Ifan Gooi benoemd tot jemeentesecretaris Twee nieuwe raadsleden nu: 2 keer per week A. Van Tiel: „Gemeente niets te verwijten" VAKIIAAi; IK 1112 LEIISIIEIC KRAKT Marcel van Dam spreekt fijt CDA-ers onthouden zich van stemming irianciering nelpunt 5 erbouwing Loysden" Commissie Welzijn bijeen Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? C06N BGRG GULDEN MEER WAARD Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verantwoordelijk reda kleun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dlnsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. - Commentaar pag. 3 - Onderwijsnota pag. 3 - Soos voor geestelijk gehandicaptenpag. 5 - Gesprek met ir. Heljdenrijkpag. 7 - Sportpag. 9 -Kantlijnpag 11 - Agendapag. 11 - Kijk op kunstpag. 12 - Film in A'foortpag. 13 DOKTERSDIENST: 03425-1222 DE LEUSDER KRANT ...om te onthouden.. Van der Sloot deelt vliegenmeppers uit. naar van het pand Biezenkamp 17. de heer A. van de Hoef. zonder overleg met de gemeente een overeenkomst is aangegaan met de Amersfoortse optiek Stots Een en ander geheel tegen de afspraken die met Van de Hoef verle den jaar gemaakt zijn. Daarover sprak Gerrit van Tiel vorige week in de werkgroep „Midden- en Kleinbedrijf' zijn teleurstelling uit Om commentaar gevraagd liet de heer Van de Hoef weten dat in zijn ogen de schuld voor deze gang van zaken niet bij hem maar bij de gemeente lag Rozendaallaan 9 Leusden-C (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op uitnodiging van de plaatselijke PvdA-afdeling spreekl aanstaande maandag in Leusden het PvdA-Tweede Kamerlid Marcel van Dam. De bijeenkomst waarbij Van Dam spreekt, vindt plaats in de Til, Hamersveldseweg 30 en begint om 20.15 uur. Marcel van Dam, oud-staatsec retaris en PvdA-woordvoerder inza ke de woningbouw, zal zijn licht laten schijnen over de ingezakte woning bouw. In dit kader zal Van Dam ook aandacht besteden aan het alter natieve PvdA-plan ,,De PvdA maakt er meer werk van". De bijeenkomst is openbaar. VRNDGN DE ELECTRAZAAK AAN DE HAMERSVELDSEWEG 6a WAAR UW is. Tel. 033-941235. nieuwe secretaris is, zoals dat ook bij andere vacatures binnen het gemeentelijk apparaat het geval is, gekozen voor een pro cedure waarbij eerst het per soneel van de gemeente Leus den in staat werd gesteld te sol liciteren. Uiteindelijk solliciteer de alleen Reier van Gooi, die door een door de raadsleden Bergsma (WD), Bloemhof (PL) en Pekelharing (CDA) gevormde selectiecommissie werd voor gedragen aan het college van burgemeester en wethouders. Het college deed vervolgens de voordracht aan de raad. Na afloop van de raadsverga dering van gisteravond werd de nieuwe gemeentesecretaris met zijn vrouw ontvangen door de raad. Alle fracties, inclusief het CDA, feliciteerden Van Gooi met zijn benoeming en wensten hem succes bij de uitoefening van zijn nieuwe funktie. Ook gemeente secretaris Brouwer feliciteerde zijn opvolger. Hij liet de raad we ten dat Reier van Gooi als ge meentesecretaris het vertrou wen zal genieten van een over grote meerderheid van de Leusdense ambtenaren. II één onzer verslaggevers) lUSDEN - De gemeenteraad ft besloten over te gaan tot de bouwing van het schoolgebouw mden", maar Is nog niet geheel M financiering van die operatie. Hioplg heeft de raad het In de Hjarenbegroting geraamde be- gvan vier ton ter beschikking ge il. Voordat men overgaat tot vo- ng van een aanvullend krediet ie raad eerst meer Inzicht hebben Ie precieze kosten van de ver lating. Al in de verschillende Imlsslevergaderingen hadden de Kdvoerders van de fracties laten •n dat man moeite heeft met de gte van de kosten, die voorlopig zo i zes ton worden geraamd, i het begin van de raadsvergade- I deelde wethouder Gljs van Jdenberg (CDA) mee dat getracht worden de kosten zoveel moge- I» drukken. Hij deed daartoe een lal suggeaties. Die nu moeten, zo nt de raad, eerst maar eens In ClOto op papier gezet worden al- Hls men meer geld ter be- Mtlng wil stellen. Die beslissing nam de raad gister avond via een amendement van PL- fractieleider Rinze Bloemhof Voor het zover was. was de raadsvergadering twee maal geschorst geweest Eén keer, omdat het college behoefte had aan overleg Een tweede keer op ver zoek van de raad Na de tweede schorsing kwam Bloemhof met het amendement, dat dus afweek van het collegevoorstel. B. en W. hadden de raad gevraagd via wijziging van de be groting voor de Algemene Dienst een bedrag van maximaal zes ton te vote ren. Daar voelde de raad weinig voor Men wilde nu hooguit 400 000,- op tafel leggen met de toezegging later, wanneer meer duidelijkheid is over de exacte kosten, het resterende bedrag (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gerrit van Tiel, fractie leider van de VVD in de Leusdense ge meenteraad, is het niet eens met de indruk die gewekt is, als zou de ge meente iets te verwijten vallen ten aan zien van de gang van zaken rond