Jeu de boulesbanen officieel in gebruik IJsclub krijgt eindelijk definitieve ijsbaan Heibel in fietscrosswereld S.V.A. dames derde in toernooi Marathon Utrecht- Amersfoort Roda sluit seizoen af Visakte Lockhorst damestennis N.K. schieten in Leusden Plusminus Sport- medewerker afwezig Uitslagen Klaverjasclub Leusden Troef Schonewille won biljarttoernooi Voetbalschandaal Leusder Krant \joxbrnann (mc^eAcrijzarnh FOTOKOPIE NODIG? Gespecialiseerd in klassieke interieurverzorging WOENSDAG 28 ME11980 De officiële openingspartij, gespeeld door wethouder J. Mandemaker en Burgemeester J. W. M. Rademaker. LEUSDEN/CENTRUM - Gelukkig was wethouder J. Mandemaker (vol gens eerdere berichten verhinderd) toch aanwezig, toen vrijdagavond de jeu de boulesbanen inmiddels la gen er geen drie maar vijf bij de Hakhorst officieel in gebruik werden genomen. Anders had burgemeester J. W. M. Rademaker geen tegenstan der gehad voor de edelachtbare ope ningspartij. De oorspronkelijke „me de-openaar" wethouder G. van Wou denberg was tegen het openingstijd stip in geen velden of wegen te zien en niemand wist, waar hij was. Met toepassing van een Leusdens kwar tiertje zoals gebruikelijk van circa een halfuur —werd toch maar begon nen. De burgemeester knipte het doorzijn financiële wethouder keurig opgehouden papieren lint door en gaf daarmee een twintigtal luchtbal lonnen de vrijheid. Alsof hij nooit anders gedaan had begon onze burgervader, die bijna een thuiswedstrijd speelde, met zwierige zwaaien een leuke voor sprong op te bouwen. De stijl van de heer Mandemaker was minder Frans, veel te voorzichtig en te behoudend voor iemand, die als progressief be kend staat. Toen op het (niet aanwe zige) scorebord 6-3 had moeten staan, rezen problemen, omdat plots klaps de heer Van Woudenberg als nog in de arena verscheen. Recht streeks van een wat uitgelopen spreekuur, zonder warming-up en daardoor met een bonus van drie punten. Het duel werd een driekamp en dat zou de spanning kunnen ver hogen. Hetgeen evenwel niet recht streeks gebeurde De armzaaien van de heer Van Woudenberg leken meer op vliegen verjagende koestaarten Hij mag dan wethouder van sportza ken zijn. maar jeu de boules is be paald niet zijn specialiteit. Hij is meer een tennisser en hoewel de omvang van de ballen bij beide sporten nage noeg gelijk is. zit er wel wat verschil in het gewicht. Hij scoorde in het verde re verloop van de wedstrijd met een beetje geluk maar één punt en dat was te weinig. Opvallend was echter Mandema- kers come back De eenheid in het college was ver te zoeken en de rivalen preekten alleen voor hun ei gen prochie. Dat bracht in de voor laatste ronde de tussenstand op 10- 9-4. maar toen liet de heer Radema ker duidelijk zien. wie de baas is in Leusden. Met een hattrick (drie pun ten) maakte hij het spel met de ballen resoluut uit. De heer Mandemaker werd goede tweede (9 punten) en zijn collega Van Woudenberg moest ge noegen nemen met het brons (4 pun ten) De jeu de boulesclub Leusden had nog een paar verrassingen in petto. De aanwezigen werden verrast op een aantal leuke dansjes van de Gouden Klomper dansmariekes en konden daar zelf aan de slag op de dansvloer. Het Totis Swing College, een zeervlottezevenmansDixieland- jazzband zorgde voor de passende begeleiding Leusdens jongste sport club presenteerde zich prima. