ichterveldse successen lij motorcrosses SPOItT Cu ie Vu Eem biljartcompetitie ten einde Diplomazwemmen Squashers 24 uur op hol in Apeldoorn .eos icreanten- lernooi Zondag S.V.A. zeskamp I Squashers op hol „RODA '46" De Faam werd winnaar Nu de tijd voor vast tapijt achterbergh wonen 5 juni défilé avondvierdaagse Zaterdag 7 juni open middag Badmintonclub Biljartfinale B.V. Leusden Pinkstercollecte Geslaagd voor schaakdiploma vertegenwoordigers van Houteveen en Eibergen. De clubs die ektlevelijkk tweede en derde werden. CHTERVELD - De drie Achter- pse motorcrossers, de ge- ders René, Dick en Jan van de gwal zijn het pinksterweekend r actief geweest. Dick rijdt in de Dcc promotieklasse, Jan bij de 125 junioren en René bij de 125 cc notieklasse. (ené reed zondag mee in de cross in Schayk werd gehouden. Hij I tijdens deze cross niet erg geluk- In de eerste manche ging zijn kop- stuk waardoor hij niet goed kon jkomen en op de 9e plaats eindigde, r hij voor het begin van de tweede |che zijn koppeling niet kon repa- i, reed hij weer zo mee en eindigde ^ze manche op de 8e plaats On- s de pech wist hij toch nog op de 6e in het eindklassement te eindi- ^andag, tweede pinksterdag, wa de drie broers present op twee ver- (llende crosses Dick reed mee in de te Kuyk Gezien het grote aantal nemers bracht hij het er niet slecht USDEN/CENTRUM - Bij gebrek voldoende speelruimte in Leus- moet de volleybalvereniging haar recreantentoernooi ook iar over twee avonden uitsme- ;Op 30 mei (aanvang 19.00 uur) ko- St de dames van Renswouw, Surf, Bs, Avanti en SVH in een halve com- Rie aan bod en op 6 juni (vanaf 19.00 de heren van Renswouw, Surf. Bb. Unicornus en SVH. Op beide "tonden is de prijsuitreiking rond 23 00 De wedstrijden worden gespeeld in Dorsaal de Meent. af In de eerste manche eindigde hij als 5e en in de tweede manche als 7e Hierdoor wist hij in het eindklassement een 5e plaats te behalen Jan en René reden mee in de te Nij- kerk georganiseerde cross. Daar er in Nijkerk geen vaste crossbaan is, was er een noodbaan aangelegd Dit had tot gevolg dat een zeer moeilijk parcours gereden moest worden In de eerste manche kwam Jan te vallen en raakte hierdoor zo ver achterop dat hij de man che niet uitreed. In de tweede manche kreeg hij motorpech, maar wist toch de Afd. Zondag (senioren): SlOS-toernooi Roda 2 en 3 v. 10.00 HDS-toernool Roda 6 v. 11.00 ACHTERVELD - Om de leden en donateurs van de SVA eens gezellig bij elkaar te brengen, is er door de activiteitencommissie op zondag 1 juni een zeskamp georganiseerd op het Kersten-sportpark. De zeskamp zal om 14.00 uur begin nen Vanaf 13 30 uur is er dan gelegen heid om in te schrijven De kosten be dragen 2,50 per persoon. Alle leden, donateurs en hun introducées kunnen meedoen. De activiteitencommissie hoopt dat er deze middag heel wat deelnemers zullen zijn 10 jaar geleden sinrr Heeft u wel eens meegedaan aan een 24-uurs hardloopestafette? Van hen, die ,,nee" moeten zeggen - en die zijn er - kan ik mij voorstellen, dat zij vast wel een leukere manier van vrije tijdsbesteding weten te bedenken Het is ook niet niks: tweemaal de klok rond of een dag en een nacht! Wie wel eens op het openbaar vervoer heeft moeten wachten, weet hoelang pak weg 7 0 minuten al kunnen duren. On langs werd in Apeldoorn zo'n grapje georganiseerd met tienmansploegen, hetgeen wil zeggen, dat elk van de hollers gemiddeld maar 10% van de tijd echt actief is Toch moeten de deel nemers het hele etmaal wakker en in zetbaar blijven en juist dat is vervelend. Maar goed, wie ben ik? Bepaald iemand anders dan de heren Gressie, Huizenga, Peters, Scheffer, Schuijt en