VAMMi IK IIG LGII8HGK KItANT „Nieuwe" aanwinst voor Leusdense brandweer leusder i VVD verzet zich fel tegen regionale onderwijsbegeleiding UNIEDIJK KRIJGT SCHOONMAAKBEURT O.W. en R.O. vanavond bijeen rbr afgas® nu: 2 keer per wek lA A«v. <1 SB -X Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? )oor leerlingen Klimopschool en werkgroep Milieu-educatie Reimus&Snel SSs^6WeUren D« lew 444 44 4 ail ijl Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a. 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-943880. i Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze fnspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. „Wat een kerel!" PvdA-kamerlid: deel pensioenpremie beschikbaar stellen voor aflossing hypotheek 3 Nieuw gebouw Blijhof feestelijk in gebruik genomen .5 Zaterdag: tocht naar Soesterberg. Anco Mali sprak met de organisatoren 7 Sport9 Loep op Leusden en Mens in z'n werk 11 DE LEUSDER KRANT: houdt het óók liever plaatselijk van één onzer medewerkers) LEUSDEN De nieuwste aan- finst van de Leusdense vrijwillige fandweer is een brandweerauto felke dateert uit de jaren dertig, eden van de vrijwillige brandweer is et al lange tijd een doorn in het oog at zij niet beschikken over een voer- iig warmee zij optochten e.d. kun- en oplu'steren. Aan deze situatie aat nu et eind komen, mede door e aankoop van een oude bran- weerauto, het laatst gebruikt bij de edrijfsbrandweer van de Neder- indse Aardolie Maatschappij in choonebeek. Het oude beestje is an het merk Dodge Deep, een type at tot 1967 dienst heeft gedaan bij e Leusdense brandweer. De Dodge, welke dienst heeft ge daan bij de Leusdense brandweer werd in 1933 in de Verenigde Staten gebouwd als legervoertuig Vlak na de oorlog heeft de brandweer van Emmen een tiental van deze leger auto's omgebouwd tot brandweer auto's. Eén van deze wagens werd aangekocht door de gemeente Leus den. in 1967 werd hij afgedankt en verkocht aan aannemer Schoonho ven in Veenendaal. Dit bedrijf ge bruikte de wagen aanvankelijk alleen als waterpomp, later werd er een kraanwagen van gemaakt. Uiteinde lijk kon de Leusdense brandweer drie maanden geleden, de totaal versleten wagen terugkrijgen. Het onderstel bleek nog bruikbaar, voor de opbouw moest iets anders verzonnen worden. Onafhankelijk nieuwsblad QP Ullb voor de gemeente Leusden ULJI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. I OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- I lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. Een plaatje dat de afgelopen jaren niet gemaakt kon worden: Rlents Bergsma op de publieke tribune bij een raadsvergadering. De oud-VVD-lraktieleider had donderdag voor het eerst sedert jaren weer eens aan de andere kant van het koord plaats genomen. Van daar maakte hij onder meer de Installatie van zijn opvolger Jan Carel van Dijk mee. En hoorde hij zijn voormalige fraktiegenoten tel reageren tegen de plannen tot oprichting van een regionele onderwijsbegeleidingsdienst. Na afloop verklaarde bergsma het best aardig te hebben gevonden om het raadsgebeuren eens van die kant te bekijken. „Al kostte het me af en toe wel moeite om mijn mond te houden". LEUSDEN In het kader van de ireldmilieudag 1980 gaat een aan- i leden van de werkgroep Milieu- ucatie zich samen met de leerlln- 1 van de vijfde en zesde klas van de llmopschool bezig houden met het oonmaken van de Linledijk. De vulling langs deze dijk Is een van vijf zaken die de werkgroep Mi- i-educatie onder de aandacht wil ngen. Als andere milieuproble- i ziet de werkgroep de bedreiging van de padden door het drukke ver keer, de vervuiling van het oppervlak tewater In en in de omgeving van Leusden, het huisvuil en het verloren gaan van waardevolle natuurgebie den zoals de Schoolsteegse bosjes. Tijdens de aktie van aanstaande donderdag staat de Liniedijk cen traal Van oorsprong is deze dijk een onderdeel van de aloude Grebbelinie die door weinig mensen werd betre den. Hierdoor ontstond een fraai stuk natuurschoon op de Liniedijk. wat de laatste jaren echter een speelplaats voor de jeugd is geworden ..Door de jeugd wordt er op de Liniedijk onder andere gecrosst met bromfietsen, waardoor de plantengroei wordt ver nield en een aantal vogels er niet meer broedt Ook kleine dieren zoals spitsmuizen en egels die vroeger re gelmatig in dit gebied te vinden wa ren komen er vrijwel niet meer voor. Ook een bedreiging voor de natuur LEUSDEN De commissie Open bare Werken en Ruimtelijke Orde ning vergadert vanavond, dinsdag 3 juni, in het gemeentelijk voorlich tingscentrum, Zwarteweg 16a. Aan vang van de vergadering is om 20.00 uur Op de agenda staan 11 onderwer pen. deze luiden: 1 Opening, 2. Inventarisatie vragenstellers. 