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Op een moment dat niet veel mensen aan schaatsen zul len denken, passeert het raadsvoor stel om een definitieve ijsbaan aan te leggen in de uitbreiding van het Bur gemeester Buiningpark, de diverse raadscommissies. J.l. woensdag was het de beurt aan de leden van de commissie financiën om zich uit te spreken. Alhoewel de kosten, welke gepaard gaan met het aanleggen van een ijsbaan wel erg hoog gevonden werden, bleek geen van de aanwezi gen bezwaar te heben tegen het voor stel. Al eerder is er een voorstel geweest om een definitieve ijsbaan aan te leggen. Dat was in mei 1979. Een aantal raadsleden had toen grote problemen met het bedrag dat de ijsbaan zou moeten gaan kosten. De kosten van aanleg werden toen ge raamd op ruim f 260.000.—. Gedacht werd toen aan een aantal gebruiks mogelijkheden van het ijsbaanterrein in de zomermaanden, zoals varen, trimmen, wandelen, voetballen, vis sen en evntueel skate-board De onderhoudskosten zouden f38.000.— per jaar gaan bedragen, een bedrag dat voor veel raadsleden onoverkomelijk hoog werd gevon den. De opzet van de ijsbaan is nu veel eenvoudiger gehouden. Er is geen sprake meervan allerlei sportie ve mogelijkheden in de zomermaan den. waardoor het onderhoud van gemeentewege beperkt kan worden tot f5.000,— per jaar. Dit bedrag is voldoende voor het onderhoud van de ijsbaan/waterpartij zelf, het omlig gende grasveld zal worden onder houden door de ijsclub zelf. Ook de aanlegkosten van de ijsbaan is in tweede instantie goedkoper In vergelijking met de opzet van vorig jaar komt het geheel zo'n f25.000,— goedkoper uit OUDE SCHULD De heer Bergsma (VVD) noemde het voorstel zoals het er nu lag. het inlossen van de oude schuld Wel vond hij de absolute kosten van het geheel erg hoog in relatie tot de korte tijd ijsplezier in de winter De jaarkos- ten werden door het VVD-raadslid daartegen laag gevonden. Alhoewel in het voorstel niets meer is terug te vinden van de aanvankelijke opzet om het ijsbaanterrein ook voor ande re sporten te benutten, vroeg de heer bergsma zich toch af of er niet een kleine mogelijkheid was een cycle- cross baan op het ijsbaanterrein aan te leggen. Veel waardeling had de heer Bergsma voor het bestuur van de ijsclub. „Het bestuur heeft jaren lang met man en macht met gebrek kige middelen moeten werken. Hun geduld wordt nu beloond" vond het raadslid. De heer A W. Wisman (CDA) vroeg zich af of het bestuur van de ijsclub het onderhoud van het terrein eigen lijk wel zou aankunnen. Voordat voorzitter Mandemaker kon ant- wooren, reageerde H Offereins (GPV/SGP) zeer gevat: „Je onder schat de ijsclub, zeker geen lid'?". Overigens vond ook dhr Offereins wel dat het geheel duur was uitgeval len, het raadslid toonde zich echter verheugd over het feit dat de expolo- itatiekosten in vergelijking met de aanvankelijke opzet zo waren terug gebracht. WEDSTRIJDBAAN R Bloemhof (Progressief Leus den) was het met iedereen eens dat het geheel nogal duur was uitgeval len. Hij vond echter dat de gemeente Leusden het zich niet kan permitte ren er geen ijsbaan op na te houden Reden, warom hij niet tegen het voor stel zal zijn, alleen wilde dhr Bloem hof wel dat er voor