v. d. Stel van ons locale Squash Rac kets Genootschap, die het Amersfoort- se Altis-team in Apeldoorn hebben versterkt. Volbloed amateurs, die al leen al honderd piek - de prijs van ze ker 60 heerlijke, heldere H-tjes, inclu sief fooi - aan inschrijfgeld hebben betaald. Ik heb nog laten nagaan, of de jongelui niet ergens anders zijn gaan stappen", maar de achterban in Leusden kan gerust zijn: het stel holde inderdaad en bij toerbeurt door het Apeldoornse Mheenpark en omgeving hun rondjes van 1596 en een halve meter. Het parcours was uitstekend en het weer ook niet slecht. Lekker warm overdag, maar 's nachts eenzaam, mistig en koud. Gelukkig kwam met het ochtendgloren ook de warmte van de zon weer terug. Een schaftkeet van een bouwmaatschappij in een soort Olympisch dorp" was de basis van de ploeg. Voor wat rust en tussendoor een broodje en/of fruit. Omwonende sym pathisanten bezorgden af en toe war me hapjes en voor een grote of kleine boodschap en een douche bood een naburige sporthal soelaas. Dat de squashers ondanks al die positieve elementen de estafette niet hebben gewonnen, was zogezegd ingecal culeerd. Zij werden 9e van de 13 inge schreven teams, waaraan ik eerlijk heidshalve moet toevoegen, dat vier ploegen niet aan de start zijn versche nen. De Leusden/Amersfoort-com- binatie bereikte een afstand van 309 km en 787 meter (circa 195 rondjes met een gemiddelde snelheid van 13 km/ uur) en dat is min of meer het traject van Amersfoort naar Bremen. De winnaars (AV Edam met 448,452 km) zouden net voorbij Hamburg zijn gekomen. Alle deelnemers hielden aan het evenement een herinneringsmedalje over. Eén ding viel mij op (of tegen!) bij de overigens voortreffelijke organisa tie: er was onvoldoende rekening ge houden met de Leusdenaren, die alle maal beschikken over minstens één auto en een (sport)fiets en toch maar gingen lopen. De enige ploeg van op rechte amateurs had beslist nog twee extra prijzen moeten krijgen. Die voor de oudste Individuele deelnemer (als u Scheffer schat op 56, zit u er niet ver naast) en die voor de gemiddeld oudste formatie (met twee 50-plussers, een ..broekje" van pakweg 30 en de rest daar tussenin, was het moyenne 42), maar aan die prijzen was niet ge dacht Misschien volgend jaar, want de squashers komen vast en zeker terug. P C Leusdenaren en Achtervelders. Voor het koningsdiploma slaagden: Erwin Zijlstra en Ronald Staal. Voor het torendiploma slaagden Gijsbert Geerders, Hemmo Parson, Robert v.d. Moer. Bart van Bekkum en René Stie- nen. Voor het piondiploma slaagden ten slotte Tijn Keus. Jaap v.d. Spek, Sander Berg, Kevin Stevens. Eric Andriessen, Fred Wijngaarden, Paul Kelder en Alex van de Glind kam met63 punten, en8. DeZwaan met 48 punten. De avond werd door de voorzitter van de bond, de heer Van Beek geopend met een hartelijk welkom tot den aanwezigen Hij was blij, dat de deelnemende clubs met een zo groot aantal leden aanwezig waren: ,,Twee nieuwe clubs hebben dit eindstreep te halen. Hij behaalde in het eindklassement ondanks zijn pech toch nog een 5e plaats Zijn broer René, die in dezelfde cross meereed, weliswaar in een andere klasse, werd in de eerste manche 7e en in de tweede 8e Hij behaalde in het eindklassement een 6e plaats Gezien de resultaten van voorgaande jaren zullen deze jongens in het komende seizoen zeker nog van zich doen spre ken. ACHTERVELD - Na afloop van de avondvierdaagse welke zal worden gehouden op 2, 3, 4 en 5 juni zal er een défilé worden gehouden. Dit de- filé, waaraan de muziekvereniging DWS haar medewerking zal verle nen, zal om 20.15 uur van start gaan vanaf het trapveldje aan de Kerkdijk. Het tijdstip