Fietsen naar Soesterberg NU OOK IJZERCONTAINER Werkgroep Onderwijs verbaasd I over stemgedrag gemeenteraad rbr IN LEUSDEN BDU Rechtstreeks uit Duitsland. Poggenpohl keukens en badkamers. VANDAAG IN DI2 liEHsneit KItANT Functioneren werkgroep wordt opnieuw bekeken Reimus&Snel (mèt Nederlandse garantie) Kom eens kijken en neem meteen dat gratis grote keukenboek mee! (jvnvfo ft ConceptafiV 2 keer per week FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Werkgroep Welzijn vergadert 10 juni SB Verantwoordelijk rede kleur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum. Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. Amersfoort Lwve Vrouweslraat 12-14 Tel 033-11703 Amsterdam Crtr Huyoenspte»! 34-36 Tel 020-931859 HJvcrsum Groesl 36 Td 035-11076 baars woningen by. Bejtfddeling bij aankoop on verkoop van onroerand goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk- OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Vorige week zaterdag werd in Soesterberg een grootse demonstratie tegen kernwapens gehouden. Ook vanuit Leusden stapte een grote groep tegenstanders van de kernbewapening op de fiets om aan de demonstratie deel te nemen. Enkele duizenden demonstranten kwamen in Soesterberg bijeen Hier een foto van het vertrek van de Leusdense groep. bij u In de brievenbus, op dinsdag en donderdag Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang de krant 1 maand gratis (Hel abonnementsgeld voor een heel taar bedraagt I 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon in een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krent, Antwoordnummer 2113800 XA Leusden 01 algeven bii de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C Tel. 033-941495 (Du aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren Rozendaallaan 9 Leusden-C DINSDAG 10 JUNI 1980 12e JAARGANG NO. 14 ze van raadsleden in een raadsverga dering. alleen aan de hand van een artikeltje in een krant COMMISSIE Donderdagavond, een dag na de vergadering van de werkgroep on derwijs, vergaderden de leden van de raadscommissie onderwijs De in de ze commissie zitting hebbende leden bleken zich wel wat aangetrokken te hebben van de over hun hoofden uitgestorte kritiek. Alle aanwezige raadsleden bleken er behoefte aan te hebben nadere spelregels vast te stellen voor het functioneren van de werkgroep onderwijs Bij voorbaat wilde mevrouw Van Amerom al wel kwijt dat ze niet van plan was in het vervolg verantwoording af te leggen aan de werkgroep ..Dat doe ik wel aan mijn achterban," merkte het VVD-raadslid op Ook wethouder Nog geen uitspraak over de onderwijsnota 3 Wagenpark Pon groeit 3 De Hamershof in vogelvlucht 5 Achterveldse avondvierdaagse geslaagd evenement 7 Sport 9 Loep op Leusden 11 Mens in z'n werk11 Kijk op kunst 13 De Leusder krant: ...al jaren verbaasd over stemgedrag... Van Woudenberg wilde niet in een situatie verzeild raken waarbij na de behandeling van een onderwerp in de werkgroep, elk raadslid om zijn of haar standpunt gevraagd zou wor den Een fractie moet. aldus de wet houder, de vrijheid hebben zelf haar standpunt te bepalen. ,,We zullen de werkgroep duidelijk moeten maken dat zij veel bijdragen aan de mening vorming van de raadsleden." meende Corri Verduin Ook zal het duidelijk moetenzijn dat een politiekevisie wel eens in strijd kan zijn met wat de onderwijsspecialisten het beste vin- den, vulde Harm Offereins (GPV/SGP) haar aan Over één punt bleken alle raadsle den het met elkaar eens: over het functioneren van de werkgroep on derwijs en de plaats die de raadsle den daarin innemen moet meer dui delijkheid komen. bben. W I 3 i kanir jj LEUSDEN - De leden van de werk groep Welzijn van het CML verga deren dinsdag 10 juni in het boerde rijtje tegenover het gemeentehuis, Hamersveldseweg 5. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan een negental onderwerpen, dit zijn 1 Opening en vaststelling agenda, 2 Mededelingen, 3 Verslag van de vergadering van 13 maart 1980. 4. Bespreking gang van zaken en re sultaten van de geleverde inspraak op het ontwerp inspraak- en procedure verordening sociaal-culturele aktivitei- ten", respectievelijk behandeling in de gemeenteraad op 24 april Bespreking gang van zaken met betrekking tot in spraak op voorstel b. en w aan de raad over afwijzingsgronden subsidiering edukatieve aktiviteiten IKV 5 Verslag inspraakavond 20 mei, 6 Vertegenwoordiging CML in de woonwagencommissie, 7 Vaststelling begroting 1981, 8 Vaststelling volgende vergadering en vervolgafspraken. 9 Rondvraag en sluiting Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden tel 033-944569 LEUSDEN - Nadat twee weken geleden bij wijze van proef glascon tainers zijn geplaatst, is er nu ook een ijzercontainer in Leusden. Hierin kunt u grofvuil deponeren dat van ijzer is gemaakt zoals o.a. was machines, bedspiralen, fietsen, motoren en autowrakken. Deze proef hangt samen met een nog uit te brengen nota over de toekomstige verwerking van het Leusdens huis vuil. Hierin zal het gescheiden op halen van huisvuil aan de orde ko men. Twee belangrijke voordelen van het gescheiden inzamelen zijn: - de grondstoffen kunnen opnieuw ge bruikt worden; het milieu wordt hier door ontzien - de hoeveelheid af te voeren huisvuil wordt minder Dit betekent ook dat er minder huisvuilzakken gebruikt be hoeven te worden De ijzercontainer is geplaats op de gemeentewerf, die te bereiken is via de Berkenlaan U kunt het oude ijzer afge ven op werkdagen van 7 30 tot 16 15 uur Voor het overige grofvuil gelden de normale regels voor het aanbieden van huis- en grofvuil, te weten - grofvuil dient te worden aangeboden in bundels of in dozen, waar omheen touw is gebonden Bundels of dozen mogen niet zwaarder zijn dan 30 kg en niet groter dan 45 x 45 x 100 cm; - voor het ophalen van grotere en/of zwaardere stukken (in principe al leen op vrijdag) dient contact te wor den opgenomen met de Dienst Gemeentewerken, telefoon 941247. toestel 218-248 Aan het ophalen van groot grofvuil zijn extra kosten verbonden (van één onzer medewerkers) LEUSDEN „Ik heb het gevoel dat we hier voor nop hebben geze ten," meende de heer A. J. Buisman, naar aanleiding van het feit dat de gemeenteraad in haar laatste verga dering had besloten in principe mee te werken aan het tot stand komen van een regionale onderwijsbegelei dingsdienst. Alleen de fractie van de VVD stemde tegen het raadsvoorstel. De heer Buisman, vertegenwoordi ger van het Protestants Christelijk onderwijs in de werkgroep onderwijs had zich, evenals waarschijnlijk vele andere werkgroepsleden, verbaasd over deze raadsbeslissing. In de ver gadering van de werkgroep onder wijs, die in haar geheel gewijd was geweest aan het ai of niet mee doen aan een regionale onderwijsbegelei dingsdienst had een groot aantal le den nogal wat bedenkingen tegen de ontwerp-statuten van de op te richten dienst. I J Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de werkgroep on- - derwijs. die in haar geheel besteed zou warden aan het bespreken van de gemeentelijke onderwijsnota wil den enkele leden, vóór te gaan praten over de nota, eerst wel eens weten wat nu eigenlijk wel hun invloed zou zijn op de hele besluitvorming De gang van zaken rond de