het geld een ijsbaan aangelegd zou worden, waar op wedstrijden gehouden zouden kunnen worden. Wat dat betreft kon de voorzitter hem gerust stellen. De ijsbaan is geschikt om er 400 meter wedstrijden op te houden. LEUSDEN/CENTRUM - De be ruchte Nederlandse hokjesgeest laat weer van zich spreken. Ditmaal in de fietscrosserij, de nieuwste sport voor de jeugd. Het is niet de jeugd, die voor de tweespalt gezorgd heeft dat zal hun een zorg zijn maar „begeleidende" ouderen hebben dat gedaan. In oktober 1978 werd de Stichting Fietscross Nederland (SFN) opgericht. Toevallig zetelend in Waalre (bij Eindhoven), omdat de rage oorspronkelijk beneden de gro te rivieren het meeste aansloeg. In middels heeft die overkoepelende sportbond ook vaste grond onder de voeten gekregen In Nijmegen, Apel doorn, Baarn, Assen, Veenendaal en Leusden, om maar een aantal boven- moerdijkse plaatsen te noemen. Jammer is nu, dat een tweede bond, de Stichting Fietscross Organisatie Randstad (Stifor) in het westen des lands probeert onder de SFN-duiven te schieten Tweedracht is zeker niet bevorderlijk voor de ontwikkeling van de nieuwe sport. Juist met het oog daarop is de SFN in onderhande ling met de KNWU (de wielerbond) om tot een samenwerking te komen. De fietscrossclub Leusden onder houdt contacten met de SFN. die om. op 8 juni (te Beek en Donk) en 14 juni (in Eindhoven) wedstrijden orga niseert. Ook de Nederlandse kampi oenschappen (op 17 en 24 augustus en op 7 en 14 september) worden door de SFN gehouden. Op 16 au gustus maakt de Avro TV-opnamen van de wedstrijden om de Fietscross Gold Cup 1980, die in september op de buis komen (circa 50 minuten!) Aldus een persbericht van de Stich ting Fietscross Nederland, de eerste de beste. ACHTERVELD Zaterdag werd door het Achterveldse dameselftal deelgenomen aan een voetbaltoer nooi In De Meern. Hoewel er was afgesproken dat er met 12 dames naar De Meern zou worden gegaan, bleken er op het tijdstip van vertrek maar 8 dames aanwezig te zijn. Daar er niemand meer op kwam dagen is men ruim na het vastgestelde tijdstip vertrokken. Gelukkig kwam men on derweg nog twee speelsters tegen, zodat met een tiental de reis werd aanvaard. Ondanks het late vertrek arriveerde men toch nog op tijd. De eerste wedstrijd die moest worden gespeeld was tegen De Meern. Deze werd met 8-0 verloren. Ook de 2e wedstrijd tegen Z B.V.H. uit Numansdorp werd met 2-0 verloren De derde wedstrijd werd gespeeld tegen Brabantia uit Eindhoven Met 3-1 werd deze wed strijd gewonnen L. Kerkhof scoorde 2x en I. van Houten 1x. Nadat alle wedstrijden waren gespeeld bleek de uitslag te zijn De Meern - Achterveld 8-0. Brabantia - Z.B.V.H. 0-1, De Meern - Brabantia 5-0, Achterveld - Z B.V.H. 0-2. De Meern - Z B.V.H. 4-0 en Achterveld -Brabantia 3-1. Ondanks het feit dat alle wedstrij den slechts met 10 personen waren gespeeld bleek dat Achterveld bij het opmaken van de totaal uitslag op de derde plaats was geëindigd Het was voor de Achterveldse dames het laat ste toernooi van het seizoen waaraan werd deelgenomen. De dames kun nen nu van een welverdiende rust LEUSDEN/CENTRUM -Zaterdag zal voor de derde maal de marathon loop Utrecht-Amersfoort worden ge houden. Gestart wordt om 11.00 uur op de sintelbaan Maarschalkerweer in Utrecht. Het parcours