12Vzjaar „De Vogelvrienden" Judo-examens in Leusden Info over structuurplan De Vogelvrienden SPORT STOKT Toerclub Leusden derde in tijdrit 21 juni speldag zwembad Rozendaal 40 deelnemers fietstocht Ons Genoegen Roda-pupillen naar Zeist leusdcr krone Cees Sprangers won Biljartfinale Dave Zoetmulder kampioen G.K.G. Singelruiters in de prijzen Verrassingen bij LTV De Eemelaar Komkommer- tijd «VrtO* DONDERDAG 12 JUN11980 LEUSDEN/CENTRUM - Er bestaan verschillende standpunten omtrent het houden van (kooi)vogels. Dat valt niet te ontkennen, maar even zeer is waar, dat die vogels het bij de echte liefhebbers - en dat zijn er zeer velen - over het algemeen beter hebben dan hun soortgenoten In de vrije natuur. Bovendien weten in vo lières en kooien geboren vogels niet anders. Zij laten duidelijk zien, dat zij het best naar hun zin hebben en voorts zou een (ontsnapte) volière vogel zich „in het wild" nauwelijks langer dan enkele dagen en met veel moeite in leven kunnen houden. Wat u er ook van denkt, wist niet uit, dat talloze mensen een zeer groot ge noegen beleven in het kweken en verzorgen van hun gevederde vrien den. Ook in Leusden ontstond een vereni ging van vogelliefhebbers en met name ,.De Vogelvrienden" opgericht in het clubgebouw van de speeltuinvereni ging .Blijhof" op 15 januari 1968 en dat is binnenkort al weer 12 lh jaar geleden Exact op 15 juli. Hoe deze vereniging tot stand kwam. is snel verteld. Een aantal in Leusden wonende vogelhouders was lid van verenigingen in Amersfoort en /of elders. Anderen zouden hun hobby wel in clubverband willen beoefenen maar met buiten hun woonplaats Beide groeperingen vonden elkaar bij de op richtingsbijeenkomst van ,,De Vogel vrienden" en met een 15-tal leden kwam de nieuwe onderneming in de openbaarheid ,.De Vogelvrienden" sloot zich aan bij de Algemene Neder landse Bond voor Kanarieteelt en Vo gelbescherming (opgericht op 20 april 1919) en telt thans 40 leden In de beginjaren bleef de liefhebberij hoofdzakelijk beperkt tot het houden van kanaries, maar onder het voorzit terschap van de heer Chr van Dorst breidde de hobby zich uit tot vrijwel alle vogels, die volgens de wel wat ver ouderde maar nog steeds van kracht zijnde Vogelwet 1936 in volières resp kooien mogen worden gehouden Wij doen maar een losse greep met Austra lische prachtvinken, grote en kleine parkieten, zebravinken (de ..mussen" van de Onént). diamant-duifjes, kwar tels en een zeer grote variatie in kleur-, postuur- en zangkanaries MANNETJES MOOIER ..Net als bij de mensen zijn ook bij vogels mannetjes mooier dan vrouw tjes." Wij laten deze bewering verder maar voor rekening van een vogelken ner (die anoniem wil blijven), maar een feit is. dat bij onze gevleugelde vrienden de mannetjes inderdaad veel kleuriger en muzikaler zijn dan de vrouwtjes Het houden van vogels is geen uitgespro ken mannen-aangelegenheid In vrijwel alle gevallen hebben de echtgenotes en niet te vergeten de kinderen evenveel plezier in deze hobby Dat is ook wel nodig, want vooral in de broedtijd - van het voorjaar tot de langste dag - is veel hulp van gezinsleden nodig als pa aan zijn arbeid is en tijdens de vakanties nemen - net als bij de doktoren - col lega's de zaken waar Toch kennen wij vogelliefhebbers, al zijn dat uitzonde ringen. die vanwege hun vogels niet op vakantie gaan Hun hobby is gewoon een deel van hun vrijetijdsbesteding en daar hebben ze wat voor over Jaarlijks worden bij ..De Vogelvrien den" volièrekeuringen en een tentoon stelling gehouden om de leden de gele genheid te geven een proeve van be kwaamheid af te leggen Het vereni gingsleven omvat voorts elke maand een „vergadering" waarop onderlinge ervaringen en ideeen worden uitgewis seld Het lopende seizoen wordt voor de komende