Ook uitbreiding in oostelijke richting ter discussie stellen NU Geen woord over agrariërs VANDAAG IN IM; IJ2IISDËR KRANT Water- overiast in de Hamershof CML/RO besprak vraagpuntennota structuurplan Ten Berge pleit voor fietstunnel Noorderinslag Fietsen in de Hamershof Geslaagd krant Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? coeN BGRG GULDEN MEER WAARD ffi De leun 2 keer per wk Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verantwoordelijk reda kleur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden Centrum Telefoon (033-) 941495 ~~E.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. Leusdense uitbreiding na 1985 te pra ten. MASSAAL PROTEST Het was mevrouw Herks, die de vraag op tafel legde, waarom het ge bied ten oosten van het Valleikanaal buiten het zogeheten aandachtsgebied was gehouden door het buro Arnhem, de opsteller van de conceptvraag- puntennota Daarop herinnerde werk groepsvoorzitter Ten Berge aan het massale protest dat zeven jaar geleden te horen is geweest, toen er eens ge dacht werd aan uitbreiding van Leus den aan de oostzijde van het Vallei kanaal. ,,Om die reden is dat gebied natuurlijk niet boven aan de lijst ge plaatst. Ik denk ook niet dat er nu voor het gemeentebestuur andere ar gumenten zijn dan indertijd Maar in principe is de vraag natuurlijk volledig open Volgens mevrouw Herks moet het dan ook mogelijk zijn om ook de oostzij de van het Valleikanaal in de vraag puntennota ter discussie te stellen Me vrouw Herks Jn welke richting je Leusden ook uitbreidt, het gaat altijd om agrarische grond Dat geldt net zo goed voor het zuiden en het noorden als het voor het oosten.'1 Daar stelde het werkgroepslid Buhler tegenover, dat het hem nauwelijks reëel leek om over de oostzijde van het Val leikanaal te praten Bühler: ..Ik geloof echt niet dat we daar nog op terug moeten komen Verder wegen voor mij in de zuidelijke richting de milieu aspecten zwaar, zodat eigenlijk alleen de noordelijke richting overblijft." Meer werkgroepsleden leken daar zo over te denken, maar voorzitter Ten Berge wilde daar nog wel enkele kant tekeningen bij plaatsen. Zo zei hij over de Schoolsteegbosjes, dat die wel iswaar van grote waarde voor het milieu zijn, maar dat ze nu ook niet direct heilig verklaard hoefden te worden En ook aan uitbreiding in noordelijke richting kleven bezwaren, zo meende Ten Be rge Hij noemde onder meer de afstand die men zal moeten houden van de Rijksweg en de mogelijke dreiging van annexatie van Leusden door Amers foort Ten Berge „Ik zeg niet dat het gebeurt, maar je moet bestuurders niet in de verleiding brengen door tegen Amersfoort aan te gaan bouwen." GEEN VERDERE GROEITAAK Duidelijk kwam in de discussie van dinsdagavond naar voren, dat men in de werkgroep R.O van het CML geen voorstander is van bijzondere groei- taken voor Leusden na 1985. De werk groep is. met het gemeentebestuur van mening dat na 1985 alleen nog maar gebouwd mag worden voor de eigen woningbehoefte Wel zal dan nog eens duidelijk moeten worden vastgesteld, wat daar precies onder moet worden verstaan. In een reactie aan het gemeente bestuur op de concept-vraag puntennota zal de werkgroep die mening duidelijk naar voren laten komen. Ook zal de werkgroep het gemeentebestuur laten weten, dat zij het aandachtsgebied zoals dat nu is aangegeven te klein vindt. Ook het gebied ten oosten van het Vallei- kanaal moet in het aandachtsgebied getrokken worden, terwijl bij de op stelling van een structuurplan ook de kernen Achterveld, Stoutenburg en Leusden-Zuid niet buiten be schouwing zullen mogen blijven. LEUSDEN - Er staat in de