Dames A van LTV Leusden Werden kampioen '46 sloot seizoen feestelijk af ftoda S.V.A. zeskamp niet druk bezocht, wel geslaagd {Plusminus Schnabbel Sport tijdens irakantie Jeu de Boules wedstrijden gestart Renovatie voetbalveld burgemeester Buining sportpark voltooid Vijf Lockhorst- teams in promotiestrijd De spelers van het Nederlands voetbalelftal, dat deelneemt aan de in Italië te houden Europese kampioen schappen, krijgen samen 500.000,- (zegge een half miljoen gulden) te verdelen. Dat bedrag —voor het spe len van een paar voetbalwedstrijden is door een vijftal sponsors be schikbaar gesteld Uitsluitend voor de geselecteerde voetballers In de toekomst wil de KNVB mee delen uit de sponsorpot, al was het alleen maar omdat de voetbalbond zorgt, dat de centjes bijeen worden gebracht. Ondanks de ..concurren tie" van hun eigen organisatie blijft het toch wel een leuke schnabbel voor de voetbalboys en dat nog wel in de stille tijd buiten het voetbalsei zoen! Nogal logisch dat zelfs Ruud Krol. onlangs overgestapt naar het lucratievere soccer in de USA, zich alsnog gaarne beschikbaar stelde voor het Italiaanse avontuur. Peter De thans uitgevoerde renovatie heeft 60.000,-gekost. Het krediet hiervoor stelde de gemeenteraad vorig jaar no vember beschikbaar. - Het kampioensteam LEUSDEN/CENTRUM Wat al inger voorzien was, gebeurde afge- ■apen woensdag. In de B-poule van Ie woensdag-ITA-damescompetitie jid Leusden A nog maar 6 games ™iodig voor het kampioenschap. Aan lehite de eer, dat eventueel te ver hoeden, maar Leusden stond pal. Wat de overige teams in de afdeling niet was gelukt, werd ook door Flehi- te niet bereikt. Leusden A won het treffen royaal met 24-12, greep de titel en de in het vooruitzicht gestelde .chinees" kwam aan bod. Bijgaand een plaatje van het kampioensteam met van links naar rechts captain Bep Hassink, llona de Boer, Laura Alfrink en Henny Meeuwsen. In totaal was dit viertal goed voor 138 games LEUSDEN De slotdag van Roda 16 welke zaterdag 31 mei werd ge- iouden met als hoogtepunt Roda ■terdag 1 - Roda zondag 1 is een ucces geworden. Te meer daar oorafgaande aan de genoemde redstrijd een toernooi werd ge peeld met elftallen bestaande uit ledewerkers. Het bestuurselftal raarin o.a. speelden voorzitter Co los man, sekretaris Cees Leljenaar n de trainer Martin Ruitenberg, ivert van Ginkel en Richard Beumer *erd winnaar. Het bestuur van Roda werd winnaar ornaat in Deiae ge speelde wedstrijden de strafschop pen beter werden genomen dan door de tegenstander. De uitslag van het toernooi luidde ais volgt: Bestuur - Kommissieelftal 1-1, be stuur wint na strafschoppen Pupillenleiders - Juniorenleiders 0-1 Bestuur - Juniorenleiders 1-1, be stuur wint na strafschoppen Kommissieelftal - Pupillenleiders 1-3 Na afloop van het toernooi kon de Leusdense scheidsrechter Bertus ten Hove het sein geven voor de wed strijd Roda zaterdag 1 - Roda zondag 1De winnaar van deze wedstrijd zou in het bezit komen van de ,,De Gans Bokaal" Deze bokaal is beschikbaar gesteld door de ex-Roda-zondagtrai- ner Wim de Gans. De eerste helft van de wedstrijd, die waarschijnlijk door de slechte weers omstandigheden door weinig toe schouwers werd bijgewoond, was helemaal voor de zaterdagjongens. Met vaak goed voetbal werd