is zodanig bepaald dat deze laatste avond dan alle deelnemers binnen zullen zijn. Vanaf het trapveldje gaat het via de Hessenweg voor Huize St. Joseph langs waarna dan nog een rondgang door het dorp zal worden ge maakt De organisatie hoopt dat er ook nu zeker zoveel belangstelling van de zijde van het publiek zal zijn als voor gaande jaren. tapijt. Loop er 's over bij Achterbergh Amersfoort, Hellestraat/Westsingel Telefoon 033-13048 UIT DE „LEUSDER COURANT" VAN 28 MEI 1970: De SV Achterveld heeft de bouw van haar clubhuis op het Kerstenssport- park aanbesteed en gegund aan het plaatselijke bouwbedrijf J. Os sendrijver. dat met 88 275,- de laagste inschrijver was. Het gebouw moet gereedkomen voor het begin van de a s competitie en dat ge beurde De voetbalcompetitie 1969-1970 werd afgesloten met twee Leusden- se overwinningen. SV Achterveld klopte met 2-1 Hooglanderveen. Frans en Jan Kerkhof maakten de doelpunten Roda versloeg FAK met 5-2 maar kwam toch nog een puntje tekort voor promotie naar de 3e klasse. De Roda-treffers kwamen van Dick Opstelten (2x), Rien v d Berg, Bennie Kleter en Wim v. d. Berg LEUSDEN/CENTRUM - Op zater dag 7 juni organiseert de bad mintonclub Leusden in sportzaal de Meent (Groenhouten) een „open middag" voor de Leusdense jeugd. Van 13.00 tot ongeveer 17.00 uur kunnen jongens en meisjes van 9 tot 18 jaar vrijblijvend kennismaken met deze flitsende tak van sport Deelnemen kost niets en voor rackets en shuttels wordt gezorgd Deelnemers moeten wel op gympies verschijnen Onder deskun dige leiding worden de regels van het spel tijdens de partijtjes duidelijk ge maakt. Jongelui, die belangstelling hebben voor regelmatig en in club verband spelen kunnen lid worden van de bc Leusden, die binnenkort start met een jeugdafdeling Nadere inlichtingen zijn ter plaatse verkrijgbaar LEUSDEN/CENTRUM - De finale bandstoten B-klasse district Eemland van 20 tot en met 24 mei georganiseerd bij en door de BV Leusden, is gewon nen door de heer H. van Beek (van BW Bameveld), die uit zijn 7 partijen 14 punten verzamelde met een hoogste serie van 27 en 2.43 als moyenne H. Voskuilen (B '67) en A van Delen (De Poedel) werden 2e met 12 en 3e met 8 punten De slotpartij Van Beek-Vos kuilen eindigde na 24 beurten met 65- 42. Vanzelfsprekend bezit Achter bergh een zeer uitgebreide en bij zondere kollektie vaste vloerbe dekking van gerenommeerde mer ken. Kwalitatief/artistiek van goede huizen. Minder vanzelfsprekend is die nog ambachtelijke, stipte uitvoe ring door Achterbergh. Voor een fijnduurzaam en zorgeloos vast Acht van de tien met Leusdense squashers aangevulde Altisploeg (de 9e had „santltalre" verplichtingen en de 10e was in ol op de loop): de herVn Schetter (1), Huizenga (2), v. d. Stel (3), Gressie (4), Peters (5) en Schuijt (6). LEUSDEN-Zaterdag 24 mei werd in zwembad Bavoort gezwommen voor de diploma's A en B Door 49 deelnemers werd een van de dijdfoma's behaald. De namen van de geslaagden zijn voor het A-diploma: Henri Zwambach, Wido Zwambach, Jeroen van der Meer, llka Steenbeek, Jolanda Petersen, Rikje van Neurne, Diana M Lekkerkerker. Mirreile Schol ten. Vanessa Bijleveld, Peter Blass, Ali son Schimmel, Guido B Koelstra. Ber- linda van Schaik, Onno Reeskamp, Joyce v.d. Brink, Bobby Mosmans Voor het B-diploma slaagden: Paul Ubbink, Raymond van de Kieft, Darja Kpsjer, Oris Matszat, Marco yan Hamersveld, Philip Kraanen. Ayesha Velderman, Alexander van Slootën. Steven vart Galen. Vincent Brocius. Martijn Robert Kuijk, Astrid Tigchelaar. Erik Jans, Johan Boersema. D Esther Cock. Jos van Leussen, Robert Pouleyn, Ronnie Bokkers, Gea van Tiel, Gavin Zijlstra, Mariska