vakantieperiode afgeslo ten met een voordracht met dia's door de heer Klaren uit Soest, een bekende keurmeester van tropische vogels en dat is zeker de moeite van het bijwonen waard Op 16 juni wordt nog een leden bijeenkomst gehouden om het feit te vieren, dat (bijna) 12'/: jaar geleden de ✓ereniging met haar aktiviteiten van start is gegaan Voor inlichtingen over ,,De Vogelvrienden" kunnen belang stellenden terecht bij de verenigings secretaris M M v.d Heide. Melafier 14. te Leusden-Centrum LEUSDEN/CENTRUM - Op zater dag 31 mei hebben 156 judoka's in Leusden examen gedaan voor hun volgende slip of band. De uitslagen waren: Witte band gele slip: Robin Blaas. Bas Burgers. Menno Fennema. Jelle en Michiel Hofland. Martijn van Oordt. Bastiaan Schuit. Ivo en Olaf Valk en Annemieke Bos Witte band oranje slip: Arjan v d Belt, Erik van Dijk, Reinier van Beek. Niels Alex Roozendaal. Rogier Olijnaar. Edith Blom. Michel de Vries. Sijbrand Bosma. Maurice van Gooi. Frank Wet- ters. Jeroen Buhler, Olga Kerseboom. Jeroen Dirks, David Krielen. Kees de Jonge. Falco Clay, Jeroen Verbart. Evert v d Woude, Mark Jan Gieben. Bas-fColöffel en Gilles fen' Remco~V d Berg Witte band groene slip: Pieter Bas Wijnen. Robin Stevens. Alex van Gar deren, Titus Riemersma, Jeroen Ste vens. Barry Voeten, Karei Christ. Frank Konijnenbelt, Henk Havens, Brigitte v d Wal. Jan Willem Bijlsma, Jacques van Santen. Hugo Jansen. Marco de Kluiver. Ronald Bosman. Percey Douglas, Marco v d Berg. Lennaertde Jong, Ivar de Ruiter. Sander Veldhui zen. Mark Zwerus. Niels Sieuwers. Ga by Vroomen en Willem Art v d Heide Witte band blauwe slip: Marco van Zwetselaar. Roderick de Ridder. Erwin van Beek. Carolien Meinen, Natalie Lensmk, Ugonia Kruzeman. Bas Evers. Sander Vriens, Vincent Koopman. Remko van Lopik, Ghislaine Hotstra Sharon Zeeman, Saj Terlouw. Elmar v d Brug. Remièr van Deelen. Paul Veenvhet. Harald Profitius en Timme van Hijgen Witte band bruine slip: Theo Kooy, Job Veltman. Jasper en Rosanne v, d Bosch, Jeroen Overing, Edwin van Breda, Jaap v d Spek en Sander Val- kenhoef Gele band: Alexander Beek. Jeroen Schoenacker. Enje van Staveren. Mi chiel Boerma. Marco Hut. Rico ter Haar. Niels Houting. Mark Schuringa. Marko Oosthoek. Arjen v Valkenhoef, Lars Ruitenbeek, Remco Overdiep en Viktor en Laurens Hoekstra Gele band oranje slip: Richard Dop, Michiel Zwanenburg, Marian en Irene Heerema. Bert Jan Baron, Olaf Lensink en Edwin Vriens Gele band blauwe slip: Hugo den Toom. Mark Miedema. Gijs v. d. Hengel en Rudie Kempe Gele band bruine slip: Kees Bontje. Igor Pesie en Berry Cozijnsen Oranje band: Sander de Wildt, Tom Wuts. Edward op 't Einde. Gerke Haal- boom, Egbert Heil, Edwin Veldhuizen. Emile Hoekstra, Mark Nauta, Robert Niienhuis Pietv d Hengel. Bouke Wa genaar. Edwin en Grie Cornelissen. Marc Bod, Myra. Linda en Marcel Pyla- ma Oranje band groene slip: Pierre van Golde. Wouter van Deele, Alfred van Dorp, Koen Nieuwenhuize. Marcel Smit en Mark van Doorn Oranje band bruine slip: Peter van Loon. Bart Borgman. Mike de Gooyer en Henk Bousema Groene band: Robert en Jos Boersema, Maarten Verhaar. Bob Mo- bach, Frits v. d Wildenberg, Gordon Nijessen, Arthur Rombouts. Kees v. d Velde. Hans Bloemendal. Jan Dirk van Garderen en Leo Melissen Groene band blauwe slip: Raymond van Beek. Ronald Bleeker en Paul Tijssen Groene band bruine slip: Basjan Kiesling Blauwe band: Dio Nijessen en Diederik Snip Blauwe band bruine slip: Art Acherman Bruine band: Aftöré Rietveld LEUSDEN/CENTRUM - Cees Sprangers van de Leusdense bil jartvereniging BV '75 heeft op over tuigende wijze beslag gelegd op de eerste plaats in de finale bandstoten A van het KNBB-district Eemland. Fake Schonewille en Wim van de Berg (eveneens van BV '75) presteer den beduidend