3 Informatie betreffende woning bouw W-7, 5 Rijwielpaden^ r. prov. Utrecht, 6. Aanleg hockeyveld in sportpark Valleikanaal, 7 Eigendomsoverdracht sportac commodaties en vestigingen recht van opstal, op de Liniedijk vormt net teit dat er regelmatig afval in dit gebied wordt gestort", aldus de werkgroep Naar aanleiding van wereldmilieu- dag 1980 zal door de leerlingen van de vijfde en zesde klas van de klimop- school samen met leden van de werk groep Milieueducatie het gestorte vuil op de Liniedijk worden verza meld. Voor de afvoer zorgt de ge meente die een vrachtwagen ter be schikking stelt De werkgroep Milieu-educatie heeft met deze aktie een tweeledig doel voor ogen, in de eerste plaats krijgt de Liniedijk een schoon aan zien en daarnaast wordt de jeugd bijgebracht dat zij zorgvuldiger met de natuur om moet gaan. Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN In zijn vergadering van jongstleden donderdagavond heeft de gemeenteraad besloten om akkoord te gaan met het aangaan van een gemeenschappelijke regeling om in de toekomst de onderwijsbe geleiding in Eemland regionaal te organiseren. Ook besloot men in principe toe te treden tot de daarvoor in het leven te roepen stichting. Beide voorstellen werden niet ondersteund door de VVD-fraktie. Bij monde van lilly van Amerom liet die fraktle weten een fele tegenstan der van een regionale onderwijsbe geleidingsdienst te zijn. „Over een aantal jaren zullen we ons afvragen: waar zijn we in hemels naam aan begonnen?", zo waar schuwde Lilly van Amerom. Volgens haar fraktle is de toekomst van zo'n regionale organisatie vooral ongewis waar het de kosten betreft. „Die zul len ongetwijfeld weer de pan uit gaan rijzen zo zei Lilly van Amerom en zij wees in dit verband op andere boven- gemeentelijke regelingen die de deelnemers meer geld kosten dan dat zij er werkelijk invloed op uit kunnen oefenen. De VVD-fraktle vond het dan ook niet verantwoord om aan de regionale onderwijsbegeleidings dienst deel te nemen en stemde te gen beide voorstellen. Overigens stonden ook de andere fracties niet onverdeeld juichend te genover het plan, waar inmiddels een voorbereiding van tien jaar aan ten grondslag ligt. Ook bijvoorbeeld Harm Offereins (SGP/GPV) liet we ten moeite met het voorstel te heb ben. hij zou liever een jaar doorgaan op de oude voet en dan de tussentijd willen benutten voor overleg met de Rijksoverheid, wiens standpunt in deze ook nog niet geheel duidelijk is. Niettemin nam de raad met grote meerderheid beide principe-beslui ten. Burgemeester mr. J. W. M. Rade maker liet weten dat het hier nog slechts een eerste lezing van het onderwerp betrof. Tezijnertijd is de raad in de gelegenheid om er nog uitvoerig op terug te komen. Het grootste en J mooiste assortiment J perkplanten 1 b'i Kwekerij G. Stuivenberg j Nieuwstraat62, J Scherpenzeel J Tevens vele soorten J 2 bloeiende vaste- en J J 2-jarige planten. Het is nu ook tijd da 1 de komkommers, tomaten en chrysantenstekken worden geplant. Door naspeuringen van Henk Prin sen, één van de leden van de vrijwilli ge brandweer, kwam men er achter dat er nog drie auto's van het betref fende merk in Schoonebeek te vin den waren. Eén was er nog altijd in gebruik als brandweerauto, de tweede is men weer aan het opknap pen, de derde wilde men wel aan Leusden kwijt Vrijdagnacht werd het oude vehikel uit Schoonebeek opge haald. Verwoede knutselaars onder de vrijwilligers van de brandweer gaan nu naarstig aan het werk om van de twee oude brandweerauto's er weer één te maken, volgend jaar Ik wil graag abonnee worden op de hoopt men de klus geklaard te heb ben Het zal dan niet meer nodig zijn om aan carnavalsoptochten e d deel te nemen met een normale brand weerauto Met ..antiek" materiaal hoopt de vrijwillige bandweer dan een betere bijdrage te kunnen leve ren •n ontvang de krant 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel |aar bedraagt I 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel 8 Grondverkoop aan de heren Hoofien en v d Heuvel, 9 Voorbereidingsbesluit gedeelte Leusden-c en werkgelegen- heidsgebied 2e/3e sector, 10. Rondvraag en 11 Sluiting bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Naam: Adres: De brandweerauto, waaraan nog heel wat gesleuteld zal moeten worden. V Plaats: U kunt deze bon in een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211, 3800 XA Leusden. Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaillaan 9, Leusden-C Tel. 033-941495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen. die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.) DINSDAG 3 JUNI - 12e JAARGANG NO. 12 -1980

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1