SB iffereins: „College moet nel aktie ondernemen" Onderhandelingen kunnen elk loment tot resultaten leiden" oop winkelcentrum ïzendaal in volle gang landingsplaats helicopters op dak nieuwe gemeentehuis nu: 2 keer per week Is Meisje gedood bij aanrijding Centrumweg J L br BDU sake jeugd- en jongerencentrum Bkteur gemeentewerken over woningbouw in Achterveld: I.K.V. organiseert demonstratieve fietstocht Leusder Krant Cine Leusden Jan Wagenaar: (fa y.i. Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTOKOPIE NODIG? SCHILDERSBEDRIJF Geen krant ontvangen? COGN BGRG GULDEN MEER WAARD Leusder Krant Naam: Adres: Plaats: Verantwoordelijk redekteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3930 AA Leusden Centrum Telefoon {033-) 94J4$5_ "b.g.g (03420) 16141 telex bU.0.40261 Giro 871441 Abonnement t 10.50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 5 JUNI - 12e JAARGANG NO. 13 1980 w •en onzer verslaggevers) ■ti.n - Harm Offerelns (SGP/ l vindt dat het college snel aktle ondernemen Inzake het open- I- en jongerencentrum. In twee nleslevergaderlngen (yVelzlln Mndagavond en /ulmtelljke pr ig op dinsdagavond) heeft het illd duidelijk laten blijken dat hij Mtelllng van het college, en met t die van wethouder Gljs van lenberg. op dit moment veel te vindt. Offerelns: „Het college niet langer wachten, maar snel Initiatieven ontplooien. Ik vind het onzinnig om nu eerst weer aan de Jeugdraad te gaan vragen, of men akkoord zou kunnen gaan met een tij delijke voorziening. Het college moet met concrete voorstellen naar de Jeugdraad." In de vergadering van de commissie ftjimtelijke ^rdening liet wethouder Jan Wagenaar (WD) weten dat het hem het beste leek om nu eerst vanuit r.o. een aantal plaatsen aan te geven waar een jongerencentrum zou kunnen komen te staan. Wagenaar: „Op dit moment is nog steeds de kelder van het aemeen- tehuis het uitgangspunt Maar iedereen weet dat daar bezwaren aan kleven. Daarom vind ik dat er ook naar andere plaatsen gekeken moet worden en ik weet zeker dat die er ook wel zijn," al dus wethouder Wagenaar, daarin be vestigd door de directeur Gemeente werken, M. Pais. Wagenaar zou dan vervolgens met die mogelijke lokaties naar de Jeugd raad willen. Mocht het daarbij gaan om mogelijkheden, die uitsluitend op lange re termijn gerealiseerd kunnen worden, dan wil Wagenaar tegelijkertijd een aantal tijdelijke mogelijkheden aange ven. In ieder geval zegde de wethouder toe het onderwerp weer op de agenda van de collegevergadering van aan staande dinsdag te zullen plaatsen den - Volgens gemeentewer- recteur M. Pais kunnen de on- Tdellngen over de verwerving rond van de firma De Vor In ■veld „elk moment tot resultaat - lelden." Wanneer dat resultaat er Is kan ook op korte termijn worden be gonnen met woningbouw In Achter veld. Aldus werd dinsdagavond in de ver gadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening" medegedeeld op vragen van het Achterveldse raads lid Henk Ossendrijver (CDA). Hij infor meerde naar de stand van zaken met i restanten van winkelcentrum Rozendaal. DEN - Door het grote aantal lal de laatste weken in win- Jm Hamershof zijn poorten sn dat de komende weken nog kt, zou bijna worden vergeten groot deel van deze zaken af- is uit het noodwinkelcentrum De Rozendaal. Kort nadat enkele we ken geleden de laatste Rozendaal- winkelier zijn deur definitief achter zich in het slot trok, namen slopers bezit van het centrum en begon de afbraak van de vijf jaar oude noodwinkels. Een af braak die overigens al eerder had moeten plaatsvinden omdat het cen trum