minder Dat er. naast deze drie spelers, bij BV '75 meer bil jarters te vinden zijn. die aansluiting zoeken bij de top..blijkt uit de prijzen, die uitgereikt werden tijdens de wed- strijdleidersvergadering van district Eemland op 10 juni aan Jos van Kooy en Frank Wisman Eerstgenoemde mocht prestatiebeker in ontvangst ne men voor de grootste moyenneverve- tering in één seizoen en Frank Wisman kwam in het bezit van de Mr Schiphorstbeker, een vergelijkbaare prijs voor senioren LEUSDEN/CENTRUM - Ook dit jaar wordt in het Europark een spel dag voor kinderen georganiseerd, dat gebeurt op zaterdag 21 juni tot circa 15.00 uur. De kinderen worden ingedeeld in de leeftijdsgroepen van 4-6 jaar, 7-9 jaar, 10-12 jaar en vanaf 13 jaar. Voor deze speldag is geen inschrijfgeld ver schuldigd en alle deelnemers ontvan gen een herinnerringsvaantje Boven dien zijn per leeftijdsgroep drie me dailles te winnen UIT DK SCHOOL 0AKKKN VRIJDAG 13 JUNI BUITENDAG KLIM SCHOOL OP LEUSDEN - De kinderen van de Klim-op school en kleuterschool de Rakkertjes gaan hun schooljaar afslui ten met een buitendag Een dergelijke dag wordt eens in de twee jaar gehou den. Het andere jaar is dit een school reisje voor alle kinderen van de school. De buitendag wordt gehouden op vrij dag 13 juni vanaf 9.00 uur Het gebeuren vindt plaats op het schoolplein en in een aantal klassen van de school De dag heeft als thema ,,AI spelend de vakantie tegemoet" Als zodanig zal het geheel ook aangekleed zijn. om alvast in de vakantiesfeer te komen Een sub-groep van de ouder commissie is al gedurende enkele maanden bezig een fantastisch pro gramma in elkaar te draien Zij kunnen daarbij rekenen op de medewerking van ongeveer 50 ouders, ook nu weer voornamelijk de moeders van de kinde ren. De dag eindigt tussen 15 en 16 uur VAKANTIERIT RAC AMERSFOORT De Rally en Autosport Club „Amersfoort e.o." organiseert in de periode van 15 juni tot 15 augustus een rekreatieve auto toertocht voor vakantiegangers en gezinnen met kinderen enz. De tocht loopt o.a. door de prachtige Veluwe en draagt hiermede bij tot een gezellig dagje-uit met de auto de natuur in. Men kan zich op elk ge wenst ogenblik tussen 15 juni en 15 augustus vervoegen bij Esso Self Service Smink, Hoge- weg 47, te Amersfoort om aldaar een deelname-enveloppe te ko pen. Deze enveloppe bevat o.a. het routeboek met reglement en rij-opdracht, een vragen- en op- drachtenlijst en een puzzel/ antwoordkaart welke binnen 12 uur na de start moet zijn opge stuurd naar het bijgevoegde adres. De rijtijd kan men zelf bepalen waardoor er onderweg genoeg tijd overblijft voor een wande ling of een bezoek aan een ter ras. Aan de hand van de vragen al een klassement worden op gemaakt waarna eem gezellige prijsuitreiking met mooie prij zen zal volgen op 30 augustus na afloop van de Ronde van Nij- kerk 2, waartoe tevens iedere deelnemer zal worden uitgeno- digtf Voor inlichtingen kan men terecht bij: A. v.d. Bunt, tel. 033- 722043, W. Eggenkamp, tel. 03494-51358 en Gebr. De Gans, tel. 033-15112, de uitzetters. LEUSDEN/CENTRUM - Dins dagavond om 19.30 uur werd op een nog niet voor het verkeer openge steld deel van de rijksweg bij Zeist een tijdrit voor rijwieltoeristen georganiseerd door de firma's Leertouwer en Smelt. Een stuk van 4 en een halve km moest tweemaal heen en terug worden afgelegd, zodat de strijd ging over 19 km Diverse toerclubs en een aantal fa natieke een lingen hebben meegedaan aan de race tegen de klok De Toerclub Leusden i.o. was aanwezig met Jaap Vallentgoed, Paul Rappard, Kees Jooyman en René v d Haar Dit ploegje plaatsgenoten heeft in goede samenwerking een tijd van 23 minuten en 31 seconden op de stopwatch gezet Goed genoeg voor de 3e prijs LEUSDEN - Volgende week wordt aan het voor-ontwerp