concept- vraagpuntennota van het structuur plan geen woord over agrariërs. En dat stuit de in het aandachtsgebied woonachtige boeren ten zeerste te gen de borst. Dat liet dinsdagavond de agrariër Jan de Groot ondubbelzinnig weten, toen hij als toehoorder aanwezig was bij de vergadering van de werkgroep „Ruimtelijke Ordening'' van het CML. De betrokken boeren hebben het advies van wethouder Jan Wa genaar goed in de oren geknoopt, toen die de boeren aanspoorde de komende maanden bij de opstelling van het structuurplan alert te blijven. De Groot liet weten dat zeker te zul len doen", want we verkeren nu al lemaal al in onzekerheid". Volgens Jan de Groot zullen op nieuw een aantal boeren het veld moeten ruimen. „Maar", aldus De Groot, „de situatie is nu wel anders dan een jaar of tien geleden. Nu is het helemaal moeilijk om een ander be drijf te vinden. Bovendien gaat het om boeren, die allemaal zwaar heb ben moeten investeren. En het zijn allemaal gezinnen met opgroeiende kinderen. Straks moeten we naar het noorden, waar voor onze kinderen duidelijk minder scholingsmogelijk heden en werkgelegenheid is. Ik vind dat een beetje strijdig met elkaar. Dat er huizen gebouwd moeten worden om de natuurlijke aanwas, dus de kinderen van mensen die hier wo nen, op te kunnen vangen. Maar daarvoor moeten onze kinderen hier wel weg'. De Groot en zijn collega's betreu- ren het dat er in de vraagpuntennota niet gerept wordt over agrarische belangen. Volgens de Groot moet bij het zoeken naar een mogelijke ver dere gro-j'nchting voor Leusden vooraf ook gekeken worden waar het minst schade aan de landbouw wordt aangericht. Commentaarpag. 3 Bocht Heiligen- bergerweg pag 3 Rommelmarkt voor waterputten pag. 5 Sportpag 7 Orgelcyclus 1980 pag 9 Kantlijn pag. 11 Burgerlijke stand pag. 11 Medische diensten pag. 11 Filmpag. 13 DOKTERSDIENST: 033-941210 DE LEUSDER KRANT: ...waarin ook agrariërs aan het woord komen... Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. Rozendaallaan 9 Leusden-C VRND6N DE ELECTRAZAAK AAN DE HAMERSVELDSEWEG 6a WAAR UW is. Tel. 033-941235. CML/RO:.Schoolsteegbosjes met als heilige koe zien LEUSDEN - Een aantal winkeliers in het kersverse winkelcentrum „De Hamershof" heeft zaterdag te kampen gehad met ernstige wateroverlast ten gevolge van de overvloedige regenval Bij onder meer de firma's „Blokker" en „Centra" had men te kampen met bin nenstromend hemelwater Te hulp ge roepen loodgieters constateerden dat niet alle afvoerbuizen op de juiste wijze waren aangesloten Ook kwam een deel van de passage in het nieuwe win kelcentrum blank te staan. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en xanJ3.30 tot 17.00 uur ge opend. Zaterdags gesloten. DONDERDAG 12 JUNI - 12e JAARGANG NO. 15 1980 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een deel van de leden van de werkgroep Ruimtelijke Orde- I ning van het CML is van mening dat I ook uitbreiding van Leusden ten oosten van het Valleikanaal ter dis- I cussie moet staan bij de opstelling van het structuurplan. Een ander deel van de werkgroep, die dinsdag avond voor de laatste keer vóór de zomervakantie vergaderde, is van mening dat uitbreiding van Leusden na voltooiing van de Tweede Fase het best in noordelijke richting kan geschieden. In meerderheid keerde men zich nu reeds tegen woning bouw ten zuiden van de School steegbosjes. Dat leek de meeste le den van de RO-werkgroep onwen selijk in verband met de land schappelijke en agrarische waarde van dat gebied. In feite nam de werkgroep met die uitspraken een voorschot op de diskus- sie die nog uitgebreid gevoerd gaat (van een onzer