Roda- zondag vele malen volledig wegge speeld Al na 12 minuten kon Ronald de Haas doorgaan en met een zuivere schuiver doelman Chris van Beek kansloos laten De zaterdag-afdeling bleef komen De zondagmannen konden daar, ondanks technisch ver zorgd spel, maar weinig tegen in brengen. In de 23ste minuut was het weer raak toen Rijk Rijnders alleen de hele zondag-achterhoede uitspeel de De wedstrijd leek bijna beslist toen Ronald de Haas in de 35ste minuut 3-0 op het scorebord bracht. Het was alleen maar aan zondagkeeper Chris van Beek te danken dat de ruststand niet hoger werd De tweede helft zag er anders uit. De zondagmannen verzetten de ba kens en konden zowaar de zaterdag verdediging onder druk zetten. Toen dan ook Ton Tessels met een enorme knal de scheidende doelman Henk van de Ham passeerde, kregen de zondagaanhangers weer wat hoop. De wedstrijd werd wat grimmiger, maar de beste man van het veld scheidsrechter Bertus ten Hove, trok de wedstrijd weer in het goede spoor Gescoord is er niet meer. zodat de zaterdagafdeling met deze 3-1 over winning in het bezit kwam van de ..De Gans-Bokaal" Na afloop kon de heer De Gans de bokaal aan aanvoerder Ron van Oyen uitreiken. De beide tweede elftallen van Roda speelden onder leiding van scheids rechter Bart van de Wakker eveneens tegen elkaar. Ook hier was de zater- dagploeg, met een 1-0 overwinning, de winnaar Na afloop van het medewerkers- toernooi en de wedstrijd van het eer ste elftal werd er nog feest gevierd in het klubhuis. Vele Roda-leden en supporters waren gezellig bijeen tot in de kleine uurtjes. 9 Joop Voorburg 356, 10 Evert Bar- reveld 377 5 en 11 Gerard Vos 389 2 punten (poedelprijs). Na afloop werden zowel de activi- teitscommissie als alle medewerkers degenen die het parcours hadden opgebouwd en die de controle pos ten hadden bemand heel hartelijk dank gezegd voor hun medewerking Ook de deelnemers kregen een hartelijk bedankje voor hun sportieve medewerking. LEUSDEN Vier van de vijf teams van de LTV Lockhorst bleven zater dag overeind in de selectiewedstrij den voor deelname aan de promotie- strijd a.s. zaterdag. Alleen het seni oren A-team ging thuis ten onder en komt volgend jaar weer uit in de eerste klasse. Het Heren A-team en de drie jeugd- teams in de districtscompetitie boek ten een zege en tennissen verder Volgend weekeinde komt zondag in de landelijke competitie het gemeng de kampioensteam Lockhorst IV ook weer op de baan. zodat dit weekeinde nog 5 teams in de promotiestrijd zitten. LEUSDEN De nieuwe jeu de boulesclub Leusden is gestart met de eerste (onofficiële) competitie. Tot eind juni, het begin van de grote vakantie, houdt men een kennisma kingscompetitie. Hieraan kunnen tweetallen meedoen, tot nu toe heb ben zich al twaalf duo's in laten schrijven. Men speelt op de dinsdag en vrijdagavond en op zondag. Vijf duo's hebben al twee of meer wedstrijden gespeeld Het favoriete koppel Paul Jansen en Henk de Rid der heeft al resoluut de leiding geno men. De stand in dit toernooi is voor wat betreft de teams, die meer dan twee wedstrijden gespeeld hebben: 1 Paul Jansen en Henk de Ridder 12 punten uit vijf wedstrijden, gemid deld 2,4 2 Ron Teunissen en Hans Manuel, vier punten uit twee wedstrijden, ge middeld 2.0 3 Anton de Ridder en Rob Bouwer, vijf punten uit drie wedstrijden, ge middeld 1.67. 