vraagpun tennota structuurplan gewijd num mer van het gemeentelijk voorlich tingsblad „Info-Leusden" huis-aan- huis bezorgd. In aansluiting hierop zal op donderdag 19 en vrijdag 20 juni een expositie over het voor ontwerp worden gehouden in de gemeentelijke expositieruimte aan de Zwarteweg 16a. Het voor-ontwerp vormt het begin van een procedure die in de eerste helft van 1983 moet resulteren in de vaststelling van een nieuw struc tuurplan voor Leusden-Centrum. Het nieuwe structuurplan zal als leidraad dienen voor de ontwikkeling van Leusden-Centrum na 1985, als de 2e fase is voltooid. De vraagpuntennota is bedoeld als een inventarisatie van de vragen die voorafgaand aan het opstellen van het structuurplan beantwoord dienen te worden. In de vraagpuntennota wordt dus nog geen uitspraak gedaan over de toekomstige ontwikkeling van Leusden. maar er worden de punten in aangege ven. die nader onderzoek vereisen om duidelijk te maken wat de verschillende mogelijkheden zijn Als eerst aanzet om tot een inventari satie van de vraagpunten te komen is er nu een voor-ontwerp vraagpuntennota opgesteld. In overleg met de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Or dening en aan de hand van de door de bevolking op het voor-ontwerp gelever de inspraak zal worden gekomen tot een ontwerp-vraagpuntennota die ver volgens in de vergadering van 25 sep tember ter vaststelling aan de raad zal worden aangeboden Op basis van de door de raad vast gestelde uitgangspunten zal dan ver volgens riei nooige onoerzoeK worden verricht en zullen keuzemogelijkheden ten aanzien van de toekomstige ont wikkeling van Leusden worden ontwik keld. Uitgaande van de huidige plan ning zullen die keuzemogelijkheden in het vierde kwartaal van 1981 aan de orde worden gesteld Eerst in deze fase gaat dus - zij het nog slechts voorlopig - bepaald worden hoe die toekomstige ontwikkeling er uit gaat zien. Voorlopig, omdat daarna nog het voorgeschreven overleg met diverse provinciale en rijksinstanties zal moeten worden ge voerd op basis van de gedane keuze, nader uitgewerkt in een ontwerp- structuurplan Uitgaande van de reeds eerder genoemde planning zal dit on derwerp in het vierde kwartaal va n1982 de inspraak ingaan Medio 1983 zal dan tenslotte tot vast stelling van het structuurplan kunnen worden overgegaan. Overigens zal nog bezien worden of tot een verkorting van de procedure kan worden gekomen, te neinde het de huidige raad - waarvan de zittingsperiode in september 1982 afloopt mogelijk te maken het struc tuurplan vast te stellen Voor belangstellenden ligt het voor ontwerp ter inzage bij het bureau voor lichting. Burg de Beaufortweg 63 en in de gemeentelijke documentatiehoek in de bibliotheek Nieuw-Langenbeek. Voor zeer geïnteresseerden is een be perkt aantal exemplaren van het voor ontwerp beschikbaar bij het bureau voorlichting De expositie is op donderdag 19 juni te bezichtigen van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur en op vrijdag 20 juni van 14.00 tot 17.00 uur. Op de expositie zijn tevens uitspraakbrieven verkrijgbaar, die voor 4 juli a.s. ingezonden dienen te worden. LEUSDENSE VERENIGING VAN VOGELLIEFHEBBERS LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag en zaterdag werden, met bijna 200 deel nemers. op de Leusderheide de Ne derlandse schietkampioenschappen groot-kaliber geweer over 100 meter gehouden. Op het onderdeel in knielende houding werd de Leusde- naar D. W. Zoetmulder lands kampioen met 278 punten. E. Groot- hedde (s.v. Thorheim uit Doorn) won het onderdeel in liggende houding met 293 punten. J de Jong. H Wijers. en D W Zoetmulder allen s.v Leusden en met 289 punten werden 9e. 11 e en 14e 100 meter in staande houding werd een ze ge voor C Westbroek (KSV Rotterdam) met 264 