Snel, Do- rien Kemp, Theresa Koelman en Jaap van der Spek Jurnjan van den Bremer, Bianca Schreuer, Dirxander Vat. Jas mijn Steenwinkel. Robby van Zeijl, Marjolein Couwenberg, Frits A. Coert Paul van Wegen en Dicky van Maanen. LEUSDEN/CENTRUM Op 16 en 17 mei oprganiseerde de A.V. Veluwe In het Apeldoornse Mheenpark een 24-uurs hardloopestafette, waraan negen tienmansploegen deelneman. De winnende AV Edam bereikte een afstand van 448,452 km en verbe terde daarmee het officieuze Europe se record van het Westduitse Prui- sen-Krefeld (447.758 km). DeAltis/S- quashgenootschap Leusden-combi natie werd 9e met 309 km en 787 meter. LEUSDEN - De onlangs in de ge meente Leusden gehouden zen- dingspinkstercollecte ten bate van de GZB heeft het fraaie resultaat van 6.700,- opgebracht. De afdeling Leusden van de Gere formeerde Bond dankt allen, zowel collectanten als gevers, die hebben bij gedragen tot dit resultaat. HOEVELAKEN - Tijdens de op 24 mei te Hoevelaken gehouden schaakdiploma-examens waar een record aantal van 211 kinderen aan deelnam, slaagden 22 jeugdige CHTERVELD - Dinsdag- nd vond in D'Ouwe Peerde- de slotavond plaats van de rtcompetitie georganiseerd de biljartbond GeVuEem. deze competitie werd door t biljartclubs deelgenomen, is wel een spannende com- ie geweest. Er werd fel en en, maar wel sportief ge- den om een zo goed mogelij- plaats op de eindranglijst te Iken. De Faam stond na de eerste helft - an de competitie op een gedeelde j«4e en 5e plaats. In de 2e helft Bist deze club echter zodanig om oog te werken dat zij nu het kam- loenschap behaalde Ook Eiber- ™BB wist zich behoorlijk omhoog te (erken. 'ar een zesde plaats wist deze tot een derde plaats op te men. Ook de beide nieuwe die aan de ze competitie Inamen, Houteveen en hebben zich kranig ge- rd. Houteveen en Ruimzicht -Het winnende team van De Faam. hebben danig geweerd. Houteveen behaalde een tweede plaats en Ruimzicht een gedeelde vierde plaats Na afloop van de competitie was de eindstand als volgt: 1 tevens kampioen De Faam met 85 punten. 2. Houteveen met 82 punten, 3. Eibergen met 76 pun ten, 4 Ruimzicht met 70 punten en Sport met 70 punten. 6 Onder de Linden met 64 punten, 7. De Ros- seizoen aan de competitie meege daan. Ruimzicht en Houteveen. Beide clubs wisten zich ook zeer goed te klasseren Tot ons grote genoegen was dit jaar de club uit Barneveld ook weer van de partij. Na een spannende competitie was het De Faam dat als kampioen te voorschijn kwam." Voorts deelde de voorzitter mee dat voorgaande jaren elke deelnemen de ploeg een prijs in ontvangst mocht nemen. Gezien de stijgende kosten is er dit jaar vanaf gezien Nu zullen alleen de clubs die als 12 en 3 zijn geëindigd een prijs krijgen Hierna verzocht de heer Van Beek de leden van De Faam naar voren te komen. Hij overhan digde de wisselbeker aan de leider van de club en deelde mee dat deze beker nu voorgoed in het bezit van De Faam kwam. Dit omdat de club nu vijfmaal de beker had gewon nen Ook werd de eerste prijs aan de leider uitgereikt. De deelnemen de leden van deze club kregen ook elk nog een klein persoonlijk aan denken. De 2e en 3e prijs werden aan de leiders van Houteveen en Eibergen uitgereikt. Na de prijsuitreiking volgde er nog een geweldige feestavond. De muziek werd deze avond verzorgd door The New Moon Liners, en de zen wisten er al heel spoedig een goede stemming in te brengen In zeer korte tijd wist men de danslief hebbers op de vloer te krijgen. Ook werd er nog een onderlinge verlo ting gehouden, waarbij een groot aantal zeer mooie prijzen te winnen was.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9