteren is. Dit met uitzondering van de groepen op vrijdag. Voor deze "roepen zal de laatste les zijn op vrijdag 6 juni. Vanaf 25 augustus zal er dan weer les gegeven worden Hierover volgt nadere informatie in augustus door middel van een huis aan huis ver spreide folder Verder is het tot 29 mei mogelijk op te geven voor de avond vierdaagse groep Avanti voor de leden van 8-13 jaar Opgave is mogelijk bij Mieke de Gans. van Oldenbarnevelt- straat 72 en Marthea Rooks. W van Amersfoortstraat 30 De kosten be dragen drie gulden per persoon De genen die zich opgeven worden maandag 2 juni om 18.00 uur ver wacht bij de sporthal aan de W van Amersfoortstraat. ACHTERVELD Ook in Achter- eld begint men de laatste tijd met het plegen van baldadigheden. De laat- •te weken hebben diverse verkeers- orden het al moeten ontgelden, ter- 'ijl men nu ook bij bejaardentehuis St. Joseph is bezig geweest. Maan dagochtend kwam men daar tot de ontdekking dat er in totaal zes stoe len, bestemd voor de bejaarden van het huis die op het grasveld in de zon willen zitten, in de vijver waren ge gooid. Het is niet de eerste maal dat dit gebeurt Ook werd er om 23.30 uur door enkele jongeren aangebeld Aan de nachtzuster werd medege deeld dat zij bij hun moeder op be zoek wilden. Er werd geen naam genoemd doch wel zomaar een wille keurig kamernummer yan een onzer verslaggevers) LEUSDEN Op uitnodiging van te plaatselijke PvdA-afdeling spreekt janstaande maandag in Leusden het ^vdA-Tweede Kamerlid Marcel van Jam. De bijeenkomst waarbij Van Dam spreekt vindt plaats in De Til, Hamersveldseweg 30 en begint om 20.15 uur. Marcel van Dam, oud-staatssecre taris en PvdA-woordvoerder inzake de woningbouw, zal zijn licht laten schijnen over de ingezakte woning bouw. In dit kader zal Van Dam ook aandacht besteden aan het alterna tieve PvdA-plan „De PvdA maakt er meer werk van". De bijeenkomst is openbaar. Achtervelds nieuws een ingegraven speelveldje Ook de ze kuil wordt weer met hout afge schermd zodat als er in de kuil een balspel wordt gedaan de kinderen op de speelplaats hiervan geen last heb ben Ook komt daar dan nog een pergola bij De zitkuil is bestemd voor de kin deren, vooral de groteren zitten ACHTERVELD Ingevolge een rijksregeling moet er bij elk nieuw gebouw zoals scholen e.d. een kunst werk worden geplaatst. Het te plaat sen kunstwerk mag het bedrag van 1% van de bouwkosten niet te boven gaan. Voor een te maken kunstwerk voor de St. Jozefschool werd contact ge zocht met de Amersfoortse kunste naar Peter Rolf. Door de oudercom missie en het personeel van de school werd naar voren gebracht dat het geen kant en klaar kunstwerk moest zijn, wel iets waar de kinderen mee en in konden spelen. Door Peter Rolf werd daarop een kunstwerk ontworpen, geheel van hout Het werden lage en hoge ge deelten. vooral aan de voorzijde van de school Daar is men nu volop aan bezig. Aan deze zijde komen in de hoge en lage gedeelten zandbakken, klimrekken. hangrekken. een pergola en bloembakken Aan de achterzijde van de school komt een zitkuil met De ouders aan het werk rond de St. Jozefschool. ACHTERVELD Zondag 1 juni zal te Mijdrecht het provinciaal K.P.J. voetbaltoernooi worden georgani seerd. De Achterveldse afdeling zal met het eerste K.P.J. team aan dit toernooi deelnemen. Gezien de grote afstand is het de bedoeling om bij voldoende deelna me door supporters met een bus te gaan De kosten bedragen slechts f 5,— per persoon De sportcommis- sie van de K P.J verzoekt degenen die mee willen zich zo snel mogelijk op te geven ACHTERVELD Door het Stich tingsbestuur van Achterveld 600 was er op maandag 19 mei een bijeen komst georganiseerd waarbij alle scholen, verenigingen en individu- elen waren utigenodigd. Deze bijeen komst was uitgeschreven om te ko men tot de oprichting van een aantal afdelingen voor de organisatie van het feest in 1982. Totaal 32 personen, buiten het Stichtingsbestuur, waren deze avond aanwezig. Voorzitter Cees Blom opende deze bijeenkomst en zette in het kort de geschiedenis van deStichting uiteen. Vanaf de benoeming van het Stich tingsbestuur heeft men zeker niet stil gezeten. Het bestugr heeft al een aantal vergaderingen achter de rug Inmiddels is er ook al een beginkapi taal beschikbaar voor het organise ren van het feest Dit kapitaal is een vierde van het netto saldo van de Stichting Leusden 1200 De voorzit ter deelde mee dat het er deze avond om ging een aantal afdelingen op te richten die nodig waren om het feest te kunnen organiseren Het feest zal vermoedelijk worden gehouden in augustus