punten De Leusdenaar D W Zoetmulder (224 punten) werd 16e Op de drie houdingen ging de titel naar J Welleman (de Vrijheid. Wieringen), met 275 punten H Wijers (268) en D W Zoetmulder (255), beiden van de S.v Leusden. werden 3e resp 10e Bij de dames op het onderdeel 100 m liggend werd mevrouw I Wijers (s v Leusden) met 277 punten kampioen Bij de korp sen verbeterde de SDVV Almelo het Nederlands record (knielend) tot 1072 punten Leusden werd 6e met 988 punten In staande houding ging de titel eveneens naar SDVV Almelo (987 punten Ook hier werd Leusden 6e (803 punten) Liggend schoot Thorheim Doorn zich met 1148 punten naar het lands kampioenschap. Leusden werd we derom 6e. Nu met 1125 punten. Kampioen drie-houdingen werd de KSV Rotterdam (1052 punten) en met 1006 punten werd Leusden 4e. ACHTERVELD-Voor de leden met hun echtgenotes van de schietvere niging Ons Genoegen was er zondag een fietstocht georganiseerd. Aan deze tocht werd door 40 personen deelgenomen. Via Stoutenburg en Leusden ging het over de fietspaden in Den Treek naar de dagcamping bij Aart Jansen. Daar was inmiddels de familie Van de Klettersteeg gearriveerd met koffie en broodjes. Na het gebruik van dat lek kers meende een aantal weer op de fiets te moeten stappen en de tocht te vervolgen. Dit ging echter niet door Daar de tocht korter was dan voor gaande jaren waren bij dit rustpunt en kele spelen georganiseerd zoals stelt lopen. doelschieten. badminton en schieten met pijl en boog Na het afwer ken van de spelen werd de tocht voort gezet Door Den Treek. Woudenberg. Moorsterweg en Postweg ging het weer richting Achterveld Het eindpunt was bij café Buitenlust waar men nog gezel lig geruime tijd bijeenbleef en er werd nagepraat over deze mooie. 35 kilo meter lange, tocht LEUSDEN/CENTRUM - Voor het houden van de jaarlijkse slotdag heeft Roda's pupillencommissie ruimte kunnen krijgen op het KNVB- sportcentrum te Zeist. De ongeveer 230 pupillen kunnen daar gebruik maken van het kunstgrasveld, de sporthal, het zwembad, het kamp gebouw en omliggend terrein. Het is de bedoeling, dat zij hun beste beentie vóór zetten od de onderdelen- voetbal. zwemmen, atletiek, denksport en enkele „kermisachtige" activiteiten Er wordt per elftal gewerkt en rond 16.30 uur kunnen de uitslagen van de verschillende klassementen bekend zijn Naar verwachting zijn de jongens (en de leiders) weer op tijd thuis om de voetbalwedstrijd West Duitsland-Ne- derland op de TV te kunnen volgen. De sportdag vindt plaats op 14 juni en het vertrek naar Zeist is om 08 .00 uur vanaf het Roda-clubhuis. De jongens moeten in sportkleding en op gymschoenen (géén voetbalschoenen!) verschijnen en verder o m zwemspullen en een lunchpakket meenemen Bij onver hoopt slecht weer wordt het programma aangepast, maar ook dan blijft het tijd stip van vertrek 08 00 uur ACHTERVELD - Na een intensieve training en een daarop volgende oefenavond van de ponyruiters van rijvereniging De Singels werd vrijdagavond deel genomen aan een avondwedstrijd te Hoogland. Vol goede moed vertrokken de po nyruiters van De Singels naar Hoogland om daar voor een deskundige jury hun kunnen te tonen. Door een van de ruiters werd ook nu weer een eerste prijs in de wacht ge sleept Het was Anja Schimmel die met haar pony in ring 9 met de L-1 dressuur met 124 punten werd beloond met een eerste prijs 10 jaar geleden Uit de Leusder Courant" van 11 juni 1970: Antilopen A werd kampioen door de beslissingswedstrijd tegen Meeu wen A in Nijkerk met 3-1 te winnen Trainer Kees van Buren in zijn knol- letuin en HELMA VAN Buren. Sylvia Slim en Rudie Lith scoorden voor de Leusdense korfbalclub De dames-waterpoloploeg van De Haaien versloeg IJsselduikers (Montfoort) met niet minder dan 10-1 en De Haaien-aspiranten wonnen