eigenlijk op 1 januari jongstleden al afgebroken had moeten zijn. Door de vertraagde oplevering van de winkelu nits in de Hamershof kon eerst nu wor den begonnen met de sloop van win kelcentrum Rozendaal. Onathankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden I BDU Khljnt dinsdag an donderdag In de gemeente Leusden. Ileberlchten en losse advertenties 32 cent per mm. bntrakten belangrijke korting, klerheitjes 11,02 per regel (34 cent pet mm), se nummers: 50 cent per stuk. MlNGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dage van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge- M. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Aanstaande zaterdag wordt door het IKV Mn demon stratieve fietstocht georganiseerd near S oester berg. De tocht Is Mn protest tegen de ontwikkeling, op slag en het gebruik van kernwapens. Zij die deel willen nemen aan deze tocht worden om 12.30 uur bij de Marcuskerk verwacht Van de deelnemers wordt verwacht, dat zij bloemen meebrengen. Het is namelijk ds bedoeling van het IKV in Soesterberg bloemen te leggen voor de slachtoffers van de allereerste atoom bommen. betrekking tot de woningbouw in zijn dorp. Daarop liet wethouder Jan Wage naar (WD) weten dat er kort geleden een, gesprek is gewuust met verte genwoordigers van de provincie. On derwerp van gesprek was de prijs, die de gemeente aan De Vor voor de grond mag betalen. Het oorspronkelijk tussen de De Vor en de gemeente overeenge komen bedrag werd door de provincie te hoog bevonden. Naar aanleiding van het gesprek met de provincie is een nieuwe prijs vastgesteld en die wordt dezer dagen aan de heer De Vor voor gelegd. Wagenaar: „Ik dacht niet dat we daarmee nu nog op veel problemen bij de firma De Vor zullen stuiten." Daarop vroeg Henk Ossendrijver of het niet mogelijk zou zijn om vast met een deel van de woningbouw te begin nen. Wagenaar: „Daar hebben we over gedacht en we zouden van de provincie ook toestemming krijgen om alvast een deel met artikel 19 te bouwen. Maar ook voor dat kleinere plannetje hebben we nog een strookje grond van De Vor no dig. Nu zouden we dat stukje misschien ook apart kunnen kopen, maar gezien de stand van zaken leek het ons sneller gaan om de zaak in een keer af te ron den." Wel wilde de wethouder ingaan op het verzoek van Ossendrijver om de Achtervelders wat duidelijker te infor meren over de stand van zaken. Os sendrijver: „D'r zitten een heleboel mensen te wachten op een woning en vooral de eigen-bouwers zouden wel eens willen weten wanneer ze van start kunnen gaan." t Rozendaallaan 9 Leusden-C. Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. LEUSDEN - Ten gevolge van een noodlottig ongeval dat zich gister avond omstreeks 20.10 uur voor deed op de Centrumweg Is de 13-ja- rlge Maria Christina van der Haar om het leven gekomen en werd de 18-ja- rlge Marinus van L. ernstig gewond. Het ongeval ontstond toen het slachtoffertje samen met enkele leef tijdgenootjes, komend van het zwem bad Bavoort de oversteekplaats op de Centrumweg opreed richting Landweg. Op dat moment naderde uit tegenover gestelde richting, zoals door een ge tuige werd bevestigd, met hoge snel heid de uit Leusden-Zuid afkomstige motorrijder Van L Van L kon nog niet worden gehoord, maar aangenomen mag worden dat hij, mede door de laagstaande zon, de kin deren niet of niet tijdig gezien heeft. Door de harde klap werden beide slachtoffers ongeveer vijfentwintig meter weggeslingerd Maria van der Haar overleed ter plaatse aan haar verwondingen, Marinus van L. moest met ernstig hersenletsel naar het