el pensioenpremie beschikbaar stellen voor aflossing hypotheek Visseizoen geopend Impala organiseerde kleuterfeest Tweede Kamer-lid Duinker (PvdA) in Leusden: Voetbal op televisie K.P.J. tweede op toernooi puzzelrit Leusder Krant Uitstapje naar Slagharen Uitslagen klaverjasclub Leusden Troef Zaterdag Gouden Klomp recreatieve organiseert en prestatie fietstocht FOTOKOPIE NODIG? Weet u dat!!! plaatselijk nieuws potheken. en de plaatsen waar in Ne derland nog woningbouw kan plaatsvinden Wat dat laatste betreft sprak Duinker duidelijke taal. Er moet niet alleen gebouwd worden in de nu reeds stedelijke gebieden, er zal in de nabije toekomst ook behoefte zijn aan grote lokaties. In dat verband noemde Duinker met name de Markerwaard. Rozendaallaan 9 LeusdervC LEUSDEN De leden van het kinderkoor van de R.K. parochie St. Jozef en Don Bosco kapel gaan dit jaar samen met akolieten, misdie naars en misdienettes een dagje uit naar het Shetland Ponypark in Slag haren. De reis zal zaterdag 28 juni per touringcar worden gemaakt. De vertrektijden zijn in Leusden- Centrum bij de kerk om 09.00 uur en in Leusden-Zuid om 09.15 uur bij de plattegrond aan de Maanweg De bus is daar om ongeveer 17.45 en 18.00 uur weer terug te verwachten. De deelnemertjes moeten zelf voor lunchpakket en zakgeld zorgen, voor vervoer per bus. entreebewijs en con sumpties wordt gezorgd Zij die deel willen nemen dienen zich voor 15 juni aanstaande aan te melden bij mevrouw G. Mosterman, Ravenhorst 24, Leusden-Centrum, telefoon 942306 of de heer H. van Vliet. Van B. van Oosterhoutlaan 43 Leusden- Zuid, telefoon 944267 (Van een onzer verslaggevers) I LEUSDEN - Bied werknemers de jogelijkheid om een deel van hun pen sioenpremie te gebruiken voor de af lossing van de hypotheek bij de koop van een eigen woning. Daardoor komt een groter aantal mensen, met name in de inkomensklasse rond modaal, in de gelegenheid een woning te kopen. Die suggestie, waarvoor een wijzi ging van de Pensioenwet nodig zou zijn, deed gisterenavond in De Til in Leusden Dirk Duinker, lid van de Twee de Kamer-fraktie van Partij van de Ar beid. Hij verving daar op een openbare vergadering van de plaatselijke afdeling van de PvdA zijn fraktiegenoot Marcel van Dam, die een inleiding zou houden, maar verhinderd was. Volgens Duinker moet de door hem geopperde gedachte niet gezien worden als het Ei van Co lumbus met betrekking tot de oplossing van de woningnood in ons land. Maar volgens deze socialistische woning- bouwspecialist is de suggestie wel een serieuze afweging waard. Duinker liet weten dat de gedachte hem was ingegeven door de vele zelf standigen, die geen pensioenverzeke ring hebben en in plaats daarvan een eigen huis als oudedagsreserve ver werven Duinker: ..Onder werknemers, die wel pensioengerechtigd zijn en daarvoor hun premie betalen, zijn er nogal wat die best e§n eigen huis zou den willen, maar dat niet kunnen finan cieren Voor die mensen zou het een oplossing kunnen zijn, wanneer zij een deel van hun pensioenpremie zouden mogen besteden aan de aflossinq van hun hypotheek. Zij sparen dan welis waar een lager bedrag, maar daar staat dan op het moment dat zij pensieonge- rechtigd zijn een eigen vrije woning te genover." Volgens Dirk Duinker zou uitwerking van zijn idee niet betekenen dat de aagstbetaalden plotseling in staat zou den zijn een huis te kopen. Het gaat algens het Kamerlid om een groep ensen, die nu van hun inkomen rente j aflossing van een hypotheek niet pnen financieren.Hoeft die man van 1 inkomen alleen de rente te dragen, l hij kan de aflossing vanuit zijn pen- enpremie financieren, dan zi|n er or hem echter wel mogelijkheden", Bus Duinker, die verwacht dat zijn i' vooral perspectieven opent voor jrknemers in de buurt van het modale Omen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan Leusden-centrum. Op werkdagen opend van 09 00 tot 12 00 uur en i 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 40- per |aar. 20,50 per half jaar, 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-6141, na vijf JUr 03420-4679. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel en (met uitzondering van archief- ïn historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro: 871441 n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste pto, aantal, nummer van krant, pa- )ina waarop de foto werd geplaatst. J kunt ook kontant betalen op ons Tttoor, Rozendaallaan 9, Leus- |n/centrum. geveer drie tot vier weken na aling ontvangt u de gewenste É>'s thuis LEUSDER KRANT is een uit- ve van de BDU-krantenkom- atie te Barneveld. Per jaar wordt aan het woningbestand van 4,7 miljoen huizen twee procent toegevoegd. Ondertussen gaat de kwaliteit van een deel van het woning bestand achteruit, ook bij na de oorlog gebouwde woningen. Duinker daar over: ,,Er wordt veel te weinig gedaan aan verbetering van slechte huizen en er wordt ook veel té weinig gedaan aan onderhoud van nu nog goede huizen. Dat is vooral te wijten aan de eigen domsverhoudingen op de woning markt. Veel van de slechtere woningen zijn huurhuizen, die eigendom zijn van particulieren. Die hebben vaak weinig behoefte aan verbetering van de wo ningen en in de huidige situatie zijn er altijd wel huurders voor welke woning dan ook te vinden. Ik denk dat een op lossing voor dat probleem alleen maar kan liggen in overname van deze hui zen door gemeentes. Maar dat is na tuurlijk een gigantisch financieel pro bleem". VAKLIEDEN Voor wat betreft nieuwbouw bleek de woningbouwspecialist van mening dat de kwaliteit aanzienlijk beter is dan een aantal jaren geleden. Zo hoog, dat daar verder weinig of niets aan verbeterd hoeft te worden Alleen is het wel zaak om te zorgen voor vaklieden die die goede woningen zouden kunnen bou wen, want daar is momenteel een schreeuwend gebrek aan. Mede daar voor is de ontwikkeling van plannen op de langere termijn nodig die bij de PvdA een hoqe prioriteit moeten kriiqen ,,Want", zo betoogde Duinker, ,,je zou de situatie natuurlijk kunnen laten voor wat hij is. Maar dat zou voor socialisten een wel heel slechte keuze zijn. Wonen moet voor ons een top-prioriteit zijn. Vooral omdat de slachtoffers van de woningnood toch altijd de mensen met de krapste beurzen zijn" Na de pauze ging Dirk Duinker in op vragen vanuit de zaal. Daarbij moest het Kamerlid zijn licht over een breed scala van onderwerpen laten schijnen. Hem werden onder meer vragen ge steld over de hantering van pun tensystemen bij huurhuizen, de plaats van institutionele beleggers op de bouwmarkt, de aftrekbaarheid van hy- I LEUSDEN Door de leden van Klaverjasclub Leusden Troef werd vorige week donderdagavond op nieuw gespeeld voor de interne com petitie. Deze avond wist de heer Dij ker 6117 punten te halen, waarmee hij ruim winnaar werd. De totale uitslag ziet er als volgt uit punten 1 Hr Dijker 6117 2 Mevr v Waterschoot 5477 3. Hr. Veerbeek 5393 4. Mevr. Hondorp 5277 5 Mevr. K'ruyper 5226 Stand per 29-5-'80 1 Hr Veerbeek 38509 2 Mevr. v. Waterschoot 36574 3. Mevr. Pouli 36035 4. Hr. v Waterschoot 35803 5. Hr Arns 35723 6 Hr. Dijker 35596 7. Mevr Kuyper 35522 8 Mevr. v d Heiden 35373 9 Mevr. Hondorp 34911 10. Mevr. Bolt 34617 LEUSDEN/CENTRUM De NOS brengt alle wedstrijden (14) van het Europese voetbalkampioenschap, dat van 11 t/m 22 juni in Italië plaats vindt, op de beeldbuis. Het schema luidt als volgt Woensdag 11 juni (ned. 1): 17.40 uur: Tjechoslowakije-W. Duits land 20.25 uur: Griekenland-Nederland Donderdag 12 juni (Ned. 1): 17.40 uur: Belgie-Engeland 20.25 uur Spanje-ltalie. Zaterdag 14 juni (Ned. 1): 17.40 uur W. Duitsland-Nederland. 