loopt via de Uithof, Zeist en Soesterberg naar de keistad, waar de deelnemers finis hen, die heben ingeschreven voor de halve-marathon. De lopers, die de hele marathon willen volbrengen (42,192 km), keren in Amersfoort en finishen op de eerder genoemde Ut rechtse sintelbaan. Vorig jaar werd Utrecht-Amersfoort gewonnen door Bertus de Haan in 2 uur, 29 minuten en 42 seconden. De eerstaankomende marathon deelnemer uit de provincie Utrecht wint een reis naar het Griekse plaat sje Marathon, waar in oktober een histirische lange-afstandsloop wordt georganiseerd. In 490 voor Christus legde daar een Griekse soldaat de afstand van ruim 42 km tussen Marat hon en Athene hardlopend af om een overwinning van zijn leger te melden. De „marathon" heeft daarna altijd zeer tot de verbeelding gesproken bij atleten en Utrecht-Amersfoort ver wacht dit jaar circa 1500 deelnemers De organisatie is in handen van de atletiekvereniging Hellas (Utrecht) en Altis (Amersfoort) Bijstand wordt verleend door de Utrechtse politie- sportclub, die in samenwerking met de politie van Zeist. Soesterberg en Amersfoort voor de „verkeersrege ling" zorgt. De lopers krijgen voor rang op het overige verkeer gaan genieten, daar ook de trainin gen zijn stop gezet Na afloop van het toernooi in De Meern dankte de trai ner en de leidster mevr. G de Vette- Beukenboom alle dames voor de ge weldige inzet en de fijne medewer king van het afgelopen seizoen LEUSDEN Door de leden van Klaverjasclub Leusden Troef werd vorige week donderdag 22 mei ge speeld voor de stand in de interne competitie. Na afloop van de avond klaverjas sen zag de uitslag er als volgt uit: 1 Hr Arns5347.2 Mevr v d Heiden 5000, 3 Heer Dijker 4945, 4 Mevr. v Waterschoot 4926 en 5. Hr. de Bruijn 4862 punten De stand per 22-5-'80 luidt: 1 Hr. Veerbeek 33116,2 Hr. Arns 31658, 3 Mevr v d Heiden 31584, 4. Mevr Pouli 31444. 5 Mevr v Waterschoot 31097. 6 Mevr. Bolt 30957. 7. Hr v. Waterschoot 30908, 8. Hr. v. d. Hei den 30526, 9. Mevr Arns 30436 en 10 Mevr. Kuijper 30296 punten LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag sluit Roda '46 het voetbalseizoen 1979-1980 definitief af met de wed strijd om de „De Gans Bokaal". Ro- da's vorige trainer Wim de Gans stel de deze ereprijs beschikbaar voor de jaarlijkse wedstrijd tussen Zondag 1 en Zaterdag 1. Het ziet er naar uit, dat de huidige trainers Evert van Ginkel en Richard Beumer met hun sterkste opstelling in het veld komen, zodat het een zeer interessante ontmoeting kan worden. Het treffen, onder lei ding van de Leusdense scheidsrech ter Bertus ten Hove, begint om 18.00 uur. Tegelijkertijd spelen ook de zon dag- en zaterdag-reserves met de heer A. v. d. Wakker als arbiter. Rode geeft aan deze wedstrijden een sportieve omlijsting Vooraf gaand aan het „grote" gebeuren spe len vier uit louter medewerkers be staande elftallen een tournooi: een bestuursteam (met sterren als Co Bosman, Cees Leyenaar, Piet Wen- del en Jan Verhoeve, maar ook met Richard Beumer en Evert van Gin kel). een elftal commissieleden (met o m Dick Opstelten en Co de Kruiff, enz een ploeg van juniorenleiders (w i Jos Maas, Gijs de Knijf. etc.) en een formatie van pupillenleiders (met Lidus Vaartjes, Teus Heemsbergen e v a Frans Jeltes en Peel v d. Hen gel leiden als