of begin september 1982 Deze avond zijn de volgende afde lingen gevormd optocht met als con tactman Hans Ossendrijver, brade rie-lunapark contactpersoon W. van Middelaar, cultuur contactpersoon mevr G Schouten-Verhoef, aankle ding dorp en historische kleding con tactpersoon mevr A. van Dalen- Born. zij wordt hierin bijgestaan door R Belderok, sport contactpersoon T Kalshoven In verband met ziekte van mevr G Schouten-Verhoef zal haar taak voorlopig worden waarge nomen door mevr Kleinveld-Sym- ons. Alle aanwezigen gaven zich op voor deelname in een van de afdelin gen. Alle afdelingen zijn echter nog niet volledig bezet, zodat degenen die mee willen werken aan de organi satie van het feest welkom zijn. Wil men een goed geslaagd feest organi seren, dan moet men zeker tijdig beginnen wil men alles op tijd klaar hebben De genoemde contactper sonen hebben de taak om zeven of acht mensen rond zich te verzame len. om dan gezamenlijk hun op dracht uit te voeren De contactper sonen hebben elk hun onderwerp toegelicht. In de optocht moet het beeld van Achterveld goed naar voren komen Gezien de rijke historie van Achter veld zal dit niet zo moeilijk zijn. Tij dens de bespreking kwam ook de vraag naar voren wat de kleding moest zijn Moet het eenvoudige of deftige kleding zijn Door haar ziekte had mevrouw Schouten nog niets kunnen doen Wel was zij op de vergadering aanwezig, wat zeer werd gewaardeerd en met een applaus werd beloond. Er werd geadviseerd wat de kleding betrof eens een mu seum te bezoeken of een tentoonstel ling te gaan bijwonen. De contact persoon van de braderie was er voor stander van om de braderie door het hele dorp te houden en niet alleen op de Hessenweg tussen de Jan van Arkelweg en de Kon. Julianaweg Betreffende het onderdeel sport vroeg deze contactpersoon om aan meldingen van de verenigingen Op een vraag betreffende de jeugd werd geantwoord dat onder de jeugd wordt verstaan de kinderen die elders naar school gaan en de kinderen die nog niet naar school gaan Nadat na de pauze de bezoekers zich bij de contactpersonen hadden opgege ven. sloot de voorzitter de bijeen komst Hij dankte iedereen hartelijk voor de verleende medewerking en noemde deze bijeenkomst zeer nut- t'9 graag eens samen in een praathoek je. Vanuit de school ziet men geen muur of een ander vast voorwerp Door de oudercommissie van de school is onder leiding van de heer Bob Vons het hout uitgezocht. Om niet boven de begroting uit te komen moest alles wel door ouders zelf worden gemaakt, wat tot nu toe wonderwel is gelukt Onder de tech nische leiding van Bob Vons en Cor Hoogland is men nu al enkele weken bezig Eerst maakt men alles aan de voorzijde klaar, terwijl na de vakantie alles aan de achterzijde in orde zal worden gebracht. Nog ongeveer twee weken moet er aan de voorzijde worden gewerkt Er wordt met man en macht gewerkt om alles op tijd klaar te krijgen De gatenboorder doet zeker niet onder voor de spijke raar De zandkruier probeert de man die met tractoren aanhangwagen het zand aanvoert goed bij te houden ACHTERVELD Voor D-pupillen van de S. V.A. was door de jeugdcom missie dit jaar iets speciaals bedacht. Alle D-pupillen kwamen voor een kampweekend naar de kantine van het Kerstenssport park, allen met een slaapzak, luchtbed en het benodigde toiletgerei bij zich. Ze werden door de jeugdleiders Hans van de Goes en Jan Boersen hartelijk verwelkomt. Nadat allen junioren waren geari- veerd werd er begonnen met een heerlijke maaltijd die door peel van den Hengel was verzorgd Na de maaltijd werd er begonnen met een aantal spelletjes. Hierbij vormde het voetballen wel de hoofdmoot Als afwisseling werd er gekeken naar een televisieprogramma waarna er nog een barbecue, een vossejacht en een kampvuur werden gehouden Na het kampvuur was het tijd om te gaan slapen Hier is niet veel van terecht gekomen Enkele junioren maakten het blijkbaar zo bont dat ze door de jeugdleiders apart te slapen werden gelegd Hoewel het reeds in de ochtend uren was voor allen sliepen, bleek dat de jongens aan weinig slaap genoeg hadden Reeds om zes uur waren er alweer een hele club aan het voetbal len. Na een stevig ontbijt werd er tot de lunchtijd een aantal spelen ge daan. Om ongeveer drie uur in de middag was het afgelopen en keer den de kampeerders huiswaarts. Thuis gekomen bleek het te kort aan slaap van de vorige nacht zich te wreken Diverse junioren zijn na thuiskomst in hun bed gekropen en lieten zich voor de volgende ochtend niet meer zien

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5