4 Joost Jacobs en Ton Jacobs, vijf punten uit vier wedstrijden, gemid deld 1,25 5. Martin Joosten en Rob van der Werve, drie punten uit drie wedstrij den. gemiddeld 1.00 Leden en nieuwe leden kunnen zich op iedere speeldag voor deze competitie laten inschrijven. LEUSDEN/CENTRUM Sportie- e Leusdenaren met plannen om de omende vakantieperiode in Oosten- Ijk door te brengen, kunnen die we en van „zalig nietsdoen" voldoende fwisselen met sport. Het Oostenrijks Verkeersbureau in jnsterdam presenteert de navolgen- 6 suggesties eren zeilen en kaarten: slechts wei- igen weten wellicht, dat zij in de ekende vakantieplaats Gerlos (Tiro- ïrJZillertal bij Innsbruck) kunnen ïren zeilen op een 1400 meter hoog elegen stuwmeer. Tot 14september 'orden daar zeilweken georgani- eerd. Logies met ontbijt, zeillessen n -diploma v.a. circa f165,— per 'eek Gerlos biedt ook wandelweken D.l.v een ervaren gids) inclusief drie ur (gratis) zeilen op het stuwmeer ien week logies met ontbijt en zeilen .a. ca. f90,—. Helamaal nieuw zijn e kaartscholen in vrijwel elk hotel n/of gasthof /adlopen in Oostenrijk: Een speci aliteit op wandelgebied is het door- 'aden van de Neusiedlersee op 9 ^gustus (bij slecht weer op 10 of 15 'ugustus) van Mörbisch naar lllnitz »t heeft wel wat weg van het wadio en in het noorden van ons land. De fstand is ongeveer 3 km Deelne mers moeten minstens 1,70 m. lang ijn en kunnen zwemmen (hoewel en volgboot meevaart). ••rgklimmen bij Splttal: van juni tot ugustus kunt u terecht bij een nieu- 'ebergklimmersschool (voorbegin- 0rs en gevorderden) in Spittal am fillstattersee. Er zijn circa 20 gemak- elijke en moeilijke routes uitgezet ijfdaagse wandelmars: de bekende vijfdaagse" wandelmars om de Al- pn-Cup 80, door het wijngebied van uid Stiermarken, wordt dit jaar ge- ouden van 15 t/m 19 juli Vertrek- unt is Leibnitz 5 en 15 juli zijn trainingsdagen en Jn volgen de drie echte etappes fartgeld ca f30,— en aanmelden IDr 15 juni per telefoon W3 316.911544 of schriftelijk p/a lans Reselgasse 6 te Graz, Oosten- jk. Algemene informatie Oosten- jks Verkeersbureau, Singel 464, ■rpsterdam (020-255933) ..Het is jammer, maar de tegenpar tij was erg sterk", aldus captain Sjoerd Heynis van Lockhorst seni oren A, dat thuis met 2-3 van De Meent B verloor ..Zij hadden een sterke B-speler opgesteld, waardoor wij in de herensingle en herendubbel; vrijwel kansloos waren". De start van het herenteam was ook niet florissant, want de eerste single ging verloren Maar de heren kwamen met een 3-1 voorsprong uit de singles. De eerste dubbel zou het breekpunt worden, want er moesten nog zeven games worden behaald, wat al lukte in de eerste set Uiteinde lijk werd met 5-1 gewonnen van 't Stort B Bij de jeugd moesten Lockhorst A en C met invallers de baan op, maar zij wisten beide uit toch te winnen met 3-2, respectievelijk tegen Vleu ten De Meern en LTV Doordraaiers. Lockhorst B zegevierde thuis met 4-1 over het Hilversumse HLTC. Uitslagen woensdag dames ITA- competitie Weldam ll-Lockhorst I 15-23, Volta-Lockhorst II 22-14, Lockhorst IV-'t Stort 17-21, Lock horst V-Leusderpark I 20-21, Lock horst VI-SH '71 10-24 en Flehite- Lockhorst VII 22-14 Jeugd woens dag mixed