Nieuw onderkomen Blijhof officieel geopend Blijhof werd grandioze gebeurtenis dames besloten seizoen I leiwsili^ hrant MEDE DOOR HULP CURSISTEN CREATIEF CENTRUM: N.C.V.B. Speel- en Rekreatievereniging viert twintigjarig bestaan DINSDAG 3 JUN11980 plaatselijk nieuws 5 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Acht maanden nadat het nieuwe gebouw van de speel- en rekreatievereniging „Blijhof" in ge- bruikgenomen, vond jl. vrijdag de officiële opening van het vereni gingsgebouw plaats. „Omdat de ver eniging vorig jaar geen rooie cent meer bezat" zoals voorzitster llona van den Burg het uitdrukte, had men besloten de officiële opening te doen samenvallen met de viering van het twintigjarig bestaan van de vereni ging. Aan de uitnodiging om de opening van Blijhofs nieuwe aanwinst bi) te wonen hadden velen gehoor gege ven. Naast wethouder G. van Wou denberg, die de officiële openings handeling moest verrichten, gaf ook wethouder J. Mandemaker blijk van zijn belangstelling, evenals de raads leden Evelien Blom en Corrl Verduin en ambtelijk medewerker S. Lake- man. De opening zelf vond geheel in stijl plaats. Mevrouw Van Wouden berg kreeg na aankomst van de vier jarige Machteld van der Pijll een boe ketje bloemen aangeboden, waarna de wethouder de openingshandeling kon verrichten. Vindt een opening anders nog wel eens plaats door het doorknippen van een lint, Blijhof was op het idee gekomen twintig linten te laten doorknippen, voor ieder jaar van haar bestaan één. De heer Van Woudenberg mocht voor het knippen kiezen uit twee scharen: een grote heggeschaar en een klein formaat huishoudschaar. llona van den Burg vertelde in haar welkomstwoord dat zij zelf al „proef-geopend" had waar bij zij tot de conclusie was gekomen dat knippen met een heggeschaar niet makkelijk is, zodat zij de wethou der adviseerde, de kleine schaar te nemen. Zijn agrarische afkomst niet verloochenend, nam de wethouder voor welzijnszaken echter de hegge schaar en knipte vervolgens vlot de twintig linten door. Lisiduna luisterde het geheel muzikaal op. De voorzitter van de Leusdense muziekvereniging, de heer Verhoef, had voor Blijhof ook nog een enveloppe met inhoud mee genomen. RECEPTIE Tijdens de receptie ter gelegen heid van de opening en het vierde lustrum van de vereniging werd door een aantal mensen het woord ge voerd. Namens het gemeentebestuur complimenteerde wethouder G. van Woudenberg het bestuur met het nieuwe gebouw, al had hij zich wel afgevraagd of na het gereed komen in september vorig jaar er nog een officiële opening zou volgen llona van den Burg kon hem wat dat betreft snel antwoorden: „Een vereniging als Blijhof heeft altijd geldgebrek, we hadden gewoon geen rooie cent meer over toen het gebouw klaar was. Door nu twee feesten in één keer te vieren, verdienen we weer geld." Tijdens de receptie werd verder het woord gevoerd door de directeur van het Nationaal Jeugdfonds, dhr W. Buytendorp. Het Nationaal Jeugdfonds, beter bekend als het fonds van „Jantje Beton", heeft 15.000,- bijgedragen in de kosten van het nieuwe gebouw, welke totaal de twee ton te boven gingen Welis waar is „Jantje Beton" vooral be doeld voor kinderen die in de stad en op het platteland" in de verdrukking" zitten toch heeft Blijhof met succes een beroep kunnen doen op het fonds. „Niet omdat de kinderen in Leusden in de knel zitten —ze wonen hier in een prachtige omgeving maar omdat we het nodig vonden het particuliere initiatief, wat Blijhof is, te steunen" verklaarde dhr Buyten dorp. Overigens was de directeur van „Jantje Beton" niet met lege handen naar Blijhof gekomen. Het bedrijfsle ven had het hem mogelijk gemaakt een boormachine te kunnen over handigen aan het jubilerende be stuur. TWINTIG JAAR „Bestaat dat nog. na twintig jaar" was de verbaasde reactie geweest van Wim Revet,toen bij hem in Bid dinghuizen de uitnodiging voor de receptie werd bezorgd. Wim Revet is in de geschiedenis van Blijhof de eerste voorzitter van de vereniging geweest. Voor