scheidsrechter deze voorwedstrijden. Na afloop van het voetbal op het veld vindt een gezellig samenzijn plaats in het clubhuis, met muziek uit Eddy's orgel Op deze avond, waarop ook de „De Gans Bokaal" wordt uitgereikt, is iedereen van harte welkom. PROGRAMMA 16.00: Bestuur - Commissie (a) Pupillen - Junioren (b) 17.00: Winnaar a - Winnaar b. Verliezer a - Verliezer b. 21.00 Uitreiking De Gans Bokaal. LEUSDEN/CENTRUM —Minis ter G. Braks van landbouw en Visserij heeft voor het op 1 juni ingaande nieuwe hengelseizoen de prijzen van de verschillende visakte vier dubbeltjes duurder gemaakt. Drie van die vier dub beltjes komen bij de in de prijs inbegrepen bijdrage ter verbete ring van de binnenvisserijstand. De grotere visakte kost per 1 juni f33,50 (waarvan f 12,50 voor de eerder genoemde bijdrage), de kleine visakte f 11.50 (f6.30) en het hengelbewijs f5.50 (f4.30) Deze documenten zijn weer ver krijgbaar bij de postkantoren LEUSDEN/CENTRUM De uit slagen van de voorlaatste wedstrijd dag in de woensdag-ITA-damescom- petitie waren Randenbroek-Lock- horst 1 16-23, Lockhorst 2-Randen- LEUSDEN/CENTRUM Vrijdag en zaterdag organiseerde de schiet vereniging Leusden, in samenwer king met de KSV Rotterdam en de SV Thorheim (Doorn) de Nederlandse schietkampioenschappen 100 meter GKG liggend en staand. De dames schoten alleen in liggende houding. Het was goed schietweer en de uitslagen waren: Dames 100 m. liggend: 1 (NK) Mevr. I Wijers, SV Leusden 276 (en dat net op haar verjaardag!) 2 Mevr Severijen. Apeldoorn 276 3. Mevr Mols. Seedorf 272 6 Mevr. H. Sjollema, Leusden 250 7 Mevr D. Zoetmulder. Leusden 227 Heren 100 m. ligend: 1 (NK) E. Groothedde, Thorheim 293 2. T. Arts. Mill 292 3. C Westbroek je. KSV R'dam 292 9 J. de jong, SV Leusden 289 11. H Wijers. SV Leusden 289 14 D W Zoetmulder, SV Leusden 288 100 m. staand (heren): 1 (NK) C Westbroek sr.. KSVR 264 2. M. Korting, Almelo 260 3. J. Achilles, Thorheim 257 16 D W. Zoetmulder, Leusden 224 17. P Salm, SV Leusden 224 Korpsen 100 m. liggend: 1. (NK) Thorheim, Doorn 1148 2. KSV Rotterdam 1 1140 3 KSV Rotterdam 2 1138 6. Leusden 1 1125 10 Leusden 2 1096 Korpsen 100 m. staand: 1 (NK) SDVV Almelo 987 2 KSV Rotterdam 1 965 3. Thorheim Doorn 936 6. SV Leusden 803 In totaal telde dit kampioenschap niet minder dan 285 deelnemers. broek 19-16, Lockhorst 3-Flehite 20- 15. Alta-Lockhorst 4 21-17, Randen- broek-Lockhorst 5 19-15. Lockhorst 6-Leusderpark 8-24 en Randenbroe- k-Lockhorst 7 21-15. Jeugdcompeti- tie mixed poule B Lockhorst-Hoog- land 37-17 en jongens Lockhorst 1- Volta 29-13 A.s zaterdag gaat het spannen op de Buiningparker banen Twee Lockhorst-teams proberen een klasse hoger te komen Senioren A tegen De Meent B en Heren A tegen 't Stort A Bij de jeugd moet Lockhorst A in Vleuten/De Meern uitkomen te gen de club met diezelfde naam De winnaars van deze wedstrijden spe len op 7 juni promotie/degradatie wedstrijden. LEUSDEN/CENTRUM Het sterk bezette en bij de Leusdense BV '75 gespeelde Pinksterbiljarttoernooi is gewonnen door Fake Schonewille, lid van de organiserende vereniging. Hij won al zijn partijen. Ook tegen Hans Molier, die drie weken geleden in de extra klasse libre jeugdkampi oen van Nederland werd. De eindstand over zeven partijen was pnt gem 1Fake Schonewille 