20 25 uur: Griekenland-Tjechoslo- wakije. Zondag 15 juni (Ned. 2): 17.40 uur: Spanje-België 20.25 uur. Italiè-Engeland Dinsdag 17 juni (ned. 1) 17 40 uur Tjechoslowakije-Neder- land. 20.25 uur: W Duitsland-Griekenland. Woensdag 18 juni (Ned. 1): 17.40 uur Spanje-Engeland. 20.25 uur: Italië- België Zaterdag 21 juni (Ned. 1): wedstrijden om de 3e en 4e plaats (20.25 uur) Zondag 22 juni (Ned. 2): wedstrijd om de 1e en 2e plaats (20.25 uur). in „Herbergh De Heerlickheit" Kunt u ook FONDUEN f 25,- p.p. met de allerfijnste vleessoorten ■uwKOUDE BUFFET laten verzorgen in alle prijsklasses. Vooreen WARM BUFFET reserveren, is weer ééns wat anders Een VOLLEDIG MENU proberen f 27,50. EenBARBEQUE party houden op onze „deel" Graag tot ziens in Herbergh „De Heerlickheit" Oosterdorpsslraat 11 Hoevelaken, tel. 34120. Duinker spreekt, naast afdelingsvoorzitter Arts, zijn gehoor toe. ACHTERVELD Zondag werd door het eerste K.P.J. voetbalelftal deelgenomen aan het Provinciaal voetbaltoernooi dat te Mijdrecht werd gehouden. Doordat dit elftal met het kringtoernooi eerste was ge worden, mocht het nu de Kring N.O. Utrecht vertegenwoordigen. Ook het Achterveldse dames K.P.J.-elftal mocht aan dit toernooi deelnemen omdat zij in het kringtoernooi een gedeelde eerste plaats hadden weten te bereiken. Voor de dames was het jammerge- noeg al heel snel bekeken Doordat zij met een verzwakt elftal moesten aantreden, konden zij, ondanks hun grote inzet, de finale niet bereiken Zij hadden in de door nen gespeelde wedstrijden niet eenmaal weten te scoren. De heren brachten het er heel wat beter af. Door hun inzet en aange moedigd door een groot aantal sup porters wisten zij de finale te berei ken. De finalewedstrijd moest wor den gespeeld tegen de K.P.J. uit Cothen Hoewel Achterveld bij de rust een 1-0 voorsprong had eindigde deze wedstrijd met een 1-1 gelijk spel Beide clubs eindigden met een gelijk aantal punten op de ranglijst Doordat Cothen echter een doelpunt meer had gemaakt dan Achterveld eindigde Cothen op de eerste plaats en werd Achterveld tweede. Een mooie tweede plaats, waarop de Achtervelders zelf niet hadden gerekend, Albert Tolboom. Leo Horst, Jaap Schouten en Kees Voor burg waren de doelpuntenmakers bij Achterveld. De uitslagen waren: dames: Achterveld - Benschop 0-1, Achterveld Cabauw 0-2, Achterveld -Bunnik 0-1 en Achterveld Culemorg 0-0 heren: Achterveld - Jutphaas 2-0, Achterveld - Harmeien 0-0, Achter veld -Schalkwijk 5-0 (Schalkwijk was niet verschenen), Achterveld IJssel- stein 1-0. De slotavond van het K.P.J. winter seizoen zal niet worden gehouden op 4 juni. maar is door omstandigheden verplaatst naar woensdag 11 juni. SOMBER Duinker sprak maandagavond in de plaats van Marcel van Dam over de wo ningbouw in ons land. Voor een gehoor van zo n zestig belangstellenden hield het Kamerlid eerst een algemene inlei ding over het onderwerp, om vervol gens in te gaan op vragen vanuit de zaal. Duinker typeerde zijn eigen be toog als een somber verhaal ..Maar", aldus de spreker, „dat kan ook moeilijk anders bij dit onderwerp". Duinker liet weten het niet eens te zijn met dege nen, die spreken over