het pand Biezenkamp 17. In de raadsver- Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. aan te vullen Hoewel hij dat aanvanke lijk wat aan de vage kant vond, had wethouder Mandemaker (PL, finan ciën) uiteindelijk toch geen overwegen de bezwaren tegen een besluit in die zin. De school Loysden" moet ver bouwd worden om het gebouw geschikt te maken voor de integratie van het kleuter- en lager onderwijs. Bovendien wordt in de school ruimte gecreëerd voor de bibliotheek van Leusden-Zuid. Het gebouw van de kleuterschool ,,De Woelige Hoek" komt bij deze onderne ming vrij om verbouwd te worden tot sociaal-culturele accommodatie Naar nu geschat wordt zal dit hele projekt ongeveer 1,3 miljoen gulden gaan kosten. gadering van donderdagavond vestig de de liberaal de aandacht op een ar tikel in de Leusder Krant van jongstle den woensdag, waarin onder meer de eigenaar van het pand, de heer A van de Hoef, geciteerd wordt. Van Tiel: „Wat die ondernemer daar zegt is vol strekt onwaar. Het is niet zo dat de ge meente hem geen lijst van gewenste branches zou hebben gestuurd. Daar is wel degelijk contact over geweest. De betrokken ondernemer heeft zich ech ter niet aan de in gemaakte afspra ken gehouden. Ik wil nadrukkelijk hier zeggen, dat de gemeente in deze zaak niets te verwijten valt." Die woorden werden aansluitend door de voor mid denstandszaken verantwoordelijke wethouder Jan Mandemaker (Progres sief Leusden) volledig beaamd. Zoals wij jongstleden woensdag be richtten komt er in het pand Biezen kamp opnieuw een opticien. Dat wordt dan de tweede in Leusden, nadat Ted Bokma kortgeleden zijn zaak van De Biezenkamp naar De Hamershof ver plaatste. Volgens deskundigen is er in Leusden geen plaats voor twee opti ciens Dat er nu toch een tweede komt is een gevolg van het feit dat de eige- LEUSDEN - De leden van de com missie Welzijn vergaderen maandag 2 juni vanaf 20.00 uur In de raadszaal van het gemeentehuls, Hamers veldseweg 2. Op de agenda staan de volgende ne gen onderwerpen: 1Opening. 2 Notulen. 3. Mededelingen, 4. Aanleg hockeyveld sportcomplex nabi| het Valleikanaal, 5. Krediet t.b.v. clubhuis „De Roc kers", 6. Eigendomsoverdracht sportac commodaties en vestigingen recht van opstal. 7 Evaluatie nieuwe commissiestruc tuur, 8. Rondvraag en 9 Sluiting VRIJDAG 30 MEI - 12e JAARGANG NO. 11 -1980 an een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Reier J. A. van ooi is de nieuwe gemeente- tcretaris van de gemeente Nisden. De benoeming gaat in I 1 juni volgend jaar. Met in- ing van diezelfde datum wordt in Karei F. E. Brouwer, de jid: - gemeentesecretaris, trvol ontslag verleend. De gemeenteraad besloot lartoe in zijn vergadering van steravond. Het voorstel tot trvol ontslag van Brouwer werd algemene stemmen geno- De benoeming van de Uwe gemeentesecretaris was unaniem. Vijf leden van de Mraktie onthielden zich van nming. Alleen wethouder van Woudenberg en Hans elharing stemden met WD, gressief Leusden, Gemeen- riangen en SGP/GPV vóór de eming van Van Gooi. Voor itemming al kondigde CDA- tieleider Evelien Blom aan een deel van haar fractie co zou stemmen. Na afloop de raadsvergadering ver- de ztj desgevraagd dat het i veel moeite heeft gehad met (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de raadsvergadering van donderdagavond zijn twee nieuwe raadsleden geïnstalleerd. Jan Carel van Dijk trad toe tot de WD-fractie, terwijl Henk van der Sloot de opengevallen plaats in de CDA-fractie in nam. Zij volgen respectievelijk Rients Bergsma en Jan Konijuebelt op, die beide vorige maand afscheid namen van de raad. Konijnenbelt deed dat overigens niet zonder een klein erfenisje voor zijn opvolger achter te laten. Aan Henk van der Sloot was het gisteravond de eer om de eerder door Jan Konijnenbelt toegezegde vliegenmeppers aan de raadsleden uit te reiken. Hij deed dat met een rijm, dat door het vertrokken CDA-raadslid op papier was ge t. D# bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de en ontvang de krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel jaar bedraagt I 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Kranl Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon in Mn open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krent. Antwoordnummer 211, 3800 XA Leusden T Xnn'n b"L,usa»' Krant, kantoor Rozendaallaan 9. Leusden C 101. 033-941495 (Dn aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren Reier van Gooi de procedure die bij de benoe- mina van de nieuwe secretaris is gevolgd. „Te smal", noemde zij die procedure, daarmee aange vend dat de christen-democra ten liever hadden gezien dat ook belangstellenden van buiten het gemeentelijk apparaat hadden kunnen mee solliciteren. Bij de benoeming van de Henk van der Sloot (links) en Jan Care) van Dijk tijdens hun installatie tot raadslid c

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1