onderwijsbe geleiding had de heer Buisman het gevoel gegeven ..als een fopspeen bezig te zijn geweest" Frustrerend voor de werkgroep-leden was het feit dat de raadsleden van de commissie onderwijs, welke zitting hebben in de werkgroep hun standpunt niet ken baar hadden gemaakt tijdens de ver gadering Een paar dagen later de den ze dat wel tijdens de raadsverga dering waarin de onderwijsbegelei ding op de agenda stond Enkele leden van de werkgroep hadden ver wacht dat. gezien de reacties tijdens de vergadering van de werkgroep, de raad wel tegen het voorstel zou stem men ..Wat zijn we nu eigenlijk aan het doen." vroeg de afgevaardigde FUNCTIONEREN Los van de hele discussie over wel I of geen regionalisering van de onder wijsbegeleidingsdienst bleef het punt dat de afgevaardigden van het Leusdense onderwijsgebeuren wel wilden weten waarvoor ze nu eigen lijk zaten te vergaderen. Mevrouw N A van Amerom (VVD) herinnerde de afgevaardigden eraan dat bij de installatie van de werkgroep was af gesproken dat de raadsleden in de werkgroep de discussies zouden ..aanhoren" Dat ze in het geval van de onderwijsbegeleidingsdienst zich niet had kunnen uitspreken vóór de raadsvergadering van de commissie onderwijs welke gevolgd was op de vergadering van de werkgroep slechts zeer kort had kunnen duren De vergaderingen werden namelijk gehouden in het gereformeerd diens tencentrum. waar men afgesproken had bijtijds het gebouw te zullen verlaten Corrie Verduin (Progressief Leus den) wilde toch het functioneren van de werkgroep een volgende keer wel I aan de orde stellen, al moest het haar Corrl Verduin: „functioneren werk groep aan de orde stellen". van het P C onderwijs zich dan ook af Om verrassingen in de toekomst te voorkomen adviseerde de afge vaardigde de voorzitter van de werk groep. wethouder G van Wouden berg. dan ook in het vervolg wat meer helderheid te brengen in de stem menverhouding van de werkgroep STATUTEN Vpor wat betreft het aannemen door de raad van de ontwerp-statu ten meende de heer Van Wouden berg dat er een correcte procedure is gevolgd Weliswaar heeft de raad het groene licht gegeven voor het tot stand komen van een regionale on derwijsbegeleidingsdienst. alle door de werkgroep en commissie onder wijs gemaakte opmerkingen zullen echter opnieuw in het overleg over de nieuwe dienst worden ingebracht Na tien jaar van voorbereiding om te komen tot een regionale onder wijsbegeleidingsdienst zou er nog wel een elfde jaar bijgekomen zijn als we de gedachtengang van de heer Buisman gevolgd hadden, 'meende wethouder Van Woudenberg Op dit ogenblik hebben er al tussen de 2000 en 2500 mensen zich beziggehouden met de statuten van de nieuwe bege leidingsdienst Persoonlijk was de wethouder dan ook blij dat nu einde lijk bestuurlijk gezien, ja is gezegd tegen de dienst De heer Boogaard, als ambtelijk me dewerker ten nauwste betrokken bij het)tot stand komen van de begelei dingsdienst. verbaasde zich over de reactie van dp afgevaardigde van het P C onderwijs, als die nu zou zeggen de ontwerp-statuten structureel af te wijzen Via de rayonschoolraad van het P.-C Onderwijs is er voldoende inspraakmogelijkheid geweest, meende de heer Boogaard Het grootste en mooiste assortiment perkplanten b'i Kwekerij G. Stuivenberg Nieuwstraat 62, Scherpenzeel Tevens vele soorten bloeiende vaste- en 2-jarige planten. Het is nu ook tijd dat de komkommers, tomaten en chrysantenstekken worden geplant. wel van het hart dat de werkgroeple den zich geen oordeel moeten vor men over de uitspraken en handelwij-

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1