Alta-Lockhorst A 35-20 en Lockhorst B-Hoogland 37-20 LEUSDEN - Vorige week is een einde gekomen aan de werkzaamhe den ten behoeve van de verbetering van het tweede voetbalveld op het Burgemeester Buiningpark. De bespeelbaarheid van de voetbal velden laat de laatste jaren nogal te wensen over. Enerzijds is dit te wijten aan de hoge speelfrequentie, die op treedt omdat onvoldoende uitbreiding van de velden mogelijk was en an derzijds door de tamelijk slechte water- doorlatendheid van de ondergrond. Door deze verslechtering van de velden moesten regelmatig wedstrijden afge last worden. Aangezien in de uitbreiding van het Burgemeester Buiningpark op korte termijn nog niet is te voorzien, zal ge streefd worden naar een zo optimaal mogelijk gebruik van de bestaande vel den. Deze velden dienen dan wel in een goede conditie te zijn. Vandaar dat nu een veld gerenoveerd is. Hierbij is nieuwe drainage aangebracht en is de grond opnieuw geëgaliseerd. Vervol gens is gras gezaaid, waar maar liefst 120 kilo graszaad nodig was. Wanneer het vernieuwde veld weer bespeelbaar is. is nog niet te zeggen Dat hangt hoofdzakelijk van het weer af. ACHTERVELD Door de activi teitencommissie van S.V.A. werd er zondat voor leden en donateurs van de vereniging een zeskamp georga niseerd op het Kerstensportpark. Hoewel het weer er 's morgens niet zo guntig uit zag, klaarde het tegen de middag geheel op. Bij de aanvang van deze zeskamp scheen de zon, maar er was wel een vrij krachtige wind. Jammer voor de activiteiten commissie de dames Steenbeek en v. d. Goes bijgestaan aoor G. van Marwijk, was de belangstelling voor deelname zeer gering, slechts 17 per sonen gaven zich op. De zeskamp bestond uit hardlo pen. doelschieten, zaklopen, ringste ken per fiets, korfbal gooien en het nemen van een hindernisbaan Het korfbal gooien gebeurde met vast gebonden voeten Ook de hindernis- baan was heel goed opgezet Vanaf de start moesten eerst drie hindernis sen worden genomen, daarna moest men onder een dekzeil door kruipen, staande op een vat moest dit 5 meter worden weggerold, langs een klim- rek moest over een doelpaal worden geklomen, daarna moesteen binnen band van een traktor worden verrold tot slot moest een kruiwagen met tegels via enkele hindernissen heen en weer worden gebracht De kruiwa gen moest geladen worden met te gels en na terugkomst ook weer wor den gelost De heren moesten tien tegels voor hun rekening nemen en de dames zes. Ondanks de geringe deelname en publieke belangstelling werd het toch een zeer sportief en heel gezel lig evenement. Nadat de telcommissie haar werk had gedaan, konden de prijzen wor den bekend gemaakt. Voor de dames was de uitslag: 1 Jac de Vette 3 66. 2 Nel Tolboom 3.66.2, 3 Lia Kerkhof-de Vette 3,73,4 Henny v. d Goes 4 37.8. 5. Eef Steen beek 452 2 en 6 Mien Barreveld 5,64 punten (poedelprijs) Bij de heren 1 Bert de Vette 285 5.2. Sicco Kamps 301.2, 3. Bertus Tolboom 303,8, 4 Wim de Vette 323.5, 5 Peter Smink 328.1, 6 Ton Lammers 333.1, 7. Hans de Vette 345,2,8 Jan Lammers 353.1, Een voetballer in aktie tijder s de S.V.A. zeskamp in Achterve'd. Het schieten op punten bracht voor deze deelnemer weinig op. Zijn schot gaat rechtstreeks richting „nul".

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9