hem was het een blij weerzien met alle bestuursleden van het eerste uur. Ze waren er allemaal: dhr. en mevr Kooiman, mevrouw Van Eysden en de heren Borsboom en Van Plateringen. Met zijn allen, twin tig jaar geleden de initiatiefnemers tot de oprichting van een speeltuin vereniging aan de Ansfriduslaan. De heer Revet kon het huidige bestuur vertellen dat er voor wat betreft de financiële situatie van de vereniging in twintig jaar tijd helemaal niets veranderd is Ook toen had men geen rooie cent. Apart richtte Wim Revet zich tot de vertegenwoordigers van de gemeente. Uit ervaring wist hij dat terreintjes zoals dat, waarop het clubgebouw van Blijhof staat, later nogal eens nodig blijken te zijn voor woningbouw etc. De heer Revet maande de gemeente blij te zijn met wat Blijhof tot stand heeft gebracht en te zorgen dat dat zo blijft, dit uit zorg voor het welzijn van de kinderen in Leusden. TOEKOMST De huidige voorzitster van de speel- en rekreatievereniging, llona van den Burg, had het laatste woord. „In de loop der jaren is er in de speeltuin nogal wat veranderd, ook het gezicht van Blijhof is in de loop der jaren gewijzigd" legde zij de aan wezigen uit. In de aanvang was Blij hof een duidelijke speeltuinvereni ging, het accent lag ook duidelijk op de speeltuin. Door de vele voorzie ningen voor de jeugd in de Leusden se woonwijken is er minder behoefte aan spelmateriaal voor de jeugd in een speeltuin. Het gezicht van Blijhof is tegenwoordig dan ook meer naar binnen gericht Peuterspeelzaalwerk en cursussen voor kinderen en vol wassenen nemen een belangrijke plaats in op de agenda van Blijhof van nu. llona van de Burg hoopte dan ook dat juist de binnenactiviteiten van Blijhof het nodig zouden maken al binnen korte tijd, zelf dacht zij aan een termijn van twee jaar, weer aan een nog groter gebouw toe te zijn. bouw van de vereniging nog v/at nagepraat. De cursus voor jeugdwerkleider duurt twee jaar, met de mogelijkheid ook nog een derde jaar daar aan vast te knopen. Frans van Schaik, direk- teur van het Kreatief Centrum „De Hof" was naar Blijhof gekomen om aan de 1e-jaars cursisten een bewijs van deelname te overhandigen. Hier- LEUSDEN De ledenvergadering van de NCVB-Leusden Centrum, in het dienstencentrum, werd geopend met gebed, waarna de presidente mevrouw Kuiper alle leden hartelijk welkom heette. Vervolgens deed zij enkele mede delingen, waaronder dat mevrouw mee krijgen de cursisten net recht deel te nemen aan een tweede, meer gespecialiseerd cursusjaar. De cur sisten die meegewerkt hadden aan het zo geslaagde Blijhoffeest en het tweede cursusjaar hiermee afgeslo ten, kregen uit handen van de heer Van Schaik een door het ministerie van CRM erkend getuigschrift over handigd. Van der Linden haar been gebroken heeft en in de „Lichtenberg" ver pleegd wordt. Verder droeg zij twee gedichten voor uit het boekje „bloe men van geluk". Om acht uur begonnen de dames onder leiding van mevrouw Bouw man uit Stroe met het Staphorster Stipwerk Na eerst enkele voorbeelden te laten zien en uitleg te geven waren de dames aan de slag gegaan. Het was de meeste dames aardig gelukt er iets moois van te maken. Om kwart voor negen was er koffie met koek en werd er gecollecteerd voor het Mendoza- projekt Ter afsluiting van deze laatste ver gadering voor de vakantie werd het Bondslied gezongen. Er waren deze avond 35 leden aan wezig den van de jeugd, bik jaar worat ae Amersfoortse cursus afgesloten met het organiseren van een kinderactivi teit Zo werd vorig jaar voorde jeugd, woonachtig in de buurt van het krea tief centrum een „Ot en Sien" feest opgezet Dit jaar kregen de cursisten de opdracht iets voor de jeugd van Blijhof te organiseren in het kader van de opening van het nieuwe on derkomen. Resultaat was een waar lijk kinderfeest waaraan werd meege werkt door een veertigtal cursisten, bijgestaan door ruim twintig vrijwilli gers van de speel- en rekreatievereni ging zelf. Buiten beschouwing gelaten de be stuursleden met hun