Amersfoortse ziekenhuis De Lichten berg worden vervoerd. De groepscommandant der Rijks politie verzoekt eventuele getuigen van het ongeval zo spoedig mogelijk contact op te nemen met het bureau te Leusden-Zuid, Oude Rijksweg 3, of te bellen naar 944444. LEUSDEN - Filmclub Clne Leus den heeft met een open avond welke Jongstleden maandag in de Groot Krakhor8t werd gehouden het eerste seizoen op succesvolle wijze afge sloten. Deze avond werd een aantal door leden van de filmclub vervaardigde films getoond. Aan de films werden prij zen toegekend in twee categorieën te weten stomme films en geluidsfilms. In de eerste categorie ging de publieks prijs naar de film ..Mijn liefste bezigheid, het maken van wandkleden,'' van Miek Kippers. De film was fraai en duidelijk van opbouw, vol kleine vondsten. In de categorie geluidsfilms ging de eerste prijs naar de film .Vlinders" van Wim Veen De avond werd besloten met de pre mière van de drie groepsfilms die door leden van Cine Leusden werden ver vaardigd. Organist Steef van 't Slot pag. 3 De wethouder werkt te hardpag. 5 Agendapag. 7 En tenslottepag. 7 Kantlijnpag. 7 Sport cursiefpag. 7 Filmpag. 9 Doktersdienst: 033-943300 DE LEUSDER KRANT ter land, ter zee en In de lucht (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Ja, lachen jullie maar. Maar dat gebouw staat er wel zo'n vijftig tot honderd jaar. En dan is zoiets de normaalste zaak van de wereld. Aldus sprak wethouder Jan Wa genaar dinsdagavond bestraffend een ieder toe, die een van des wet houders nieuwste plannen met een hartelijk gelach begroette. De libe rale wethouder, die al vaker ervan blijk gaf de blik ver de toekomst in gericht te houden, deed in de com missie 'uimtelijke órdening de sug gestie om op het dak van het nieuwe gemeentehuis een lan dingsplaats voor helikopters aan te brengen. Volgens Wagenaar kan dat nu nog wel een rare voorziening lijken, maar zal dat in de nabije toe komst niet meer zo zijn. Wagenaar: „In Amerika is het al een voorschrift voor alle openbare gebouwen. Daar wordt geen openbaar gebouw meer neergezet zonder een heli kopter-landingsplaats. Over een tiidie is het hier net zo ver." Overigens had de wethouder ook nog een tweede, minder futuristi sche gedachte voor het dak van het gemeentehuis, waar volgens hem veel meer mee gedaan kan worden dan nu gepland is. Wagenaar: „AJs we nu de schuine lijnen van het dak iets verder omhoog zouden laten lopen, dan kunnen we daar een pracht van een daktuin realiseren. Heerlijk voor de dames voor tussen de middag. Ik heb wat dat betreft in Amsterdam al eens hele leuke din gen gezien. Wanneer u vóór dlnsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. VRNDeN DE ELECTRAZAAK AAN DE HAM ERSVELDSEWEG 6a WAAR UW is. Tel. 033-941235. Wie ook de kapitein van de huwelijksboot zal zijn, de trouwkaarten bestelt u I natuurlijk bij de Leusder Krant. Met de Ie J komt u niet tussen de J wal en het schip terecht. A j bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. IMMMMMiaaHHHMIIMHHMIMIiaittaBMk. Ik wil graag abonnee worden op de art ontvang de krant 1 maand gratia. (Het abonnementsgeld voor een heel |aar bedraagt t 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordepel U kunt d«z* bon In een op*n envelop (zonder postzegel) zenden neer: Administratie Leusder Krent, Antwoordnummer 211,3800 XA Leusden Of afgeven bl) de Leusder Krent, kentoor Roxendeelleen 9. Leusden-C Tel. 033-941495. (Dit senbod gekit alleen voor hen. die gedurende de leetste 4 meenden geen abonnee weren.)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1