14 45.65 2. Willem Wery 11 24.93 3. John Kramer 8 20,83 4. P. v Luitgaarden 8 13,78 5. Hans molier 6 14,79 6 Frank Wisman 6 10,38 7. Jos van Kooy 3 12.73 8. Adrie v. d Linden 0 5,67 John Kramer is als 5e geplaatst voor het 31 mei en 1 juni in Veendam plaatsvindende nationale jeugdkam pioenschap in de toekomstklasse. Drie gele kaarten (of een rode) bete kenen in de Nederlandse voetbalwe reld een schorsing voor enkele wed strijden. Voor de desbetreffende spe lers vervelend, maar niet meer dan een schijntje in vergelijking tot de onlangs in Italië uitgedeelde straffen na de berechting van het eerste ge deelte van het inmiddels welbekende omkoopschandaal. Het ging nog maar over twee wedstrijden, die „kunstmatig" werden gewonnen of verloren ten gunste van afgesloten weddenschappen. Een verder achttal ontmoetingen zijn eveneens ver dacht, zodat het muisje nog een lange staart kan krijgen. Het in de hoogste klass spelende AC Milan kwam er bijzonder slecht af. De club moet volgend jaar een toontje lager zingen in de tweede divisie en Perugia en Avellino begin nen de a.s. competitie met 5 negtieve punten. Lazio had „geluk" en kreeg slechts een boete van 10 miljoen lire (circa f25.000.Een levenslange schorsing viel dr. Colombo (voorzit ter van AC Milan) ten deel. evenals de spelers Albertosi (AC Milan) en Cac- ciatori (Lazio) Daar was de kous echter niet mee af. want nog diverse spelers komen vooralsnog alleen maar in aanmer king voor een plekje op de tribunes. Delia Martira (Perugia) en Pellegrini (Avellini) mogen 5 jaar met spelen. Rossi (Milan) en Zuchini (Perugia) worden driejaar toeschouwer. Gior- doni (Lazio) en zijn clubgenoot Man- fredonia kregen anderhalf jaar aan hun voetbalbroek en Morini (Milan) is 10 maanden de klos Rossi en Giar- dom verspeelden hun plaats in de selectiegroep voor het Italiaanse elf tal. dat —uitgerekend in Italië in juni deel neemt aan de Europese voetbalkampioenschgappen Er is echter nog (een klein beetje) hoop: vanaf 2 juni kan hoger beroep wor den aangetekend, maar of dat wat uithaalt Peter. LEUSDEN/CENTRUM Onze sportmedewerker is de volgende week een paar dagen afwezig. Wilt U de sportkopij voor de kranten van die week zenden aan of bezorgen op het redactie-adres: Rozendaallaan 9. al hier? P. C. Rozendaallaan 9 Leusden-C HOCKEY Amersfoort (Heren 1) bleef 2e klasser door uit de drie degradatiewedstrijden tegen Ge- mert, Malburgen en Culemborg 5 punten te halen JEU DE BOULES. Onlangs kre gen PinsHeerlijk en de voorzitter van de Gouden Klomp een duide lijk tennislesje van de Lockhorst- sters Wil v. d Veer en Netty Vis sers. Rob en George vroegen re vanche en die kregen ze (als deel 2 van het Leusdense Peyton Pla ce?). Op de nieuwe „boulodroom- bij de Hakhorst werd het een jeuïge boel de carnavallisten kwamen weldra op een 8-0 voor sprong, maar toen kregen de „meisjes" door. hoe goed jeu de boules wordt gespeeld en rap werd 9-11 in hun voordeel de uit slag. KORFBAL Het trainerscontract tussen de k.c. Antilopen en Evert de Bruin wordt in onderling over leg niet verlengd, aldus een mede deling in het clubblad de Prikkel De Bruin trainde drie jaar de rood zwarte selectie. meubilering en stoffering AMERSFOORT-LANGESTRAAT S3-TEL.133S4

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7