verslaggevers) Leusden - De voorzitter van de werkgroep „Ruimtelijke Ordening" van het CML, de heer Ten Berge, heeft dinsdagavond een warm pleidooi gehouden voor de aanleg van een fietstunnel onder de Noord erinslag. Een eigen berekening van Ten Berge rechtvaardigt zijns in ziens zo'n tunnel, die in de buurt van de Hamershof zou moeten komen liggenl bijvoorbeeld tussen de Ha- mersveldseweg en de Noorderin slag. Ten Berge heeft becijferd dat er in de nabije toekomst zo'n 4000 „fietsbewegingen" per dag over de Noorderinslag zullen plaatsvinden. „Gevoelsmatig een groot aantal aldus de werksgroepsvoorzitter. Een dergelijke tunnel is al eerder on derwerp van gesprek geweest tussen de dienst Gemeentewerken en de I CML-werkgroep Van gemeente-zijde werd toen gevraagd om de noodzaak I van een dergelijke voorziening aan te tonen Daarop sloeg Ten Berge aan het worden in de loop van de komende an derhalf jaar Dinsdagavond lag in de vergadering alleen nog maar de conceptknelpuntennota op tafel. Maar die gaf, en dan met name het aangege ven aandachtsgebied, de CMLers al voldoende aanleiding om ook al over de mogelijk gewenste richting van de rekenen en dinsdagavond presenteer de hij de uitkomsten van een en ander Opnieuw bleken de ambtelijke verte genwoordigers niet afwijzend te staan tegen de mogelijkheid van zo'n tunnel te staan. Wel werd er op gewezen dat het gaat om een voorziening van al gauw een miljoen gulden Bovendien kan. zo menen de vertegenwoordigers van Gemeentewerken, zo,n tunnel niet zomaar worden aangelegd, los van de overige verkeerssituaties in Leusden- centrum Daarom werd Ten Berge ook ontraden om binnen drie maanden van de Dienst te vragen tegen zo'n tunnel (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Tot veler ongenoegen wordt er in de Hamershof steeds meer gefietst Bovendien versperren de tientallen bij de winkels gestalde fietsen vaak de doorgang naar die winkels Om aan die onhandige situatie een eind te maken is vooral de medewerking van het winkelend publiek nodig Aldus bleek dinsdagavond in de ver gadering van de werkgroep R O van „ja" of „nee" te zeggen, zoals de werk groepsvoorzitter aanvankelijk wilde. Ambtelijk medewerker Faber „Ik kan u verzekeren dat u dan zowel econo misch als verkeerstechnisch de kous op de kop zult krijgen. U kunt u vraagstel ling beter wat algemener houden, an ders kan aan uw bedoelingen geen recht worden gedaan" Daarom werd de vraagstelling ook wat algemener De dienst moet nu in het kader van het verkeerscircula tieplan bekijken of de aanleg van een vrije overgang voor langzaam verkeer over de Noorderinslag wenselijk is. het CML Daar werd nogal gemopperd over al die fietsen in de Hamershof Van ambtelijke zijde werd daarop geantwoord dat er binnenkort meer fietsenrekken bij het winkelcentrum ge plaatst zullen worden. Maar dat er bij de gemeente wel twijfel leeft over de ef fectiviteit van die maatregel Fietsers blijken nu eenmaal de gewoonte te hebben om hun voertuig pal voor de ingang van de winkel waar ze moeten zijn, te plaatsen. LEUSDEN - Plaatsgenoot de heer W v d Breemer is geslaagd voor het architecten examen De heer v. d Breemer deed examen aan de Acade mie van Bouwkunst te Arnhem. bi) u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang da krant 1 maand gratis. (Hot abonnementsgeld voor een heel iaat bedtaagl r 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant, Antwoordnummer 211,3000 XA Leusden Of afgeven bij de Leusder Krent, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C Tel 033-941495. (Oit aanbod geldt elleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1