met4-2vanZEW(Ermelo). Ooit heb ik ergens gehoord, dat d* wereld in zes dagen is geschapen. Eet knappe prestatie en nog steeds eer niet verbeterd record. Best mogelijk dat destijds harder gewerkt werd dat heden ten dage, maar - wellicht doo het hoge arbeidstempo van toen - he laas komen nog steeds kleine schoon heidsfoutjes tevoorschijn. Neem spor als voorbeeld Ik wil nog aannemen dat voetbal en hockey - om zomaa eens wat te noemen -„in den beginne nog niet werden beoefend, maar da die bezigheden eens zouden ontstaar was vast wel voorzien. Niet goed te begrijpen is echtei waarom de meeste takken van spot uitgesproken in de winter worden be dreven Juist wanneer het weer op zij, slechtst is. Met alle gevolgen vandier Het handjevol zogenaamde zomei sporten kunt u rustig vergeten. D bekendste daarvan is tennis, maar no vóór de zomer is begonnen, zijn d competities voorbij. Pas in septembe wordt het weer drukker, maar ook i juni, juli en augustus wil het merendem van de lezers ook sport in de krant. Waar niets is, verliest zelfs de kei ze zijn recht. Laat staan 'n sporljoumalis voor wie de komkommertijd steed vroeger schijnt te beginnen en lange duurt. Wat dacht u van onze krant van de vc rige donderdag 9 Daar stond - bij wijz van spreken - meer over sex in da over sport. Zelfs de enorme ,,kop" bc venaan de sportpagina bleef achte wege Dat is nooit eerder gebeurt maar wat wilt u, met in totaal vier snif. pertjes sportnieuws, inclusief een cu sief je uit mijn voorraad-in-geval-vai hoge-nood? Ik ben een weekje de he op geweest, maar déér ligt het niet aa Ik ben echt niet onmisbaar (al denk dat wel eens in alle bescheidenheic doch er was nu eenmaal niet mee Daarin zal voorlopig weinig verbeterir komen Gaat u, wat mij betreft, geru met vakantie, al kan ik u niet garand ren, dat het waar u heen gaat veel bet zal zijn. Toch wens ik u prettige wekt en een behouden terugkomst. P Hockey: De KNHB heeft bekent gemaakt dat de competitie 1980-196 voor de clubs in de hoofdbond begint c 7 september a s. Voetbal: De competitie 1980-196 van de KNVB-afdeling Utrecht begi op 6 september a s voor de zate dagclubs en een dag later voor de zondag spelende verenigingen Wielrennen: De amateurronde vi Breukelen over 100 km is gewonnt door Dries van Wijhe („Dolle Dries") i Oosterwolde in 2.30.47 De Leusdfl naar Dick Willigenburg werd 5e ACHTERVELD - Bij de clul kampioenschappen voor de jeugd v<l| LTV de Eemelaar (die ook deze we< nog voortduren) hebben zich reeds er ge verrassingen voorgedaan Bijzonder spannend verliep bij (j A-meisjes de wedstrijd van Karin H<x tegen Heina Troost. Karin won met 6- de eerste set. maar Heina gaf gei krimp en besliste met 4-6 de tweede s in haar voordeel Bijna gelijkopgaar verliep de derde en beslissende set. d uiteindelijk - de meisjes stonden toil zowat twee en een half uur op de baar door Karin met 9-7 werd gewonne Eveneens buiten verwachting was zege van Karin Hak op Suzanne vj;| Egmond, die met 4-6 en 5-7 het onde spit moest delven. Karin Wolters. een andere kandida voor de titel bij de A-meisjes, werd oe al onverwacht verslagen Marjé. Schouten trok zcich van de gevestigc reputatie van haar tegenstandst weinig aan en won het treffen met 6- en 7-5. Nog enkele uitslagen bij meisjes waren Stella Dings-Annel- Toost 6-1 en 6-4, Rian Hak-Linda v. t'edem tweemaal 6-3 en Henriëtte vi£ Bekkum-Denise de Haan 7-5 en 6- Bij de jongens noteerden wij ond meer de zege met tweemaal 6-2 v<. Marcel Boonen op Wim Schouten, h /erlies van Jan Willem Sieuwe tegc Marco de Ruiter (0-6 en 1-6). de ove 1- winmng van Gerard van Wieringen Hans v.d. Kooy (7-5 en 6-2) en h „afmaakpartijtje" - tweemaal 6-0 - v« Gerard Wijntjes tegen Ben Hupp» schoten.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7