respectievelijke aanhang die zich de hele dag bezig hielden met het smeren van broodjes, koffiezetten etc. BLIJDORP BEESTENBOEL Na het eten werd het pas een echte „beestenboel" op het speeltuinter- rein. Een vijftiental posten kon door de kinderen aangedaan worden Bij elke post werd er een „beestachtige (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De kinderen die re gelmatig activiteiten van de speei-en rekreatievereniging Blijhof bijwonen zal het een zorg zijn dat jl. vrijdag de uitbreiding van het clubgebouw offi cieel werd geopend. Voor hen vond de „echte" opening zaterdag plaats tijdens het groots opgezette kinder feest voor kinderen van leden en nlet-leden. Ruim 150 Leusdenaartjes verzamelden zich zaterdagmorgen voor de hekken van de speeltuin om deel te kunnen nemen aan de speci aal voor hen opgezette activiteiten. het werd een echt feest, niet in de laatste plaats omdat ook de weergo den een handje meehielpen, het be gon te regenen juist nadat het feest was afgesloten. Voor de organisatie van het kinder feest had Blijhof de medewerking ingeroepen van het kreatief centrum De Hof uit Amersfoort In de loop der jaren heeft al een groot aantal vrijwil ligers van Blijhof in Amersfoort een cursus gevolgd voor jeugdwerklei der Ook nu weer volgen drie vrijwil ligsters van de vereniging een cursus om zich te bekwamen in het begelei- De hele dag stond in het kader van Blijhof.Blijdorp. Alles draaide dan ook om beesten, leder kind kreeg direct bij binnenkomst al een button met daarop de afbeelding van een dier. later bleek de afbeelding te be palen met welk groepje het kind ver der de dag zou samenwerken De opening van het kinderfeest bleek snel al aan te slaan. Afstand werd genomen van de officiële opening, de avond ervoor, van het nieuwe Blijhof gebouw, in een leuk gebracht toneel stukje zei één van de spelers dat de burgemeester in zijn „Apepakje" wel kon thuis blijven omdat hij zelf toch nooit in de tuin komt spelen. Kinde ren doen dat echter wel, en kunnen zelf ook wel voor „aap" spelen Eind van het verhaal was dat zo'n 15 jeugdwerkleiders en leidsters als dier vermond een groepje kinderen onder hun hoede namen en samen met hen de lunch gebruikten Door het fraaie weer was het mogelijk dat alles zich in de open lucht af speelde. Het terrein van Blijhof aan de Ansfriduslaan blijkt zich goed te lenen voor openluchtactiviteiten. De heuvel, welke zich op het terrein bevindt, deed uitstekend dienst als amphi-theater Plannen, welke bij de gemeente bestaan om juist deze heu vel weg te halen en te gebruiken voor ophoging van het speeltuinterrein zullen dan ook niet met gejuich door het bestuur van Blijhof worden ont vangen. Uiteraard werd er zaterdag druk gezongen aan de Ansfriduslaan. Enkele deelneemstertjês aan het werk tijdens het kinderfeest. activiteit" aangeboden. „Lammetjes moesten met een zuigfles gevoed worden „koeien" werden gemolken, „katten" moesten „muizen" vangen etc. In een grote tent konden de kinderen hun fantasie de vrije loop laten met kreatievehandvaardigheid. Er werden fraaie vogels gefabriceerd, bloemen gemaakt en vlinders ge schilderd Moeilijke taak in het geheel had, geheel vrijwillig, de heer Aanstoot van de muziekvereniging Lisiduna op zich genomen Elke keer weer stu deerde hij met een groepje kinderen, met begeleiding van zijn trompet, het slotlied van de feestdag in. Joop van de Poll, coordinatoir van het kader cursus jeugdwerkleider had niet veel te doen Het bleek dat „zijn" cursis ten de dag goed hadden voorbereid, terwijl ook de uitvoering niets te wen sen overliet. GETUIGSCHRIFT Nadat de feestdag voor de kinde ren was besloten met het zingen van een speciaal geschreven lied en het massaal meedoen aan een „slangen- dans" was voor de cursisten van „De Hof" de dag nog niet afgelopen. Sa men met het bestuur en de vrijwilli gers van Blijhof werd in he* clubge- Wethouder G. van Woudenberg knipt zich door een rij van twintig linten.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5