woningnood, alsmaar zeggen: en dat zoveel jaren na de oorlog nog steeds. Duinker „Dan wordt het woord woningnood toch een beetje misbruikt, want die woningnood hebben we inmiddels wel ingehaald. Nu zijn we echter geconfronteerd met een heel ander tekort aan woningen. Een tekort, dat vooral onstaan is door een veranderd cultuurpatroon". In dat ver band wees de woningbouwspecialist vooral op de gezinsverdunning die de afgelopen decennia is ingezet. In 1945 woonden er gemiddeld nog 4,3 mensen in een woning, nu telt een huis gemid deld 2,5 bewoner. Duinker. „En dan moet u zich wel realiseren wat dat bete kent. In de afgelopen jaren daalde de bezetting per woning met 0,2 mens. Dat is gelijk aan 300.000 woningen". Daarnaast weest Dirk Duinker op de achteruitgang van de woningvoorraad. LEUSDEN Zaterdag hield de afdeling gymnastiek van Impala haar jaarlijks kleuterfeest. Werd dit ge woontegetrouw altijd gehouden in sporthal ,,De Meent", dit jaar had de organisatie voor een totaal andere opzet gezorgd. Zo'n 60 kleuters werden nu met versierde boeren-wagens van de gymzalen opgehaald en via Leusden- Zuid naar De Treek gebracht. Hier in het bos waren door de leiding een 10-tal spelletjes uitgezet, zoals zaklopen. hindernisbaan, ballonnen- race en nog veel meer. Het enthousiasme, zowel bij de kleu ters als bij de leiding was erg groot De kinderen hadden er veel plezier bij Na een fris-drank en een leuke herinnering voor de kleuters werd dit feest om plm. half één besloten. Impala kan, mede veroorzaakt door het zeer fraaie weer, terug zien op een erg geslaagd kleuter-festijn Met versierde boerenwagens ging het naar De Treek LEUSDEN De Leusdense carna valsvereniging De Gouden Klomp or ganiseert de komende maanden en kele tussenactiviteiten om de band met de leden ook buiten het carna valsseizoen te behouden. De eerste activiteit in een reeks van drie vindt zaterdag 7 juni plaats Dan i is er voor de leden een gezellige puzzelrit per auto. De start van deze puzzelrit is om half acht bij het restaurant van het zwembad. Vanaf zeven uur kan men j hier al terecht om de benodigde pa pieren voor deze rit af te halen De deelnemers moeten daarna een par cours van ongeveer vijfendertig kilo meter afleggen. Met een pauze on- I derweg is men ongeveer twee uur j actief. De deelnemers komen daarna terug bij het zwembad, waarna een gezellig samenzijn volgt Voor deze puzzelrit, in de vorm van een routebeschrijvingsrit, kan men zich opgeven bij Harrie van Schaick, telefoon 033-941752 of 033-942132. Inschrijvingskosten hedragen 1,50 per persoon LEUSDEN Voor de derde maal wordt dit jaar, op zaterdag 7 juni, de Schoemanfietstocht georganiseerd. Er zijn twee tochten uitgezet, een prestatietocht met een lengte van 125 kilometer en een recreatietocht die ongeveer 45 kilometer lang is De 45 kilometer tocht is uitgezet tussen Leusden en Veenendaal. De presta tietocht leidt door de Gelderse en Utrechtse Vallei en de Betuwe Voor beide tochten kan gestart worden bij het kantoor van de Firma Schoeman, Prinses Irenelaan 23 De kosten voor deelname bedragen f3,— per persoon, de routebeschrij ving wordt bij de start uitgereikt Degenen die aan de tocht willen deel nemen dient tussen 08 00 en 9.00 uur te starten De controleposten sluiten om 15 00 uur, voor die tijd dienen de deelnemers binnen te zijn LEUSDEN - Het visseizoen is weer geopend. De jeugd probeert een visje te verschalken aan het Valleikanaal.. Of de vangst goed was, is niet bekend, maar het was een zeer serieuze aangelegenheid, dat is zeker!

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3